5 rzeczy, które warto wiedzieć o inwestowaniu w Vanguard

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Jeśli chodzi o inwestowanie, Clark Howard, ekspert finansowy, faworyzuje firmy inwestycyjne, które ograniczają koszty dla swoich klientów i nie obciążają ich kieszeni prowizjami ani innymi wysokimi opłatami.

Grupa Vanguard to jedna firma, która spełnia wszystkie te kryteria.

Inwestowanie z Vanguard: oto, co musisz wiedzieć

Firma z Valley Forge w Pensylwanii praktycznie wymyśliła inwestowanie pasywne. Ale ile tak naprawdę wiesz o Vanguard? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się…

Inwestowanie z Vanguard: Spis treści
 • Dlaczego Vanguard nie przypomina innych firm inwestycyjnych
 • Jak inwestować z Vanguard Minimum inwestycyjne firmy Vanguard Niskie opłaty to znak rozpoznawczy awangardy Usługi osobistego doradcy Vanguard Vanguard ma unikalną strukturę należącą do klientaFirma Vanguard została założona w 1975 roku przez nieżyjącego już Johna C. Bogle’a. Zamiast próbować wybierać poszczególne akcje, Bogle opowiadał się za podejściem „właścicielem całego rynku i był pionierem w zakresie funduszy indeksowych.

  Ale to nie wszystko, co Bogle i Vanguard zrobili dla inwestorów. Kamieniem węgielnym firmy jest wyjątkowa struktura własnościowa.

  Vanguard jest jak spółdzielnia inwestycyjna należąca do jej udziałowców, podobnie jak unia kredytowa jest spółdzielnią bankową. Nie ma zewnętrznych akcjonariuszy, których interesy są zagrożone. Jeśli posiadasz fundusz Vanguard, stajesz się współwłaścicielem Vanguard!

  Unikalna struktura firmy Vanguard należąca do klientów

  Jak inwestować z VanguardW przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, Vanguard nie ma fizycznych lokalizacji biurowych. Rezygnacja z lokalizacji sklepów to tylko kolejny sposób, w jaki firma ogranicza wydatki i przekazuje oszczędności inwestorom.

  Są więc dwa główne sposoby na rozpoczęcie współpracy z Vanguard jako inwestorem: