Co to jest „Fannie direct” i dlaczego powinien być Twój pożyczkodawca

17.02.2021
Category: Mogą Zostać

Co to jest „Fannie direct (i dlaczego powinien taki być Twój pożyczkodawca)

Trudno jest nadążyć za całym żargonem branży hipotecznej, zwłaszcza gdy jedno zdanie może oznaczać tak wiele różnych rzeczy. Ostatnie zdanie, na które dostałem wiele pytań, to opcja pożyczki „Fannie direct . Jest to ważna kwestia, o której powinni pamiętać zarówno konsumenci, jak i wszyscy inni w branży nieruchomości, i może to być różnica między otrzymaniem pożyczki a odmową.

Fannie direct oznacza po prostu, że pożyczkodawca wysyła swoje pożyczki bezpośrednio do Fannie Mae, a nie do pośrednika. Kiedy rozpoczyna się większość konwencjonalnych transakcji hipotecznych, są one pakowane razem i sprzedawane podmiotowi obsługującemu, zwykle wielkiemu bankowi lub „zbyt dużemu, by upaść. Podczas gdy każda konwencjonalna pożyczka korzysta z przewodników sprzedawców Fannie Mae (lub Freddie Mac) jako sposobu na ustalenie wytycznych dotyczących zawierania umów, często pojawiają się problemy związane z zarządzaniem ryzykiem.

Chociaż przewodnik sprzedaży Fannie Mae może zezwalać na pewne rzeczy, podmioty obsługujące pożyczki często wiążą swoje własne wytyczne z zaleceniami Fannie, powszechnie określanymi jako „nakładki pożyczkodawców. Staje się to zarówno trudne, jak i mylące, ponieważ każdy inwestor może mieć własny zestaw nakładek pożyczkodawcy. Podczas transakcji pożyczkowej Twój pierwotny kredytodawca może znać nakładki inwestora i błędnie zakładać, że nie można udzielić pożyczki z powodu nakładki. W rzeczywistości, być może pożyczka MOGŁAby zostać udzielona, ​​ale wystarczyłaby ją sprzedać innemu serwisantowi lub przejść przez „ Fannie direct . Ważne jest, aby pożyczkodawca był „Fannie direct pożyczkodawcy, ponieważ będziesz mieć dostęp do większej liczby opcji w procesie pożyczki. Dla pośredników w obrocie nieruchomościami oznacza to, że klienci, którym można odmówić przyjęcia na podstawie nakładek pożyczkodawcy, mogą zostać zatwierdzeni przez pożyczkodawcę „Fannie direct .

Oto kilka przykładów scenariuszy pożyczek, które mogą zostać odrzucone ze względu na nakłady inwestorów, ale mogą zostać zatwierdzone w programie pożyczki „Fannie direct :

– pożyczkobiorca ma 625 punktów FICO. Wielu pożyczkodawców ma minimum 640 FICO na konwencjonalne pożyczki, a niektórzy nawet 660. Te wyższe wyniki to nakłady inwestorskie. Pożyczki kwalifikują się dla Fannie bezpośrednio do poziomu 620 FICO.

– Kredytobiorca ma 7 finansowanych nieruchomości. Wielu inwestorów ma nakładkę, która ogranicza pożyczkobiorcę do 4 finansowanych nieruchomości. W przypadku bezpośrednich pożyczkodawców Fannie finansowanie jest dostępne dla pożyczkobiorców posiadających do 10 finansowanych nieruchomości.

– Pożyczkobiorca odkłada 10%, ale całe 10% to prezent. Bardzo powszechna nakładka inwestorska wymaga od pożyczkobiorców wkładu w wysokości 5% ich własnych funduszy, chyba że odkładają łącznie 20%. W przypadku bezpośredniej pożyczki Fannie nie ma minimalnego wkładu pożyczkobiorcy przy zakupie podstawowego miejsca zamieszkania jednorodzinnego.

– Dokumenty kredytowe w ramach programu Fannie direct są ważne przez 4 miesiące. Oznacza to, że pożyczkobiorcy nie będą mieli kłopotów z ciągłą aktualizacją swojej dokumentacji po drodze.

Kredytobiorca chce kupić nieruchomość inwestycyjną , ale ma problem ze znalezieniem środków na zaliczkę. Wielu serwisantów typu „big box wymaga 20-25% zaliczki na nieruchomość zajmowaną przez innego właściciela. Fannie direct wymaga tylko 15% puchu.

Istnieje wiele innych bezpośrednich wskazówek Fannie, które pomagają otworzyć drzwi do opcji pożyczkowych, których wielu inwestorów nie ma. Aby uzyskać pełną listę lub pytania dotyczące scenariusza, zadzwoń do mnie pod numer 484.680.4852 lub zatrzymaj się na mojej stronie internetowej i zapytaj eksperta!

Czy Mason McDuffie Mortgage jest w stanie udzielać pożyczek „Fannie Direct ? Dlaczego tak, tak możemy 🙂

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy