Co to jest oszustwo z mułem pieniężnym?

17.02.2021

Podziel się tą stroną

  • Facebook
  • Świergot
  • Połączone

Oszuści mogą próbować wykorzystać Cię do przeniesienia skradzionych pieniędzy. Jeśli im pomożesz, możesz być tym, kogo organy ścigania nazywają mułem pieniędzy.

Oszustwa związane z mułami pieniężnymi zdarzają się na kilka sposobów. Historia często obejmuje oszustwa związane z randkami online, pracą w domu lub nagrodami. Oszuści wysyłają do Ciebie pieniądze, czasem czekiem, a następnie proszą Cię o przesłanie ich (części) innej osobie. Często chcą, abyś używał kart podarunkowych lub przelewów. Oczywiście nie mówią ci, że pieniądze zostały skradzione i kłamią o przyczynie ich wysłania. I nigdy nie było związku, pracy ani nagrody. Tylko oszustwo.

Co się potem dzieje? Jeśli zdeponujesz czek oszusta, może zostać wyczyszczony, ale później okaże się, że jest to fałszywy czek. Bank będzie chciał, abyś go spłacił. Jeśli przekażesz oszustowi informacje o swoim koncie, może je nadużyć. Możesz nawet wpaść w kłopoty prawne, pomagając oszustowi w przeniesieniu skradzionych pieniędzy.

Jak uniknąć oszustw związanych z mułami pieniężnymi?

  • Nie akceptuj pracy, która wymaga przesłania pieniędzy. Mogą polecić wysłanie pieniędzy do „klienta lub „dostawcy. Powiedz nie. Możesz pomagać oszustom w przenoszeniu skradzionych pieniędzy.
  • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, aby odebrać nagrodę. To zawsze oszustwo i mogą próbować zmusić Cię do przeniesienia skradzionych pieniędzy.
  • Nie wysyłaj pieniędzy do osoby zainteresowanej online, która wysłała Ci pieniądze. Zawsze jest to również oszustwo – i kolejny sposób na przeniesienie skradzionych pieniędzy.

Przestępcy potrafią wymyślać powody, aby pomóc im przenieść pieniądze. Nie rób tego. Pieniądze mogą pochodzić od innych osób, które oszukali. Możesz pomagać przestępcom skrzywdzić ludzi takich jak Ty.

Jeśli uważasz, że możesz być zamieszany w muła pieniężnego lub oszustwo związane z przelewem pieniędzy, przestań przesyłać pieniądze. Poinformuj swój bank, firmę zajmującą się przelewem lub dowolną firmę obsługującą karty upominkowe. Następnie zgłoś to do FTC na ftc.gov/complaint.

Prosimy o udostępnienie tych informacji oraz nowej infografiki FTC, opracowanej we współpracy z Fundacją American Bankers Association. Ludzie mogą być zawstydzeni lub bać się rozmawiać o swoich doświadczeniach, ale możesz pomóc. Prosty telefon, e-mail lub sms z napisem „Zobacz, co właśnie znalazłem może odmienić czyjeś życie .

  • Dodaj nowy komentarz

Komentarze

Jako dobrzy obywatele i konsumenci musimy rozpowszechniać informacje zawarte w poradach FTC dotyczących ochrony konsumentów. To jedna z najlepszych środków obrony konsumenta. Rozmawianie ze sobą o tych możliwych metodach oszustwa może uchronić wielu przed niewinną utratą pieniędzy lub tożsamości.

Mam współlokatora, który faktycznie dostał czek przez fed.Aby otworzyć konto dla nadawcy, to było prawie 4000 dolarów … oczywiście, że nie, ale karmiony … to dość odważne

To samo, ale skąd wzięli jego imię i nazwisko, adres, numer telefonu, numer nie jest wymieniony

Tak się cieszę, że twój współlokator nie wziął fałszywego czeku i nie otworzył dla nich konta, że ​​prawdopodobnie miał poważne kłopoty z bankiem i może z prawem do prania pieniędzy. Oszuści mogą po prostu usiąść i śmiać się, podczas gdy ofiary płacą za wszystko, o co poprosił wspomniany oszust / oszuści.

Każdy, kto powinien mieć kłopoty, to sami oszuści, ale wszystkie swoje nielegalne działania ukrywają w rękach niewinnych ofiar. Mam nadzieję, że pewnego dnia pozbędziemy się oszustów na dobre, ale wiem, że to się nigdy nie wydarzy.

bardzo dobry, dobrze rozumie

Dziękuję za siebie.

Czy jakakolwiek agencja ma zasoby, aby pracować z osobami, które były celem tego typu oszustwa, ale nie podjęły jeszcze żadnych działań, aby śledzić transakcje i potencjalnie łapać sprawców?

Z własnego doświadczenia trudno jest wyśledzić prawdziwą osobę. Nie używają swojego prawdziwego nazwiska i używają skradzionego zdjęcia, a także nazwisko osoby nie jest prawdziwe, a numer telefonu nie jest prawdziwy. Wszystko jest fałszywe i używają kont pod innymi nazwiskami.

Nie wiedziałem, że czek jest fałszywy i wpłacono na moje konto. Powiedziano mi, że to moja nagroda pieniężna. Teraz ma problemy prawne z bankiem. Jestem seniorem. Nigdy nie miałem żadnych problemów z prawem. To jest okropne.

Dokładnie to mi się przydarzyło! Teraz mój bank chce, żebym zwrócił pieniądze. Jestem ofiarą oszustwa. Nigdy w życiu tego nie robiłem! Mamy zły czas z pieniędzmi, mój mąż był wtedy chory, a ja chciałam dorobić i opłacić rachunki 🙁 POMOC … co mogę zrobić?

Myślę, że dokładnie to samo dzieje się ze mną teraz.

Mnie też się to przydarzyło. Mój bank musiał zamknąć mój rachunek bieżący i złożyć wniosek o oszustwo i najprawdopodobniej będę musiał być winien pieniądze bankowe. Jak to jest sprawiedliwe. Byliśmy celem i oszukani!

To samo przytrafiło się mnie. Jednak byłem członkiem banku przez ponad 23 lata i traktowali mnie jak przestępcę. Poznałam faceta na portalu randkowym. Powiedział mi, że pracuje w firmie ochroniarskiej. I że był w trakcie rozwodu, a jego żona ukradła pieniądze z jednego z jego kont. Wysłał mi kilka czeków dla bezrobotnych, które, jak powiedział, zawierały jego nazwisko, i które przelał bezpośrednio na moje konto bankowe. Dopiero po fakcie dowiedziałem się, że na czekach było jego nazwisko. Po tym, jak pieniądze zostały mu zwrócone. Zastanawiam się, dlaczego tak długo zajęło bankowi uświadomienie mi tego. Gdybym wiedział, że czeki nie są jego, poprosiłbym bank o zwrot pieniędzy.

Bank zamroził moje konto, a oni ciągle powtarzali, że będę musiał zwrócić pieniądze (jednak to przedstawiciele telefonu powiedzieli mi o tym! Nigdy nie otrzymałem żadnego rodzaju listu pocztą ani na skrzynkę odbiorczą mojego konta).

Najpierw próbowałem zamknąć konto. Następnie próbowałem skonfigurować plan płatności. Który przedstawiciel banku powiedział, że wszystko jest gotowe, ale kiedy wszedłem do banku, nie byłem w stanie zdeponować żadnych pieniędzy. Zauważyłem, że bank zwrócił agencji bezrobocia to, co zostało na moim koncie. Jednak stało się to około miesiąca po kradzieży tożsamości. Kiedy otrzymałem ostrzeżenie w moim raporcie kredytowym, że ktoś złożył wniosek o pożyczkę dla małej firmy w Waszyngtonie i Gruzji. Mniej więcej tydzień po tym, jak to się stało, otrzymałem dwie koperty z agencji ds. Bezrobocia w Pensylwanii (zrobiłem zdjęcia kopert i wysłałem e-mailem do tej agencji, aby poinformować ich o tym, co się dzieje, również zwróciłem się do nadawcy).

Nie jestem pewien, czy cały stres ze wszystkiego spowodował drętwienie nóg i twarzy, jednak ostatni weekend spędziłam w szpitalu. Wciąż przychodzą mi do głowy najgorsze scenariusze.

Zamroziłem mój raport kredytowy i powiadomiłem o oszustwie, a także zamknąłem wszystkie moje karty kredytowe.

Czy nie ma gdzieś klauzuli, która pomaga ofiarom w takich sprawach, zamiast traktować ofiary jak przestępców?

Spotkałem faceta online i po tygodniowej rozmowie. Zaproponował, że podam mu moje konto bankowe, żeby mógł wysłać mi pieniądze. Na początku odmówiono mi, ale próbował do mnie zadzwonić i przekonał mnie, że wszystko w porządku. Więc dałem mu moje lokalne konto Japan Post Bank (nie konto międzynarodowe). Potem pokazał mi kilka zdjęć z nieudanego transferu. Po przeczytaniu tego artykułu poczułem ulgę.

Chciałbym, aby plakat został wysłany do bibliotek i szkół, co pomogłoby w rozpowszechnieniu informacji.

Dziękuję bardzo.

Właśnie otrzymałem CA od kogoś, kogo uważam za oszusta. Ma swoje imię i powiedział, że pochodzi z Am. Lot gotówki. Loteria Według niego wygrałem dużą sumę pieniędzy, która zostanie przekazana czekiem kasjerskim. Brzmiał jak zagraniczny. Powiedział też, że wygrałem samochód. IHe powiedział, że ai może przybyć do wspomnianego stanu, aby go odebrać lub może zostać wysłany. Muszę podpisać oświadczenie pod przysięgą, a On podał numery .e do wygranych, a bank jest dobrze znany, że przechowuje kombinację do zamkniętej sprawy, do której nikt oprócz banku nie ma kombinacji, i zostanie mi ona ujawniona, gdy wszystkie papiery zostaną podpisane. Dał mi konto. # Sprytnie przesłuchałem go w sprawie wspomnianych wygranych i na podstawie jego odpowiedzi doszedłem do wniosku, że to oszustwo. Mam telefon #, z którego dzwonił i inny #, który, jak sądzę, jest komórką #, która jest jego rzeczywistym numerem.Poprosiłem go również, aby sprawdził w UPS, ile kosztuje wysyłka paczki. Powiedział mi, że sprawdzi i odesłał. Oddzwonił, ale w tej chwili mamy burze w naszej okolicy, więc nie mogłem znieść, gdy oddzwonił, dzwonił kilka razy, ale zatrzymał się po około 5 razy. Kontaktuję się z FCC, aby sprawdzić, czy to oszustwo. A jeśli chcesz, pomogę najlepiej jak potrafię powstrzymać oszustów. Dziękuję Go getum. A jeśli to nie jest oszustwo, jestem jedną błogosławioną osobą. Nagroda była ogromna. Lol i tak jestem błogosławiony, ponieważ nasz PAN JEZUS chce, abym pomagał innym w jakimkolwiek stopniu, w jakim jestem w stanie. Ludzie nie powinni być oszukiwani. Dobrze, że i tak było wystarczająco ciężko. Dziękuję JEZUSIE za to, że dałeś mi dobry umysł I mam dobry umysł, by kopnąć oopsa, aby nadepnąć na głowę diabłaDziękuję JEZUSIE za to, że dałeś mi dobry umysł I mam dobry umysł, żeby kopnąć oopsa, by nadepnąć na diabelską głowę

Omay, więc szukałem pracy, zamiast ekspresowego zatrudnienia i dostałem dopasowanie, więc pomyślałem, że to nie będzie oszustwo, ponieważ pochodzi z firmy dla osobistego asystenta, zdeponowałem czek na moje konto, a następnie otrzymałem wiadomość z informacją wyślij pieniądze na karcie podarunkowej, ale nadal nie mam pieniędzy Co mam zrobić, gdybym zadzwonił po policję ma mój adres

Jestem taki zdenerwowany. Mój syn też szukał pracy – strona internetowa Barucha i mężczyzna, który się z nim skontaktował, powiedzieli, że chodzi o pracę na pół etatu – Paul Lucas, prawdopodobnie fałszywe nazwisko. Wysłali mu czek, a on zdeponował go, a następnie namówił, by kupił kartę podarunkową – 10 smsów telefonicznych. Fed-ex pochodzi od Jima Cartera, a firma na czeku to Newbury Disposal Company w Ventura CA. Która to prawdziwa firma. Poszedł kupić kartę podarunkową i powiedziałem mu, że nie rób nic, dopóki czek nie zostanie rozliczony. Cóż, wywołało to agresywne teksty i poprosiłem mojego syna o przesłanie mi e-maila / konta tekstowego, które zrobiłem i Brak odpowiedzi. Boję się, bo mają teraz mój adres. Mam też e-mail, który prześlę. Chciałbym, aby organy ścigania lub specjalne siły FBI zajęły się tymi ludźmi, którzy podczas pandemii, gdy ludzie stracili pracę i szukają pracy,wykorzystuj życzliwych ludzi. Ci ludzie muszą trafić do więzienia.

Jestem w takiej samej sytuacji, czy kiedykolwiek dowiedziałeś się, co z tym zrobić?

Otrzymałem czek na ponad ** 3000 dolarów. Został dostarczony przez FedEx. Radzono mi wysłać SMS-a do gościa pod numer (832) 637-8851 przed zrealizowaniem czeku. Nie daj się zwieść, ponieważ FedEx go dostarczył. Jeśli wydaje się być prawdą. Prawdopodobnie tak.

Wygląda na to, że wpadłeś w oferty pracy w domu. Niektóre fałszywe firmy wysyłają czek, aby przelać pieniądze, aby cię oszukać.

Prawie brzmi jak to, przez co przeszedłem… i nadal przechodzę… Dostałem czek na 3500, ale nie od razu zapłaciłem. Zamiast tego zrobiłem konto oszczędnościowe. Tak, bank wstrzymał go przez dwa dni. Ale na tym czeku było napisane (Czek kasjerów), więc pomyślałem, że fundusze tam są. Odkąd z czekiem kasjerskim. Pieniądze były już zabezpieczone. To była praca dla Monster Energy Drink … żeby reklamować swoje logo na moim samochodzie … pomyślałem. Że sprawię, że mój mężulek zobaczy aplikację i wszystko będzie wyglądać legalnie … bank zwolnił fundusze … ponieważ wiedzieli, że jestem niepełnosprawny i zdiagnozowano u mnie raka i muszę rachunki.

Więc wyciągnąłem 3000 gotówki … wczesnym rankiem … i mam na myśli około 7 rano. Bank był w moim domu. Krzyczał i pukał do drzwi tak głośno … że musieli ze mną rozmawiać? Myślałem, że potrzebuję snu o 7 rano.

Bank dosłownie wysyłał e-maile i dzwonił na mój telefon komórkowy, jak co 5 minut. Próbując odzyskać pieniądze …

Powiedziałem, że zniknął.

Następnie kierownik poprosił mnie, żebym przyszedł do banku i dokonał płatności pożyczki. Żartujesz, prawda? Nie chcieli nawet próbować ścigać osoby, która wysłała czek. Chcieli, żebym poszedł do banku, żeby ustalić plan spłaty.

Pomyślałem poważnie .. dlaczego mam to spłacić?

Bank wypuścił czek. (Hold)

Spieniężył czek.

I dlaczego to ja to spłacam? Nie chcieli żadnych informacji na temat osoby, która wysłała czek i dlaczego… stwierdzili, że wiedzą wszystko o oszustwach… po prostu. Nie mają… jeśli wyszedłem z ich banku z 3000,00 $

I nie chcieli żadnej informacji, o której mówiłem, ani żadnego dowodu na to. Skontaktowałem się z tak zwanymi oszustami, którzy mają w zasadzie 4 numery telefonów.

Miejsce zamieszkania… i wiele godzin komunikacji… od czasu jednej z osób, która wystawiła czek. spytałem wprost … czy to prawda. i żeby mnie nie wkurzać … powtarzał więcej niż raz … nie pójdę do więzienia ani nie dam się przelecieć

Odkąd czułem, że muszę się zwierzyć tej osobie … niedawno zdiagnozowano rzadkiego raka krwi.

Może to był akt uprzejmości. Nie wiem. Poza tym miejscowy bank chciał, żebym sporządził pełny raport policyjny o oszustwie. Zrobiłem to … nawet powiedziałem policji … bank chce, żebym zapłacił

Nie ma dla mnie litości …

I powinienem poważnie pomyśleć, że zostałem oszukany … Cóż, szczerze mówiąc, nie dostałem … czeku gotówkowego .bw, ponieważ musisz wysłać część pieniędzy w nasze karty podarunkowe itp.

Nigdy nie prosili o żadną z tych pieniędzy ode mnie. ale po 2 tygodniach spieniężania. wygląda na to, że byłem w zamieszaniu .. Bank chce, żebym zestaw płatności powiedziałem Nie … wydaje się, że nie ma znaczenia, czy spróbuję dowiedzieć się o oszustach, to nie ma znaczenia Ja jestem winny, ale nie widzę tego w ten sposób … bank, gdyby wiedzieli, że to oszuści … wtedy nie powinni przejmować się czekiem … i pozwól mi wyjść z 3000,00.Bank nie ma prawo do nękania osoby niepełnosprawnej lub grożenia mi, które naruszyły moje prawa.

Nieraz…

Zaoferowałem bankowi pomoc w ustaleniu, kogo i gdzie.

Heck nawet dostałem pracę u tych ludzi jako ich księgowy.

Powiedzieli mi, czego potrzebuję. zakupione. I chciałem zobaczyć paragony. I faktycznie zakupione przedmioty itp., Takie jak Biała Księga Kopert Pocztowych, Koperty itp. I potrzebowałem VERISIGN 3000 czeków. Pomyślałem poważnie, że mogę kupić tego typu czek online .. Tak, właściwie. Za pośrednictwem Walmart i Amazon przeprowadza te czeki, aby mieć wszystkie informacje prawne dotyczące banku. Hmm, jakiego typu drukarki użyć. Komu płacę. Gdzie idzie ten czek itp., Powiedzieli, aby otworzyć konto aplikacji Cash. i. Konto vemo Powiedziałem dlaczego… powiedzieli, że w ten sposób moi pracownicy otrzymują wynagrodzenie w każdy piątek… więc aby chronić moje dziecko i siebie… robię zrzut ekranu każdej rozmowy, którą prowadziłem z tymi osobami… wydaje się, że tak się stało do osoby o imieniu Drake …

Zawsze pytaj, jak się czuję. e-maile do mnie, z kim mam zapłacić. Wygląda jak fałszywy czek … i wysyła adres do kogo. I dostaję zapłatę … za powierzenie mojego zdrowia moim synom.

Odkąd stwierdziłem, że mam rzadkiego raka krwi … nie wiem, czy szczerze powiedziałem inne podejście do tych ludzi. Lub poważnie, co się tutaj dzieje. Wydałem pieniądze, aby pokryć rachunki.

Ale jeśli tak są. zła ze strony oszustów, którzy oferują płatną pracę. niż mój własny bank nękający i informujący mnie, że otrzymam pożyczkę na dokonywanie płatności … zamiast wysyłać e-maile co 30 minut.

To bardziej oszukuje mnie mój własny bank osobisty niż prawdziwy oszust. Próbując żądać pieniędzy… niż… było nam przykro, że jesteś Niepełnosprawny i walczysz z Rakiem. Nie.

Więc jestem bardziej nękany ze strony banku niż prawdziwego oszusta … to nie tak, że schrzaniłem się, podając numer mojego konta. Więc bank może wejść na moje chronione konto Moje … i zażądać ode mnie pieniędzy. I napisz do mnie w połowie na śmierć.

Poważnie … po prostu nie wiem. Bank powinien zostać przybity za osobiste krzyczenie na mnie w moim domu … i nękanie co 30 minut.

Wygląda na to, że nadal masz do czynienia z tymi osobami, mimo że wiesz, że to oszuści. Nie bądź zdesperowany, aby zapłacić rachunki i skończyć w więzieniu.

Zawsze dobrze oceniałem prawdziwe i fałszywe. Więc jeśli przeczytam e-mail, który mnie rozśmiesza, ponieważ chcą mi dać 2,5000 USD, ponieważ uważają, że jestem dobry i potrzebuję tego. Kopiuję ten e-mail i zgłaszam go w jak największej liczbie miejsc w nadziei, że nie pomogę jednej osobie zostać oszukanym. Pozdrawiam, S.

Na Plenty Of Fish ludzie próbowali zrobić oszustwo z mułem pieniędzy, a także na karcie iTunes może być więcej i po prostu wiem, co to jest, ale nikomu nie daję pieniędzy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy