Jaka jest minimalna zaliczka w przypadku pożyczki FHA?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

8 stycznia 2019 By JMcHood

Jeśli nie możesz wymyślić dużej zaliczki na dom, możesz rozważyć pożyczkę FHA. Ponieważ możesz kwalifikować się do pożyczki przy zaledwie 3,5% spadku, łatwiej będzie kupić wymarzony dom. FHA ułatwia kupującym dom po raz pierwszy, a także powtórnym nabywcom zakup domu.

Poniżej pomożemy Ci zrozumieć zasady dotyczące zaliczki i ich zastosowanie do Ciebie.

Standardowa zaliczka

Standardowy wymóg zaliczki wynosi 3,5%. Mało znanym faktem jest jednak to, że dotyczy to tylko pożyczkobiorców, którzy mają co najmniej 580 zdolność kredytową. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w niektórych przypadkach FHA dopuszcza oceny kredytowe tak niskie, jak 500. Jeśli należysz do tej kategorii, będziesz musiał wpłacić większą zaliczkę, którą omówimy poniżej.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli masz co najmniej 580 punktów kredytowych, możesz otrzymać 100% swojej zaliczki w prezencie. Jeśli ktoś z rodziny, pracodawca lub organizacja charytatywna chce przekazać Ci zaliczkę, może i nie musi to być Twoje własne.

Zaliczka w wysokości 10%

Jeśli masz wynik kredytowy niższy niż 580, FHA wymaga, abyś odłożył 10% na dom. Niektóre z tych środków możesz zabezpieczyć w prezencie, ale być może będziesz musiał również przeznaczyć na to część własnych środków.

W rzeczywistości może być trudno znaleźć pożyczkodawcę, który byłby skłonny sfinansować pożyczkę FHA z oceną kredytową niższą niż 580. FHA na to zezwala, ale nie finansują pożyczek. FHA również nie gwarantuje pożyczek. Pożyczkodawca podejmuje ryzyko, mimo że FHA gwarantuje część pożyczki. Pożyczkodawca nadal chce zrobić, co w jego mocy, aby uniknąć ryzyka wykluczenia.

A jeśli wpłacisz większą zaliczkę?

Tylko dlatego, że FHA wymaga minimalnej zaliczki w wysokości 3,5% – 10%, nie oznacza, że ​​to wszystko, co możesz na to zapłacić. Zapraszamy do wpłacenia tak dużej zaliczki, do jakiej się kwalifikujesz.

Wiele osób wpłaca tylko minimalną zaliczkę, ponieważ to wszystko, na co mogą sobie pozwolić. Dlatego zgadzają się wziąć pożyczkę FHA i opłacić składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA. Jeśli wpłacisz tylko minimalną zaliczkę, zapłacisz 0,85% niespłaconej kwoty kredytu w ramach ubezpieczenia hipotecznego. Pożyczkodawca podzieli tę kwotę na 12 płatności każdego roku, aby uczynić ubezpieczenie bardziej przystępnym.

Jeśli jednak wpłacisz wyższą zaliczkę, Twoja część składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego spadnie. To prawda, zmniejsza się tylko niewielką kwotę, ponieważ zapłaciłbyś 0,80% zamiast 0,85%, ale nadal oszczędza trochę pieniędzy każdego miesiąca. Ponieważ płacisz ubezpieczenie hipoteczne FHA przez cały okres spłaty pożyczki, nawet zaledwie 10 USD oszczędności miesięcznie to 3600 USD oszczędności przez cały okres pożyczki.

Im więcej pieniędzy odłożysz na dom, tym mniejsze ryzyko podejmuje pożyczkodawca. W zamian pożyczkodawca może zaoferować niższe oprocentowanie. Jeśli połączysz oszczędności ze składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z oszczędnościami, jakie może zapewnić niższe oprocentowanie, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na spłatach kredytu hipotecznego. Jeśli potrzebujesz pożyczki FHA, ponieważ Twoja zdolność kredytowa lub wskaźnik zadłużenia nie pozwalają na zakwalifikowanie się do tradycyjnej pożyczki, wpłacenie większej zaliczki może pomóc Ci osiągnąć postęp.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy