Czy mogę sprzedać swój dom z drugim kredytem hipotecznym?

17.02.2021
Category: Zastaw Domu

Powiązane artykuły

Nie powinno być problemów ze sprzedażą domu, jeśli jest na nim zarówno pierwszy, jak i drugi kredyt hipoteczny. Jednak sprzedawcy domów powinni być świadomi tego procesu i nielicznych potencjalnych problemów, które mogą się pojawić. Jednak właściciele domów nie muszą się nadmiernie martwić, ponieważ obecność drugiej hipoteki ani nie zakazuje, ani nie hamuje większości sprzedaży domów. Spadek wartości domów może czasami powodować u sprzedawców udrękę, gdy ich kapitał się zmniejsza. Właściciele domów, którzy mają wiedzę, osiągną większą sprzedaż.

funkcje

Podczas gdy większość drugich kredytów hipotecznych jest zaprojektowana inaczej niż klasyczne pierwsze kredyty hipoteczne, z prawnego punktu widzenia różnica jest niewielka. Z prawnego punktu widzenia każda hipoteka zaciągnięta po kolejnej pożyczce jest drugą hipoteką. Jednak pożyczkodawcy konstruują drugie kredyty hipoteczne albo jako linie kredytowe pod zastaw domu (HELOC), albo jako krótkoterminowe kredyty hipoteczne o wyższym oprocentowaniu i pełnej wypłacie na domy.

Funkcjonować

W przypadku sprzedaży domu drugi kredyt hipoteczny, niezależnie od wykorzystania środków przez właściciela domu, zmniejsza wartość gotówki sprzedającego otrzymaną w momencie zamknięcia sprzedaży. Drugi kredyt hipoteczny nie powinien jednak uniemożliwiać ani zakłócać sprzedaży. Kiedy firma tytułowa, agent depozytowy lub pełnomocnik przygotowuje dokumenty końcowe, po prostu uwzględniają drugą spłatę kredytu hipotecznego przy ostatecznym podziale środków na sprzedającego.

Efekty

Drugi kredyt hipoteczny powinien mieć niewielki lub żaden wpływ na zdolność właściciela do sprzedaży domu. Chociaż wpływ na kupujących nie istnieje, sprzedający muszą spłacać drugie kredyty hipoteczne, tak jak muszą spłacać pierwsze kredyty hipoteczne. Sprzedający muszą dostarczyć swoją nieruchomość wolną od obciążeń, w tym wszelkie niespłacone salda pożyczek, kwalifikowanym nabywcom. Agent zamykający (firma depozytowa, prawnik lub firma zajmująca się tytułem własności) musi pobrać pierwszą i drugą kwotę spłaty kredytu hipotecznego i zapewnić usunięcie zastawów ze sprzedanej nieruchomości.

Rozważania

Właściciele domów muszą wziąć pod uwagę dwa potencjalne problemy przy sprzedaży domu z drugim kredytem hipotecznym. Po pierwsze, należy ponownie przeanalizować warunki drugiego kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, czy z notatką wiąże się kara przedpłaty. Podobnie jak w przypadku wielu pierwszych kredytów hipotecznych, niektóre drugie kredyty hipoteczne mają również kary za przedpłatę, które wymagają dodatkowych opłat, jeśli pożyczka zostanie spłacona w ciągu pierwszych kilku lat (zwykle do 5 lat) jej istnienia. Jeśli masz aktywny HELOC i lubisz swojego pożyczkodawcę, możesz omówić inną podobną pożyczkę z nowym domem. Po drugie, upewnij się, że wartość twojego domu jest wystarczająca do spłaty zarówno pierwszego, jak i drugiego kredytu hipotecznego. W okresie spowolnienia gospodarczego utrata wartości nieruchomości może stanowić problem dla sprzedających.

Znaczenie

W większości sytuacji posiadanie drugiego kredytu hipotecznego nie spowoduje problemów przy sprzedaży domu. Jednak wymagana spłata może być znaczna, jeśli musisz wymienić pożyczkę po zakupie nowego domu i jeśli stopy procentowe wzrosły od czasu otrzymania obecnego drugiego kredytu hipotecznego. Jeśli potrzebujesz kolejnego kredytu hipotecznego, a Twoja sytuacja finansowa (zdolność kredytowa lub zatrudnienie) pogorszy się, możesz nie kwalifikować się do otrzymania nowej pożyczki. W takim przypadku mało istotna kwestia, która nie powinna utrudniać sprzedaży, może stać się dla Ciebie niezwykle ważna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy