Jak oczyścić kredyt przed złożeniem wniosku o poradnik hipoteczny

17.02.2021

Jeśli chodzi o profile kredytowe, czego oczekuje się od Ciebie, aby być godnym kredytu hipotecznego? Czy to wynik ponad 680? Może to ograniczony niezabezpieczony dług, czy też jedno i drugie?

Mówiąc prościej: im lepszy kredyt, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie spłacisz kredytu. Oznacza to, że Twoje szanse na przyznanie kredytu hipotecznego są większe niż w przypadku słabego kredytu, przynajmniej tak to postrzegają kredytodawcy.

Zanim więc zaczniesz ubiegać się o kredyty hipoteczne, poświęć trochę czasu na sprawdzenie swojej zdolności kredytowej, nawyków dotyczących wydatków i ogólnego zadłużenia. Poniższa lista kontrolna może pomóc w uporządkowaniu kredytu, więc jesteś na dobrej drodze do znalezienia najlepszego programu pożyczkowego.

Ćwicz inteligentne zarządzanie kredytami

Przyjrzyj się swoim wydatkom, ogólnej kondycji finansowej i aktualnemu zadłużeniu. Aby oczyścić swój kredyt, powinieneś ćwiczyć inteligentne zarządzanie kredytami, takie jak:

 • Zdywersyfikuj swój dług. Utrzymuj zdrową równowagę zadłużenia ratalnego (pożyczki) i długu odnawialnego (karty kredytowe).
 • Utrzymuj niskie saldo karty kredytowej. To łatwy sposób na uniknięcie wysokich odsetek.
 • Pobieraj tylko tyle, na ile Cię stać. Nigdy nie pobieraj więcej niż masz.

Poznaj czynniki, które wpływają na Twoją zdolność kredytową

Następnie poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co wpływa na Twoją zdolność kredytową.

 • Historia płatności. Czy Twoje rachunki są opłacane na czas?
 • Wykorzystanie kredytu. Wykorzystanie kredytu to stosunek salda na wyciągu do dostępnej kwoty kredytu.
 • Mix kredytów. Twój zestaw kredytów obejmuje pożyczki samochodowe, karty kredytowe lub pożyczki studenckie. Im więcej, tym lepiej, o ile możesz sobie z tym poradzić.
 • Długość historii kredytowej. Jak długo przyjmujesz i zarządzasz długiem?
 • Ostatni kredyt. Jak często otwierasz linie kredytowe lub sprawdzasz kredyt? Uwaga: miękkie zapytania, takie jak samodzielne sprawdzanie zdolności kredytowej, zazwyczaj nie wpływają na Twój wynik.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Pamiętaj, miękkie zapytania nie powodują złych kredytów. Nie bój się więc poprosić o raport kredytowy od trzech największych biur: Experian, Equifax i TransUnion. Możesz to zrobić raz w roku za darmo. Możesz również rozważyć skorzystanie z: Credit Karma lub WalletHub lub Annualcreditreport.com.

Dowiedz się, czego szukają pożyczkodawcy

Chociaż Twoja zdolność kredytowa odgrywa kluczową rolę w kwalifikowaniu się do kredytu hipotecznego, nie jest to jedyny czynnik, który biorą pod uwagę kredytodawcy. Chcą też poznać Twoje:

 • Historia zatrudnienia. Jak długo jesteś ze swoim obecnym pracodawcą i czy masz stabilną historię pracy?
 • Zapytania kredytowe. Ile masz kart kredytowych? Czy często je otwierasz?
 • Niespłacony dług. Jakie masz obecnie zadłużenie (ponieważ stanowi to 30% Twojego wyniku FICO)?
 • Umiejętność zarządzania długiem. Czy Twoje płatności są terminowe? Czy płacisz tylko minimalne wymaganie miesięczne?
 • Rejestry publiczne. Czy masz jakieś bankructwa, przejęcia, zastawy lub przedmioty windykacyjne?

Bądź proaktywny, aby uniknąć słabych kredytów

Chcesz wyczyścić swój kredyt? Oto cztery strategie, które warto rozważyć od razu.

1. Złóż wniosek o pożyczkę na 45 dni

Według Bankrate, jeśli ubiegasz się o dług ratalny (kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy lub kredyt studencki), możesz zminimalizować szkody w wyniku zdolności kredytowej, wypełniając wszystkie wnioski w ciągu 45 dni. Kiedy to robisz, zapytania są traktowane jako jedno. Niestety nie dotyczy to kart kredytowych, ponieważ nie ma okresu karencji na wniosek o kredyt.

2. Unikaj bycia współsygnatariuszem

Podczas wspólnego podpisywania pożyczki lub karty kredytowej innej osoby cały ten dług zostanie dołączony do Twojego raportu kredytowego. Zadaj sobie pytanie, czy Twój kredyt poradzi sobie z tą odpowiedzialnością i jakie są dla Ciebie korzyści?

3. Nie zamykaj karty kredytowej

Większość ludzi uważa, że ​​dobrym pomysłem jest anulowanie karty kredytowej po spłaceniu salda. To nie o to chodzi. Ponieważ część wyniku kredytowego zależy od całkowitego kredytu, wyeliminowanie karty może spowodować utratę wyniku. Na przykład załóżmy, że między Twoimi pożyczkami a liniami kredytowymi łączny dostępny kredyt wynosi 22 000 USD. Według Money Crashers, jeśli wykorzystasz 12 000 USD z dostępnego kredytu, a 5000 USD pochodzi z zamykanej karty, Twój dostępny kredyt spadnie z 22 000 do 17 000 USD. Byłoby to prawdopodobnie dobre, gdyby na karcie nie było salda, ale jeśli zamykana karta jest „przekroczona, Twój wykorzystany kredyt pozostaje na poziomie 12 000 USD. Ten nagły wzrost wskaźnika zadłużenia / kredytu (z 54,5% do 70,5%) znacznie obniży Twój wynik.

4. Uzyskaj wskazówki od zaufanego pożyczkodawcy

Jeśli po prostu nie możesz spełnić wymagań programu pożyczek mieszkaniowych, wewnętrzny zespół pomocy kredytowej American Financing może Cię poprowadzić przez słabości kredytowe i kolejne kroki. Pomogą Ci w usuwaniu nieścisłości w kredytach i poprawianiu ogólnego wyniku, abyś mógł kupić dom.

Minimalna ocena kredytowa potrzebna do zakupu domu zależy od programu pożyczkowego. A program pożyczkowy, do którego się kwalifikujesz, zależy od wszystkich powyższych czynników. Aby uzyskać najlepsze wyniki, oczyść swój kredyt i bądź cierpliwy. Zrozum, że zły kredyt nie zniknie z dnia na dzień. Może się to wydawać wyczerpujące, ale największe oszczędności będą towarzyszyć solidnej ocenie kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy