Jak długie / krótkie kryptowaluty

17.02.2021
Category: Celem Jest

Długa / krótka strategia inwestycyjna jest zwykle kojarzona z funduszami hedgingowymi, ale rosnąca liczba właścicieli kryptowalut stosuje to samo podejście do dywersyfikacji swojego portfela i zwiększania zysków .

Jeśli podoba Ci się pomysł zarabiania pieniędzy, gdy ceny kryptowalut rosną lub spadają, to jest to strategia, na którą chcesz zwrócić uwagę.

W tym przewodniku pokażemy Ci, jak zajmować długie / krótkie pozycje w kryptowalutach i co to może wnieść do Twojej strategii inwestycyjnej.

Zanim skończysz czytać, będziesz wiedzieć, co następuje:

Po pierwsze, zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest długa / krótka strategia w prostych słowach.

Co to jest długa / krótka strategia inwestycyjna?

Najłatwiejszym sposobem wyjaśnienia długiej / krótkiej strategii inwestycyjnej jest zdefiniowanie, co rozumiemy przez „długie i „krótkie.

Kiedy zajmujesz długą pozycję na aktywach, kupujesz je od razu, co oznacza, że ​​jesteś właścicielem akcji, a Twój zysk zależy od ich wzrostu wartości .

Jako inwestor kryptograficzny jest to odpowiednik kupowania Bitcoinów lub innych walut cyfrowych na otwartym rynku, gdy spodziewasz się, że ceny wzrosną w rozsądnym okresie.

W przypadku pozycji krótkiej zasadniczo pożyczasz składnik aktywów oczekując, że jego wartość spadnie .

Celem jest sprzedaż po wysokiej cenie, a następnie spłata pożyczkodawcy po niższej stopie procentowej, gdy wartość spadnie, do tego czasu zgromadziłeś różnicę dla siebie.

Załóżmy więc, że kupiłeś pakiet Bitcoinów po około 19 000 USD za monetę w listopadzie ubiegłego roku.

Mogłeś wtedy sprzedać te monety za 19 000 $, a następnie spłacić pożyczkodawcy około 6 000 $ za monetę, gdy ceny były najniższe w lutym 2018 r. – osiągając 13 000 $ zysku na każdej monecie.

Strategia długa / krótka polega na połączeniu tych dwóch metod inwestycyjnych w celu zajęcia długich pozycji na aktywach, w przypadku których spodziewasz się wzrostu wartości, i pozycji krótkich na tych, które mają spaść, przy jednoczesnym osiągnięciu zysku na obu wynikach.

Dlaczego powinienem mieć długie / krótkie kryptowaluty?

Rynek kryptowalut jest jedną z najbardziej niestabilnych aren inwestycyjnych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, a strategia długa / krótka oznacza, że ​​możesz osiągać zyski, gdy ceny rosną i spadają , co nieuchronnie ma miejsce przez cały rok.

Kluczem jest umiejętność identyfikacji, kiedy aktywa są niedowartościowane, a kiedy przewartościowane.

Jak wyjaśniliśmy w ostatniej sekcji, w ciągu ostatnich 12 miesięcy można było zarobić dużo pieniędzy na krótkiej sprzedaży Bitcoinów.

Sprytni inwestorzy wiedzieli, że ceny nie mogą długo utrzymywać się na poziomie 20 000 USD; wiedzieli, że ceny bitcoinów są zawyżone i jego wartość prędzej czy później musiałaby spaść.

Zajęcie krótkiej pozycji na Bitcoinie, gdy jego ceny były najwyższe, a następnie spłata w szczytowym momencie „krachu była najważniejszą szansą na Bitcoin, jaką widzieliśmy do tej pory – z dużym marginesem.

W ciągu dwóch miesięcy do zdobycia było około 13 000 USD za monetę, a ceny spadły z prawie 20 000 do 6 000 USD.

Co więcej, gdybyś zajął długie pozycje na Bitcoinie, gdy ceny spadły poniżej 1000 USD, i zajął krótkie pozycje, gdy zbliżały się do 20 000 USD, zgarnąłbyś długoterminowy wzrost wartości i osiągnął poważny zysk na początku 2018 r. wypadek.

Dzięki sprytnej długiej / krótkiej strategii kryptowalutowej możesz chronić swoją inwestycję przed zmiennością rynku i czerpać zyski z cen, gdy zmieniają się one w obie strony.

Teraz przyjrzyjmy się, jak możesz długie / krótkie kryptowaluty.

Jak długo kryptowaluty?

Zajmowanie długiej pozycji na kryptowalutach to najprostsza strategia inwestycyjna . W tym przypadku kupujesz walutę na podstawie tego, że jej wartość będzie rosła w czasie.

Obejmuje to bezpośredni zakup monet, co oznacza, że ​​jesteś właścicielem aktywów, a wartość rynkowa kryptowalut określa Twój zysk.

Innymi słowy, jest to klasyczne podejście do inwestowania w technologię kupuj tanio i sprzedaj drogo.

# 1 Aby to zrobić, musisz otworzyć konto na platformie wymiany kryptowalut, takiej jak Coinbase lub eToro.

# 2 Najpierw musisz utworzyć konto na jednej z tych giełd, a następnie kupić swoje kryptowaluty. W niektórych przypadkach będziesz musiał kupić Bitcoin za pomocą walut fiducjarnych (USD, GBP, EUR itp.), A następnie wymienić je na inne waluty, jeśli chcesz zainwestować w altcoiny, takie jak Ripple lub Monero.

# 3 Upewnij się jednak, że możesz faktycznie kupić Bitcoiny bezpośrednio z platformy wymiany. Wiele z nich pozwala tylko na kupowanie poprzez kontrakty różnicowe (CFD), co oznacza, że ​​nie będziesz faktycznie właścicielem monet, które „kupujesz.

Jest to jeden z powodów, dla których polecamy eToro jako platformę wymiany kryptowalut – możesz kupować Bitcoiny bezpośrednio z platformy lub inwestować za pomocą kontraktów CFD i innych opcji.

# 4 Kluczową częścią jest określenie, które kryptowaluty Twoim zdaniem będą rosły z czasem i tutaj ważne jest, aby przyjrzeć się technologii stojącej za monetami, w które inwestujesz .

Na przykład Ripple współpracuje z dużymi bankami i instytucjami finansowymi, aby przekazywać pieniądze szybciej i taniej, podczas gdy Ethereum umożliwia firmom tworzenie inteligentnych kontraktów za pomocą łańcucha bloków.

Są to rozwiązania technologiczne, które utrzymują rzeczywistą wartość poza ceną monet oferowanych przez tych dostawców kryptowalut – więc miej to na uwadze, gdy zajmujesz długą pozycję w dowolnej kryptowalutach.

Chcesz zainwestować w te, które będą dostępne długo po ustąpieniu wzlotów i upadków tego niestabilnego rynku, a świat używa kryptowalut jako standardowej opcji płatności.

# 5 Kiedy już zdecydujesz, w które monety zainwestować, decydującym czynnikiem jest decyzja, kiedy kupić .

Skopałbyś się teraz, gdybyś poszedł długo na Bitcoin w grudniu zeszłego roku, kiedy ceny pchały 20 000 USD. Oczywiście przewiduje się, że ceny bitcoinów znacznie przekroczą 20 000 USD w ciągu najbliższych kilku lat, ale niecierpliwie czekałbyś, gdybyś kupił, gdy ceny były najwyższe.

Co więcej, każdy, kto ma jakiekolwiek doświadczenie inwestycyjne, może powiedzieć, że te ceny muszą spaść, zanim będzie mógł rozpocząć bardziej zrównoważony wzrost.

Z drugiej strony, kupowanie w lutym, kiedy ceny spadły poniżej 6000 USD, było najlepszym momentem na inwestowanie w Bitcoin w tym roku co pokazuje, jak krytyczny może być czas w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Jak skracać kryptowaluty

Krótka sprzedaż kryptowalut jest z zasady nieco bardziej złożona niż długa pozycja, ale dość łatwo jest się skupić.

Zamiast kupować bitcoiny lub altcoiny, gdy spodziewasz się, że wzrosną one na wartości, planujesz pożyczyć je, gdy spodziewasz się spadku wartości .

Kiedy ceny bitcoinów są ustalone na 12000 USD, pożyczasz je i sprzedajesz po aktualnej wartości rynkowej w celu spłaty pożyczkodawcy, gdy stawki są niższe, co oznacza, że ​​możesz zachować różnicę.

Pożyczasz i sprzedajesz monety za sztukę 12 000 $, a następnie spłacasz pożyczkodawcę, gdy cena rynkowa jest niższa – na przykład 9 000 $, co skutkowałoby znaczeniem w wysokości 3000 $ na każdej monecie.

Istnieje kilka sposobów skrócenia kryptowalut więc omówmy je teraz.

Handel marżąHandel na marginesie polega na pożyczaniu bitcoinów lub innych monet od brokera , z którymi możesz następnie handlować i spłacać je później.

Jak już się domyślasz, celem jest pożyczenie monet, gdy cena jest wysoka, sprzedaż ich po zawyżonej wartości rynkowej, a następnie spłacenie paczki brokerowi, gdy ceny są znacznie niższe.

Oczywiście wiążą się z tym opłaty i sytuacja może się zmienić, jeśli będziesz musiał spłacić swoje monety, gdy ceny są wyższe niż czas pożyczki.

Kontrakty na różnicęJest to najczęstszy sposób inwestowania w kryptowaluty bez konieczności samodzielnego kupowania monet.

Zasadniczo to, co robisz z CFD, polega na zakładaniu, że ceny danej kryptowaluty wzrosną lub spadną .

W przeciwieństwie do handlu z depozytem zabezpieczającym, nie pożyczasz żadnych monet za pośrednictwem CFD; po prostu obstawiasz, czy wartość ma wzrosnąć, czy spaść.

Pozwala to na symulowanie krótkiej sprzedaży przez obstawianie spadków cen, a główną korzyścią jest to, że nie musisz się martwić o faktyczny zakup lub sprzedaż czegokolwiek.

Po prostu podpisujesz umowę i pozwalasz rynkowi sam decydować.

Handel kontraktami terminowymiPodpisując kontrakt futures, zgadzasz się na zakup Bitcoina lub innej kryptowaluty w określonym dniu za stałą opłatą.

Celem jest uzgodnienie opłaty, która jest niższa niż cena rynkowa w dniu, w którym musisz kupić, aby zasadniczo móc kupić monety po cenie niższej niż wartość rynkowa po wygaśnięciu kontraktu.

Handel kontraktami terminowymi nie jest tak szeroko dostępny jak kontrakty CFD, ale ich popularność rośnie.

Bezpośrednia krótka sprzedażBezpośrednia krótka sprzedaż nie obejmuje żadnych pożyczek ani umów. Zamiast tego kupujesz monety normalnie, a następnie sprzedajesz je gdy uznasz, że cena rynkowa jest zawyżona.

Następnie wykorzystujesz swój zysk, aby kupować więcej monet, gdy ceny są niedowartościowane, i zwiększać inwestycje w wyniku wahań na rynku – ciągły proces kupowania po niskich cenach i sprzedawania ich po drogich.

Istnieją inne sposoby na krótkie pozycje w kryptowalutach, w tym handel opcjami binarnymi, ale są one zwykle obarczone wysokim ryzykiem i drogie.

My zalecamy trzymanie się powyższych opcji , zwłaszcza jeśli wciąż jesteś nowy w inwestowaniu poza cryptocurrencies lub długich / krótkich strategii.

Co składa się na dobrą strategię długą / krótką?

Najlepsze strategie długie / krótkie łączą obie metody, aby stworzyć bardziej zróżnicowany i zyskowny portfel inwestycyjny.

Działając długo, inwestujesz w długoterminową rentowność swoich kryptowalut, ale możesz również czerpać zyski ze spadków cen dzięki inteligentnej krótkiej sprzedaży.

Kluczową rzeczą do zapamiętania przy ogólnej strategii długich / krótkich jest to że ceny zawsze spadają szybciej niż rosną , ale także rosną przez większość czasu.

Jak ujął to David Gardner:

„Akcje zawsze spadają szybciej niż rosną, ale zawsze bardziej rosną niż spadają.

W rzeczywistości faceci z eToro sugerują, że ceny kryptowalut rosną w dwóch trzecich przypadków, a ostatnią trzecią spędzają w spadku. Który dość dokładnie opisuje ceny bitcoinów z ostatnich 12 miesięcy:

Świetna strategia długa / krótka dla inwestorów Bitcoin w ciągu ostatniego roku polegałaby na zajęciu pozycji długiej na kryptowalutach, gdy ceny zaczęły rosnąć po spadku poniżej 1000 USD, a następnie obserwowaniu wzrostu ich wartości.

Na tym etapie będziesz patrzeć na 8 USD zysku na monetę na długich pozycjach, co samo w sobie jest imponującym zwrotem.

Jednak krótka pozycja na Bitcoinie, gdy ceny rosły w kierunku bariery 20 000 USD, przy użyciu jednej z wymienionych wcześniej strategii krótkiej sprzedaży, oznacza, że ​​możesz osiągnąć ogromne zyski z krachu Bitcoin, który rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku.

Ceny spadły z prawie 20 tys. Do poniżej 6 tys. Dolarów i można zagwarantować, że krótcy sprzedawcy zarobili szalone kwoty w pierwszych miesiącach 2018 roku.

Oczywiście krótka sprzedaż wiąże się z ryzykiem, ale można ją wykorzystać, aby zrównoważyć ryzyko długiej pozycji w przeciwnym kierunku, co jest niezbędne w niestabilnym marketingu, takim jak kryptowaluty.

Strategia długa / krótka nie ochroni Cię przed wszystkimi rodzajami ryzyka , ale zapewni Ci silną pozycję do czerpania zysków z cen w miarę wzrostu i spadku.

Jak zacząć?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że korzystasz z platformy wymiany kryptowalut która pozwala ci zajmować długie i krótkie inwestycje.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, wiele giełd nie pozwala od razu kupować kryptowalut, co oznacza, że ​​nie możesz zarządzać długą / krótką strategią – przynajmniej nie z jednej platformy.

W tym artykule wspominaliśmy kilka razy o eToro i zalecamy to jako miejsce do rozpoczęcia, jeśli chcesz wdrożyć długą / krótką strategię z inwestycją w kryptowaluty.

Głównym powodem jest to, że eToro umożliwia bezpośredni handel Bitcoinem, Ethereum i Litecoinem dzięki czemu nie musisz kupować kryptowaluty – coś, czego wiele giełd nie akceptuje.

Co najważniejsze możesz również korzystać z taktyk krótkiej sprzedaży, takich jak kontrakty CFD na eToro , co oznacza, że ​​możesz zarządzać całą długą / krótką strategią z jednej platformy. Jest to ważne, gdy musisz szybko reagować, jak to zwykle bywa w przypadku krótkiej sprzedaży.

Główną wadą eToro jest to, że opłaty są wyższe niż w przypadku wielu platform giełdowych, ale w zamian zyskujesz dużą elastyczność.

Jak najbardziej, spójrz na inne opcje i zdecyduj, która platforma wymiany odpowiada Twoim potrzebom, ale eToro otrzymuje nasz głos za zarządzanie długimi / krótkimi strategiami kryptowalut.

eToro oferuje również darmowe konto demo, jeśli czujesz, że jesteś gotowy, aby spróbować! Możesz zarejestrować się w eToro tutaj.

Masz pytania dotyczące długich / krótkich inwestycji w kryptowaluty? A może masz już doświadczenie, z którego mogliby się uczyć inni inwestorzy. Daj nam znać, co myślisz o tej strategii w komentarzach poniżej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy