Jak zakwalifikować się do pożyczki dla małych firm w 5 krokach

Jak zakwalifikować się do pożyczki dla małych firm w 5 krokach
16.10.2020

Pięć kroków kwalifikujących się do uzyskania kredytu biznesowego obejmuje zbudowanie oceny kredytowej i zebranie dokumentów.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Kroki

1. Zbuduj osobiste i biznesowe oceny kredytowe

2. Poznaj minimalne kwalifikacje i wymagania pożyczkodawcy

3. Zbierz dokumenty finansowe i prawne

4. Opracuj silny biznesplan

5. Zapewnij zabezpieczenie

Kwalifikacja do pożyczki dla małych firm jest łatwiejsza, gdy jesteś przygotowany. Poniżej znajduje się lista rzeczy do zrobienia, które pomogą Ci zdobyć pieniądze potrzebne do rozwoju Twojej firmy.

Niezależnie od tego, czy złożysz wniosek o pożyczkę SBA za pośrednictwem banku, czy zdecydujesz się na pożyczkę online dla małych firm, powinieneś znać wymagania każdego pożyczkodawcy. Wiedza, czy spełniasz kryteria przed złożeniem wniosku, pozwoli Ci zaoszczędzić czas i frustrację.

Oto pięć kroków, które pomogą Ci zakwalifikować się do otrzymania pożyczki dla małych firm.

KREDYTY DLA MAŁYCH FIRM W LENDIO

Odwiedź Lendio, aby natychmiast porównać pożyczki od pożyczkodawców internetowych i znaleźć odpowiednią dla swojej firmy.

1. Zbuduj osobiste i biznesowe oceny kredytowe

Twoja osobista ocena kredytowa waha się od 300 do 850 (im wyższa, tym lepsza) i ocenia twoją zdolność do spłaty osobistych długów, takich jak karty kredytowe, pożyczki samochodowe i hipoteki. Możesz uzyskać bezpłatną ocenę kredytową na NerdWallet.

Wynik FICO, powszechnie stosowany przy decyzjach kredytowych, opiera się na pięciu czynnikach: historii płatności (35% wyniku), kwotach zadłużenia na kartach kredytowych i innym zadłużeniu (30%), jak długo miałeś kredyt (15 %), rodzaje używanych kredytów (10%) i ostatnie zapytania kredytowe (10%). Pożyczkodawcy z małych firm wymagają osobistej oceny kredytowej w przypadku wniosków o pożyczkę, ponieważ chcą zobaczyć, jak zarządzasz długiem.

Płacenie rachunków na czas ma kluczowe znaczenie dla budowania wyniku. Ale nawet jeśli płacisz rachunki jak w zegarku, błędy w raportach kredytowych mogą negatywnie wpływać na Twój wynik. Według badania przeprowadzonego przez Federalną Komisję Handlu z 2012 roku, jeden na czterech konsumentów zidentyfikował szkodliwe błędy w raportach kredytowych. Jednak badanie wykazało, że 4 na 5 konsumentów, którzy wnieśli spór, otrzymało zmodyfikowany raport kredytowy. Dalsze badanie przeprowadzone przez FTC wykazało, że 20% tych konsumentów zauważyło wzrost zdolności kredytowej po usunięciu błędów.

Możesz bezpłatnie otrzymać kopię swoich raportów kredytowych raz w roku na stronie AnnualCreditReport.com i zakwestionować wszelkie nieścisłości znalezione na stronach internetowych biur kredytowych (Experian, Equifax i TransUnion).

Firmy, które mają bardziej ugruntowaną pozycję i chcą ubiegać się o pożyczki bankowe, mogą sprawdzić swoje oceny kredytowe biznesowe (które zwykle wahają się od 0 do 100) w trzech biurach kredytowych: Experian, Equifax i Dun & Bradstreet. Zapoznaj się z pięcioma krokami budowania kredytu biznesowego, a jeśli zauważysz błędy w swoich raportach, skontaktuj się z biurami.

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować doskonałej oceny kredytowej firmy, a także dobrego kredytu osobistego, aby kwalifikować się do pożyczki SBA lub tradycyjnej pożyczki w banku; będzie to zależeć od indywidualnych pożyczkodawców i czynników biznesowych, takich jak przychody, przepływy pieniężne i czas spędzony w biznesie. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy internetowi patrzą na osobiste oceny kredytowe, ale mogą być nieco łagodniejsi, jeśli chodzi o wymagania dotyczące zdolności kredytowej, ponieważ kładą większy nacisk na przepływy pieniężne Twojej firmy i jej historię.

2. Poznaj minimalne kwalifikacje i wymagania pożyczkodawcy

Spełnienie minimalnych kwalifikacji i wymagań pożyczkodawcy sprawi, że będziesz silniejszym kandydatem. Niektórzy pożyczkodawcy mogą oferować pewną elastyczność, jeśli osiągasz gorsze wyniki w jednym obszarze, ale osiągasz lepsze wyniki w innym, ale najlepszą szansą na uzyskanie zatwierdzenia jest spełnienie lub przekroczenie wszystkich minimów.

Pożyczkobiorcy zazwyczaj muszą spełniać minimalne kryteria związane z ocenami kredytowymi, rocznymi przychodami i latami prowadzenia działalności. A pożyczkodawcy generalnie nienawidzą niedawnych bankructw i innych przeszłych zaległości.

Jeśli szukasz pożyczek wspieranych przez US Small Business Administration, musisz spełnić dodatkowe wymagania dotyczące pożyczki SBA. Twoja firma musi spełniać standardy wielkości SBA, ponieważ te pożyczki są przeznaczone tylko dla małych firm. Pożyczkobiorcy zazwyczaj muszą mieć duże kredyty osobiste i dochody biznesowe, a także muszą posiadać wszystkie pożyczki rządowe bez wcześniejszych zaległości w spłacie. Więc jeśli spóźniłeś się z federalną pożyczką studencką lub hipoteką finansowaną przez rząd, zostaniesz zdyskwalifikowany.

Twoja firma musi działać jako firma nastawiona na zysk i nie możesz znajdować się na liście niekwalifikujących się firm SBA, która obejmuje firmy ubezpieczeniowe na życie, firmy finansowe, takie jak banki i inwestujące w nieruchomości.

Kwalifikacja do pożyczkodawców online może być łatwiejsza. Chociaż pożyczkodawcy online zazwyczaj udzielają pożyczek na podstawie tradycyjnych czynników, takich jak wyniki kredytowe, roczne przychody i przepływy pieniężne, pożyczki te mają mniej rygorystyczne wymagania niż pożyczki SBA. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy internetowi mogą zakwalifikować Cię nawet bez silnego kredytu lub ugruntowanej działalności, a pożyczkodawca może być bardziej wyrozumiały w przypadku niedawnego bankructwa. Z drugiej strony, ta szybkość i łatwość kwalifikacji zwykle wiąże się z droższą pożyczką.

Skorzystaj z kalkulatora kredytu biznesowego NerdWallet, aby obliczyć miesięczną płatność i porównać opcje w oparciu o swoją zdolność kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy