3 Akcje dla rewolucji kart kredytowych – PAY, IFNNY, NXPI

17.02.2021
Category: Imię I Nazwisko

Zastosowanie nowej technologii w systemach płatności może wzbogacić inwestorów

Target (TGT) może znajdować się w gorącej pozycji z powodu niedawnego naruszenia bezpieczeństwa danych ponad 100 milionów jego klientów, ale ma dużo firmy, jeśli chodzi o korzystanie z przestarzałej technologii, która osłabia bezpieczeństwo – szczególnie wśród sprzedawców detalicznych w USA

Sześć lat temu podobne naruszenie miało miejsce u 90 milionów klientów z Ameryki Północnej, a 130 milionów numerów kart zostało skradzionych – największego w historii – z Heartland Payment Systems w 2009 roku.

Wspólnym mianownikiem wszystkich powyższych naruszeń jest dalsze używanie kart kredytowych i debetowych z paskiem magnetycznym. W Europie i 80 innych krajach na całym świecie wprowadzono wiele lat temu na karty chipowe EMV XXI wieku.

Jednak uparci sprzedawcy detaliczni w Stanach Zjednoczonych wolą trzymać się starej technologii z paskiem magnetycznym – przynajmniej częściowo ograniczają się do kosztów zmiany. Ale może to kosztować ciebie i mnie znacznie więcej.

Zalety kart EMVOto różnice: Paski magnetyczne umożliwiają hakerom wyodrębnianie numerów kart kredytowych i dat ich ważności oraz tworzenie fałszywych kart. Z drugiej strony karty EMV sprawiają, że jest to znacznie trudniejsze, ponieważ informacje są osadzone w chipie.

Ponadto, w przeciwieństwie do kart, których używamy teraz, które używają tych samych niezaszyfrowanych numerów PIN do każdej transakcji, karty EMV generują unikalny kod bezpieczeństwa za każdym razem, gdy są używane. Tak więc haker może go ukraść, ale nie będzie mógł go użyć. Inną różnicą jest to, że przesuwasz kartę paskiem magnetycznym, ale karty EMV wchodzą do terminala, w którym to momencie wpisujesz kod PIN lub podpisujesz swoje imię i nazwisko.

Przynajmniej jest jakaś motywacja do przyjęcia nowej praktyki. Jeśli detaliści nie zastosują technologii EMV do października 2015 r., Odpowiedzialność za oszukańcze transakcje zostanie przeniesiona na stronę o najmniejszym bezpieczeństwie – same sklepy. W międzyczasie hakerzy mają wiele okazji, aby stać się recydywistami.

Jednak ta ostatnia eksploatacja wymierzona przeciwko Targetowi spowodowała, że ​​wielu konsumentów i banków – którzy często w końcu płacą rachunki – podburzyło. Spodziewałbym się, że pojawi się jakaś agencja rządowa i rozpali ogień w branży detalicznej.

Technologia jest dostępna, dostępna i potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Oto trzy firmy bardziej niż chętne do pomocy.

Półprzewodniki NXPChipmaker NXP Semiconductors (NXPI) produkuje specjalistyczne chipy do kart kredytowych. Według analityka Vijaya Rakesha, „Z około 80% udziałem bezkontaktowych kart EMV na całym świecie, NXP powinno być beneficjentem potencjalnej fali EMV 2014-15 w USA

Według Financial Times, NXP ma również 11% udział w chińskim rynku półprzewodników; oraz partnerstwo z China Unicom Pay, jedyną krajową organizacją obsługującą karty bankowe w Chinach, działającą pod zgodą Ludowego Banku Chin, obsługującą karty EMV. Inteligentne chipy są podstawą standardu technicznego ponad 1,24 miliarda kart płatniczych i 15,4 miliona terminali POS. Udziały firmy o wartości 11 miliardów dolarów wzrosły o 78% w 2013 roku.

VerifonePodczas gdy NXPI produkuje rzeczywiste chipy do kart EMV VeriFone (PAY) projektuje elektroniczne urządzenia płatnicze do punktów sprzedaży, oprogramowanie zabezpieczające i szyfrujące. Według Value Line Research, firma współpracuje z 70% z 1000 największych detalistów w Ameryce i 83% z 200 największych.

Verifone odnotował lepsze niż oczekiwano wyniki za czwarty kwartał fiskalny, chociaż reprezentował 12% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim. Jego płatności jako jednostka usługowa stanowiły 40% całkowitych przychodów VeriFone w tym kwartale. Nawiązał również współpracę z American Express (AXP), aby na początku tego roku uruchomić nową usługę, która umożliwia pasażerom taksówek w Nowym Jorku płacenie za taksówki za pomocą urządzeń mobilnych, które przetwarzają ponad 200 000 płatności w samym Nowym Jorku. Chociaż akcje zostały pobite na początku roku, 2013 zakończył się wzrostem o 54%.

Infineon Technologies Infineon Technologies AG (IFNNY) to niemiecka firma opracowująca półprzewodniki i rozwiązania systemowe dla elektroniki samochodowej i przemysłowej oraz kart chipowych, a także aplikacji zabezpieczających. Firma dostarcza chipy zabezpieczające do pierwszych na świecie paszportów elektronicznych, korzystając z protokołu Supplemental Access Control (SAC), co stanowi zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem i możliwym nadużyciem danych osobowych. Paszporty wydane przez Republikę Kosowa zawierają chipy zabezpieczające Infineon.

Paszporty elektroniczne staną się obowiązkowe w UE od grudnia 2014 r. Jako pierwszy kraj europejski, który spełni nowy wymóg, Republika Kosowa wyda 800 000 paszportów elektronicznych. Zgodnie z aktualnymi szacunkami firmy badawczej IHS w Europie w obiegu znajduje się około 192 mln paszportów elektronicznych. Ta warta 11 miliardów dolarów firma obraca obecnie około 11 USD za akcję i zyskała 28% w 2013 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy