Co to jest pożyczka na wypadek katastrofy SBA i jak się do niej zakwalifikować?

17.02.2021

Pożyczka na wypadek katastrofy gospodarczej (EIDL), zwana również pożyczką na wypadek katastrofy SBA, jest jednym ze środków, które rząd podjął, aby pomóc firmom podczas pandemii COVID-19. Nowe aplikacje zostały otwarte 15 czerwca. W tym czasie niektórym firmom łatwiej było zakwalifikować się do pożyczki. W rzeczywistości nawet freelancerzy i inni indywidualni przedsiębiorcy kwalifikują się teraz. Czy ty?

Co to jest pożyczka na wypadek katastrofy SBA?

Small Business Administration oferuje szeroki zakres wsparcia i zasobów małym firmom. Kredyt na wypadek katastrofy SBA jest jednym z takich zasobów.

Po pierwsze, musi nastąpić ogłoszona katastrofa. Pandemia COVID-19 to tylko jeden z przykładów ogłoszonej katastrofy. Oczywiście wpłynęło to na dużą liczbę małych firm. Dlatego właśnie w takiej sytuacji pożyczka pomaga zaradzić.

Po ogłoszeniu klęski małe firmy mogą ubiegać się o pomoc. W niektórych przypadkach pożyczki klęskowe SBA pomagają również właścicielom domów i najemcom, których majątek został uszkodzony. W przypadku koronawirusa szkoda ma charakter ekonomiczny. Stąd oficjalna nazwa: Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

Czym jest pożyczka na wypadek katastrofy spowodowanej przez COVID-19?

Dzięki temu programowi małe firmy mogą ubiegać się o ulgę ekonomiczną. Jeśli jesteś indywidualnym właścicielem lub właścicielem małej firmy, który poniósł straty z powodu COVID-19, możesz kwalifikować się do otrzymania tej pożyczki.

Kto kwalifikuje się do otrzymania pożyczki na wypadek katastrofy SBA?Składając wniosek o pożyczkę, możesz wybrać swój status z następujących opcji

 • Działalność rolnicza zatrudniająca 500 lub mniej pracowników
 • Spółdzielnie zatrudniające 500 lub mniej pracownikówPlan posiadania akcji pracowniczych z 500 lub mniej pracownikamiPlemienna mała firma zatrudniająca 500 lub mniej pracownikówInna działalność zatrudniająca 500 lub mniej pracownikówInna firma zatrudniająca ponad 500 pracowników, która spełnia standardy SBA dla małych firmPrywatna organizacja non-profit ze zwolnieniami podatkowymi IRS zgodnie z określonymi sekcjami koduWyłączny właściciel lub niezależny wykonawca z pracownikami lub bezJeśli kwalifikujesz się jako jedna z tych firm, a koronawirus miał negatywny wpływ na Twoją pracę, możesz uzyskać pożyczkę na wypadek katastrofy SBA.

  Są pewne rzeczy, które mogą Cię zdyskwalifikować. Na przykład, jeśli jesteś głównym właścicielem firmy, który jest winien niezapłacone alimenty na dzieci, możesz zostać zdyskwalifikowany z otrzymania pożyczki.

  Co to jest pożyczka na wypadek katastrofy SBA?Jedną z rzeczy, która może wydawać się nieco zagmatwana, jest to, że istnieje sama pożyczka, a następnie pożyczka. Możesz ubiegać się o pożyczki o różnej wysokości. Dodatkowo możesz również ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 10 000 USD. Składasz wniosek w tym samym czasie, w którym składasz wniosek o pożyczkę podstawową.

  Niektóre małe firmy kwalifikują się do otrzymania tej zaliczki, nawet jeśli nie zostały zatwierdzone do otrzymania pożyczki. Ponadto pożyczka nigdy nie wymaga spłaty.

  Warunki pożyczki na wypadek katastrofy SBA

  Cała ta pożyczka biznesowa ma na celu wspieranie małych firm w okresie trudności gospodarczych. Dlatego warunki pożyczki są doskonałe w porównaniu z pożyczkami prywatnymi. Niektóre szczegóły obejmują:

  • Niskie oprocentowanie (3,75% dla firm, 2,75% dla organizacji non-profit)
  • Długi okres spłaty do trzydziestu latPierwsza płatność jest odroczona na rok od otrzymania pożyczkiMałe firmy mogą wykorzystać pożyczkę, aby spłacić swoich pracowników, spłacić zadłużenie biznesowe i pokryć większość innych wydatków biznesowych. Pożyczka różni się od pożyczki w ramach programu ochrony pensji. Jeśli Twoja firma otrzymała te pieniądze, wykorzystaj je najpierw, aby pokryć te koszty. Następnie wykorzystaj pożyczkę na wypadek klęski żywiołowej na wszelkie płatności, które nadal nie są pokryte.

   Duża zmiana, jaka nastąpiła w przypadku nowych warunków pożyczki, polega na tym, że osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i pracownicy zewnętrzni kwalifikują się teraz do uzyskania pomocy. Czy próbowałeś uzyskać pożyczkę na wypadek katastrofy SBA? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.

   UWAGA: Jeśli lubisz czytać nasze posty na blogu i chciałbyś spróbować swoich sił w blogowaniu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość; możesz dokładnie to zrobić, korzystając z porad dotyczących oszczędzania. Po prostu kliknij tutaj, aby rozpocząć. Jeśli chcesz mieć możliwość dostosowania swojego bloga we własnej domenie i potrzebujesz usługi hostingowej, zalecamy wypróbowanie BlueHost. Oferują potężne usługi hostingowe za 3,95 USD / miesiąc!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy