Co dzieje się z długiem na karcie kredytowej, gdy umierasz

17.02.2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy całej gamy firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 6 lutego 2020 /
 • 5 min czytaniaChayanuphol Poona / EyeEm / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajZadłużenie na karcie kredytowej nie idzie za tobą do grobu; żyje dalej i jest spłacany z majątku nieruchomego lub staje się odpowiedzialnością posiadacza wspólnego rachunku lub współposiadacza.

  W stanach majątkowych wspólnoty za większość długów nabytych podczas małżeństwa odpowiada społeczność (para) – nawet jeśli na koncie figuruje tylko jeden małżonek.

  Kiedy majątek traci, spadkobiercy tracą

  Nawet jeśli nie jesteś osobiście odpowiedzialny za dług na karcie kredytowej, poczujesz jego skutki, jeśli jesteś beneficjentem spadku. Dzieje się tak, ponieważ długi zostaną spłacone z majątku spadkowego, zanim beneficjenci otrzymają jakiekolwiek wypłaty. Innymi słowy, wszelkie długi pozostawione po śmierci bliskiej osoby mogą szybko pochłonąć pozostałe aktywa, pozostawiając beneficjentom to, co zostało (jeśli w ogóle cokolwiek).

  Należy również pamiętać, że wierzyciele mają określony czas na wniesienie roszczenia przeciwko spadkowi. W przypadku spadku majątku priorytetem są również wierzyciele. Zadłużenie z tytułu karty kredytowej jest niezabezpieczone, w przeciwieństwie do hipoteki zabezpieczonej majątkiem lub samochodem zabezpieczonym pojazdem. Z tego powodu prawdopodobne jest, że firma obsługująca karty kredytowe będzie na końcu linii, jeśli chodzi o spłatę długów z majątku.

  I czy nam się to podoba, czy nie, beneficjenci często znajdują się nawet dalej niż firmy obsługujące karty kredytowe. Oznacza to, że jeśli majątek nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na spłatę wszystkich długów, beneficjenci mogą być zobowiązani do spłaty pozostałego zadłużenia, ale tylko wtedy, gdy są współposiadaczem karty, współsygnatariuszem lub żonaty ze zmarłym i mieszkają we wspólnym majątku stan.

  Sześć kroków, które należy podjąć, gdy umiera posiadacz karty kredytowej

  Kiedy ktoś umiera, zadanie powiadomienia instytucji finansowych i zamykania rachunków kart kredytowych można łatwo zapomnieć lub odłożyć na bok. Niestety, wiele może się nie udać, jeśli zaniedbamy te krytyczne zadania.

  Na przykład złodzieje tożsamości mogą trollować nekrologi i rejestry online, szukając niedawno zmarłych osób, pod które mogą się podszyć, aby utworzyć nowe konta. Hakerzy mogą również szukać sposobów na kradzież z istniejących kont zmarłego, czego możesz nie zauważyć, jeśli jeszcze nie powiadomiłeś banków i wydawców kart o śmierci.

  Oto sześć kroków, które należy podjąć po śmierci posiadacza karty, aby zapobiec tym i innym problemom:

  1. Zorganizuj sięJeśli wiesz, zanim ktoś umrze, że będziesz osobistym przedstawicielem lub wykonawcą, powinieneś zacząć wdrażać systemy, które ułatwią ci pracę, gdy nadejdzie czas. Zacznij od uporządkowania kont finansowych wszystkich osób. Jeśli jesteś pełnomocnikiem sądowym lub pozostałym przy życiu współmałżonkiem, możesz również poprosić o kopię raportu kredytowego zmarłego, który zawiera listę wszystkich rachunków na ich nazwisko.

  „Czasami ludzie mogą mieć kartę kredytową i nawet o tym nie wiedzieć – mówi adwokat z Pensylwanii Linda A. Kerns. „Może kiedy wypełnili wnioski o kartę kredytową, (wspólny posiadacz karty) nawet im nie powiedział.

  Te relacje mogą pojawić się lata później, w momencie śmierci lub rozwodu. „Mówię ludziom, aby regularnie sprawdzali raporty z kart kredytowych. Rozwiąż to przed śmiercią, rozwodem lub traumatycznym wydarzeniem – mówi Kerns.

  2. Zapobiegaj dalszemu używaniu karty kredytowej – może to oznaczać kłopotyKiedy ktoś umiera, jego karty kredytowe tracą ważność. Nigdy nie należy ich używać ani pozwalać nikomu ich używać – nawet na uzasadnione wydatki zmarłego, takie jak pogrzeb lub ostateczne wydatki.

  Dalsze korzystanie z karty kredytowej jako autoryzowany użytkownik po śmierci posiadacza karty jest najczęstszym sposobem, w jaki ludzie nieświadomie popełniają oszustwa związane z kartą kredytową i może wpędzić Cię w poważne kłopoty. Prawnicy zajmujący się nieruchomościami zalecają zebranie wszystkich kart kredytowych od osób, które mogą je mieć, w tym wszelkich autoryzowanych kart użytkowników, i umieszczenie ich w bezpiecznym miejscu lub zniszczenie.

  3. Zdobądź kilka kopii aktu zgonuPrawdopodobnie będziesz potrzebować kilku oficjalnych kopii tego dokumentu, aby wysłać je do firm obsługujących karty kredytowe i ubezpieczycieli na życie oraz do innych celów związanych z nieruchomościami. Chociaż firma pogrzebowa, która zajmuje się pogrzebem lub kremacją ukochanej osoby, może pomóc w uzyskaniu kopii aktu zgonu, należy pamiętać, że te oficjalne dokumenty są objęte opłatą za kopię, która różni się w zależności od stanu, a nawet hrabstwa, w którym mieszkasz. .

  4. Powiadom firmy obsługujące karty kredytowe o śmierciWszystkie rachunki kart kredytowych powinny zostać zamknięte natychmiast po śmierci głównego posiadacza karty i należy działać szybko, aby uniknąć odsetek i opłat finansowych. W przypadku wspólnych kart kredytowych powiadom firmę obsługującą karty kredytowe, że jeden z posiadaczy wspólnej karty zmarł.

  Sprawdź również, czy na każdym koncie karty kredytowej są skonfigurowane powtarzające się opłaty. Jeśli istnieją powtarzające się opłaty, takie jak rachunek za telefon lub rachunek za media, który jest automatycznie naliczany na koncie co miesiąc, musisz je anulować lub od razu przenieść na inną kartę.

  Kontaktując się z każdym wystawcą karty kredytowej, zrób to listem poleconym i zachowaj pokwitowanie. Jeśli zadzwonisz pod numer znajdujący się na odwrocie karty, możesz porozmawiać z przedstawicielem o sytuacji; mogą oznaczyć konto i podać adres, na który należy przesłać niezbędną dokumentację.

  Gdy każdy wystawca karty otrzyma Twój list, poprosi o oficjalną kopię aktu zgonu, jeśli nie wysłałeś go w swoim pierwszym liście.

  5. Skontaktuj się z trzema biurami informacji kredytowejOprócz wszystkich firm obsługujących karty kredytowe, w których zmarły miał konto, musisz również skontaktować się ze wszystkimi trzema agencjami sprawozdawczości kredytowej – Experian, Equifax i TransUnion – w celu zażądania zamrożenia kredytu, uniemożliwiając nikomu nieuprawniony dostęp do konta.

  Następnie należy ponownie skontaktować się pocztą z prośbą o natychmiastowe oznaczenie raportu kredytowego jako „Nie żyje. Nie wystawiaj kredytu . Oznaczanie raportu kredytowego jako „zmarłego uniemożliwia przestępcom otwieranie nowych kart kredytowych lub innych kont z wykorzystaniem imienia i nazwiska oraz numeru ubezpieczenia społecznego zmarłego.

  Numery telefonów do biur informacji kredytowej to:

  • Experian (888-397-3742)
  • Equifax (800-685-1111)TransUnion (800-888-4213)6. Poznaj swoje prawa przed przekazaniem płatności windykatoromW zależności od prawa stanowego może być konieczne odczekanie określonego czasu na wpłynięcie rachunków i opublikowanie publicznego zawiadomienia o śmierci w gazecie, zanim zaczniesz rozdzielać pieniądze.

   W kontaktach z windykatorami musisz znać swoje prawa. Pamiętaj, że jesteś chroniony przez federalną ustawę o uczciwych praktykach windykacyjnych (FDCPA), która zabrania inkasentom stosowania obraźliwych, nieuczciwych lub oszukańczych praktyk podczas ściągania długów. Nie pozwól, aby indywidualni wierzyciele próbowali przeskoczyć do przodu i otrzymać zapłatę jako pierwsi – zwłaszcza jeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy do obejrzenia.

   Zanim cokolwiek zapłacisz, powinieneś również poprosić wystawcę karty kredytowej o przedstawienie dowodu roszczenia o spadek, zgodnie z John Caleb Tabler z Lau & Associates w Pensylwanii. Możesz dołączyć tę prośbę do pisemnego powiadomienia wystawcy karty kredytowej lub przesłać ją później.

   Niektórzy windykatorzy są bardzo agresywni i mogą próbować żerować na emocjach osoby, która przeżyła, aby skłonić ich do spłaty długu, którego nie są winni. Zawierając umowę z komornikiem, upewnij się, że nigdy nie przyznajesz się ani nie zgadzasz się na nic przez telefon, zwłaszcza na plan płatności.

   Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu kolejności spłaty długów w swoim stanie lub potrzebujesz ogólnej porady prawnej podczas nadzorowania ostatecznych życzeń zmarłego, możesz zwrócić się do prawnika spadkowego.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy