Co stanie się z Twoimi kontami bankowymi w rozdziale 7 i 13 upadłości

17.02.2021
Category: Wells Fargo

Upadłość to proces prawny, który pozwala dłużnikowi na nowy start finansowy. Cóż, upadłość może być dobrą opcją dla osób, które nie są w stanie zarządzać swoimi długami, ale wiąże się z tym pewne ryzyko.

Oprócz tego, w zależności od rodzaju upadłości, którą złożyłeś, Twoje aktywa pieniężne, konto oszczędnościowe i konto czekowe mogą być zagrożone.

Rozdział 7 i Rozdział 13 to typowe opcje upadłości konsumenckiej, które możesz wybrać.

Co stanie się z Twoimi kontami oszczędnościowo-rozliczeniowymi w przypadku upadłości w rozdziale 7 i 13?

Czy stracisz konto czekowe lub oszczędnościowe?

Co dzieje się z Twoimi kontami w stanie upadłości?

Omówmy szczegółowo:

Co dzieje się z Twoimi kontami czekowymi i oszczędnościowymi w przypadku upadłości na podstawie rozdziału 13?

Ponieważ musisz dokonywać spłat zgodnie z planem spłaty dostarczonym przez sąd.

Możesz ustawić automatyczne potrącenie ze swojego konta bankowego.

Nawet dłużnik może otworzyć nowe konto bankowe za zgodą sądu.

Upewnij się jednak, że dokonujesz płatności co miesiąc i spłacasz dług w okresie obowiązywania planu spłaty.

Krótko mówiąc, w przypadku upadłości dłużnik może zachować większość majątku osobistego, w tym konto oszczędnościowe i dochody wystarczające do zarządzania planem spłaty, aby spłacić większość lub wszystkie długi w określonym czasie (3-5 lat).

Nie powinieneś jednak przeznaczać pieniędzy na kupowanie rzeczy bezużytecznych. Musisz udowodnić, że wydałeś pieniądze na zakup niezbędnych rzeczy. Dlatego musisz zachować paragony.

Co dzieje się z Twoimi kontami czekowymi i oszczędnościowymi w przypadku upadłości na podstawie rozdziału 7?

Upadłość na mocy rozdziału 7 to proces likwidacji. W tym procesie powiernik przejmie wszystkie niewykupione aktywa dłużnika i sprzeda je, aby spłacić jak największą część zadłużenia.

Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą wpłynąć na stan i kwotę rachunku bankowego dłużnika przy ogłaszaniu upadłości na podstawie rozdziału 7.

 • Jeżeli całkowite saldo bankowe dłużnika przekracza dopuszczalną kwotę zwolnienia.
 • Jeśli dłużnik jest winien pieniądze bankowi w którym zostały zdeponowane.Jeżeli określony bank lub instytucja finansowa stosuje politykę zamrażania rachunków bankowych dłużnika przy ogłaszaniu upadłości na podstawie rozdziału 7. Na przykład: Wells Fargo i Union Bank.Zwolnienie jest kluczem do ochrony rachunków bankowych w rozdziale 7 upadłości.

  Pamiętaj, że środki pieniężne na twoich kontach oszczędnościowych i rachunkach czekowych powinny być wyłączone. W przeciwnym razie powiernik zabierze aktywa pieniężne na spłatę wierzycieli.

  Niektóre stany zezwalają dłużnikowi na wykorzystanie niewykorzystanych kwot zwolnienia z gospodarstwa domowego w celu zabezpieczenia aktywów pieniężnych i rachunków bankowych.

  W niektórych stanach nie ma zwolnienia dotyczącego środków z kont bankowych. Jeśli należysz do takiego stanu, możesz użyć zwolnienia z symboli wieloznacznych. Dzięki zwolnieniu z symboli wieloznacznych dłużnik może zabezpieczyć konto oszczędnościowe do określonej kwoty.

  Większość stanów oferuje zwolnienia dla półdrogiego samochodu, części kapitału własnego, narzędzi handlowych i niektórych artykułów gospodarstwa domowego.

  Źródło pieniędzy na koncie bankowym odgrywa kluczową rolę w decydowaniu o tym, czy kwota może być zwolniona.

  Postaraj się wykorzystać środki na koncie bankowym na opłacenie niezbędnych rachunków (media, gaz, sklep spożywczy) przed ogłoszeniem upadłości.

  Płacenie rachunków innych osób (krewnych i przyjaciół) nie będzie zwolnione.

  Pamiętaj, że jeśli przelewasz pieniądze na konto innej osoby, zostanie to uznane za fałszywe.

  Niektóre banki mają politykę dotyczącą zwolnień. Mogą oni zawiesić administracyjne konta bankowe, gdy ogłosisz upadłość na podstawie rozdziału 7. Dlatego przed otwarciem konta w banku należy zapytać o tę politykę.

  Banki i instytucje finansowe mają prawo do „Potrącenia rachunku bankowego dłużnika.

  Jednak bank nie może „skompensować Twoich rachunków, zwłaszcza zadłużenia na karcie kredytowej, ponieważ banki zazwyczaj sprzedają dług firmom windykacyjnym, gdy stwierdzą, że dłużnik ma zaległości.

  Zakazuje to Twoim bankom „rozliczania Twojego konta. Pobyt automatyczny zakazuje jakiejkolwiek windykacji od dnia ogłoszenia upadłości. Od tego dnia zyskujesz pełną ochronę i korzyść z bankructwa.

  Jeśli uważasz, że część lub całość Twoich pieniędzy na koncie bankowym kwalifikuje się do zwolnienia, powinieneś zatrudnić prawnika ds. Upadłości o pomoc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy