Dlaczego nie powinieneś wyrzucać wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych

17.02.2021
Wskazówka poufna
Chcesz przestać otrzymywać oferty kart kredytowych pocztą? Przeczytaj to.

Wydaje się, że wszystko, co kiedykolwiek otrzymujesz pocztą, to rachunki, reklamy, czasami katalog… i och, oferty kart kredytowych. Nie można o nich zapomnieć!

Chociaż mnogość kopert z „ograniczonym czasem i „aplikuj teraz może być irytująca, istnieje kilka powodów, dla których możesz nie chcieć ich wyrzucać.

Co to są wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych?

Firmy obsługujące karty kredytowe regularnie pytają biura kredytowe o nazwiska osób, które spełniają określone kryteria kredytowe.

Jeśli jesteś na liście, firma obsługująca karty kredytowe może założyć, że jesteś dobrym pożyczkobiorcą i wysłać Ci wstępnie zatwierdzoną ofertę karty kredytowej (zwaną również ofertą wstępnie zakwalifikowaną lub wstępnie sprawdzoną), aby zachęcić Cię do złożenia wniosku.

Innymi słowy, otrzymanie jednej z tych ofert pocztowych może oznaczać, że spełniłeś pewne wymagania określone przez wydawcę karty (co jest możliwe nawet w przypadku „złego kredytu). Wstępnie zatwierdzona oferta nie gwarantuje, że zostaniesz zaakceptowany, jeśli złożysz wniosek.

Jaka jest różnica między wstępnie zatwierdzonym, wstępnie zakwalifikowanym i wstępnie sprawdzonym?W świecie kart kredytowych terminy „wstępnie zatwierdzone, „wstępnie zakwalifikowane i „wstępnie sprawdzone są zwykle używane zamiennie, zgodnie z definicją, którą opisaliśmy powyżej.

Jednak niektórzy wydawcy kart kredytowych i witryny internetowe poświęcone kredytom mogą różnić się sposobem stosowania tych warunków, co może prowadzić do nieporozumień. Mogą również używać tych terminów w inny sposób, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne i inne produkty kredytowe niż w przypadku kart kredytowych. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z wydawcą lub stroną internetową lub sprawdź sekcję z często zadawanymi pytaniami.

Na tej stronie trzymamy się pierwszej opcji i używamy terminów tak, jakby oznaczały to samo.

Gdzie znaleźć wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych

Chcesz sprawdzić, które wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych są dla Ciebie dostępne?

Często wystarczy wypełnić formularz, podając swoje imię i nazwisko, adres, kod pocztowy i cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego.

Poniżej zamieściliśmy linki do formularzy wstępnej akceptacji wielu głównych instytucji finansowych. Linki do wstępnego zatwierdzenia American Express Barclays (tylko Wielka Brytania, niedostępne w USA) Bank Ameryki Capital One Pościg Citibank Discover (wyszukaj „Discover przed zatwierdzeniem) Bank USA Wells Fargo (posiadacze rachunków bieżących mogą mieć dostęp do wstępnie zakwalifikowanych ofert na żądanie)Kiedy już zobaczysz, do jakich kart się kwalifikujesz, czas na zabawną część: podjęcie decyzji, którą z nich chcesz zdobyć. Aby uzyskać sugestie, sprawdź naszą listę najlepszych kart kredytowych.

Wskazówka poufnaJeśli naprawdę chcesz zagłębić się w szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób emitenci decydują się zatwierdzać lub odrzucać wnioski, zapoznaj się z Mega wątkiem dotyczącym zatwierdzania / odrzucania kart kredytowych na Reddit.

Jak poprosić o wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych

Wiele osób nie wie że możesz poprosić o oferty wstępnej kwalifikacji – nie musisz czekać, aż do Ciebie przyjdą.

Jest to łatwy proces, który wymaga jedynie podania niektórych danych osobowych na stronie internetowej wydawcy karty kredytowej (sprawdź powyższe linki).

Po złożeniu wniosku wystawca przeprowadzi miękką kontrolę zdolności kredytowej. Następnie, jeśli kwalifikujesz się, będziesz mógł przeglądać karty kredytowe, do których masz wstępną kwalifikację. Czasami będą to te same oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, ale w wielu przypadkach znajdziesz lepszą ofertę.

Dwie korzyści z wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych

Teraz wiesz, co wszystkie te wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych robią w Twojej skrzynce pocztowej – ale czy jest jakiś powód, dla którego nie powinieneś ich wyrzucać?

Tak! Oto dwie korzyści do rozważenia:

Możesz zmniejszyć wpływ na swój kredytZa każdym razem, gdy ubiegasz się o kartę kredytową, jej wystawca przeprowadza twarde zapytanie dotyczące Twoich raportów kredytowych.

Tak więc zamiast ubiegać się o kilka różnych kart – i otrzymywać kilka trudnych zapytań – możesz po prostu złożyć wniosek o jedną kartę: tę, do której jesteś wstępnie zakwalifikowany. Chociaż nie ma gwarancji, że zostaniesz zatwierdzony Twoje szanse są znacznie lepsze niż w przypadku losowo wybranej karty .

Nie musisz też czekać na otrzymanie oferty pocztą: możesz poprosić o wstępne zatwierdzenie ofert na stronie internetowej wydawcy karty (więcej na ten temat poniżej).

Możesz znaleźć lepsze warunkiKolejną zaletą wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych jest to, że w wielu przypadkach mogą one zawierać lepsze warunki niż te powszechnie dostępne.

Firma obsługująca karty kredytowe przekazuje je Tobie – klientowi, który wydaje się mieć zdolność kredytową – aby zachęcić Cię do złożenia wniosku.

Takie rozszerzone terminy mogą obejmować:

 • Lepszy program nagród lub bonus rejestracyjny (więcej punktów lub zwrot gotówki za wydanie określonej kwoty)
 • Zmniejszona początkowa APR na zakupy lub saldo transferów przez ograniczony czasWydawcy kart kredytowych mają zarówno oferty publiczne, jak i prywatne. Oferty publiczne są dostępne dla ogółu społeczeństwa i zwykle są to oferty reklamowane na stronach internetowych emitenta. Oferty prywatne są dostosowane i dostępne tylko dla określonych osób na podstawie ich historii kredytowej i innych kryteriów. Prywatna oferta jednej osoby niekoniecznie będzie dostępna dla kogoś innego.

  To jest przykład oferty publicznej w serwisie American Express.

  Oto przykład oferty prywatnej z premią wprowadzającą, która jest dwukrotnie większa.

  Czy oferty wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych szkodzą mojemu kredytowi?

  Nie musisz się martwić: wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych nie szkodzą Twoim kredytom.

  Firmy obsługujące karty kredytowe składają te oferty po przeprowadzeniu miękkich zapytań dotyczących raportów kredytowych – które w przeciwieństwie do zapytań twardych nie mają wpływu na Twoje wyniki kredytowe.

  Biorąc to pod uwagę, podjęcie następnego kroku i złożenie wniosku o kartę kredytową – bez względu na to, czy jesteś wstępnie zakwalifikowany, czy nie – spowoduje trudne dochodzenie.

  Chociaż będzie to miało niewielki negatywny wpływ na twoje wyniki kredytowe, będzie to tymczasowe (i nie będzie powodem do wielkiego niepokoju, chyba że masz więcej niż około pięciu w raportach kredytowych).

  Czy możesz zostać odrzucony podczas składania wniosku?

  Nawet po otrzymaniu wstępnego listu zatwierdzającego nadal będziesz musiał wypełniać zwykły proces składania wniosku o kartę kredytową. Niestety, wstępne zatwierdzenie nie gwarantuje, że otrzymasz kartę.

  Jednym z powodów jest to, że oferty nie zawsze są oparte na Twojej historii kredytowej. Aby określić, czy oferta jest dostosowana do Ciebie, spójrz drobnym drukiem: czy jest tam „OGŁOSZENIE O WYŚWIETLANIU I REZYGNACJI?

  Jeśli nie widzisz tego wyrażenia, oznacza to, że oferta jest ogólna i nie jest oparta na Twojej historii kredytowej.

  Jeśli go widzisz, oznacza to, że wystawca karty kredytowej sprawdził już Twoją historię kredytową – i nie może zmienić warunków oferty (chyba że sytuacja kredytowa zmieniła się dramatycznie od czasu jej wysłania).

  Tak więc, jeśli szukasz nowej karty kredytowej lub myślisz, że jedna ze starych kart może skorzystać z aktualizacji, poświęć kilka minut, aby sprawdzić, jakie wstępnie zakwalifikowane oferty są dostępne dla Ciebie.

  Wskazówka poufnaPamiętaj, że jeśli Twój kredyt ulegnie zmianie po otrzymaniu oferty wstępnej kwalifikacji, możesz nie kwalifikować się już do otrzymania karty. Inne czynniki, które nie zostały wcześniej sprawdzone – takie jak Twój dochód – również mogą wpłynąć na decyzję. Krótko mówiąc: jeśli ubiegasz się o kartę, dla której otrzymałeś wstępnie zakwalifikowaną ofertę, nadal możesz zostać odrzucony.

  Film z pytaniami i odpowiedziami: Co to znaczy mieć kwalifikację wstępną do karty kredytowej?

  Najlepsze oferty bonusów przy zapisie karty kredytowej

  Znajdź świetną kartę ze świetnym bonusem!

  Wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych oznaczają, że spełniłeś określone wymagania wydawcy i prawdopodobnie, ale nie gwarantuje to, że zostaniesz zatwierdzony dla danej karty. Często obejmują lepsze premie wstępne lub inne zachęty.

  Insider karty kredytowej otrzymuje wynagrodzenie od reklamodawców, których produkty mogą być wymienione na tej stronie. Relacje z reklamodawcami nie wpływają na oceny kart. Partnerzy reklamowi nie edytują ani nie promują naszych treści redakcyjnych. Treść jest dokładna zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie publikacji. Więcej informacji znajdziesz w naszych Wskazówkach redakcyjnych.

  Czy masz korektę, wskazówkę lub sugestię dotyczącą nowego posta? Skontaktuj się z nami tutaj.

  Poniższe odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawców bankowych. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawców bankowych. Nie jest obowiązkiem reklamodawców banku zapewnienie dokładności wszystkich postów i / lub odpowiedzi na pytania.

  2020 Credit Card Insider

  UJAWNIENIE REKLAMODAWCY: Credit Card Insider to niezależna witryna wspierana przez reklamy. Credit Card Insider otrzymuje wynagrodzenie od niektórych wydawców kart kredytowych jako reklamodawców. Relacje z reklamodawcami nie mają wpływu na oceny kart ani nasze najlepsze oferty kart. Credit Card Insider nie przejrzał wszystkich dostępnych na rynku ofert kart kredytowych. Treści nie są dostarczane ani zamawiane przez żadnych wydawców kart kredytowych. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje, chociaż wszystkie informacje dotyczące karty kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu dowolnego przycisku „Zastosuj teraz emitent przedstawi najbardziej aktualne warunki, stawki i informacje o opłatach. Credit Card Insider nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. Insider kart kredytowych i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

  UJAWNIENIE OD REDAKCJI: Treści redakcyjne na tej stronie nie są dostarczane przez firmy, których produkty są prezentowane. Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub oceny przedstawione tutaj należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez Reklamodawcę.

  OŚWIADCZENIE: Wszystkie informacje zamieszczone na tej stronie były dokładne w momencie jej pierwszej publikacji. Dołożono wszelkich starań, aby treść była aktualna i dokładna. Jednak Insider kart kredytowych nie gwarantuje dokładności ani kompletności dostarczonych informacji. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wymienionych produktów, odwiedź witrynę banku lub emitenta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy