5 powodów, dla których karty są lepsze niż gotówka

17.02.2021
Category: Twoja Karta

Papier czy plastik? To pytanie, na pewno słyszałeś już wcześniej, ale tym razem nie opisujemy twoich opcji pakowania zakupów. Zamiast tego odnosimy się do debaty między używaniem kart kredytowych a gotówką do codziennych zakupów. Słyszeliśmy argumenty z obu stron, ale jako instytucja finansowa czujemy, że mamy doświadczenie, aby rozstrzygnąć to raz na zawsze. Ponieważ zawsze myślimy o tym, co jest najlepsze dla naszych klientów, nasz werdykt był łatwy do osiągnięcia: lepiej używać kart kredytowych i debetowych niż gotówki. Oto dlaczego.

1. Karty kredytowe są bezpieczniejsze i bezpieczniejsze

Gotówka naraża Cię na niebezpieczeństwo. Jeśli stracisz pieniądze, praktycznie nie da się ich wykryć. Możesz pożegnać się z ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Z drugiej strony karty zapewniają warstwy ochrony. Gdy tylko karta zaginie, możesz i powinieneś zadzwonić do swojej unii kredytowej, aby ją anulować, co natychmiast czyni ją bezużyteczną. Nawet jeśli komuś udało się zdobyć Twoją kartę, większość spółdzielczych kas pożyczkowych i firm obsługujących karty kredytowe powiadomi Cię, gdy tylko zauważą nietypowe zakupy.

Jeśli na Twojej karcie dokonano nielegalnych zakupów, prawdopodobnie będziesz chroniony przez swoją instytucję finansową. CHROME Confidence gwarantuje, że nie będziesz odpowiedzialny za żadną nieautoryzowaną transakcję, o ile zgłosisz ją na czas.

2. Karty kredytowe są bardziej przydatne

W dobie technologii gotówka Cię ogranicza. To takie proste. Jeśli chcesz uczestniczyć w zakupach online, rezerwacji podróży, współdzieleniu przejazdów lub zakupach aplikacji, żeby wymienić tylko kilka, będziesz potrzebować karty kredytowej lub debetowej. Ponieważ technologia wciąż się rozwija, nie ma wątpliwości, że jeśli nie masz takiej oferty, stracisz znacznie więcej niż tylko niesamowite oferty w Cyberponiedziałek.

3. Karty kredytowe ułatwiają budżetowanie

Możemy być trochę stronniczy, ale poważnie, bankowość internetowa i mobilna jest najlepsza. Nie ma lepszego sposobu na śledzenie każdej dokonywanej transakcji niż zwykłe zalogowanie się na konto i sprawdzenie.

Śledzenie zakupów może pomóc Ci dostrzec trendy w wydatkach i skorygować je, jeśli to konieczne (np. … wydałeś zbyt dużo na kolacje poza domem i powinieneś ograniczyć to do końca miesiąca).

Spróbuj zrobić to za gotówkę. Musiałbyś ręcznie rejestrować każdy dokonany zakup… co najmniej niedogodność. Twoja karta w połączeniu z systemem online Twojego banku robi to wszystko za Ciebie automatycznie, więc nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać, gdzie poszły Twoje pieniądze.

4. Karty kredytowe są wygodniejsze

Waluta papierowa może być nieporęczna, zwłaszcza gdy po zakupach dostajesz grosze, dziesięciocentówki i 5 centów na zmianę. Sortowanie, organizowanie i śledzenie wszystkich tych małych obiektów może stać się uciążliwe.

Luźna reszta może wypaść z ręki lub kieszeni w dowolnym momencie, bez świadomości właściciela. Według szacunków firmy Covanta Holding Corp., zajmującej się recyklingiem i gospodarką odpadami, Amerykanie każdego roku wyrzucają monety o wartości 62 milionów dolarów. Porozmawiaj o stracie pieniędzy!

Ponadto liczenie zmian w środku transakcji jest czasochłonne zarówno dla obu zaangażowanych stron, jak i osób stojących za Tobą. Możesz uniknąć wszystkich kłopotów i marnotrawstwa, które niosą ze sobą transakcje gotówkowe, po prostu nosząc jeden cienki kawałek plastiku – lub korzystając z bankowości mobilnej. Korzystając z karty, każdy cent, którego nie wydasz, zostaje z tobą.

5. Karty kredytowe mają zalety

Jasne, cały czas słyszysz o nagrodach za karty kredytowe, ale czy naprawdę są one takie świetne? Cóż, zależy to od posiadanej karty, ale w większości przypadków odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie tak.

Na przykład w CHROME nasi posiadacze kart kredytowych otrzymują nieograniczony 1% zwrotu gotówki za każdy dokonany przez siebie zakup. Jeśli użyjesz swojej karty do 3000 $ zakupów każdego miesiąca, co stanowi mniej więcej średnią amerykańską w wydatkach miesięcznych według niedawnej ankiety Gallupa, otrzymasz od nas zwrot 360 $ rocznie. To 360 dodatkowych dolarów, które zarabiasz za samo korzystanie ze swojej karty! Podkreślamy kolejny punkt za karty w kolumnie „wygrana.

Moglibyśmy bez przerwy mówić o zaletach kart kredytowych i debetowych, ale najważniejsze jest to, że sprawiają, że finanse są prostsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze. Gotówka z pewnością ma swój czas i miejsce, ale już niezbyt często. Wraz z rozwojem technologii rosną możliwości karty. Więc następnym razem, gdy będziesz w sklepie, daj im znać, że będziesz używać plastiku.

Czekaj, nie skończyliśmy. Gotowy do przejścia na poziom kreatora polegający na korzystaniu z kredytu zamiast gotówki? Podnieś swoją grę, dokonując jeszcze bezpieczniejszych płatności, jednocześnie korzystając z tych samych korzyści, jakie oferuje karta kredytowa CHROME, korzystając z płatności mobilnych na smartfonie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy