Co to jest hipoteka mieszkaniowa

17.02.2021

Wybór kredytu mieszkaniowego na dzisiejszym rynku może wydawać się trudnym zadaniem. Pożyczkobiorca może mieć niezliczone możliwości wyboru. Każda instytucja pożyczkowa przedstawia swoje roszczenia pytającemu pożyczkobiorcy, próbując zachęcić go do skorzystania z jej produktu hipotecznego. Każdy z nich zapewnia pożyczkobiorcę, że jego produkt to najlepszy kredyt mieszkaniowy, jaki mogą uzyskać.

Nie zawsze tak jest. Warunki kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe mogą się znacznie różnić w zależności od instytucji pożyczkowych, nawet w przypadku kredytów złych lub mniej doskonałych. W przypadku kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe często występuje również dowolność w oprocentowaniu, w zależności od instytucji udzielającej pożyczki i warunków, których poszukuje pożyczkobiorca.

Oto kilka uwag dla kredytobiorców poszukujących kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe: Kredyt na nie więcej niż 80% szacowanej wartości lub ceny zakupu nieruchomości (w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa) to konwencjonalny kredyt mieszkaniowy. Pozostałe 20% wymagane do zakupu to zaliczka i pochodzi ze środków własnych. Jeśli musisz pożyczyć więcej niż 80% potrzebnych pieniędzy, będziesz ubiegać się o tak zwany hipoteczny kredyt mieszkaniowy o wysokim współczynniku. Jeśli jesteś samozatrudniony lub nie masz możliwych do zweryfikowania dochodów, większość tradycyjnych instytucji pożyczkowych nie przekroczy 75% konwencjonalnego kredytu hipotecznego.

W przypadku wysokiego wskaźnika hipoteka mieszkaniowa musi być ubezpieczona przez Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC), Genworth Financial Canada (Genworth) lub AIG. Opłata, którą ubezpieczyciel pobierze za to ubezpieczenie, będzie zależeć od kwoty pożyczki i procentu własnej zaliczki. Niezależnie od tego, czy jesteś samozatrudniony i masz możliwy do zweryfikowania dochód, lub jeśli masz złą historię kredytową, kwota, którą pobierze ubezpieczyciel, również określi. Typowe opłaty wahają się od 1,00% do 7% kwoty głównej kredytu mieszkaniowego.

W przypadku hipoteki mieszkaniowej o stałym oprocentowaniu Twoje oprocentowanie nie zmieni się przez cały okres trwania kredytu. Zaletą tego jest to, że zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, ile wyniosą Twoje spłaty i jaka część kredytu hipotecznego zostanie spłacona pod koniec okresu. W przypadku hipoteki mieszkaniowej o zmiennej stopie oprocentowania Twoja stopa procentowa będzie ustalana w stosunku do podstawowej stopy procentowej na początku każdego miesiąca. Oprocentowanie może się zmieniać z miesiąca na miesiąc (chociaż płatność pozostaje taka sama). Historycznie rzecz biorąc, mieszkaniowe kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu zwykle kosztują mniej niż kredyty mieszkaniowe o stałym oprocentowaniu, gdy stopy procentowe są dość stabilne. Możesz potencjalnie szybciej spłacić swój kredyt mieszkaniowy, korzystając z kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej.

Okres obowiązywania kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe to czas trwania umowy o kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe ma zazwyczaj okres od sześciu miesięcy do 10 lat. Zwykle im krótszy okres, tym niższe oprocentowanie. Dwa lata lub krócej to kredyt hipoteczny krótkoterminowy. Trzy lata lub dłużej to zwykle kredyt hipoteczny długoterminowy.

Krótkoterminowe kredyty hipoteczne są odpowiednie dla kupujących, którzy uważają, że stopy procentowe spadną w momencie odnowienia. Długoterminowe kredyty hipoteczne są odpowiednie, gdy obecne oprocentowanie jest rozsądne, a kredytobiorcy chcą bezpieczeństwa budżetowania na przyszłość. Kluczem do wyboru między krótkimi a długimi terminami jest komfort spłaty kredytu hipotecznego.

Po upływie terminu można spłacić saldo kredytu hipotecznego lub zawrzeć nową umowę kredytu hipotecznego po dotychczasowych stopach procentowych. Otwarte kredyty hipoteczne można spłacić w dowolnym momencie bez ponoszenia kary i są zwykle negocjowane na bardzo krótki okres. Właściciele domów, którzy planują sprzedaż w najbliższej przyszłości lub ci, którzy chcą elastyczności w dokonywaniu dużych, ryczałtowych spłat przed terminem zapadalności, uznają ten rodzaj kredytu hipotecznego za pomocny. Zamknięte kredyty hipoteczne to zobowiązania na określone warunki. Jeśli spłacisz saldo kredytu hipotecznego przed terminem spłaty, zapłacisz karę za złamanie tego terminu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​refinansowanie kredytu mieszkaniowego za niższą stopę procentową lub na bardziej atrakcyjnych warunkach może często zrównoważyć karę poniesioną z powodu złamania terminu.

Hipoteki mieszkaniowe są dostępne za pośrednictwem banków, firm udzielających kredytów hipotecznych i prywatnych pożyczkodawców. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest bardzo zróżnicowane. Tradycyjne banki oferują bardzo niskie stawki. Jednak ze względu na restrykcyjne kryteria udzielania kredytów w wielu przypadkach nie mogą oni udzielać kredytów mieszkaniowych. Wcześniejsze bankructwo, zniszczony kredyt (zły lub mniej niż doskonały kredyt), a nawet posiadanie wielu nieruchomości może utrudnić lub nawet uniemożliwić uzyskanie hipoteki mieszkaniowej za pośrednictwem tradycyjnych banków.

Twarde kredyty hipoteczne są dostępne za pośrednictwem prywatnych pożyczkodawców. W przeciwieństwie do tradycyjnych banków, prywatni pożyczkodawcy mają bardziej elastyczne kryteria udzielania kredytów. Prywatne firmy oferujące kredyty hipoteczne, znane również jako pożyczkodawcy, koncentrują się bardziej na jasnej metodzie spłaty i bieżącej wartości nieruchomości, niż wyłącznie na osobistym pakiecie finansowym, co może wskazywać na zły kredyt.

Prywatni pożyczkodawcy często są w stanie sfinansować hipotekę mieszkaniową, jeśli istnieje jasny obraz tego, w jaki sposób pożyczka zostanie spłacona. Przy określaniu, czy sfinansować hipotekę mieszkaniową, prywatni pożyczkodawcy często biorą pod uwagę stosunek dochodów do wydatków. O ile pożyczkobiorca nie ma powtarzających się zaległości w spłacie i bankructwa, prywatni pożyczkodawcy nie są tak zaniepokojeni, czy pożyczkobiorca ma zły lub mniej doskonały kredyt.

Składając wniosek o kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe, bądź przygotowany na zapewnienie swojej firmie zajmującej się hipoteką mieszkaniową, czy to bankowi, czy prywatnemu pożyczkodawcy hipotecznemu z twardymi pieniędzmi, w następujący sposób:

– Wypełniony standardowy wniosek o kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe, który zawiera osobisty bilans

– Opis wykorzystania wpływów z hipoteki mieszkaniowej, o którą się ubiegasz (refinansowanie, konsolidacja zadłużenia, modernizacja domu itp.)

– Opis nieruchomości

– Aktualna wartość / cena zakupu nieruchomości

– Oszacowanie wartości nieruchomości po ewentualnych ulepszeniach

– W przypadku pożyczki w twardych pieniądzach przedstaw strategię wyjścia z hipoteki mieszkaniowej

– Czy refinansujesz ten kredyt hipoteczny w tradycyjnym banku po dokonaniu ulepszeń lub zmian w istniejącej nieruchomości lub w innym scenariuszu?

Właściciele rozważający refinansowanie kredytu hipotecznego znajdą wiele unikalnych programów kredytowych. Specjaliści od refinansowania kredytów hipotecznych na cele komercyjne i mieszkaniowe oferują jedne z najlepszych dostępnych opcji kredytowych, których w większości Twój lokalny bank po prostu nie ma. Refinansowanie kredytu mieszkaniowego nie jest czynnością zarezerwowaną wyłącznie na okres wymagalności kredytu mieszkaniowego. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto wcześniej refinansować kredyt mieszkaniowy. Jeśli wybrałeś prywatnego pożyczkodawcę, który dobrze pasuje do twojego scenariusza pożyczkowego, będziesz mógł rozmawiać bezpośrednio z decydentami, unikając „biegania, na które pada tak wielu pożyczkobiorców. Powiedziano Ci, że Twoja pożyczka jest w trakcie realizacji,tylko po to, aby następnego dnia usłyszeć, że pożyczkodawca zdecydował się nie zaciągać twojej pożyczki na twarde pieniądze, a teraz twoja pożyczka znajduje się na innym biurku w biurze innego prywatnego pożyczkodawcy – lub, co gorsza, na biurku innego brokera, który może znać brokera, który wie pożyczkodawcy, który może chcieć sfinansować twoją pożyczkę. Czasami wybór bezpośredniego pożyczkodawcy opiera się bardziej na prowizji, jaką otrzyma broker, niż na Twoim najlepszym interesie.

Współpracując z prywatnym pożyczkodawcą, możesz uniknąć „ucieczki i być w stanie szybciej zamknąć transakcje. W końcu nikt nie zna Twojej sytuacji tak jak Ty, nikt nie jest w stanie wyjaśnić żadnych okoliczności łagodzących lepiej niż Ty i nikt nie jest tak zaangażowany w Twoją pożyczkę, jak Ty.

Korzyści płynące ze współpracy z brokerem hipotecznym są również oczywiste: doświadczony, dobrze poinformowany, uczciwy pośrednik hipoteczny będzie miał wiedzę i bezpośredni dostęp do prywatnych pożyczkodawców w Ontario, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Broker kredytów hipotecznych będzie wiedział, gdzie najlepiej pasuje Twoja pożyczka. Dobry broker kredytów hipotecznych pomoże Ci „ spakować ” pożyczkę na najlepszą korzyść, pomagając określić, ile możesz się spodziewać na podstawie kapitału własnego w nieruchomości, jak szybko musisz zamknąć transakcję i nie tylko. Dobry broker kredytów hipotecznych będzie w stanie pomóc Ci w długim procesie składania wniosków i złożyć wniosek o pożyczkę do najlepszych privatelerów w Twojej sytuacji. Częściej niż nie, współpraca z brokerem kredytów hipotecznych pozwala zaoszczędzić czas. Reprezentując Cię i przedstawiając wniosek o pożyczkę najlepszym prywatnym pożyczkodawcom,często sprawia, że ​​transakcja przebiega sprawniej i zajmuje mniej czasu, niż gdybyś sam wykonywał to zadanie. To często oszczędza czas i kłopoty na dłuższą metę i jest warte kosztów korzystania z pośrednika hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy