Co się stanie, jeśli nie aktywujesz karty kredytowej?

17.02.2021
Category: Przed Złożeniem

Jeśli nie aktywujesz nowej karty kredytowej, nadal masz konto – i może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Oto, co musisz wiedzieć o aktywacji karty kredytowej przed złożeniem wniosku o kolejną kartę kredytową.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Gdy otrzymasz pocztą nową kartę kredytową, zawiera ona instrukcje dotyczące aktywacji konta karty kredytowej oraz informacje o limicie kredytu. W większości przypadków polecono Ci zadzwonić pod bezpłatny numer lub odwiedzić witrynę internetową, na której potwierdzasz, że Ty, posiadacz karty, otrzymałeś kartę i jesteś gotowy do jej użycia. Jeśli karta nie zostanie aktywowana, nie można jej używać do zakupów ani zaliczek gotówkowych.

Możesz pomyśleć, że aktywacja karty kredytowej to tylko formalność i nie musisz tego robić, jeśli zmienisz zdanie co do otrzymania karty. Możesz pomyśleć, że możesz go po prostu wyrzucić lub aktywować w późniejszym czasie. Niestety tak nie jest. Brak aktywacji karty może mieć konsekwencje dla Twojego raportu kredytowego. Przyjrzyjmy się, co musisz wiedzieć o składaniu wniosku o nową kartę kredytową i aktywowaniu jej.

Ubieganie się o nową kartę kredytową

Przed złożeniem wniosku o nową kartę kredytową ważne jest, aby dokładnie przemyśleć sytuację. Samo złożenie wniosku o kartę kredytową ma wpływ na Twoją zdolność kredytową i historię kredytową w przypadku trudnego zapytania. Nowy kredyt stanowi tylko około 10 procent wyniku opartego na raportach z biur kredytowych, nie ma dużego wpływu i nie wpłynie na wynik FICO po 12 miesiącach. Jednak nadal istnieje ten ding, a aplikacja pojawi się w Twoim raporcie kredytowym.

Warto pomyśleć o tym, dlaczego potrzebujesz karty kredytowej i w jaki sposób możesz z niej skorzystać. Jeśli Twój plik kredytowy jest słaby lub jeśli próbujesz odzyskać utracony kredyt po wcześniejszym błędzie i naprawić zły kredyt, nowa karta kredytowa może faktycznie pomóc w Twojej sytuacji. Korzystanie z karty kredytowej może pomóc Ci zwiększyć swoją zdolność kredytową, dając Ci możliwość korzystania z kredytu, dokonywania zakupów i spłacania ich. Ponieważ dokonujesz terminowych płatności i utrzymujesz niski poziom zadłużenia, wpływ na Twoją zdolność kredytową będzie pozytywny. Możesz także chcieć nowej karty, aby móc wykonać przelew salda i uzyskać niższe oprocentowanie istniejącego zadłużenia.

Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu kolejną kartę kredytową, ponieważ masz nadzieję, że uda Ci się zwiększyć swoją siłę nabywczą, dobrym pomysłem jest ponowne przemyślenie sytuacji. Zanim otrzymałeś kartę, być może ochłonąłeś i nie jesteś zainteresowany aktywacją karty kredytowej. Jeśli nie masz planu i celu dla swojej karty kredytowej, rozważ wstrzymanie się ze składaniem wniosku, dopóki nie będziesz gotowy.

A jeśli złożysz wniosek i zdecydujesz, że popełniłeś błąd, nie wyrzucaj karty bez jej aktywacji. Możesz być zaskoczony negatywnymi konsekwencjami.

Co się stanie, jeśli nie zrealizujesz aktywacji karty kredytowej?W przypadku nowej karty konto zostanie otwarte, gdy zostaniesz zatwierdzony, a nie po aktywacji karty. Zanim nowa karta dotrze do Twojej skrzynki pocztowej, Twoje konto jest już otwarte od kilku dni, a jeśli karta ma roczną opłatę lub miesięczną opłatę konserwacyjną, taką jak niektóre karty kredytowe lub naprawcze, mogło już zostać obciążone Twoje konto. Odcięcie karty lub po prostu jej brak aktywacji nie powoduje zamknięcia konta i nie powoduje zniesienia żadnych opłat z tym związanych.

Nawet jeśli karta nie pobiera opłaty do drugiego roku, jeśli nie aktywujesz karty, nadal będzie pobierać opłatę roczną do następnego roku. Nie będziesz świadomy wysokości opłaty – a to oznacza, że ​​jej nie zapłacisz, rozpoczynając łańcuch zdarzeń, które mogą mieć poważny wpływ na możliwość późniejszego uzyskania innego kredytu.

I oczywiście, jeśli zdecydujesz, że chcesz mieć konto, nie będziesz mógł korzystać z karty kredytowej, dopóki jej nie aktywujesz. Nie możesz nawet użyć numeru karty kredytowej online, dopóki nie aktywujesz karty. Postępując zgodnie z instrukcjami na nowej karcie kredytowej, możesz z niej korzystać, gdy tylko wystawca potwierdzi, że karta jest aktywna.

A co z zastępczymi kartami kredytowymi na długotrwałym koncie?W pewnym momencie Twoja dotychczasowa karta kredytowa wygaśnie. Kiedy tak się stanie, Twój wydawca wyśle ​​Ci nową kartę kredytową z nową datą ważności. Może zdecydujesz, że nie chcesz już tego konta. Samo uniknięcie aktywacji karty kredytowej nie pomoże Ci zmienić sytuacji. Ograniczenie lub brak aktywacji zamiennika nie powoduje usunięcia salda na istniejącym koncie ani nie powoduje zamknięcia konta u wydawcy karty.

Jeśli nie jesteś zadowolony z nowych warunków, najlepiej zadzwoń do wystawcy karty i porozmawiaj z nim o obniżeniu stawki lub innych dostępnych opcjach, które mogą być potrzebne, aby znaleźć coś, co będzie dla Ciebie wygodniejsze.

Brak aktywacji karty kredytowej: wpływ na raport kredytowy

Może się wydawać, że nie masz pewności, jeśli faktycznie nie używasz karty kredytowej. W końcu, jeśli nie osiągniesz salda, nie ma nic do zapłacenia.

W rzeczywistości jednak są pewne konsekwencje dla twojego raportu kredytowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli w grę wchodzi jakiś rodzaj opłaty. Kiedy naliczana jest opłata, taka jak opłata roczna lub opłata miesięczna, wpływa ona bezpośrednio na saldo karty kredytowej. Jeśli nie dokonasz płatności, zostanie to odzwierciedlone w raporcie kredytowym i może mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową. Twoja historia płatności jest najważniejszą częścią Twojej oceny kredytowej, więc brakujące płatności mogą mieć nadmierny wpływ.

Nie zapominaj też, że jeśli w końcu anulujesz swoją kartę kredytową, może to również wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Po zatwierdzeniu karty kredytowej i otwarciu nowego konta zwiększyłeś dostępny kredyt. To może faktycznie zwiększyć twoją zdolność kredytową.

Ale jeśli anulujesz tę nową kartę kredytową, zanim jeszcze jej użyjesz, nagle zmniejszyłeś dostępny kredyt. Jeśli masz saldo na innych kartach, wykorzystanie kredytu będzie wyższe w wyniku anulowania karty, chyba że podejmiesz kroki w celu zmniejszenia zadłużenia. Teraz nagle wracasz do miejsca, w którym byłeś wcześniej i może to negatywnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową.

Anulowanie karty kredytowej przed aktywacją

W pewnym momencie, jeśli nie przejdziesz przez proces aktywacji karty kredytowej, istnieje duża szansa, że ​​wystawca kredytu zadzwoni do Ciebie, aby zapytać, czy jest problem. Możesz wtedy zapytać o proces anulowania.

Jednak zazwyczaj lepszym pomysłem jest anulowanie karty z wyprzedzeniem – gdy tylko zorientujesz się, że mimo wszystko nie chcesz mieć nowej karty kredytowej. Niektórzy wydawcy kart kredytowych wymagają pisemnego wniosku, więc dowiedz się dokładnie, co musisz zrobić, aby anulować konto. Zanim to zrobisz, dowiedz się, jaki wpływ może mieć zamknięcie tego konta na Twoją zdolność kredytową i dlaczego.

Zamknięcie konta zmniejsza dostępny całkowity kredyt i zwiększa współczynnik wykorzystania kredytu. Im więcej dostępnego kredytu jest wykorzystywane, tym niższa jest Twoja zdolność kredytowa. Jeśli zamykasz konto długoterminowe, które masz od lat, szkodzisz także wiekowi konta kredytowego – kolejny czynnik, który może obniżyć Twój wynik.

Najlepszym sposobem uniknięcia tych wszystkich problemów peryferyjnych jest po prostu unikanie w ogóle ubiegania się o kredyt, chyba że jesteś pewien, że tego chcesz lub potrzebujesz. Najlepszym momentem na podjęcie decyzji, że nie chcesz mieć karty kredytowej, jest okres przed złożeniem wniosku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy