Jak przekazać samochód na ulgę podatkową w 2020 roku

17.02.2021
Category: Możesz Mieć

Korzyści podatkowe z darowizny samochodu

Program Donate-a-Car ma na celu zapewnienie darczyńców, że ponieważ wpływy z ich darowizn pomogą finansować misje organizacji non-profit, ta darowizna charytatywna umożliwi im ubieganie się o ulgi podatkowe. Twoja motywacja może być aktem wygody lub życzliwości, tak czy inaczej ważne jest, aby mieć pewność, że możesz uzyskać maksymalną dozwoloną ulgę podatkową.

Prawo podatkowe, które weszło w życie w styczniu 2005 r., Pomogło uprościć sprawę. Ze względu na IRS darowizny samochodów są teraz mniej skomplikowane przy określaniu wartości samochodów. Przed 2005 rokiem ulgi podatkowe związane z przekazaniem samochodu opierały się na zawyżonych wartościach księgowych, które z czasem stawały się mniej wiarygodne w miarę starzenia się samochodu. Dzięki temu nowemu prawu kwota, którą możesz odliczyć za darowiznę pojazdu, jest dokładnie powiązana z kwotą, za którą sprzedaje.

 • Ułatwiamy uzyskanie maksymalnych korzyści podatkowych z przekazania samochodu. Zadzwoń do nas lub wypełnij nasz prosty formularz on-line, a resztą zajmiemy się my.
 • Twój samochód jest profesjonalnie holowany bez żadnych kosztów, a następnie sprzedawany na aukcji.Wpływy ze sprzedaży zostaną przekazane wybranej organizacji charytatywnej, a otrzymasz pokwitowanie do celów podatkowych.Zasady dotyczące darowizn samochodów IRS, o których należy pamiętać

  Aby darowizna na samochód kwalifikowała się do ulgi podatkowejpojazd musi zostać przekazany na rzecz zwolnionej z podatku organizacji non-profit, podlegającej przepisom sekcji 501 (c) (3) IRSktóra może otrzymywać darowizny podlegające odliczeniu od podatku. W Donate A Car wykonaliśmy już dla Ciebie pracę, udostępniając dużą listę zaufanych organizacji charytatywnych, które spełniają ten wymóg. Możesz mieć pewność, że niezależnie od tego, którą organizację non-profit wybierzesz na naszej stronie, aby skorzystać z darowizny w postaci samochodu, będzie ona mogła otrzymywać darowizny, które można odliczyć od podatku.

  Po sprzedaniu podarowanego samochodu na aukcji otrzymasz pocztą formularz podatkowy IRS 1098-C z kwotą, którą możesz odliczyć od podatku.

  Ile otrzymujesz za oddanie samochodu?
 • Jeśli podarowany samochód zostanie sprzedany za mniej niż 500 USD, możesz ubiegać się o godziwą wartość rynkową swojego samochodu do 500 USD.
 • Jeśli Twoje darowizny sprzedają się za ponad 500 USD, możesz ubiegać się o dokładną kwotę, za jaką samochód został sprzedany. W ciągu 30 dni od daty sprzedaży dostarczymy Ci wypełniony formularz podatkowy IRS 1098-C z kwotą sprzedaży przekazanego pojazdu.Jeśli podarowany samochód zostanie sprzedany za ponad 5000 USD, będziesz również potrzebować formularza podatkowego IRS 8283. Składając zeznanie podatkowe, musisz wypełnić formularz IRS 8283 sekcja B, który musi zawierać podpis upoważnionego przedstawiciela organizacji charytatywnej.Zgodnie z publikacją 4303 IRS, gdy podarowany samochód zostanie sprzedany za więcej niż 500 USD, dokładna kwota, za którą został sprzedany, zostanie podana na pokwitowaniu, które zostanie wysłane do Ciebie. Jest to kwota odliczenia podatku od darowizny pojazdu. Jeśli sprzedany podarowany pojazd kosztuje mniej niż 500 USD, możesz ubiegać się o godziwą wartość rynkową (FMV) swojego samochodu w wysokości do 500 USD.

  Co to jest godziwa wartość rynkowaUczciwa wartość rynkowa to w zasadzie cena, jakiej rozsądnie oczekiwałbyś za swój samochód, sprzedając go na wolnym rynku. FMV pojazdu zasadniczo nie jest tym samym, co wartość „niebieskiej księgi, ponieważ takie elementy, jak nadmierne zużycie karoserii lub problemy z silnikiem zmniejszyłyby wartość samochodu, a znaczące ulepszenia lub ulepszenia zwiększyłyby jego wartość. Określenie FMV samochodu odbywa się na podstawie roku, marki, modelu, przebiegu i stanu pojazdu. Historia mechaniczna lub Twój samochód może również wpływać na jego FMV. Świetnym źródłem do dokładnego określenia FMV twojego samochodu jest Kelley Blue Book.

  Dokumenty potrzebne przy składaniu wniosku o odliczenie podatku

  Aby móc odliczyć 500 USD lub mniej, IRS będzie potrzebować:

  • Nazwa organizacji charytatywnej, informacje o przekazanym przez Ciebie pojeździe oraz informacje, czy otrzymano jakiekolwiek towary lub usługi i jaka była ich wartość.
  • Te informacje zwykle znajdują się na potwierdzeniu, które zostanie wysłane do Ciebie. W przypadku odliczenia od podatku od ponad 500 USD do mniej niż 5000 USD IRS będzie potrzebować:

   • Nazwa organizacji charytatywnej, informacje o przekazanym przez Ciebie pojeździe oraz informacje, czy otrzymano jakiekolwiek towary lub usługi i jaka była ich wartość
   • Formularz 1098-C Kopia B –LUB- legalny substytutjeśli dokonujesz zgłoszenia on-line – formularz 8453. Aby móc odliczyć od podatku więcej niż 5000 USD, IRS będzie potrzebować:

    • Formularz IRS 8283 podpisany przez przedstawiciela organizacji charytatywnej
    • Formularz 1098-C lub prawny substytut, taki jak pokwitowanie od organizacji charytatywnejMożesz ubiegać się o odliczenie podatku w roku, w którym przekazałeś swój samochód. Pamiętaj, aby dołączyć wszystkie potrzebne dokumenty, jak pokazano powyżej, do federalnego zeznania podatkowego. Aby dowiedzieć się, czy darowizny na samochód kwalifikują się do odliczenia od podatku stanowego, skontaktuj się z wydziałem podatkowym stanu.

     Ulga podatkowa na podatek od darowizny samochodu Pomocne linki

     Zrzeczenie się

     Ten przewodnik jest ogólnym źródłem przydatnych informacji i nie ma na celu zastąpienia profesjonalnych porad podatkowych. Usługa Darowizna samochodu nie obejmuje porad księgowych, prawnych ani podatkowych. W razie potrzeby sugerujemy skorzystanie z usług zaufanego specjalisty w tej branży.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy