Gdzie teraz zainwestować 10 000 $

17.02.2021
Category: Które Pomogą

To był szalony rok dla akcji – a jesteśmy tylko jedną trzecią tego czasu! Po dalszym dążeniu do nowych rekordów wszechczasów w lutym, wszystko się cofnęło w marcu wraz z najszybszym spadkiem w historii amerykańskiej giełdy. Od tego czasu akcje szybko odrobiły ponad połowę strat, gdy zbliżamy się do końca kwietnia. Nikt nie wie, gdzie pójdziemy dalej, ale jedno jest jasne: koronawirus siał spustoszenie w światowej gospodarce i powrót do „normalności zajmie trochę czasu.

Jednak nawet w środku zawirowań firmy wysokiej jakości z ugruntowanymi osiągnięciami wzrostu pozostają solidnym miejscem do inwestowania na dłuższą metę, jeśli masz jakieś fundusze do zainwestowania. Jeśli masz dostępne 10 000 USD, oto 10 akcji o długoterminowym wzroście, które niedawno kupiłem, w które nadal warto zainwestować (po 1000 USD, jeśli masz 10 000 USD).

 1. Alibaba (NYSE: BABA)
 2. Etsy (NASDAQ: ETSY) Facebook (NASDAQ: FB) Hasbro (NASDAQ: HAS) Mastercard (NYSE: MA) NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Palo Alto Networks (NYSE: PANW) salesforce.com (NYSE: CRM) The Trade Desk (NASDAQ: TTD) Texas Roadhouse (NASDAQ: TXRH)1. Alibaba

  Ponieważ schronienie na miejscu i praca w domu są obecnie powszechne Amazon (NASDAQ: AMZN) otrzymał najwyższe oceny jako inwestycja – zarówno za wiodącą pozycję w handlu elektronicznym, jak i segment przetwarzania w chmurze. Ale Amazon nie jest jedyną grą w tym dziale. Alibaba jest obecny w grze prawie tak długo i wie co nieco na temat poruszania się po pandemiach. Zaledwie kilka lat po założeniu Alibaby Chiny musiały poradzić sobie z epidemią SARS i chociaż był to trudny czas, firma powiedziała, że ​​zauważyła wzrost zakupów cyfrowych, który trwale utknął.

  popularne wyszukiwaniaMyślę, że teraz wydarzy się coś podobnego. Podczas ostatniego wezwania do zarabiania w lutym (pod koniec chińskiej blokady COVID-19) firma poinformowała o kolejnym silnym roku wzrostu w 2019 r., Ale podała tylko skąpe szczegóły dotyczące zakłóceń w biznesie w I kwartale. Ale z rozległym ekosystemem, który zaspokaja prawie wszystkie potrzeby chińskiego konsumenta w nowej erze cyfrowej i jest liderem w bitwie o przetwarzanie w chmurze na Wschodzie, wiele powodów, dla których warto kupić Amazon, to te same powody, dla których warto kupić Alibaba. Ale akcje są znacznie tańsze, obecnie są sprzedawane za 19,1 razy wolne przepływy pieniężne (zysk po pokryciu kosztów operacyjnych i kapitałowych) w porównaniu z 54,0 razy wolne przepływy pieniężne w Amazon. Alibaba otrzymuje moje skinienie głową jako lepszy zakup.

  2. Etsy

  Podobnie jak powyżej, Etsy od dawna świetnie sprawdza się w świecie handlu elektronicznego. Ale skupienie się firmy na wspieraniu rzemieślników i ręcznie wytwarzanych towarów może oznaczać kłopoty. W końcu małe przedsiębiorstwa zostały najbardziej dotknięte przez zamknięcie gospodarcze.

  Ale małe firmy mogą być również zwinne i odporne w obliczu kryzysu. Inna firma zajmująca się handlem elektronicznym Shopify (NYSE: SHOP) nieoficjalnie poinformowała, że ​​odnotowuje dzienne poziomy ruchu w witrynie porównywalne z sezonem zakupowym w Czarny piątek. Etsy może mieć w zanadrzu podobne wiadomości, dzięki rozbudowanej sieci handlowców dostosowujących się do kryzysu i wytwarzających produkty, na które jest największy popyt – w tym maski na twarz, środki ochrony osobistej i artykuły gospodarstwa domowego, które pomogą wypełnić dodatkowy czas spędzony w domu.

  Etsy oferuje 41,9-krotność wolnych przepływów pieniężnych. Jest to cena premium, ale pomimo tego, że jest to akcje o wysokim wzroście, Etsy działa z dobrym zyskiem.

  3. Facebook

  Tego nie trzeba przedstawiać, a moje powody zakupu są proste. Chociaż działalność reklamowa Facebooka prawdopodobnie odniesie sukces, gdy firmy zmniejszają swoje budżety podczas obecnego kryzysu, gigant mediów społecznościowych nie ma się czym martwić. Firma wygenerowała w zeszłym roku 21,2 miliardów dolarów wolnych przepływów pieniężnych (30% marża zysku), co oznacza, że ​​akcje są notowane za 23,2-krotność wolnych przepływów pieniężnych. To również wycena premium, ale przy zerowym zadłużeniu i jednej z największych skrzyń wojennych na świecie z 54,9 miliardami dolarów w gotówce, ekwiwalentach i inwestycjach krótkoterminowych, jest to podstawowy element komunikacji, który należy zachować na dłuższą metę.

  4. Hasbro

  To kolejna firma, której nie trzeba przedstawiać. Od własnych franczyz, takich jak Monopoly do Transformers, po niedawno nabyty program telewizyjny Peppa Pig , a także licencje stron trzecich na zabawki Disneya (NYSE: DIS) Star Wars i Marvel, Hasbro ma w rękach arsenał rozrywki. I jest duża szansa, że ​​te produkty dobrze sobie radzą podczas blokady koronawirusa. Od przejścia do sprzedaży bezpośredniej i cyfrowej do ciągłych adaptacji filmowych i telewizyjnych jej marek zabawek, podobają mi się perspektywy tej firmy rozrywkowej na nadchodzącą dekadę. Akcjami handluje się za 18,3-krotność wolnych przepływów pieniężnych, a dywidenda obecnie przynosząca 3,6% również nie zaszkodzi.

  5. Mastercard

  Model biznesowy Mastercard jest piękny w swojej prostocie. Za każdym razem, gdy transakcja jest przetwarzana w jego sieci, pobiera opłatę. Gigant usług finansowych ma również niewielki (ale szybko rozwijający się) segment usług związanych z danymi i bezpieczeństwem, który uzupełnia ten chleb z masłem. Ostatecznie jednak można założyć, że transakcje cyfrowe będą nadal zjadać transakcje gotówkowe, które nadal są preferowaną metodą płatności na całym świecie.

  Chociaż Mastercard obniżył swoje prognozy na pierwszy kwartał 2020 r. I wycofał całoroczne prognozy, nadal prognozuje niski lub średni jednocyfrowy wzrost procentowy przychodów i zysków. Ale to kolejna firma z godnymi pozazdroszczenia marżami i dużymi kieszeniami. Skorygowana marża zysku netto wyniosła zdumiewające 47% w 2019 r. Chociaż firma miała 8,5 mld USD zadłużenia, jej gotówka i ekwiwalenty w wysokości 7,7 mld USD oraz 12-miesięczne generowanie wolnych środków pieniężnych w wysokości 7,5 mld USD oznacza, że ​​dług jest sumą łatwą do zarządzania. . To kolejna podstawa portfela na następną dekadę.

  6. NVIDIA

  Znana z wysokiej klasy grafiki do gier wideo, NVIDIA ma ogromny potencjał w nadchodzących latach. Sama wielkość tego potencjału znajduje odzwierciedlenie w jego wyniosłej wycenie. Nawet podczas dodawania w 2019 wyników z centrum danych ekspres sprzętu Mellanox (NASDAQ: MLNX), które NVIDIA Właśnie ostateczną zgodę na nabycie po roku czekania, zawody seryjnych do 45 razy 2019 Skorygowany zysk netto.

  Ale nowe zastosowania układów przetwarzania grafiki są prawie nieograniczone. Integralna rola, jaką odgrywają w zasilaniu pojazdów autonomicznych, jest dobrze udokumentowana, ale produkty firmy NVIDIA odgrywają coraz ważniejszą rolę w centrach danych, systemach sztucznej inteligencji, komputerach brzegowych i sieciach 5G, robotyce i automatyzacji sprzętu przemysłowego oraz technologii opieki zdrowotnej. Gry wideo pozostają obecnie kluczowym składnikiem napędzającym wzrost, ale jest to otwarta gra półprzewodnikowa, która ma wiele dźwigni do pociągnięcia.

  7. Sieci Palo Alto

  Ten lider czystej gry w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną spółką na tej liście. Wraz z migracją komputerów do chmury, bezpieczeństwo musiało szybko ewoluować. Dało to kilku nowicjuszom miejsce do zajęcia się obecną branżą cyberbezpieczeństwa. Ale Palo Alto zareagowało szeregiem głośnych przejęć w ciągu ostatnich dwóch lat, z których ostatnim było przejęcie CloudGenix za 420 milionów dolarów.

  Ale nawet po wyrzuceniu kilku miliardów dolarów Palo Alto nadal miało 3,13 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach w swoich księgach pod koniec stycznia 2020 roku. odkup akcji w bieżącym kwartale. Przy stosunku ceny do wolnych przepływów pieniężnych wynoszącym 20,3 podoba mi się szansa tego technologa bezpieczeństwa na dalszą adaptację do świata opartego na chmurze.

  8. Salesforce

  Podobnie jak Palo Alto Networks, Salesforce jest również zapalonym nabywcą mniejszych pakietów oprogramowania. Nie zapominaj o strategii: Dokonywanie dziesiątek szybkich zakupów z resztą istniejącej firmy to nie lada zadanie. Ale ten pionier przetwarzania w chmurze wykonał wyjątkową pracę, robiąc to w bardzo zyskowny sposób. Chociaż wiele z przejętych spółek zostało opłaconych nowymi akcjami (liczba akcji spółki podwoiła się w ciągu ostatnich 15 lat), wolne przepływy pieniężne wzrosły w tym samym czasie o ponad 7 000%. Wciąż rosnące przychody znacznie przekraczające 20% rocznie i ważniejsze niż kiedykolwiek dla organizacji próbujących zarządzać cyfrowymi relacjami z klientami, jest to kolejna podstawowa oferta technologiczna, którą z przyjemnością zgarnąłem na rynku koronawirusa.

  9. Biuro handlowe

  Inna firma, która polega na reklamie, The Trade Desk może jednak być w stanie zrównoważyć spadek wydatków na reklamy podczas blokady koronawirusa z powodu gwałtownego wzrostu usług transmisji strumieniowej telewizyjnej obsługiwanych przez reklamy. Firma korzysta również z długoterminowego trendu w kierunku reklam automatycznych – kierowanych do określonych odbiorców na podstawie danych. Wcześniejsze wezwanie kierownictwa do wzrostu przychodów o co najmniej 30% w 2020 r. Jest prawdopodobnie zagrożone, a zyski są znikome (większość gotówki generowanej z operacji jest ponownie inwestowana w biznes w celu promowania ekspansji). Ale ta mała platforma chmurowa dla reklamodawców wciąż ma wiele do zaoferowania, ponieważ rozrywka dostarczana przez Internet szybko staje się regułą, a nie wyjątkiem.

  10. Texas Roadhouse

  Uzupełnię moją listę o sieć restauracji. Branża gastronomiczna, podobnie jak hotelarstwo i podróże, przyjęła kryzys COVID-19 na brodę, a Texas Roadhouse nie jest wyjątkiem. Dostawa i realizacja nigdy nie były jego głównym celem, więc sprzedaż prawdopodobnie stanie się naprawdę brzydka przez co najmniej kilka kwartałów.

  Ale to nie znaczy, że ten steakhouse ma poważne kłopoty. W zeszłym miesiącu udało mu się rozszerzyć swoją usługę odbioru przy krawężniku, a dzięki lokalizacjom faworyzującym podmiejskie obszary Ameryki (w porównaniu z obszarami miejskimi, w których pandemia rozprzestrzeniła się najszybciej), wszystkie krajowe lokalizacje nadal działają. W ostatnich latach sieć również rozrosła się konserwatywnie, co stanowi ostry kontrast z normą branżową. Brak zadłużenia pod koniec 2019 r. Dał mu możliwość wygodnego zaciągnięcia odnawialnej linii kredytowej w wysokości 190 milionów dolarów, co daje 300 milionów dolarów płynności na przetrwanie burzy. Ponieważ akcje spadły do ​​tej pory o 21% w 2020 r., Teraz jest dobry czas, aby zaopatrzyć się w operatora restauracji, który jest w doskonałej kondycji finansowej.

  John Mackey, dyrektor generalny Whole Foods Market, spółki zależnej Amazona, jest członkiem zarządu The Motley Fool. Randi Zuckerberg, były dyrektor ds. Rozwoju rynku i rzecznik Facebooka oraz siostra jego dyrektora generalnego Marka Zuckerberga, jest członkiem zarządu The Motley Fool. Nicholas Rossolillo jest właścicielem udziałów Alibaba Group Holding Ltd., Etsy, Facebook, Hasbro, Mastercard, NVIDIA, Palo Alto Networks, Salesforce.com, Shopify, Texas Roadhouse, The Trade Desk i Walt Disney. The Motley Fool jest właścicielem i rekomenduje Alibaba Group Holding Ltd., Amazon, Etsy, Facebook, Hasbro, Mastercard, NVIDIA, Palo Alto Networks, Salesforce.com, Shopify, Texas Roadhouse, The Trade Desk i Walt Disney oraz poleca następujące opcje: długie połączenia w styczniu 2021 r. za 60 USD do Walta Disneya, krótkie połączenia w styczniu 2022 r. za 40 USD do Amazon,i długo w styczniu 2022 roku 1920 dzwoni do Amazon. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.

  10 akcji, które lubimy bardziej niż Salesforce.com

  Kiedy inwestujący geniusze David i Tom Gardner mają wskazówkę dotyczącą akcji, warto posłuchać. W końcu biuletyn, który publikują od ponad dziesięciu lat, Motley Fool Stock Advisor , potroił rynek. *

  David i Tom właśnie ujawnili, co ich zdaniem to dziesięć najlepszych akcji, które inwestorzy mogą teraz kupić. a Salesforce.com nie był jednym z nich! Zgadza się – uważają, że te 10 akcji jest jeszcze lepszymi zakupami.

  * Doradca giełdowy zwraca się 16 kwietnia 2020 r

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy