Co to jest kredyt PayPal i gdzie można go wydać?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

Wyobraź sobie świat, w którym możesz robić zakupy online bez konieczności podawania numeru karty kredytowej lub debetowej; Samo zwiększenie bezpieczeństwa byłoby ogromnym dobrodziejstwem. Nikt nie może spojrzeć Ci przez ramię w miejscu publicznym, a Ty nie będziesz narażony na oszustwa związane z kartą kredytową lub fizyczną kradzież.

Cóż, właśnie to oferuje gigant płatności online PayPal w postaci kredytu PayPal .

Co to jest kredyt PayPal?

Kredyt PayPal (dawniej nazywany „PayPal Bill Me Later) to wirtualna karta kredytowa. Pierwotnie została uruchomiona w 2008 r., Ale w 2015 r. Została przemianowana na obecną formę. Usługa nie zawiera papieru, kart i jest wbudowana bezpośrednio w portfel PayPal.

Integracja z portfelem PayPal oznacza, że ​​możesz zarządzać płatnościami, przeglądać saldo i sprawdzać wyciągi za pomocą istniejącego loginu.

Dwie inne usługi – PayPal Extras MasterCard i PayPal Smart Connect Card – wchodzą w zakres kredytu PayPal. Jednak oferują fizyczną kartę, więc nie będą stanowić części tego zestawienia. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach kart kredytowych PayPal.

Pozornie kredyt PayPal działa jak tradycyjna karta kredytowa; dokonujesz zakupu za pomocą karty i albo natychmiast spłacasz wszelkie salda, albo rozkładasz koszty na kilka miesięcy – ale na tym kończą się główne podobieństwa.

Kredyt PayPal a tradycyjne karty kredytowe

Największa różnica między kredytem PayPal a kartą kredytową wydaną przez bank polega na tym, jak wpływa on na Twoją zdolność kredytową.

Początkowa konfiguracja jest taka sama; PayPal dokona twardego zapytania w sprawie Twojego raportu kredytowego, co może tymczasowo obniżyć Twoją zdolność kredytową o kilka punktów.

Od tego momentu PayPal nigdy nie będzie zgłaszać biurom informacji kredytowej żadnej aktywności. Oznacza to, że jeśli spóźnisz się z płatnością lub całkowicie nie uregulujesz salda, nie wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową.

Z drugiej strony, jeśli jesteś dobrym klientem i dokonujesz wszystkich płatności na czas, nie zauważysz żadnej korzyści w swoim wyniku.

Uważaj, tylko dlatego, że nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową, nie oznacza, że ​​nie wpłynie to na Ciebie w inny sposób – PayPal obciąży Cię kwotą do 27 USD za pierwsze spóźnienie i do 37 USD za każdym razem. Dług może szybko narastać i nie jest łatwo się go pozbyć.

Warto również zauważyć, że PayPal nie oferuje typowych nagród, które zwykle idą w parze z używaniem karty kredytowej – pomyśl o milach lotniczych, punktach lojalnościowych lub ofertach typu cashback. Zamiast tego będzie oferować oferty promocyjne, takie jak obniżone stopy procentowe lub okresy nieoprocentowane przy niektórych zakupach, gdy płacisz za zakupy w sklepie internetowym.

W tej chwili PayPal oferuje zerowe odsetki od wszystkich zakupów powyżej 99 USD, o ile zapłacisz w całości saldo zakupów w ciągu sześciu miesięcy.

Zmienna RRSO zakupu dla nowych klientów wynosi 25,74 procent, czyli jest nieco wyższa niż w przypadku większości popularnych kart. Twój limit kredytowy wyniesie co najmniej 250 $, a możesz nawet otrzymać 10 $ premii za rejestrację. Nie było oficjalnego słowa z PayPal, ale niepotwierdzone dowody sugerują, że maksymalny limit kredytu jest ograniczony do 10000 USD.

Gdzie można skorzystać z kredytu PayPal?

Kto wpuścił mój spłukany tyłek do kredytu PayPal, teraz jestem spłukany

Jeśli zastanawiasz się, które sklepy akceptują Kredyt PayPal, dobrą wiadomością jest to, że możesz korzystać z tej usługi w prawie każdej firmie, która akceptuje standardowe płatności PayPal, w tym w serwisie eBay (chociaż nie możesz jej używać do zakupów należących do kategorii dla dorosłych, broni , alkohol lub pojazdy). Inne uczestniczące sklepy to Walmart, Home Depot, Best Buy i Overstock.

Niektóre firmy mają opcję kredytu PayPal na ekranie kasy, inne nie. Jeśli nie widzisz tej opcji, nie oznacza to, że nie możesz korzystać z usługi – o ile akceptowany jest PayPal, kredyt PayPal również będzie akceptowany.

Jeśli nie widzisz go na pierwszej stronie płatności, po prostu wybierz płatność przez PayPal, a następnie wybierz Kredyt PayPal jako metodę płatności na następnej stronie.

I nie martw się – jeśli nie masz jeszcze konta, możesz o nie ubiegać się przy kasie. Zostaniesz poproszony o podanie daty urodzenia i czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego, a następnie o zaakceptowanie Warunków korzystania z usługi. PayPal podejmie decyzję w sprawie Twojego wniosku niemal natychmiast.

Płatności z salda mogą być dokonywane z salda PayPal lub bezpośrednio z banku.

Bezpieczeństwo PayPal

PayPal oferuje ochronę „zerowej odpowiedzialności za oszustwa, która jest taką samą ochroną, jaką oferuje większość głównych kart kredytowych.

W praktyce oznacza to, że nie możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nieautoryzowane obciążenia, a jeśli ktoś włamie się na Twoje konto i zacznie szaleć na wydatkach, masz gwarancję zwrotu wszystkich swoich pieniędzy.

Jeśli korzystasz z usługi na urządzeniu z Androidem, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak złośliwe oprogramowanie na Androida może opróżnić Twoje konto PayPal.

Czy kredyt PayPal jest odpowiedni dla Ciebie?

Teraz to koniec z tobą. Czy korzystałeś z kredytu PayPal? Czy użyłbyś kredytu PayPal? Jak myślisz, jakie są wady i zalety kredytu PayPal? Możesz poinformować innych czytelników o swoich przemyśleniach w komentarzach na końcu.

Jeśli próbujesz zdecydować, czy konto PayPal Credit jest dla Ciebie odpowiednie, pamiętaj, że nie są to darmowe pieniądze. Jak w przypadku każdej linii kredytowej, musisz ponosić odpowiedzialność finansową i upewnić się, że jest ona najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Oczywiście PayPal nie jest jedyną metodą płatności online, z której możesz skorzystać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o najlepszych alternatywach PayPal.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy