Dlaczego warto rozważyć karierę w udzielaniu kredytów hipotecznych

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

W następstwie szokującego kryzysu finansowego ludzie wciąż wybierają karierę w dziedzinie kredytów hipotecznych. Zwłaszcza, że ​​ludzie myślą o tym, ile pieniędzy mogą zarobić, jeśli ciężko pracują.

Nie popełnij błędu, inicjator pożyczki hipotecznej (w niektórych kręgach znany również jako urzędnik ds. Kredytów hipotecznych lub broker) odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu domu. Pomagają pożyczkobiorcy w przygotowaniu hipoteki. Oznacza to, że są również odpowiedzialni za opracowywanie umów biznesowych, pozyskiwanie pożyczkobiorców, przeprowadzanie transakcji hipotecznych i nadzorowanie własnego personelu. Funkcjonariusz jest głównym kontaktem z pożyczkobiorcą.

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale rozmawialiśmy z naszymi urzędnikami hipotecznymi, aby uzyskać pełny obraz tego, dlaczego warto rozważyć karierę w kredytach hipotecznych i dlaczego może to być najbardziej lukratywna kariera!

Spełniać marzeniaTwoim zadaniem jako kredytodawcy hipotecznego jest budowanie relacji, praca z klientami i pomaganie im w uzyskaniu jak najlepszych pożyczek. Nie powinno więc dziwić, że najlepiej prosperującymi pożyczkodawcami są zazwyczaj osoby wychodzące, które wiedzą, jak sprawić, by inni poczuli się swobodnie. Pożyczka hipoteczna była kiedyś pozycją sprzedażową, ale obecnie jest to raczej rola konsultanta. Gdy potencjalni klienci przychodzą do Twojego biurka, chcąc kupić dom, stają w obliczu wielkiej zmiany w życiu. Pomagasz im, wyjaśniając wszystkie dostępne opcje, wysłuchując ich obaw, odpowiadając na pytania, a następnie pomagając im w podjęciu decyzji.

Pracuj, gdzie chceszPosiadanie tradycyjnego biura nie jest już krytyczne dla kredytodawców hipotecznych. Chociaż większość z nich lubi spotykać się z klientami twarzą w twarz, aby omówić niektóre z bardziej złożonych aspektów lub zająć się papierkową robotą, większość pracy można wykonać wszędzie. Gdy już zdobędziesz licencję i zostaniesz zatrudniony, wiele firm z przyjemnością pomoże Ci w rozpoczęciu pracy w biurze domowym. Ale jeśli samotność nie jest w Twoim stylu, wiele banków, spółdzielczych kas pożyczkowych, salonów samochodowych i innych firm zawsze szuka lokalnych pożyczkodawców.

Ciesz się bezpieczeństwem pracyBezpieczeństwo pracy dla kredytodawców hipotecznych jest głównie związane z gospodarką. Biorąc pod uwagę niedawny wzrost gospodarczy, prognozy dotyczące tej ścieżki kariery wyglądają dobrze. Amerykańskie Biuro Statystyk Pracy przewiduje, że liczba miejsc pracy dla kredytów hipotecznych będzie stale rosła o 7,7 procent między 2012 a 2022 rokiem. A wraz z odradzaniem się i wzrostem gospodarki każdego roku, coraz więcej Amerykanów poszukuje tych dużych pozycji na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, liczba nowych domów jest nadal niższa niż przed załamaniem rynku w 2008 r., Ale to nie powstrzymało budowniczych i deweloperów. Aby nadrobić utracone dochody z mniejszej liczby miejsc pracy, koncentrują się na budowaniu na rynek wysokiej klasy, a konkretnie na 1 milion USD i więcej. Wielu z tych potencjalnych nabywców będzie szukało kredytów w ciągu najbliższych kilku lat.

Zarabiaj dobrze – a potem zarabiaj więcejKredytodawcy hipoteczni generalnie dobrze zarabiają. Chociaż niektórzy mają stałą pensję, większość swoich dochodów uzyskuje z prowizji. Najniższa cena oscyluje wokół 35 000 USD rocznie, podczas gdy mediana wynosi około 60 000 USD. Wykwalifikowani pożyczkodawcy mogą zabrać do domu 300 000 USD lub więcej rocznie. To praca, która wynagradza również ciężką pracę. Ponieważ pożyczkodawcom zazwyczaj płaci się prowizję, różnica między osobami o niskich i wysokich dochodach ma więcej wspólnego z tym, ile czasu i wysiłku wkładają w pracę. Jeśli masz dość prac, w których wynagrodzenie opiera się na stażu pracy, a nie na jakości pracy, może się okazać, że bycie pożyczkodawcą jest bardziej opłacalne.

Kredyt hipoteczny wymaga określonej osobowości. Nie każdy będzie się dobrze rozwijał w tej roli. Ale jest to idealna opcja dla ekstrawertyka z doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi i silnym pragnieniem, aby onieśmielający proces był przyjemniejszy dla wszystkich zaangażowanych. Jeśli masz odpowiedni temperament do pracy, pożyczki hipoteczne mogą być niezwykle satysfakcjonującą ścieżką kariery.

Teraz potencjalni pożyczkodawcy hipoteczni muszą po prostu wiedzieć, od czego zacząć, aby dostać się w kosmos! Gotowy do rozpoczęcia kariery w kredytach hipotecznych? Zawsze szukamy nowych, wspaniałych talentów, aby dołączyć do zespołu First Option Mortgage. Nie zapomnij dołączyć do nas na Facebooku i Twitterze!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy