Jak sfinansować dom dwurodzinny lub wielorodzinny

17.02.2021
Category: Ogólnie Rzecz

Inwestowanie w dom dwupoziomowy lub wielorodzinny może być dobrym sposobem na generowanie stałego dochodu, budowanie długoterminowego kapitału, aw wielu przypadkach nawet zagwarantowanie sobie miejsca do życia w dającej się przewidzieć przyszłości.

Ale chyba że Twój portfel inwestycyjny już się rozwija lub po prostu spłukujesz dodatkową gotówką, prawdopodobnie będziesz musiał zabezpieczyć finansowanie, aby kupić wybraną nieruchomość.

Jak to działa w przypadku nieruchomości inwestycyjnych? Czy będzie Cię to kosztować więcej czasu, pieniędzy lub kłopotów? To jest możliwe.

Duplex, wielorodzinne czy komercyjne?

Pierwszym krokiem do sfinansowania nieruchomości inwestycyjnej jest rozpoznanie, do jakiej kategorii należy. Jeśli kupujesz dwupoziomowy (zasadniczo dwuczęściowy budynek) lub dom wielorodzinny (trzy- lub czteropiętrowy), będziesz mieć dostęp do tych samych hipotecznych kredytów mieszkaniowych, co w przypadku tradycyjnego domu jednorodzinnego zakupy.

Jeśli nieruchomość, którą się przyglądasz, ma więcej niż cztery jednostki, należy to do kategorii komercyjnej. Będziesz musiał znaleźć komercyjnego pożyczkodawcę i prawdopodobnie będziesz mieć bardziej rygorystyczne kwalifikacje i standardy zaliczek, których będziesz musiał przestrzegać.

Czy też tam będziesz mieszkać?

Drugą rzeczą, którą musisz się zająć, jest udział w nieruchomości. Będziesz tylko inwestorem i właścicielem, czy też będziesz mieszkańcem nieruchomości? Jeśli zdecydujesz się zamieszkać na tej nieruchomości, będziesz kwalifikować się do kredytów hipotecznych właściciela, które często wiążą się z niższymi zaliczkami i niższymi stopami procentowymi niż te, które są uważane za inwestorów.

Jeśli będziesz po prostu inwestorem, właścicielem lub zarządcą nieruchomości, musisz trzymać się konwencjonalnego finansowania. Będziesz musiał również obniżyć swój zakup o co najmniej 20% – prawdopodobnie więcej, jeśli chcesz mieć pewność niższej stawki.

Opcje pożyczki dla domów dwupoziomowych i wielorodzinnych

Masz do wyboru trzy opcje finansowania zakupu domu dwupoziomowego lub wielorodzinnego:

  1. Pożyczka FHA (Federal Housing Administration)
  2. Pożyczka VA (Veterans Affairs)
  3. Pożyczka konwencjonalna

Pamiętaj, jeśli nie zajmujesz nieruchomości, jedynym wyborem jest zwykła pożyczka.

Oto, co należy wiedzieć o każdej opcji:

Pożyczki FHA dla domów bliźniaczych i wielorodzinnych

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, możesz skorzystać z pożyczki FHA na zakup domu wielorodzinnego lub bliźniaka. Obejmują one niskie stopy procentowe, niskie wymagania dotyczące zaliczki (tylko 3,5% mniej, jeśli masz dobry kredyt) i ogólnie mniej rygorystyczne wymagania kwalifikacyjne. Możesz nawet zabezpieczyć pożyczkę FHA złym kredytem. Minimalny wynik to zaledwie 500, jeśli możesz sobie pozwolić na obniżenie co najmniej 10%.

Pożyczki dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych

Czy Ty lub Twój małżonek jesteście obecnym lub byłym członkiem amerykańskiego oddziału wojskowego? Wtedy możesz użyć pożyczki VA na zakup bliźniaka lub wielorodzinnego – o ile zamierzasz mieszkać na tej nieruchomości. Pożyczki VA nie wymagają zaliczki, a ponadto oferują łatwiejsze standardy kwalifikacji i niższe koszty zamknięcia. Nie wymagają również prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego ani minimalnej zdolności kredytowej.

Pożyczki konwencjonalne dla domów wielorodzinnych i bliźniaczych

W przypadku pożyczek konwencjonalnych maksymalna kwota pożyczki zależy od wielkości nieruchomości. W przypadku dupleksu limit wynosi 620 200 USD. W przypadku triplexu to 749,650 USD, a dla domu z czterema jednostkami – 931,600 USD. Składając wniosek, pożyczkodawca przeanalizuje Twoją zdolność kredytową, dochód, długi, historię kredytów / płatności i inne aktywa finansowe, które możesz posiadać.

Ponieważ inwestorzy stwarzają większe ryzyko dla pożyczkodawców – a także nie kwalifikują się do prywatnego ubezpieczenia hipotecznego – będziesz potrzebować zaliczki w wysokości co najmniej 20%, jeśli nie mieszkasz na nieruchomości. Im wyższa jest Twoja zaliczka, tym niższa będzie Twoja miesięczna rata. Może również kwalifikować Cię do niższych stóp procentowych, ponieważ ryzyko dla Twojego pożyczkodawcy jest niższe.

Możesz wykorzystać swój dochód z wynajmu, aby zakwalifikować się do pożyczki

Jeśli obawiasz się, że Twoje obecne dochody nie kwalifikują Cię do otrzymania pożyczki o wysokim saldzie, której potrzebujesz na swój dom wielorodzinny lub bliźniak, możesz być w stanie wykorzystać przyszłe dochody z wynajmu, aby pomóc w swojej sprawie. Ogólnie rzecz biorąc, aby policzyć ten dochód we wniosku, musisz mieć już podpisane umowy najmu, które wskazują, ile będziesz płacić i na jak długo.

Pożyczkodawca hipoteczny może również odliczyć 25%, aby uwzględnić wszelkie potencjalne wolne miejsca pracy lub koszty utrzymania, które możesz ponieść, więc miej to na uwadze, jeśli planujesz wykorzystać dochód z wynajmu, aby kwalifikować się do kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy