Co to jest raport z wyceny?

17.02.2021
Category: Jeśli Twój

13 stycznia 2020 r. (Ostatnia aktualizacja 30 lipca 2020 r.) 2 minuty czytania

Raport z wyceny to podstawowa inspekcja nieruchomości, która pozwoli określić jej wartość. Rzeczoznawca majątkowy sprawdzi położenie i stan nieruchomości, aby ustawić wartość. Należy zauważyć, że raport z wyceny nie jest ankietą domu.

W tym przewodniku, Porównaj My Move, zbadaj koszty i ramy czasowe raportu z wyceny, a także różne rodzaje dostępnych wycen nieruchomości.

Chociaż Compare My Move nie oferuje raportów z wyceny, nadal ważne jest, aby porównać geodetów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oferujemy jako opcję bardziej powszechną i szczegółową ankietę dla nabywców domów, która często zawiera wycenę w raporcie.

Co to jest wycena nieruchomości?

Wycena nieruchomości pomoże Ci ustalić wartość domu i jest czymś, czego zarówno kupujący, jak i sprzedający będą potrzebować podczas całego procesu przeprowadzki. Oto lista różnych rodzajów wyceny nieruchomości:

Raport z wycenyRaport z wyceny to inspekcja i raport dotyczący nieruchomości, który określi jej wartość, potocznie nazywany inspekcją i raportem z wyceny . Należy pamiętać, że nie jest to ankieta i nie poinformuje Cię o jakichkolwiek uszkodzeniach konstrukcyjnych nieruchomości. Raport wyceny wskazuje wartość nieruchomości, dzięki czemu może być szeroko stosowany do wszystkich rodzajów nieruchomości.

Raport wyceny będzie zawierał informacje o stanie i lokalizacji Twojego domu, aby podać szacunkową wartość. Jest przeprowadzany przez rzeczoznawcę majątkowego zarejestrowanego w RICS i ma na celu pomóc Ci ustalić cenę sprzedaży Twojego domu.

Wycena kredytu hipotecznegoWycena hipoteki określi również wartość Twojego domu. Jeśli planujesz wykorzystać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, będziesz potrzebować wyceny kredytu hipotecznego, aby określić prawdziwą wartość nieruchomości i udowodnić pożyczkodawcy, że stać Cię na kredyt hipoteczny.

Wycena hipoteki będzie korzystna dla pożyczkodawcy, a nie dla kupującego i nie należy jej mylić z ankietą dotyczącą nieruchomości. Nie należy polegać na wycenie kredytu hipotecznego i zawsze przy zakupie domu należy uzyskać ankietę dotyczącą nieruchomości.

Wycena agenta nieruchomościWycena biura nieruchomości pomoże Ci również ustalić wartość domu. Wykorzystają swoją specjalistyczną wiedzę na temat rynku nieruchomości, aby wycenić Twój dom, przyglądając się również podobnym nieruchomościom w okolicy. Jeśli chodzi o sprzedaż domu, musisz porównać co najmniej 3 wyceny agentów nieruchomości.

Czego szuka rzeczoznawca ds. Wyceny?

Raport z wyceny nie jest tak szczegółowy, jak inne dostępne rodzaje ankiet, po prostu zawiera ogólną wycenę nieruchomości i wszelkie oczywiste wady, które mogą wpłynąć na cenę. Nie podkreśli żadnych ukrytych problemów, dlatego często zaleca się przeprowadzenie ankiety dla kupujących domy. Możesz nawet poprosić o wycenę wraz z raportem Homebuyers, dzięki czemu uzyskasz więcej za swoje pieniądze.

Wycena będzie oparta na wiedzy geodety na temat porównywalnych cen w okolicy oraz na innych badaniach. Inspektor odnotuje jedynie oczywiste wady lub uszkodzenia, które wpłyną na cenę nieruchomości. W przeciwieństwie do innych rodzajów ankiet, nie otrzymasz porady dotyczącej jakichkolwiek prac konserwacyjnych lub napraw. Stan nieruchomości jest obserwowany, a widoczne problemy, takie jak wilgoć, problemy z elektrycznością i oczywiste uszkodzenia konstrukcji, są podkreślane. Ponieważ nie jest tak dokładny jak inne kontrole, raport ma zwykle tylko 2-3 strony.

Główne rzeczy, których może szukać geodeta, to:

 • czy nieruchomość ma budowę tradycyjną , czy nietradycyjną
 • krótka inspekcja ogólnego stanu nieruchomościoczywiste oznaki zawilgocenia, uszkodzenia konstrukcji, wadliwe okablowanie, uszkodzenie dachu itp.czy budynek został zmodernizowany lub odnowionyczy zadeklarowana liczba sypialni jest prawidłowajak wypada na tle innych domów w okolicyIle kosztuje raport z wyceny?

  Raport z wyceny zwykle kosztuje około 300-400 GBP dla przeciętnego domu o wartości od 100 000 GBP do 249 000 GBP. Ponieważ ankieta dotycząca wyceny nie jest tak dokładna i szczegółowa jak inne typy, jest o wiele tańsza od nich. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że tego typu raport jest bardzo podstawowym przeglądem budynku i podaje tylko szczegółowe informacje o stanie, można go uznać za dość kosztowny jak na to, co dostajesz.

  Cena nieruchomości
  Śr. Badanie kosztów wyceny
  50 000–99 000 GBP 275 GBP
  100 000–249 000 GBP 300–400 GBP
  250 000 – 349 000 £ 450 £
  350 000 – 450 000 £ 525 GBP
  550 000 – 650 000 £ 650 GBP

  Ile kosztuje wycena kredytu hipotecznego?

  Jeśli otrzymujesz wycenę kredytu hipotecznego, koszt będzie w dużej mierze zależał od dostawcy, a także od lokalizacji i wielkości Twojej nieruchomości. Chociaż w niektórych przypadkach dostawca kredytu hipotecznego włączy wycenę jako część transakcji. Warto zauważyć, że HSBC nie dolicza opłat z tytułu wyceny do swoich kredytów mieszkaniowych lub kredytów hipotecznych na wynajem.

  Dostawcy zwykle kosztują od 150 do 300 funtów za wycenę. Niektóre konkretne cytaty na temat tego, ile może kosztować typowa wycena domu, obejmują:

  • Halifax za 200 funtów
  • NatWest i RBS za 273 GBPBarclays za 265 funtówJeśli Twój dostawca kredytu hipotecznego nie daje rekomendacji, z którym rzeczoznawcą prawnym powinien współpracować, lub jeśli zdecydujesz się poszukać gdzie indziej, aby uzyskać lepszą cenę, ważne jest, aby upewnić się, że dostawca jest akredytowany przez RICS. RICS wyznacza standardy dla geodetów i zapewnia spokój, że osoba przeprowadzająca pomiary w Twoim domu posiada odpowiednią wiedzę i zostanie zaakceptowana przez Twój bank.

   Niektórzy kredytodawcy hipoteczni zaczęli jednak oferować bezpłatne wyceny. Badania przeprowadzone przez Moneyfacts wykazały, że w ciągu ostatniego roku liczba umów hipotecznych oferujących bezpłatną lub zwracaną wycenę wzrosła o ponad 15%. Może to być kuszące do zaakceptowania, ale badanie Homebuyers Survey nadal byłoby lepszą opcją, ponieważ jest to bardziej kompleksowa ankieta, oszczędzająca pieniądze na dłuższą metę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy