Co widzą banki, patrząc na Twoją historię kredytową? Ujawniamy wszystko

17.02.2021

Możesz myśleć, że Twoje finanse są w dobrej kondycji, ale zdecydowanie zbyt wielu z nas nigdy nie sprawdzało naszej historii kredytowej i nie wie, jak się do tego zabrać – a może to kosztować tysiące

 • Subskrypcje
 • Wyloguj się
 • 08:11, 8 lutego 2017
 • Zaktualizowano 16:04, 22 stycznia 2018 rMoże nie sądzisz, że Twoja zdolność kredytowa to wielka sprawa. Ale byłbyś w błędzie.

  Twoja ocena kredytowa i historia kredytowa mogą mieć duży wpływ na Twoje finanse – w rzeczywistości ponad 20 milionów ludzi ryzykuje odrzucenie kredytów hipotecznych, pożyczek i kart kredytowych, ponieważ dostawcy usług finansowych są coraz mniej skłonni do udzielania pożyczek osobom z raportami kredytowymi poniżej średniej.

  Rsearch from Amigo Loans ujawnia, że ​​wiele z nich może zostać odrzuconych niesprawiedliwie, ponieważ więcej niż jedna na trzy osoby, które sprawdzały ich zdolność kredytową, znalazła błędy w swoich plikach.

  Oto nasz przewodnik po wszystkich raportach kredytowych, który pomoże Ci uzyskać najniższe oprocentowanie pożyczki w przyszłości.

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • 8 powodów, dla których banki mówią nie – i jak upewnić się, że następnym razem zostaniesz zaakceptowanyJaka jest moja historia kredytowa?Istnieją trzy od dawna działające agencje informacji kredytowej w Wielkiej Brytanii Equifax, Experian i Callcredit i każda z nich prowadzi szczegółowe informacje o tym, jak zarządzałeś swoimi pieniędzmi w przeszłości w „Historii kredytowej.

  Twoja historia kredytowa pokazuje wszelkie pożyczki, które masz teraz i jak sobie z nimi radziłeś w przeszłości. Na przykład wyszczególni wszystkie salda kart kredytowych i pożyczek oraz pojawi się, jeśli przegapiłeś jakiekolwiek spłaty w ciągu ostatnich sześciu lat.

  Pokazuje również, czy złożyłeś jakieś wnioski o finansowanie – karty kredytowe, pożyczki, sprzedaż ratalna, a nawet umowa na telefon komórkowy.

  Musisz sprawdzić swoją dokumentację, aby upewnić się, że wszystkie informacje są prawidłowe, ponieważ błędy mogą mieć duży wpływ na to, czy w przyszłości zostaniesz zatwierdzony do finansowania, i oznaczać, że zostaniesz obciążony wyższą stopą procentową. I wypatruj wczesnych oznak oszukańczej działalności finansowej w Twoim imieniu.

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • Musisz zagrać w grę o dług, czy chcesz, czy nie – historia Marka o tym, jak ostatecznie ją wygrałJaka jest moja zdolność kredytowa?Jest to trzycyfrowa liczba obliczona na podstawie informacji zapisanych w raporcie kredytowym.

  Zakres wyników zależy od dostawcy, z którego korzystasz, ale zazwyczaj wynosi od 0 do 700 lub od 0 do 1000. Im wyższa liczba, tym lepszy wynik i tym większa szansa, że ​​zostaniesz przyjęty do finansowania po najniższych stopach procentowych.

  Na Twój wynik wpływa wiele czynników, w tym brak płatności rachunków, nieautoryzowane debety w rachunku bieżącym i odrzucanie wniosków kredytowych.

  Każda ocena kredytowa będzie miała nieco inne kategorie, ale są one zasadniczo podobne.

  0 – 120 = Słaba i jest mało prawdopodobne, że zostaniesz przyjęty na kredyt, ale są sposoby na poprawę wyniku.

  121 – 420 = Uczciwa i prawdopodobnie zostaniesz przyjęty na szereg ofert kredytowych.

  421 – 825 = Dobra – i prawdopodobnie otrzymasz kredyt po konkurencyjnych stawkach.

  826 – 1000 = Doskonałe i prawdopodobnie zostaniesz przyjęty na kredyt po najlepszych stawkach.

  Pożyczkodawcy nie podejmują decyzji wyłącznie w oparciu o Twoją zdolność kredytową, przeprowadzają również własne czeki (często określane jako karta wyników), jednak wysoki wynik zwykle oznacza, że ​​masz znacznie większe szanse na zaakceptowanie wniosku.

  Wszystko, co musisz wiedzieć o raportach kredytowychBoisz się ubiegać się o kredyt w przypadku odrzucenia?Nowsze firmy Noddle, ClearScore i Totally Money oferują bezpłatne usługi, które pomogą Ci zrozumieć Twoją historię kredytową i śledzić swój wynik miesiąc po miesiącu.

  Kolejnym przydatnym narzędziem od Totally Money jest narzędzie do sprawdzania uprawnień – w którym Twoje dane kredytowe są porównywane ze wszystkimi kartami kredytowymi na rynku i informuje, które z nich najprawdopodobniej zostaniesz zaakceptowany.

  Na przykład może sugerować dwie lub trzy karty, w przypadku których masz 90% lub 95% szans na akceptację. Pomocny wskaźnik, jeśli masz mniej niż doskonały rekord kredytowy i nie chcesz ryzykować odrzucenia, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

  Niektórzy dostawcy informacji kredytowych będą kusić Cię, aby zarejestrować się w rozszerzonej usłudze z dodatkowymi dzwonkami i gwizdkami, ponieważ pozwoli to na ostrzeżenie o potencjalnym oszustwie na koncie na bardzo wczesnym etapie.

  Chociaż może to spodobać się niektórym, może obniżyć koszty o około 15 funtów miesięcznie. Musisz się zastanowić, czy warto wypłacać 180 funtów rocznie, skoro co miesiąc możesz bezpłatnie przeglądać swoją historię kredytową.

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • Jak najemcy mogą na zawsze szkodzić swoim finansom – co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo6 kroków, aby uporać się ze swoją zdolnością kredytową Zapisz się – Istnieje wiele opcji do wyboru, sugerujemy podpisanie się z co najmniej dwóch z następujących powodów dla swoich darmowych usług:

  experian.co.uk

  clearscore.com

  noddle.co.uk

  equifax.co.uk

  totallymoney .com (dla narzędzia do sprawdzania uprawnień karty kredytowej)

  Sprawdź swoje dane – Upewnij się, że jesteś zarejestrowany na liście wyborców pod aktualnym adresem. W przeciwnym razie może to spowodować opóźnienia w złożeniu wniosku o kredyt, a niektórzy pożyczkodawcy mogą odmówić Ci mieszkania, jeśli nie mogą potwierdzić, gdzie mieszkasz.

  Jeśli planujesz pożyczyć pieniądze w najbliższej przyszłości, przed złożeniem wniosku sprawdź swoją zdolność kredytową. Jeśli przy Twoim imieniu i nazwisku pojawią się błędy lub oszukańcze działania, można je poprawić, aby poprawić ocenę i szansę na otrzymanie kredytu.

  Jeśli miałeś wcześniej problemy z kredytem i zaistniały szczególne okoliczności, takie jak utrata pracy LUB żałoba w rodzinie, możesz to wyjaśnić w swoim raporcie, dodając zawiadomienie o korekcie wszelkich opóźnionych płatności z tego okresu.

  Poznaj swój wynik i co to oznacza – Upewnij się, że rozumiesz swoją obecną sytuację i jak może ona wpłynąć na Twoje szanse na pożyczenie pieniędzy – podejmij kroki, aby ją poprawić w następujący sposób.

  Podejmij działanie – zamknij konta, których już nie używasz. Wiele niewykorzystanych środków (np. Limity kart kredytowych, z których nie korzystałeś od lat) może negatywnie wpłynąć na Twoją ocenę. Może też zwiększyć podatność na oszustwa.

  Jeśli miałeś powiązania finansowe z innymi osobami, które nie są już istotne (np. Były partner), poproś o ich usunięcie z twoich danych, ponieważ mogą wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania kredytu.

  Zastanów się nad nowym kredytem, ​​aby poprawić swój wynik – jednym ze sposobów na poprawę wyniku jest wyjęcie karty kredytowej i dokonywanie regularnych spłat – może to zabrzmieć dziwnie, ale inni pożyczkodawcy będą szukać dowodów na to, że możesz konsekwentnie zarządzać swoimi zobowiązaniami finansowymi.

  Istnieją karty kredytowe, ale oprocentowanie jest wysokie, więc upewnij się, że używasz ich tylko do mniejszych transakcji i spłacaj wyciąg w całości co miesiąc – w ten sposób nie będzie Cię to kosztować ani grosza.

  Monitoruj swoje postępy – wielu dostawców będzie co miesiąc przesyłać Ci e-mailem raport i / lub wyniki – miej je na oku. To dobry nawyk, który jest równie ważny, jak zarządzanie budżetem miesięcznym i sprawdzanie wyciągów bankowych.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy