7 najlepszych akcji do kupienia w 2015 r

17.02.2021
Category: Jest Również

Qualcomm, Facebook, Apple i – niespodzianka! – SeaWorld Entertainment znajduje się na tej głupiej liście najlepszych akcji do kupienia w 2015 roku.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 22 grudnia 2014. To kolejny nowy rok. Poświęć trochę czasu, aby zapoznać się z naszym głupim spojrzeniem na 7 najlepszych akcji do kupienia w 2016 r. To zupełnie nowy zestaw. Kliknij symbole giełdowe w pierwszym akapicie tego artykułu, aby uzyskać dostęp do naszego najnowszego zakresu i informacji na temat tych akcji.

Potrzebujesz powodu do inwestowania w akcje? A może początek nowego roku. Aby pomóc Ci znaleźć solidne pomysły na akcje, poprosiliśmy współpracowników Fool.com zajmujących się technologiami i zapasami towarów konsumpcyjnych, aby porozmawiali o najlepszych zapasach na 2015 rok. Czytaj dalej, aby zobaczyć, co mieli do powiedzenia na temat Qualcomm (NASDAQ: QCOM) Facebook (NASDAQ: FB) SeaWorld Entertainment (NYSE: SEAS) WhiteWave Foods (NYSE: WWAV) Google (NASDAQ: GOOG) (NASDAQ: GOOGL) Taiwan Semiconductor (NYSE: TSM) i Apple (NASDAQ: AAPL).

Ashraf Eassa ( Qualcomm): Trudno nie być zadowolonym z wyników technologii, aw szczególności z zapasów półprzewodników w 2014 r. Indeks półprzewodników Philadelphia wzrósł o ponad 28% od początku roku, co z łatwością miażdży indeks S&P 500 i Nasdaq odpowiednio o 10,12% i 12,73%. Jednak jedną z wysokiej jakości firm zajmujących się układami scalonymi, która w 2014 r. Nie radziła sobie znacznie lepiej – ale uważam, że w 2015 r. Będzie działać znacznie lepiej – jest Qualcomm.

Po pierwsze, wyniki Qualcomm w zakresie opracowywania i dostarczania fascynującej oferty procesorów do aplikacji mobilnych nie mają sobie równych. Na przykład firma ujawniła 11 grudnia 2014 r., Że będzie aktualizować pasmo podstawowe w swoim nadchodzącym wysokiej klasy procesorze Snapdragon 810, aby oferować o 50% większą prędkość pobierania niż wcześniej zapowiadano. To dodatkowo wzmacnia pozycję lidera firmy w technologii komórkowego pasma podstawowego.

Ten rodzaj realizacji w branży chipów nie tylko zapewnia jej przewagę nad głównymi konkurentami, takimi jak MediaTek , ale także bardzo utrudnia producentom urządzeń mobilnych pomyślne opracowywanie własnych rozwiązań chipowych w celu wyeliminowania Qualcomm.

Co więcej, działalność Qualcomm w zakresie licencjonowania technologii, która zbiera tantiemy za większość sprzedanych urządzeń 3G / 4G, jest niezwykle dochodowa i powinna nadal rosnąć wraz z ogólnym wzrostem liczby smartfonów. Powszechnie wiadomo, że Qualcomm ma problemy z pobieraniem opłat licencyjnych od niektórych chińskich sprzedawców telefonów komórkowych (co prowadzi do pesymizmu w branży), ale myślę, że Qualcomm będzie w stanie rozwiązać tam swoje problemy, tak jak miało to miejsce w przeszłości.

Podsumowując, akcje Qualcomm są tanie i wynoszą zaledwie 16,36-krotność zysków z ostatnich 12 miesięcy, jest to firma wysokiej jakości, ale w 2014 r. Akcje nie radziły sobie gorzej. Qualcomm, firma jest zwycięzcą i myślę, że w 2015 r. Qualcomm akcje będzie też.

Andrés Cardenal (Google): Informacja to potęga i misja Google, aby „uporządkować światowe informacje i uczynić je powszechnie dostępnymi i użytecznymi, wiele mówi o firmie i roli, jaką odgrywa w czasach chaotycznie obfitujących w informacje.

Google jest niekwestionowanym królem wyszukiwania online; firma ma większy udział w rynku niż wszyscy jej konkurenci razem wzięci. Ponadto Google stworzył ogromne portfolio usług i aplikacji, w tym niezwykle cenne zasoby, takie jak Gmail, YouTube i Chrome, by wymienić tylko kilka niezwykłych przykładów. Ponad 80% smartfonów na całym świecie jest zasilanych przez Androida, więc Google ma mocną pozycję, aby dalej rozwijać się w modelu mobilnym.

Firma generuje mnóstwo przepływów pieniężnych ze swojej pozycji lidera w reklamie internetowej, a kierownictwo nie jest wcale nieśmiałe, jeśli chodzi o inwestowanie tych pieniędzy w poszukiwanie przełomowych innowacji. Od samojezdnych samochodów po rozwiązania biotechnologiczne po walkę ze starzeniem się człowieka i chorobami towarzyszącymi – Google ma w planach wiele ekscytujących projektów o potencjale przełomowym.

Inwestorzy są ostatnio zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu przychodów i rosnącymi kosztami, co może stanowić okazję do zakupu w gigantach wyszukiwania online. Google handluje przy terminowym wskaźniku P / E w pobliżu 17,5, mniej więcej zgodnie z indeksem S&P 500 . Jednak nawet podczas „rozczarowującego trzeciego kwartału, Google odnotował duży, 20% wzrost przychodów, co jest poziomem, którego większość firm w indeksie może tylko pozazdrościć. Google ma wiele rzeczy w porządku i myślę, że Google to najlepszy towar do rozważenia w 2015 roku.

Tamara Walsh (WhiteWave Foods): Od inteligentnych przejęć po obiecujące możliwości na rynkach zagranicznych, takich jak Chiny, WhiteWave Foods to jeden z moich ulubionych typów akcji, które wybieram w nowy rok. Firma zajmująca się pakowaną żywnością i napojami cieszyła się w tym roku przyjemnym obrotem, a zapasy wzrosły o ponad 47% od początku roku. Jednak dzięki partnerstwu WhiteWave z Mengniu Dairy, jedną z największych chińskich firm mleczarskich, przed nami duży wzrost.

Źródło obrazu: whitewave.com

W ramach tego joint venture WhiteWave zakupił zakład produkcyjny, w którym w najbliższych miesiącach planuje rozpocząć produkcję swoich produktów na rynek chiński. WhiteWave Foods posiada 49% udziałów w transakcji, która umożliwi firmie sprzedaż swoich marek w Chinach, jednym z największych rynków konsumenckich na świecie, z ponad 1,3 miliarda konsumentów i szybko rozwijającą się klasą średnią. Wiodące na rynku marki, w tym mleko sojowe Silk i mleko migdałowe, masło Land-o-Lakes i zabielacze do kawy International Delight, pomogły już WhiteWave Foods wyrobić sobie markę w Ameryce Północnej i Europie. Firma świętowała ostatnio rekordowy trzeci kwartał, a sprzedaż netto wzrosła w tym okresie o 35% do 857 mln USD. Spodziewam się, że ten rozmach przeniesie się na nowy rok,a także po to, aby akcje nadal rosły w tempie w nadchodzącym roku, w miarę ekspansji firmy na nowe rynki i kategorie produktów.

Rick Munarriz ( SeaWorld Entertainment ) : Zamierzam stać się całkowicie sprzeczny z akcją, której wszyscy wydają się nienawidzić. SeaWorld jest obecnie w złym położeniu. Działaczom udało się utrzymać gości z dala od parków rozrywki poświęconych życiu morskiemu, biorąc pod uwagę negatywny rozgłos na temat orki w niewoli. Frekwencja w 11 parkach spadła o 4,1% w 2013 r. I spadła o kolejne 4,7% w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 r. Jest to jedyny operator parku rozrywki lub regionalnego parku rozrywki, który odnotowuje w tym roku mniejszą liczbę kliknięć kołowrotów. Akcje, które weszły na giełdę na początku 2013 roku za 27 dolarów, są teraz aż do połowy nastolatki, a na początku tego miesiąca ogłosiły, że będą musiały odroczyć dywidendę, która miała wyjść w grudniu, ponieważ naruszyłaby jej dług przymierza.

Źródło obrazu: SeaWorld

To wszystko wydaje się dość ponure, ale nadchodzą zmiany. Dyrektor generalny SeaWorld odchodzi w styczniu, otwierając drzwi dla osoby z zewnątrz, która może pomóc złagodzić zniszczoną markę. Po drodze mamy kilka korzystnych trendów, w tym poprawiającą się gospodarkę i niższe ceny gazu, które powinny zapewnić duży impuls dla całej branży parków rozrywki.

SeaWorld jest w złym miejscu, ale ważne jest również, aby pamiętać, że tylko trzy z jego parków to atrakcje SeaWorld, w których znajdują się orki. Dywidenda powinna powrócić w styczniu, a goście w końcu pójdą za nim, gdy sieć albo podejmie aktywne kroki w celu poprawy swojego wizerunku, albo kapryśni konsumenci przejdą do nowej sprawy. Dzięki obrotowi SeaWorld z dyskontem wyceny w stosunku do innych firm, w 2015 r. Jest dużo wzrostów, nawet jeśli rynek nie spełnia wymagań. Klimat jest gotowy, aby SeaWorld odniósł wielki sukces w nadchodzącym roku.

Popularność marki Apple i lojalność klientów nie zachwiały się – podczas gdy linia iPadów firmy słabnie, komputery Mac dobrze się sprzedają. W październiku firma ujawniła, że ​​segment osiągnął najwyższy kwartalny udział w rynku od 1995 roku.

Prestiż marki Apple jest jeszcze cenniejszy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku smartfonów, ponieważ azjatyccy producenci OEM Xiaomi Lenovo i Huawei nadal produkują tanie urządzenia. Sceptycy nie muszą patrzeć dalej niż malejący udział w rynku smartfonów Samsunga aby docenić fosę, którą cieszy się Apple ze względu na jego status, jakość oraz ekskluzywne systemy operacyjne iOS i Mac.

Niedawna grudniowa wyprzedaż daje inwestorom jeszcze atrakcyjniejszy punkt wejścia, spółka nadal handluje przy TTM P / E wynoszącym 17 i terminowym P / E wynoszącym 14.

Nawet w sąsiedztwie niektórych z bardziej konserwatywnych szacunków analityków, wynoszących od 5 do 10 milionów sztuk, Apple Watch może zapewnić wzrost o 1% -3% prognozowanych przychodów na rok 2015. Raczkujący Apple Pay obsługuje teraz karty kredytowe, które obejmują 90 sztuk. % wolumenu zakupów kart kredytowych w USA i może okazać się jeszcze większym katalizatorem niż nowa linia urządzeń do noszenia. Z każdym naruszeniem bezpieczeństwa w handlu elektronicznym (wydaje się, że ma miejsce prawie co drugi tydzień), system tokenizacji Apple Pay staje się coraz bardziej atrakcyjny dla konsumentów poszukujących bezpieczeństwa.

Stabilność dzięki niezłomnym sprzętom, nowym możliwościom wzrostu, przyzwoitej stopie dywidendy (1,7%) i średnio 11 miliardów dolarów odkupu akcji co kwartał przez ostatnie półtora roku – jest po prostu zbyt wiele powodów, aby ignorować producenta komputerów Mac. 2015.

Tim Brugger (Facebook): Biorąc pod uwagę dotychczasowy wzrost ceny akcji o 38% w tym roku, umieszczenie Facebooka na liście akcji do kupienia w 2015 r. Może wydawać się sprzeczne z intuicją. Istnieje jednak lista możliwości uzyskania przychodów na wyciągnięcie ręki Facebooka. nowy rok i wygląda na to, że szczególnie para jest gotowa się opłacić.

Chociaż Twitter nie chce przyznać się do wagi tego kamienia milowego, wiadomość, że Instagram ostatnio przekroczył 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU), jest co najmniej znacząca. Być może najbardziej imponujące jest to, jak szybko rosły MAU na Instagramie. Liczba ta oscylowała wokół 200 milionów użytkowników zaledwie dziewięć miesięcy temu. Nic dziwnego, że Twitter jest zazdrosny.

Dyrektor operacyjny Facebooka, Sheryl Sandberg, zrobiła falę na początku tego roku, kiedy powiedziała, że ​​nie ma pośpiechu, by zarabiać na Instagramie w jakikolwiek znaczący sposób, ani wykorzystywać spotów wideo jako medium reklamowego. Zamiast tego Sandberg i dyrektor generalny Mark Zuckerberg chcieli poszerzyć bazę użytkowników Instagrama, zapewnić ich pozytywne wrażenia i przetestować wody reklam wideo – przy ogromnym koszcie 1 miliona dolarów dziennie – przed udostępnieniem ich partnerom marketingowym. Rozwój MAU na Instagramie jest z pewnością tam, a wraz z pojawieniem się reklam wideo zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, rok 2015 powinien być kolejnym rokiem banerowym.

Sean O’Reilly (Taiwan Semiconductor): Technologia może być trudnym biznesem dla inwestorów. Nieustanna konkurencja i ciągła potrzeba wprowadzania innowacji często sprawiają, że długoterminowe zyski akcjonariuszy są nieuchwytne. Jednak Taiwan Semiconductor nie tylko dominuje na swoim rynku, ale zdarza się, że jest wykorzystywany do coraz ważniejszego trendu technologicznego, co sprawia, że ​​jest to mój najlepszy wybór na 2015 rok.

Taiwan Semiconductor jest największym na świecie producentem chipów krzemowych. Firma była pionierem modelu dedykowanego odlewni półprzewodników i działa przede wszystkim dzięki współpracy z klientami bez fabless, którzy nie mają takiej skali ani doświadczenia operacyjnego, jakie posiada firma Taiwan Semiconductor. Przewaga kosztowa i skala to nazwa tej gry, a tak się składa, że ​​Taiwan Semiconductor ma pod dostatkiem. Zalety te staną się tym bardziej widoczne, że zapotrzebowanie świata na chipy półprzewodnikowe będzie rosło wykładniczo w nadchodzących latach.

W miarę jak świat staje się coraz bardziej połączony (trend zwany „Internetem rzeczy), firma Taiwan Semiconductor może odnieść duże korzyści. Organizacja badawcza Gartner szacuje, że w 2015 r. Będzie w użyciu 4,9 miliarda połączonych „rzeczy, w porównaniu z 3,75 miliarda w 2014 r. Szacunki Gartnera na 2020 r.? Wypróbuj 25 miliardów podłączonych urządzeń. Inwestorzy mogą uczestniczyć w tym coraz bardziej połączonym świecie na dwa sposoby: skupić się na tych, którzy produkują podłączone urządzenia, lub na firmach, które umożliwiają podłączenie tych urządzeń do Internetu, takich jak Taiwan Semiconductor.

W bilansie i rachunku zysków i strat Taiwan Semi jest również wiele rzeczy do polubienia. Według szacunków S&P Capital IQ (wysoka jak na producenta półprzewodników, ale więcej niż uczciwa, biorąc pod uwagę jej dominującą pozycję w branży), firma handluje za prawie 14-krotność szacowanego zysku na akcję w tym roku, a jej bilans jest nieskazitelny z bardzo niewielkim zadłużeniem. Dodajmy do tego wyjątkowy zwrot z kapitału własnego, który wynosił średnio 23,62% w ciągu ostatnich pięciu lat, a otrzymamy firmę, która powinna znaleźć się na liście życzeń świątecznych każdego głupiego inwestora.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy