Co to jest tworzenie kopii zapasowych Bitcoin?

17.02.2021
Category: Pytania Dotyczące

17 września 2020 r. |

Świat kryptowalut wyrósł na podstawie anonimowości i braku jakiejkolwiek centralnej kontroli. Żaden pojedynczy podmiot nie może kontrolować wartości krypto na rynku; jest to odmienne od waluty fiducjarnej, w której rząd ma władzę za pośrednictwem banku centralnego.

Banki centralne decydują o obiegu pieniądza. Zmniejsza lub zwiększa podaż w zależności od stóp inflacji . Takie wsparcie sprawiło, że kryptowaluty stały się tak popularne. Większość użytkowników ma zaufanie do wartości każdego nominału.

Pojawiają się te same pytania dotyczące tego, co wspiera lub kontroluje Bitcoin . Zaufanie jest krytyczne, jeśli chodzi o pieniądze. Nikt nie chce ryzykować posiadania kryptowalut, gdy nie jest pewien ich wartości. Może się wydawać, że nic nie stoi na straży monety.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zrozumieć wszystko, co stoi za kryptowalutami;

Ewolucja waluty Fiat

Fiat waluta jest najbardziej stosowaną formą pieniędzy. Transakcje za pomocą pieniędzy są dość wygodne. Możesz łatwo wymieniać towary z walutą bez problemu. Jednak większość ludzi nie zauważa, że ​​jest wyznacznikiem wartości pieniądza fiducjarnego. Środki, za pomocą których można określić jednego dolara, są warte tego dolara.

Większość ludzi może handlować, niekoniecznie wiedząc wiele. System pieniężny istnieje już od jakiegoś czasu i działa dobrze. I jak to się mówi, „nie manipuluj niezłomnymi.

Aby zrozumieć żywotność kryptowalut, potrzebujesz podstawowych informacji na temat waluty fiducjarnej. Funt to najstarsza waluta na świecie. Rozpoczął działalność około 1200 lat temu. Na początku można było wymienić funta na coś więcej niż tylko jego odpowiednik. To był środek wymiany.

Wartość funta była powiązana z wartością złota. Można było wymienić walutę na złoto. W 1944 r. Funt umocnił się, by powiązać swoje znaczenie z dolarem amerykańskim. W tym czasie Stany Zjednoczone utrzymywały rezerwy złota na poziomie podaży pieniądza, by stać się nieosiągalnym w 1977 r. Okres ten był standardem złota .

Rząd USA musiał uwolnić walutę fiducjarną z jakiegokolwiek wsparcia innego produktu. Zamiast tego to rząd uzyskał kontrolę. W zależności od potrzeb mogą opublikować dowolną ilość waluty fiducjarnej. Wymaga jedynie od użytkowników zaufania.

Większość rządów postąpiła dobrze, aby utrzymać wartości waluty fiducjarnej. Poradzili sobie z inflacją , długami i innymi ekonomicznymi aspektami związanymi z pieniędzmi. Mimo to zdarzają się przypadki walut fiducjarnych z problemami takimi jak w Zimbabwe i Wenezueli.

Porównanie Bitcoina z Fiatem

Zrozumienie historii fiat pomaga przyjrzeć się jego względności z Bitcoinem . Bitcoin działa jak każda inna tradycyjna waluta. Jego charakter wymiany i dostaw sprawia, że ​​jest to raczej fiat. Zarówno wartość kryptowalut, jak i wartość fiat pochodzą z ruchu na rynku. Jednak Bitcoin wydaje się być o jeden stopień wyższy.

Bitcoin pokonuje walutę fiducjarną w różnych sferach. Niektóre z nich są;

Niedobór – podaż pieniądza w gospodarce zależy od popytu. Zbyt duża podaż prowadzi do inflacji , podczas gdy mniejsza wiąże się z nieefektywnością. W przypadku fiat rząd określa podaż. Mogą dowolnie drukować więcej pieniędzy w zależności od narracji. Z drugiej strony podaż Bitcoina zależy od rynku. W systemie wprowadzono systemy zapewniające właściwe dostawy. Przewiduje o połowę co cztery lata. Ustawione systemy ograniczają możliwość niedostatecznej lub nadmiernej podaży.

Trwałość – waluta fiducjarna jest wykonana z papieru lub monet, które są mniej trwałe. Z czasem ulegają zniszczeniu lub zużyciu. Rządy muszą drukować więcej, aby uniknąć mniejszej podaży. Z drugiej strony internetowy charakter Bitcoina sprawia, że ​​jest on ponadczasowy. Nie ma fizycznego Bitcoina wymagającego wymiany po pewnym czasie.

Podróbki – każda odpowiednia waluta musi być wolna od fałszerstw. Na razie nie dotyczy to walut fiducjarnych. Fałszywe rachunki są zagrożeniem dla gospodarki. Oszuści opanowali do perfekcji tworzenie fałszywych monet. Bez względu na to, ile nielegalności może być w Bitcoinie, fałszywy nigdy nie może być jednym z nich. Bitcoin działa w zaawansowanej technologii blockchain z kilkoma uczestnikami. Każda transakcja jest objęta procesem walidacji. Nie można pomylić systemu i zaangażowanych osób.

Przenośność – Kolejną zaletą waluty jest współczynnik użycia. Większość waluty fiducjarnej jest ograniczona granicami. Wysyłanie pieniędzy przez różne kraje staje się gorączkowe. Trzeba wymienić gotówkę, co pochłania czas i zasoby. Bitcoin zapewnia łatwość dostarczania. Bitcoin działa tak samo na całym świecie. Wysyłanie monet na całym świecie zajmuje kilka sekund . Ponadto istnieje kilka portfeli i giełd ułatwiających transfer.

Użyteczność – w systemie pieniężnym liczy się także łatwość obsługi. Waluta fiducjarna ma doskonałą użyteczność. Ma określoną wartość. Bitcoin jest nadal łatwy w użyciu. Użytkownicy zyskują zaufanie.

Jak ważne jest to, co stoi za Bitcoinem?

Ustaliliście, że żaden fizyczny produkt nie wspiera fiat, a mimo to jest bardzo skuteczny. Bitcoin również nie ma żadnego produktu, który go wspiera. Brak wsparcia nie jest jednak problemem. Liczy się zaufanie użytkownika.

Jak dotąd Bitcoin zyskuje na popularności. Stało się opłacalną inwestycją dla inwestorów aktywów cyfrowych. Ciągły wzrost wartości sprawia, że ​​jest ulubieńcem wielu. Moneta zyska większe zaufanie użytkowników dzięki wymianom i przetwarzaniu płatności.

Bitcoin ma również sporo wyzwań. Moneta nie ma jeszcze ustalonej wartości jako środka wymiany. Lepszą użyteczność można osiągnąć jedynie przy zachowaniu wartości.

Jego transport również miał problemy. Platformy kryptograficzne zostały już wcześniej zhakowane i stają w obliczu innych celów cyberataków.

Podsumowanie

Bitcoin stał się w ostatnim czasie opłacalną inwestycją. Ten wzrost spowodował, że niektórzy uważają, że może to zastąpić walutę fiducjarną. Zabezpieczenie walutowe to stara tradycja gospodarcza. Chociaż teraz wycofane.

Fiat spisywał się dobrze bez wsparcia. Bitcoin, z doskonałymi funkcjami, wygląda jeszcze lepiej. Potrzebuje tylko zaufania użytkownika.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy