Dobre powody, aby uzyskać pożyczkę osobistą

17.02.2021

W tym artykule:

 • Kiedy rozważyć pożyczkę osobistą
 • Kiedy pożyczka osobista może nie być dobrym pomysłemJak uzyskać pożyczkę osobistąJak pożyczka osobista może wpłynąć na Twój kredytIstnieje wiele dobrych powodów, aby zaciągnąć pożyczkę osobistą, w tym konsolidacja kosztownych sald na karcie kredytowej i finansowanie wesel lub jednorazowych wycieczek, ale często są one najbardziej przydatne w przypadku mniej świątecznych wydarzeń, takich jak awaryjne naprawy domu lub wydatki medyczne .

  Możesz skorzystać z pożyczki osobistej – środków pożyczonych od banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy internetowego typu peer-to-peer bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia – na prawie wszystko. Ta elastyczność zwiększa ich atrakcyjność, podobnie jak fakt, że proces zatwierdzania jest ogólnie dość szybki: jeśli Twój kredyt jest dobry, a pożyczkodawca jest usatysfakcjonowany informacjami o dochodach, które podasz, fundusze pożyczki mogą być często zdeponowane na Twoim koncie w ciągu tygodnia. lub nawet mniej.

  Oto kilka sugestii, kiedy warto starać się o pożyczkę osobistą – i kilka przypadków, w których pożyczka osobista prawdopodobnie nie jest najlepszą opcją.

  Kiedy rozważyć pożyczkę osobistą

  Lista potencjalnych zastosowań pożyczek osobistych jest prawie nieskończona, ale główne okoliczności, w których warto rozważyć skorzystanie z jednego z nich, to:

  • Połączenie drogich sald na karcie kredytowej. Jeśli masz wysokie saldo na wielu kartach kredytowych, prawdopodobnie kosztują one dużo w płatnościach odsetek, a także prawdopodobnie obniżają Twoją zdolność kredytową. Korzystanie z pożyczki osobistej w celu spłaty kart kredytowych, proces znany jako konsolidacja zadłużenia, pozwala uprościć wiele rachunków w jeden, zmniejszyć odsetki i poprawić swoją zdolność kredytową.
  • Koszty nadzwyczajne. Jeśli Twój dom potrzebuje nowego dachu w pośpiechu lub piec się psuje, możesz pokryć koszty kartą kredytową. Ale duże naprawy mogą prowadzić do wysokich sald na karcie, które mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej i spowodować duże odsetki. To samo może odnosić się do nagłych przypadków medycznych: uraz lub choroba, która wymaga odliczenia pełnego rocznego udziału własnego w jednej płatności, może spowodować nadmierne obciążenie Twoich kart kredytowych, a powiązane wydatki, których nie obejmuje Twój plan opieki zdrowotnej, mogą szybko się sumować. Korzystanie z pożyczki osobistej, aby pomóc w zarządzaniu tymi wydatkami, może nieco złagodzić sytuację. Wydarzenia osobiste. Podczas kosztownego jednorazowego wydarzenia, takiego jak ślub, gala złotej rocznicy, a nawet w niektórych przypadkach pogrzeb, pożyczka osobista może zapewnić gotową pulę gotówki na wpłaty i płatności dla firm cateringowych, kwiaciarni, wynajmów lokali itp. Przebudowa domu. Dokonując poważnych ulepszeń w domu, takich jak przebudowa kuchni lub rozbudowa głównej łazienki, opcje finansowania często sprowadzają się do wyboru między pożyczką osobistą a linią kredytową pod zastaw domu (HELOC). Jeśli Twój kredyt jest solidny i przebywałeś w domu wystarczająco długo, aby mieć wystarczający kapitał, możesz uzyskać nieco lepszą stopę procentową i wyższy limit wydatków dzięki HELOC, ale pożyczki pod zastaw domu niosą ze sobą ryzyko utraty do domu, jeśli kiedykolwiek nie będziesz w stanie dokonać płatności. Jeśli wolisz nie używać domu jako zabezpieczenia lub jesteś w domu dopiero od kilku lat, pożyczka osobista może być świetną opcją finansowania.Kiedy pożyczka osobista może nie być dobrym pomysłem

   Chociaż pożyczki osobiste mogą być elastyczne, istnieje kilka celów, dla których nie ma sensu ich używać:

   • Opłata za naukę.Dedykowane pożyczki studenckie mają więcej sensu niż osobiste pożyczki na finansowanie studiów z kilku powodów:
    • Stopy procentowe, zwłaszcza w przypadku pożyczek studenckich wspieranych przez rząd, są zwykle niższe niż w przypadku pożyczek osobistych.
    • Podczas gdy pożyczki studenckie zazwyczaj nie wymagają pierwszej spłaty przed upływem kilku miesięcy od ukończenia studiów przez pożyczkobiorcę, spłata pożyczki osobistej rozpoczyna się od razu, a pierwsza rata jest zazwyczaj wymagalna miesiąc po jej udzieleniu.Podczas gdy większość pożyczek osobistych jest udzielanych na zasadzie „bez zobowiązań, niektórzy pożyczkodawcy wyraźnie zabraniają wykorzystywania ich na wydatki na studia. Finansowanie samochodu. Oprocentowanie kredytów samochodowych jest zwykle niższe niż w przypadku kredytów osobistych, ponieważ pojazd służy jako zabezpieczenie kredytów samochodowych. Płacenie za wakacje. Zdarzenia, które zdarzają się raz w życiu, takie jak wypad poślubny lub wielka wycieczka po emeryturze, mogą być powodem zaciągnięcia pożyczki osobistej (pod warunkiem, że masz środki na jej spłatę), ale większość ekspertów zgadza się, że najlepiej jest finansować regularne wakacje odkładając fundusze gospodarstwa domowego i odpowiednio planując skalę swojej ucieczki: w niektórych latach możesz udać się na odrzutowiec na wyspy; w innych latach budżet może wymagać wyjazdu samochodowego lub pobytu.Jak uzyskać pożyczkę osobistą

     Ubieganie się o pożyczkę osobistą jest dość prostym procesem, a wielu pożyczkodawców umożliwia teraz składanie wniosku online, więc możesz (i powinieneś) sprawdzić w wielu źródłach, aby spróbować kupić najlepsze oprocentowanie i opłaty. W przypadku każdego wniosku musisz wskazać, ile chcesz pożyczyć, a także podać informacje o swoich dochodach, zatrudnieniu, a często także o niespłaconym zadłużeniu i miesięcznych wydatkach.

     Większość pożyczkodawców sprawdzi Twoją zdolność kredytową i raporty kredytowe w ramach swoich decyzji kredytowych, więc jeśli nie jesteś w sytuacji awaryjnej, warto przejrzeć raporty kredytowe i wyniki, aby mieć pojęcie, co widzą pożyczkodawcy, patrząc na w Twojej aplikacji.

     Podobnie jak w przypadku praktycznie wszystkich rodzajów kredytów osobistych, pożyczkodawcy pożyczek osobistych rezerwują najniższe oprocentowanie dla osób o doskonałych wynikach kredytowych. Jeśli Twój kredyt jest godziwy za dobry, znalezienie pożyczki osobistej o niskim oprocentowaniu może być trudne, a jeśli Twój kredyt znajduje się na niskim końcu spektrum, może być konieczne poświęcenie czasu na zebranie oceny kredytowej, zanim będziesz mógł się zakwalifikować na pożyczkę osobistą.

     Jak pożyczka osobista może wpłynąć na Twój kredyt

     Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, pożyczkodawcy zazwyczaj przeprowadzają twarde zapytanie w raporcie kredytowym, aby przejrzeć historię kredytową i sprawdzić zdolność kredytową. Powoduje to stosunkowo niewielki spadek zdolności kredytowej, który zwykle odzyskuje się w ciągu kilku miesięcy, o ile nadążasz za wszystkimi płatnościami za rachunki. (Jeśli złożysz wniosek do wielu pożyczkodawców o pożyczkę na tę samą kwotę w krótkim czasie, systemy oceny zdolności kredytowej, takie jak FICO ® Score ☉ i VantageScore, potraktują je wszystkie jako jedno wydarzenie, więc Twój wynik spadnie tylko raz. )

     Twój wynik może ponownie nieznacznie spaść po udzieleniu pożyczki osobistej, ale Twój wynik szybko odbije, o ile będziesz nadążać za płatnościami. Jeśli nie nadążasz za spłatami pożyczki osobistej, twoja zdolność kredytowa spadnie znacznie głębiej, ponieważ nieodebrane i opóźnione płatności są największym czynnikiem wpływającym na twoje wyniki kredytowe.

     Jeśli pożyczka osobista wydaje się czymś, co pomoże Ci zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, rozważ skorzystanie z narzędzia CreditMatch firmy Experian, aby przejrzeć oferty pożyczek dopasowane do Twojego profilu kredytowego. Niezależnie od tego, czy wykorzystasz fundusze na przetrwanie stresu, czy na opłacenie radosnej okazji, pożyczka osobista może być doskonałym narzędziem do zarządzania wydatkami.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy