Czy lepiej spłacić kartę kredytową, czy zachować równowagę?

17.02.2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 17 lutego 2020 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJedną z zalet posiadania karty kredytowej jest to, że umożliwia ona dokonywanie dużych zakupów bez konieczności płacenia za nie wszystkie naraz. Wiele osób, które mają karty kredytowe, wybiera na nich saldo. Ale czy saldo jest naprawdę najlepszym wyborem finansowym dla rachunku karty kredytowej?

  Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi „nie. Przechowywanie salda na karcie kredytowej może wydawać się najwygodniejszym sposobem radzenia sobie z zakupami, których dokonujesz. Jednak utrzymanie równowagi będzie kosztować więcej w dłuższej perspektywie.

  Korzyści z pełnej spłaty karty

  Spłacanie salda karty kredytowej co miesiąc przyniesie kilka przydatnych korzyści. Na początek pełna spłata karty kredytowej może dać ci dostęp do okresu karencji. Okres karencji to okres po dokonaniu zakupu, zanim wystawca naliczy odsetki od tego zakupu. Okres karencji zwykle rozpoczyna się ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego i kończy się wraz z terminem płatności. Jeśli nie przeniesiesz salda w tym okresie, może to służyć jako okres bezodsetkowy na zakupy.

  Jednak jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy spłacie salda, jest termin płatności. Jeśli wykorzystujesz dużo dostępnego kredytu i spłacasz go po zgłoszeniu salda przez emitenta, zobaczysz spadek zdolności kredytowej. Dzieje się tak, ponieważ w momencie zgłaszania wykorzystanie kredytu będzie wysokie. Wykorzystanie kredytu stanowi 30 procent Twojej oceny zdolności kredytowej. Idealnie byłoby, gdybyś chciał zachować wykorzystanie między 10 a 30 procent dostępnego kredytu.

  Dodatkową korzyścią płynącą ze spłaty całości salda jest dostęp do dostępnego kredytu w nagłych przypadkach. Życie się toczy, a posiadanie kredytu na niespodziewane wydatki jest pomocne. Brak lub nawet niskie saldo na kontach zapewni Ci dostępny kredyt, gdy będziesz go najbardziej potrzebować.

  Czy powinieneś spłacać swoją kartę kredytową po każdym zakupie?

  Używając karty kredytowej, budujesz swoją zdolność kredytową. A jeśli masz kartę lojalnościową, możesz zdobywać cenne punkty lub zwrot gotówki. Chociaż ważne jest, aby spłacać zakupy, które robisz, spłata każdego zakupu po dokonaniu może w rzeczywistości działać na Twoją niekorzyść. W wywiadzie dla CNBC Make It Greg McBride, główny analityk finansowy w Bankrate.com, powiedział: „Jeśli płacisz każdą pojedynczą transakcją, może nawet nie wskazywać, że korzystasz z kredytu i zgłasza się to do biura informacji kredytowej. jako saldo zerowe przez cały czas. Następnie powiedział: „Jeśli chodzi o linie obrotowe, takie jak karty kredytowe, chcesz zademonstrować zdolność do nakładania wydatków na kartę, a następnie spłacania ich. Kluczem jest tutaj upewnienie się, że zezwalasz na zgłoszenie użycia karty przed jej spłatą.

  Jeśli masz tylko jedną kartę kredytową, upewnij się, że przed spłatą salda zgłaszane jest 10 do 30 procent wykorzystania kredytu. Na przykład, jeśli Twój limit kredytowy wynosi 1500 USD, chcesz wykorzystać co najmniej 150 USD i maksymalnie 450 USD. Jeśli masz wiele linii kredytowych, możesz całkowicie spłacić część sald przed zgłoszeniem, ale przynajmniej jedną należy zachować w tym idealnym zakresie wykorzystania kredytu na potrzeby raportowania.

  Kiedy spłacasz saldo, najlepiej zrobić to w ramach jednej płatności. Jedynym wyjątkiem byłoby, gdybyś próbował zadbać o dużą równowagę. W takim przypadku możesz zechcieć dokonać jednej wcześniejszej płatności, aby zmniejszyć wykorzystanie kredytu przed zgłoszeniem. Następnie możesz dokonać zwykłej miesięcznej płatności, aby zająć się resztą salda.

  Najlepsze praktyki dotyczące zdrowego kredytu

  Karty kredytowe używane w sposób odpowiedzialny są doskonałym narzędziem do budowania zdolności kredytowej. Jeśli zdecydujesz się zachować saldo na karcie kredytowej, upewnij się, że śledzisz wykorzystanie kredytu. Jeśli utrzymanie wykorzystania poniżej 30 procent jest dla Ciebie trudne, spróbuj wymyślić budżet na zakupy kartą kredytową przed ich dokonaniem, aby pomóc w zaplanowaniu spłaty. Oszczędzaj na duże zakupy, abyś mógł je spłacić jak najwięcej i szybko spłacić. I rozważ wcześniejsze opłacenie rachunku karty kredytowej, co może pomóc w utrzymaniu dodatkowych płatności na niskim poziomie. Pomoże to również w utrzymaniu wykorzystania kredytu w dobrym miejscu, co ostatecznie pomoże utrzymać dobrą zdolność kredytową.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy