Co to jest konto otwarte?

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa

Wierzyciele mają ograniczony czas na podjęcie kroków prawnych w celu odebrania od Ciebie

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Okres przedawnienia długu – okres, w którym dług jest prawnie wykonalny – można podzielić na cztery kategorie. Czy dług powstał na mocy umowy ustnej, umowy pisemnej, weksla, czy jest to rachunek otwarty?

Ważne jest, aby wiedzieć, z jakim typem długu masz do czynienia, ponieważ szczegółowe przedawnienia mogą być różne w każdym stanie, w zależności od rodzaju zaciągniętego długu. Powinieneś mieć pewność, że wykorzystujesz odpowiednie ramy czasowe, aby rozważyć, czy dług przekroczył przedawnienie.

Konta otwarte

Konto otwarte to takie, które ma zmienne saldo odnawialne. Możesz pożyczać od niego w kółko, pod warunkiem że będziesz spłacać saldo. Konta otwarte mają wstępnie zatwierdzone limity, które umożliwiają utrzymywanie salda należności w dowolnym momencie. Transakcje, które przekroczyłyby ten limit, są zazwyczaj odrzucane i nie są przetwarzane. Karta kredytowa i linia kredytowa to przykłady otwartych rachunków.

Konta te zapewniają większą elastyczność w zakresie jednorazowej pożyczki. W zależności od potrzeb możesz wykorzystać niewielką lub dużą część dostępnych środków. Masz również elastyczność w spłacie pożyczki. Wierzyciel ustali niską minimalną płatność, którą musisz zapłacić przed terminem płatności, ale zawsze masz możliwość zapłacenia więcej.

Jak rachunki otwarte stają się złym długiem

Twoje otwarte konto pozostanie w dobrej kondycji tak długo, jak długo będziesz dokonywać płatności zgodnie z ustaleniami, ale Twoje konto przejdzie w stan przeterminowania, jeśli zalegasz z płatnościami. Wierzyciel podejmie działania, aby doprowadzić Cię do aktualnego stanu konta. Zadzwoni do Ciebie, wyśle ​​listy i powiadomi biura kredytowe o opóźnionych płatnościach.

Po określonej liczbie nieodebranych płatności i braku wskazania, że ​​nadrobisz zaległości, Twoje konto przejdzie w stan domyślny. Czas przedawnienia zaczyna odliczać, gdy na koncie nie ma już żadnej aktywności. Niektórzy wierzyciele będą pozwać cię za niespłacony dług, ale muszą to zrobić przed upływem terminu przedawnienia. w efekcie. Możesz użyć tego terminu jako obrony przed jakimikolwiek procesami sądowymi, które pojawią się przeciwko Tobie po tym czasie.

Statut ograniczeń dotyczących rachunków otwartych

Konta otwarte mają najkrótszy okres przedawnienia w wielu stanach. Długi te na ogół staną się prawnie niewykonalne przed innymi rodzajami długów. Skorzystaj z poniższej tabeli, aby poznać przedawnienia dotyczące otwartych kont w Twojej lokalizacji. Podane liczby oznaczają lata.

Alabama 3 Montana 5
Alaska 3 Nebraska 4
Arizona 3 Nevada 4
Arkansas 3 New Hampshire 3
Kalifornia 4 New Jersey 6
Kolorado 6 Nowy Meksyk 4
Connecticut 3 Nowy Jork 6
Delaware 4 Karolina Północna 3
Floryda 4 Północna Dakota 6
Gruzja 4 Ohio 6
Hawaje 6 Oklahoma 3
Idaho 4 Oregon 6
Illinois 5 Pensylwania 4
Indiana 6 Rhode Island 10
Iowa 5 Karolina Południowa 3
Kansas 3 Południowa Dakota 6
Kentucky 5 Tennessee 6
Luizjana 3 Teksas 4
Maine 6 Utah 4
Maryland 3 Vermont 3
Massachusetts 6 Virginia 3
Michigan 6 Waszyngton 3
Minnesota 6 Wirginia Zachodnia 5
Mississippi 3 Wisconsin 6
Missouri 5 Wyoming 8

Pamiętaj, przedawnienie obowiązuje tak długo, jak długo na koncie nie ma żadnej aktywności . Możesz go ponownie uruchomić, jeśli dokonasz płatności, nawet jeśli jest to płatność częściowa. To samo dotyczy sytuacji, w której zawrzesz umowę o płatności lub nawet uznasz, że w niektórych przypadkach dług należy do Ciebie, nawet jeśli nie dokonasz płatności.

Skonsultuj się z prawnikiem, aby zweryfikować termin przedawnienia, jeśli masz do czynienia z pozwem ze strony wierzyciela. Dowiedz się, jak możesz skorzystać z przedawnienia jako obrony przed pozwem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy