Co to jest opłata za transakcję zagraniczną?

17.02.2021

JohnnyGreig / E + / Getty Images

23 grudnia 2019 r

Podsumowanie

Opłaty za transakcje zagraniczne są coraz łatwiejsze do uniknięcia. Jeśli myślisz o podróżach, oto jak działają, które karty je ładują, a które nie.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Opłata za transakcję zagraniczną to opłata, zwykle 3 procent, którą wielu wydawców kart kredytowych i sieci płatniczych dodaje za każdą transakcję dokonaną za granicą. Podobnie jak bagaż i paszporty, opłaty za transakcje zagraniczne są od lat standardowym elementem podróży międzynarodowych. Jednak co roku więcej kart znosi tę opłatę, według badań CreditCards.com. Jeśli szukasz karty kredytowej bez opłaty za transakcje zagraniczne, dostępnych jest wiele opcji.

To dobra wiadomość dla podróżnych, którzy mają bezpłatną kartę. Jeśli jednak masz karty, które nadal pobierają opłatę za transakcje zagraniczne – lub po prostu nie znasz ogólnej opłaty – oto szczegóły tej konkretnej opłaty i porady, jak uniknąć dodatkowych opłat podczas podróży za granicę.

Jakie są opłaty za transakcje zagraniczne?

Opłaty za transakcje zagraniczne, zwane również opłatami za transakcje międzynarodowe, są pobierane od posiadaczy kart, gdy kupują oni przedmioty za granicą lub gdy dokonują zakupów za pośrednictwem zagranicznego banku do przetworzenia transakcji. Zwykle opłaty za transakcje zagraniczne wynoszą około 3%.

Czemu? „Ponieważ banki muszą przeliczyć wydane pieniądze na dolary amerykańskie, aby móc obciążyć Twoje konto – powiedziała Victoria L. Fillet, doradca finansowy w Roosevelt Wealth Management w Nowym Jorku. Taka konwersja kosztuje, a niektóre banki wydające karty przenoszą ten koszt na konsumentów w postaci opłat za transakcje zagraniczne.

Według Nessy Feddis, wiceprezes i starszego doradcy Amerykańskiego Stowarzyszenia Bankowców, opłaty za transakcje zagraniczne również pomagają bankom zrównoważyć większe ryzyko oszustw związane z transakcjami międzynarodowymi. „Istnieje ryzyko i koszty związane z każdą konwersją pieniędzy – powiedziała.

Czy moja karta pobiera opłaty za transakcje zagraniczne?
 • Nie wiesz, czy Twoja karta kredytowa obciąży Cię opłatą za zakupy zagraniczne? Sprawdź regulamin karty.
 • Kiedyś trudniej było się tego dowiedzieć. Przez lata zarzuty nie były ujawniane, dopóki pozwy zbiorowe nie wymusiły zmiany.W 2006 r. Visa, Mastercard i Diners Club oraz ich banki wydające karty zgodziły się na ugodę w wysokości 336 milionów USD za ukrywanie opłat za transakcje zagraniczne.W ramach umowy zwroty otrzymało 10 mln konsumentów, a banki zgodziły się ujawnić wysokość opłat.Opłaty za transakcje zagraniczne różnią się w zależności od wydawców i kart, ale większość opłat za transakcje zagraniczne wynosi około 1 do 3 procent każdej kwalifikującej się transakcji. Całkowita opłata często składa się z dwóch opłat: jednej z sieci płatniczych i jednej z banku, który wydał kartę.

  Visa i Mastercard, które obsługują transakcje między zagranicznymi kupcami lub bankami a amerykańskimi bankami wydającymi karty, zazwyczaj pobierają 1 procent opłaty za każdą zagraniczną transakcję. Następnie banki wydające karty mogą nałożyć na siebie własne opłaty, zwykle dodatkowe 1 lub 2 procent, pozostawiając łączne opłaty za transakcje zagraniczne na poziomie 2 lub 3 procent, w zależności od karty i sieci płatniczej pod wspólną marką.

  American Express nie korzysta z systemu płatności Visa ani Mastercard, ale w przypadku kart pobierających opłaty za transakcje zagraniczne sieć zwykle pobiera opłatę za transakcje zagraniczne w wysokości 2,7%.

  Zanikają opłaty za podróżowanie kartą kredytową

  Dobra wiadomość: Coraz częściej konsumenci – zwłaszcza zamożni posiadacze kart i często podróżujący samolotami – widzą oferty kart bez opłat za transakcje zagraniczne.

  Niektórzy emitenci, tacy jak Pentagon Federal Credit Union, Capital One, USAA i Discover, wyeliminowali opłaty za transakcje zagraniczne ze wszystkich swoich kart kredytowych.

  Wideo: Podróżowanie za granicę

  Inni emitenci nie zlikwidowali całkowicie opłat za transakcje zagraniczne, ale usunęli je z określonych kart, co jest trendem obserwowanym przez CreditCards.com od kilku lat. Od około 2010 roku więcej banków zaczęło zabiegać o zadbanych podróżników z kartami kredytowymi, które nie niosą takiej opłaty.

  Ankieta CreditCards.com z 2015 r. Obejmująca 100 znalezionych kart kredytowych w USA, podczas gdy większość kart konsumenckich pobierała opłaty za transakcje zagraniczne, 23 karty nie. W 2016 r. To samo badanie wykazało, że 39 na 100 kart było bezpłatnych transakcji zagranicznych. Na tej stronie możesz porównać karty bez opłaty za transakcje zagraniczne.

  Oczekuje się, że trend znikania opłat za transakcje zagraniczne utrzyma się, zdaniem ekspertów branżowych, co jest dobrą wiadomością dla konsumentów.

  „Nazywa się to„ konkurencją – powiedział Feddis z ABA. „Karty bez opłat za transakcje zagraniczne są szeroko dostępne na bardzo konkurencyjnym rynku, ponieważ banki walczą o przyciągnięcie i utrzymanie klientów. Dla osób, które nie wyjeżdżają za granicę, może to nie być ważne, ale jest wielu, dla których może to być bardzo ważne. Więc zobaczysz odpowiedź banków. To klienci kierują funkcjami i warunkami karty kredytowej .

  A co z opłatami za zagraniczne bankomaty?

  Wiele banków nadal pobiera opłaty za transakcje zagraniczne za wypłatę gotówki w zagranicznych bankomatach, nawet jeśli transakcje zakupu zagranicznej karty kredytowej mogą być realizowane bez opłat. Niektóre banki zwalniają z pewnych opłat, jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatów banku partnerskiego. Na przykład Bank of America zazwyczaj pobiera 3 procent opłaty za wypłatę gotówki z zagranicznego bankomatu. Jeśli jednak korzystasz z bankomatu u jednego z partnerów Global Alliance firmy, do którego należą Barclays, Deutsche Bank, China Construction Bank i sześć innych, opłata w wysokości 5 USD jest zniesiona, zgodnie z witryną internetową Bank of America.

  Ogólnie rzecz biorąc, opłaty za transakcje zagraniczne w bankomatach mogą się różnić w zależności od wydania, karty i sposobu jej użycia. Podróżni, którzy wypłacają gotówkę z bankomatów w lokalnej walucie, mogą ponieść kilka opłat:

   • Ryczałtowa opłata za międzynarodowy bankomat pobierana przez Twój bank, gdy używasz bankomatu niezwiązanego z Twoim bankiem, zwykle 5 USD, ale może się różnić.
   • Opłata za przeliczenie waluty obcej pobierana przez Twój bank, zazwyczaj procent kwoty wypłaty, zwykle 3 procent.Dodatkowa opłata za dostęp do bankomatu pobierana przez właściciela bankomatu zagranicznego, z którego korzystasz. „Inaczej jest, jeśli masz bank z oddziałami międzynarodowymi lub masz taki poziom depozytu, na którym nie pobierają opłat – powiedział Fillet. „Ale myślę, że ogólnie trudno jest uniknąć opłat za bankomat w obcym kraju.

    W rezultacie prawdopodobnie najlepiej jest unikać używania etui i płacić kartą kredytową – zwłaszcza jeśli jest ona bezpłatna – zamiast tego. „Nie musisz już używać gotówki na wiele rzeczy, w zależności od tego, dokąd się wybierasz – dodał Feddis. „Łatwo jest zapłacić plastikiem i nie trzeba w ogóle wypłacać gotówki.

    OPŁATY ZA TRANSAKCJE ZAGRANICZNE: KTÓRE MAJĄ ICH KARTY


    Wystawca Opłata wydawcy Opłata MC / Visa

    Całkowita opłata Opłata za zagraniczny bankomat
    American Express

    2,7% Nie dotyczy 2,7% 2,7% prowizji za wypłatę w obcej walucie na niektórych kontach
    Bank Ameryki

    2% 1% 3% Opłata za użytkowanie 5 USD za każdego partnera spoza Global ATM Alliance plus 3% opłata za przeliczenie waluty za każdą wypłatę, niezależnie od typu bankomatu
    Barclaycard

    2% 1% 3% 3% opłaty za przewalutowanie
    Capital One

    Żaden 1%, ale nie przeszedł na posiadaczy kart Żaden 3% opłaty za przewalutowanie dla niektórych kont
    Pościg 2% 1% 3% 5 $ za wypłatę plus 3% opłata za przewalutowanie. Zwolnione opłaty na niektórych kontach
    Citi

    2% 1% 3% 3% opłaty za przewalutowanie dla niektórych kont
    Odkryć

    Żaden Nie dotyczy Żaden Żaden
    HSBC

    Żaden Żaden Żaden 2,8% opłata za przewalutowanie dla niektórych kont
    Federalna Unia Kredytowa Pentagon

    Żaden 1%, ale nie przeszedł na posiadaczy kart Żaden Żaden
    USAA

    Żaden Żaden Żaden Żaden
    Bank USA

    Nie ujawnione Nie ujawnione 3% 3%
    Wells Fargo

    2% 1% 3% 5 USD za wypłaty z bankomatów, 2 USD za sprawdzenie salda i 2 USD za przelew pieniędzy między kontami
    Źródło: badanie CreditCards.com, grudzień 2019 r.

    Uwaga: opłaty za transakcje zagraniczne karty kredytowej wystawcy mogą ulec zmianie i prawdopodobnie będą się różnić w zależności od karty. Sprawdź warunki swojej karty, aby uzyskać najbardziej dokładne i aktualne informacje o opłatach za transakcje zagraniczne.

    Jak uniknąć dodatkowych kosztów podróży

    • Poznaj warunki swojej karty . Jeśli nie możesz łatwo znaleźć informacji o opłatach za transakcje zagraniczne, odbierz telefon i zadzwoń pod numer znajdujący się na odwrocie karty. Informacje te powinny być ujawnione w umowach o kartę – zmiana z przeszłości, kiedy pierwszy raz użytkownik karty mógł dowiedzieć się o opłacie, miała miejsce na rachunku po podróży.
    • Sprawdź swoją zagraniczną sieć bankową . Sprawdź, czy Twój bank jest częścią globalnej sieci bankomatów, z której możesz korzystać, aby uzyskać dostęp do gotówki za granicą za darmo – lub przynajmniej po niższej cenie. Złóż wniosek o bezpłatną kartę. Jeśli często podróżujesz, warto ubiegać się o kartę kredytową, która nie pobiera opłat za transakcje zagraniczne. Korzystaj tylko z kredytu za granicą. Nie używaj karty debetowej w obcym kraju – mówi Fillet. Nie tylko możesz uniknąć płacenia opłat, jeśli polegasz na karcie kredytowej wolnej od opłat za transakcje zagraniczne, ale będziesz chroniony, jeśli coś pójdzie nie tak z transakcją zagraniczną, wyjaśnił Fillet. „Powiedzmy, że zamówiłeś coś w obcym kraju i zapłaciłeś za to, ale nigdy nie zostało dostarczone – powiedziała. „Jeśli masz wiarygodną kartę kredytową, udzielą Ci wsparcia i będą walczyć o odzyskanie kredytu lub produktu. Zawsze płać w lokalnej walucie. Czasami zagraniczni sprzedawcy oferują zamianę zakupu na dolary amerykańskie, zanim zapłacisz kartą. Zarówno Feddis, jak i Fillet radzą grzecznie odrzucić tę ofertę, ponieważ może to spowodować dynamiczne koszty wymiany walut, które będziesz musiał ponieść. Zamiast tego pozwól bankowi i sieci Twojej karty przeliczyć walutę na dolary amerykańskie i obciążyć Cię ustaloną opłatą za transakcję zagraniczną – jeśli w ogóle istnieje. Jeśli tak, prawdopodobnie będzie to tańsze.Treść redakcyjna na tej stronie opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

     Sienna Kossman jest byłą redaktorką i reporterem finansów osobistych CreditCards.com.

     Co dalej?Podsumowanie najlepszych ofert podróży w tym roku

     Stephanie Zito, będąca rezydentką pisarki podróżniczej, kończy rok, zastanawia się nad sześcioma swoimi najlepszymi doświadczeniami z podróży. Co będziesz robił w przyszłym roku?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy