Dlaczego Bitcoin Cash jest lepszy niż Bitcoin

17.02.2021
Category: Ważne Jest

Bitcoin doświadczył swojego pierwszego hard fork latem. Hard fork był wynikiem sporu między głównymi programistami Bitcoin a górnikami. Spór trwa nadal i jest ostatecznie próbą zachowania przez kartel wydobywczy Bitcoin całej mocy obliczeniowej do wydobywania bitcoinów, podczas gdy główni programiści chcą zdecentralizować kartel wydobywczy.

Cały etos Bitcoin dotyczy decentralizacji. Wielu członków społeczności Bitcoin wzywało do usunięcia scentralizowanej kontroli nad przyszłością Bitcoin. Bitcoin mógł odebrać kontrolę rządom i bankom centralnym, ale wraz z ewolucją Bitcoin możliwości górników również wzrosły, a wraz z nim narodziła się nowa bitwa, kontrola nad wydobyciem bitcoinów.

Sprawy się skomplikowały od czasu anulowania twardego widelca SegWit2X zaplanowanego na ten miesiąc. Świat Bitcoin został pozostawiony do wyboru trzech w wyniku anulowania forka. Oryginalne odgałęzienia Bitcoin i Bitcoin, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold, które powstały w wyniku wielu mówionych o hard forkach.

Bitcoin Gold wspiera chęć oderwania się od monopolu posiadanego przez kartel wydobywczy Bitcoin. Jednak po upadku Bitcoin gold w ostatnich dniach, jasne jest, że świat kryptowalut, a zwłaszcza świat Bitcoinów, zdecydował, które mają się ze sobą zmierzyć. Teraz Bitcoin Cash musi walczyć z wyższością Bitcoina nad krypto-światem.

Bitcoin VS Bitcoin Cash: To konkurs górniczy

Wojna domowa Bitcoin naprawdę się rozpoczęła, a wahania cen pary są wyraźnym wskaźnikiem tego, jak świat Bitcoin zmieniał pozycję w ostatnich dniach.

Widzieliśmy, że Bitcoin Cash osiągnął rekordowy poziom w ciągu weekendu, dotykając wysokiego poziomu 2799 USD przed wielkim odwrotem. Tego dnia Bitcoin Cash nie tylko przesunął się powyżej Ethereum na drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, ale także Bitcoin Cash odnotował większą moc obliczeniową niż Bitcoin.

To dość monumentalna zmiana, biorąc pod uwagę fakt, że moc mieszania Bitcoin została oszacowana na ponad 5 razy większą niż Bitcoin Cash, zanim pojawiły się wiadomości o anulowaniu SegWit2X.

Jaka jest więc różnica między Bitcoinem a Bitcoin Cash i dlaczego tak duży nacisk kładzie się na pierwszą gałąź Bitcoina?

Aby w pełni zrozumieć, ważne jest, aby rozpoznać uzasadnienie forka Bitcoin Cash w sierpniu tego roku.

Ostatecznie było to spowodowane problemami z pojemnością, a czasy transakcji Bitcoin spadły nawet o 10 minut. To, jak zająć się pojemnością, było bitwą między górnikami a podstawowymi programistami. Górnicy szukający zarówno zwiększenia pojemności blockchain, jak i czasu transakcji ץ Dla głównych deweloperów pragnieniem jest wprowadzenie niezbędnych ulepszeń w Bitcoinie, jednocześnie starając się usunąć koncentrację mocy mieszania, która znajduje się w garści górników.

Ponieważ żadna ze stron nie chce się zgodzić, Bitcoin Cash został stworzony przez hard fork. Weekendowy wzrost ceny Bitcoin Cash i wzrost mocy mieszania nastąpił, gdy wydobycie Bitcoin Cash stało się bardziej opłacalne, a kluczem były szybsze czasy transakcji. W sobotę wydobywanie Bitcoin Cash było o 69,4% bardziej opłacalne niż w przypadku Bitcoin, a górnicy są ostatecznie zainteresowani tylko jedną rzeczą…

Zmiana w zakresie mocy mieszania i preferencji górników dla Bitcoin Cash nastąpiła w wyniku skoków cen obserwowanych w odgałęzieniu Bitcoina. Ostatecznie zwolennicy gotówki Bitcoin opowiadają się za wydajną wersją Bitcoin w porównaniu z główną kryptowalutą Bitcoin, ale nie górnicy.

Od niedzielnej anomalii, przewaga hashrate Bitcoin powróciła i w chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina zdołała powrócić do 7435 USD kosztem Bitcoin Cash, która spadła do 1050 USD z niedzielnych 2799 USD.

Doskonały hashrate i wzrost cen Bitcoina sugerują, że rynek zdecydował się trzymać oryginalnego Bitcoina i odejść od alternatywy hard fork.

Z perspektywy wydobycia, kwestią jajka i kury w kryptowświecie jest to, czy po wzrostach hashratu następują wzrosty cen, czy też po wzrostach ceny następują wzrosty hashratu.

Jeśli spojrzymy na wydarzenia z weekendu, nastąpiła istotna zmiana w hashratesach dla Bitcoin Cash, która wynikała ze wzrostu cen. W wyniku wzrostu cen cena Bitcoina ucierpiała, a wydobycie stało się mniej opłacalne, co doprowadziło do tego, że mniejsi górnicy albo wyłączali swoje operacje wydobywcze, albo wydobywali Bitcoin Cash.

Jest mało prawdopodobne, aby górnicy przestali kopać konkretną kryptowalutę, jeśli nie nastąpi spadek ceny lub bardziej opłacalne alternatywy. Ostatnie ruchy cen ostatecznie doprowadziły do ​​odreagowania hashratu Bitcoina. W chwili pisania tego artykułu hashrate Bitcoina wynosił 9,2459E w porównaniu z 1.4632E Bitcoin Cash, co oznacza, że ​​hashrate Bitcoina jest ponad 6 razy wyższe niż Bitcoin Cash. Jest to wyraźne przeciwieństwo do 12 listopada, kiedy hashrate Bitcoin Cash wyniósł 5,825E, w porównaniu z 4,8777E Bitcoina.

Poniższy wykres pokazuje hashrates dla pary w ciągu ostatnich 3 miesięcy i warto zauważyć, że zmiana z 12 listopada była drugą okazją, w której Bitcoin Cash odnotował wyższe hashraty od czasu swojego istnienia.

Zakładając, że Bitcoin Cash nie spotka podobnego losu jak Bitcoin Gold, możemy oczekiwać, że górnicy będą przemieszczać się między nimi. Bitcoin raczej nie trafi w najbliższe miejsce w najbliższym czasie, a Bitcoin prawdopodobnie znajdzie duże wsparcie w przypadku spadków. Odzyskanie cen spowodowałoby powrót górników do Bitcoin, zakładając, że Bitcoin Cash odniósłby korzyści z upadku Bitcoina.

Bitcoin Cash może mieć większy rozmiar bloku, który pozwala na szybsze transakcje, ale zawsze sprowadza się do rentowności. W końcu jest to gra na pieniądze, a ponieważ górnicy zainwestowali znaczny kapitał w centra wydobywcze, jest mało prawdopodobne, aby byli szczególnie zainteresowani swoimi prawdziwymi przekonaniami na temat decentralizacji i tego, jak powinien ewoluować Bitcoin. Zdolność przewidywania ruchów cen między nimi będzie kluczowa dla rentowności górników, a górnicy odnoszący największe sukcesy będą prawdopodobnie bardziej skoncentrowani na tym, co i kiedy wydobywać, niż dlaczego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy