Jaka jest minimalna kwota płatności na karcie kredytowej?

17.02.2021
Category: Jaka Jest

Leanne Macardle

W skrócie
 • Minimalna kwota płatności na karcie kredytowej to najmniejsza kwota, jaką dostawca karty zaakceptuje jako spłatę zadłużenia za dany miesiąc.
 • Zazwyczaj minimalna spłata będzie stanowić procent Twojego zadłużenia lub określoną kwotę i zapłacisz w zależności od tego, która z tych kwot jest najwyższa.Spłata długu potrwa znacznie dłużej, jeśli zapłacisz tylko minimum.Jaka jest minimalna kwota płatności na karcie kredytowej?

  Minimalne płatności brzmią dość prosto, prawda? Wszystko to oznacza minimum, które musisz spłacać co miesiąc na swojej karcie kredytowej. Jednakże, ponieważ wydaje się to takie proste, pojęcie minimalnej płatności może być również dość mylące.

  Jak działa minimalna płatność kartą kredytową

  Minimalna kwota płatności na karcie kredytowej jest zwykle ustalana jako większa część salda lub kwota gotówki, na przykład 3% lub 5 GBP. Do tego doliczone zostaną wszelkie odsetki należne za dany miesiąc, wszelkie opłaty poniesione z powodu opóźnienia w płatności oraz ewentualnie część opłaty rocznej, jeśli taka istnieje.

  Do czasu wyliczenia minimalnej spłaty powinna ona pokryć wszystkie odsetki, a także część zadłużonych pieniędzy. W następnym miesiącu to samo dzieje się ponownie, a wraz z upływem czasu Twój dług stopniowo spada.

  Ale wraz ze spadkiem salda zadłużenia maleje również minimalna spłata, więc zamiast przyspieszać spłatę pożyczki – tak jak zrobiłbyś to na późniejszych etapach kredytu hipotecznego lub pożyczki – spłacasz tylko bardzo niewielką kwotę pożyczki. .

  Oznacza to, że spłata nawet stosunkowo niewielkich sald na karcie kredytowej może zająć wyjątkowo dużo czasu, jeśli co miesiąc płacisz tylko minimalną kwotę.

  Masz zadłużenie w wysokości 3000 £ na karcie kredytowej, która pobiera 16% RRSO. Minimalna kwota płatności, jaką możesz zapłacić, to 3% lub 5 GBP. Zakładając, że stopa procentowa nigdy się nie zmienia, a spłacasz tylko minimalną kwotę, spłata tego długu może zająć ponad 17 lat. Przeczytaj więcej o tym, jak uwolnić się od zadłużenia karty kredytowej.

  Nie bądź niewolnikiem zadłużenia na karcie kredytowej

  Istnieją sposoby, aby upewnić się, że nie staniesz się niewolnikiem zadłużenia na karcie kredytowej:

  • Płać tyle, ile możesz, powyżej kwoty minimalnej Powinieneś być w stanie to zrobić zleceniem stałym lub przelewem bankowym. Wszystko, co płacisz co miesiąc, a które przekracza minimum, zostanie bezpośrednio przeznaczone na spłatę pożyczki, co oznacza, że ​​Twój dług zostanie spłacony szybciej i będzie Cię mniej kosztował.

   • Przenieś swój dług na nową kartę kredytową z ofertą transferu salda 0% Za przeniesienie salda na nową kartę zwykle będzie naliczana opłata – gdzieś w okolicy 3%, ale szybko ją spłacisz, ponieważ nie będziesz płacić odsetek. Karta kredytowa z przelewem 0% salda jest szczególnie dobra, jeśli masz problemy ze spłatą kwoty wyższej niż minimalna płatność każdego miesiąca, ponieważ każdy zapłacony grosz idzie bezpośrednio do spłaty zadłużenia. Będzie to jednak obowiązywać tylko przez okres wstępny, więc bądź gotowy, aby przejść do nowej karty transferu salda 0% pod koniec tego czasu.

    Wskazówka dotycząca faktów finansowychPamiętaj, aby przeciąć swoją starą kartę i zamknąć konto podczas przenoszenia długu, w przeciwnym razie ryzykujesz odbudowanie salda na poprzedniej karcie, co daje podwójny problem!

    Zastrzeżenie: Informacje te służą wyłącznie jako wskazówki i nie stanowią porady finansowej. Moneyfacts nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z korzystania z tych informacji lub polegania na nich. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości Moneyfacts zaleca zasięgnięcie niezależnej porady finansowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy