Jaki jest mój

współczynnik kredytu do wartości (LVR)?

17.02.2021
Category: Twoja Karta

Dlaczego 3 małe litery mogą zobaczyć, że zostałeś zatwierdzony lub odrzucony

 • Dom
 • Artykuły pożyczki mieszkaniowejJaki jest mój stosunek wartości kredytu do wartości (LVR)? 4.7

  4.8

  4.8

  Co to jest LVR? Czy LVR wpływa na zdolność pożyczkową?

  Jak oblicza się LVR?

  Wskaźnik kredytu do wartości oblicza się, dzieląc kwotę kredytu przez rzeczywistą cenę zakupu lub wycenę nieruchomości, a następnie mnożąc go przez 100.

  Na przykład, powiedzmy, że chcesz pożyczyć 240 000 USD, a wartość nieruchomości, której wnioskodawca używa jako zabezpieczenia, wyceniono na 300 000 USD.

  (Pożyczka 240 000 USD ÷ 300 000 wartość nieruchomości) x 100 = 80% LVR

  Czy korzystałeś z innych kalkulatorów hipotecznych?

  Niektóre mogą odnosić się do Twojej sytuacji.

  Ewentualnie zadzwoń do nas pod numer 1300 889 743 lub wypełnij nasz bezpłatny formularz oceny, aby dowiedzieć się, co oznacza Twój LVR dla Twojej zdolności do pożyczania.

  Czy korzystam z wyceny lub ceny zakupu?

  Jeżeli cena zakupu różni się od wyceny, wówczas pożyczkodawca i jego ubezpieczyciel kredytu hipotecznego wykorzystają niższą z dwóch do określenia LTV.

  Jest to typowe w przypadku zakupów poza planem, których wartość mogła wzrosnąć lub spaść od daty podpisania umowy.

  Inną powszechną sytuacją, w której cena zakupu i wycena bankowa są różne, jest sytuacja, gdy ktoś kupuje nieruchomość od swojej rodziny po obniżonej cenie.

  Jest to inaczej znane jako korzystny zakup.

  Zrobią to jednak tylko wtedy, gdy umowa sprzedaży nieruchomości została podpisana ponad trzy miesiące przed datą złożenia wniosku o pożyczkę.

  Ponadto większość pożyczkodawców wymaga, aby umowa miała ponad 12 miesięcy.

  Na przykład kupujesz jednostkę poza planem za 300 000 USD. Kiedy musisz rozliczyć jednostkę, 12 miesięcy później wycena wynosi 360 000 USD.

  W takiej sytuacji większość pożyczkodawców obliczyłaby LVR na podstawie wyceny banku.

  Pamiętaj, że Twoja ocena wartości może różnić się od oceny rzeczoznawcy bankowego!

  W większości przypadków rzeczywista wartość znajduje się gdzieś pomiędzy oszacowaniem a wyceną banku.

  Możemy zamówić wycenę u kilku różnych pożyczkodawców, aby pomóc Ci zmaksymalizować zdolność pożyczkową.

  Zastanawiasz się, od czego zacząć przygodę z zakupami domu? Skorzystaj z naszego pierwszego przewodnika dla kupujących dom, aby rozpocząć.

  Jak banki obliczają LTV dla refinansowania?

  Jeśli refinansujesz nieruchomość, którą już posiadasz, pożyczkodawca wykorzysta swoją wycenę nieruchomości do obliczenia LVR.

  Dzieje się tak, ponieważ być może kupiłeś swoją nieruchomość jakiś czas temu, więc cena, którą zapłaciłeś za nieruchomość, nie ma już znaczenia.

  Rynek nieruchomości mógł się zmienić lub możesz odnowić nieruchomość, aby wycena niezależnego banku była znacznie bardziej wiarygodna.

  Czy pożyczkodawcy zawsze cenią nieruchomość?

  Nie. Niektóre banki nie wymagają wyceny kupowanej nieruchomości, jeśli spełnia ona określone kryteria.

  Inni będą korzystać z wyceny komputerowej (AVM lub wygenerowanej komputerowo) lub oceny ograniczonej (wycena samochodowa), zamiast droższej i czasochłonnej pełnej wyceny, która wymaga fizycznej kontroli nieruchomości.

  Większość banków stosuje różne metody wyceny nieruchomości w zależności od tego, jak wysoki jest Twój LVR i ogólne ryzyko związane z Twoją aplikacją.

  Czy moja nieruchomość będzie wymagała wyceny?

  Co do zasady, bank nie wycenia Twojej nieruchomości i przyjmie cenę z Umowy sprzedaży, aby obliczyć LVR, jeśli spełniasz poniższe kryteria:

  Jaki jest maksymalny LVR, który mogę pożyczyć?

  Wskaźnik Loan to Value Ratio (LVR), który banki pozwolą Ci zaciągnąć, zależy od kwoty kredytu mieszkaniowego, której potrzebujesz, lokalizacji nieruchomości, historii kredytowej i rodzaju kredytu, o który się ubiegasz.

  Ogólnie rzecz biorąc, osoby ubiegające się o pełny dokument (przedstawione dowody dochodów) mogą pożyczyć do 80% LVR.

  Jednak silni wnioskodawcy mogą potencjalnie pożyczyć od 90% do 95% LVR!

  Osoby ubiegające się o niski stopień doktora (samozatrudnione bez dowodów na dochody) mogą pożyczyć do 60% i prawdopodobnie do 80% LVR, jeśli mają silną sytuację finansową.

  Czy można pożyczyć 100% LVR?

  Jedną z opcji dla pożyczkobiorców, którzy muszą zaciągnąć pożyczkę przy wysokim LVR, jest posiadanie poręczyciela obsługującego wniosek.

  Poręczycielem może być członek rodziny lub przyjaciel, który posiada własność i udziały w innej nieruchomości.

  Poręczając kredyt, wyłożyli część swojego majątku, aby zabezpieczyć część wnioskowanej pożyczki mieszkaniowej.

  Dzięki temu możesz pożyczyć 100% LVR!

  Jeśli wartość nieruchomości wzrośnie lub dokonasz dodatkowych spłat pożyczki, poręczyciel może nie być już potrzebny.

  Wynika to z faktu, że stosunek kredytu do wartości byłby wtedy na tyle niski, aby banki go zaakceptowały, bez potrzeby dodatkowego zabezpieczenia.

  Bez poręczyciela nie można pożyczyć 100% LVR.

  Istnieją jednak inne opcje pożyczki mieszkaniowej bez depozytu, w przypadku których nie musisz mieć depozytu, który sam zaoszczędziłeś.

  Kiedy zostanie naliczona opłata za LMI?

  Powodem jest to, że gdybyś nie spłacał kredytu hipotecznego, ubezpieczyciel kredytu hipotecznego obciąża pożyczkodawcę opłatą za ryzyko, która jest przekazywana Tobie jako składka LMI.

  W przypadku pożyczek o niskim standardzie pożyczkobiorca nie posiada niezbędnej dokumentacji wymaganej do udowodnienia swoich dochodów i dochodów.

  Oznacza to, że ryzyko dla pożyczkodawcy jest większe i jako takie wymagane jest LMI na poziomie 60% wartości nieruchomości i powyżej.

  Który LVR jest uważany za „wysokie ryzyko?

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy uważają, że pożyczki, w których stosunek wartości kredytu do wartości przekracza 80% wartości nieruchomości, są obarczone wysokim ryzykiem.

  Z tego powodu ubezpieczenie kredytu hipotecznego pożyczkodawcy (LMI) jest potrzebne w przypadku każdej pożyczki, której LTV wynosi 80% lub więcej.

  Dlaczego mój bank miałby ograniczyć mój LVR?

  Banki wykorzystują wskaźnik kredytu do wartości do zarządzania ryzykiem związanym z otrzymywanymi wnioskami kredytowymi.

  Jeśli jesteś pożyczkobiorcą wysokiego ryzyka, bank może ograniczyć maksymalny LVR, aby zmniejszyć ryzyko kredytu mieszkaniowego.

  Na przykład możesz ubiegać się o wstępną zgodę na zakup domu za 500 000 USD, z pożyczką w wysokości 475 000 USD (95% LVR).

  Jeśli jednak masz domyślne konto w pliku kredytowym, możesz pożyczyć tylko 90% lub 80% LVR.

  Pożyczkodawca może również obniżyć współczynnik pożyczki do wartości, ponieważ kupowana nieruchomość może być trudna do sprzedania.

  Twój LVR zostanie obniżony, jeśli kupujesz nieruchomość:

  • To jest stosunkowo wyjątkowe
  • W odległej lokalizacjiObejmuje to ograniczenia, takie jak nieruchomości wpisane na listę zabytków, apartamenty z obsługą i domy wystawoweMoże to być kombinacja powyższych i prawdopodobnie zajmie więcej niż sześć miesięcy do sprzedażyCo jeszcze może wpłynąć na mój LVR?

   Wypełnij nasz bezpłatny formularz oceny lub skontaktuj się z nami pod numerem 1300 889 743 a nasi brokerzy kredytów hipotecznych udzielą Ci fachowych porad dotyczących współczynnika kredytu do wartości Twojej pożyczki.

   Więcej powiązanych tematów

   Artykuły pożyczki mieszkaniowej

   Odkryj najnowsze aktualizacje branżowe, wiadomości i porady dotyczące kredytów hipotecznych od jednego z wiodących brokerów kredytów hipotecznych w Australii. Uzyskaj wskazówki, które pomogą Ci zaoszczędzić na pożyczce!

   Po wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego

   Dowiedz się, jak znaleźć nieruchomość i ubiegać się o bezwarunkową zgodę na kredyt mieszkaniowy. Uniknij typowych błędów po wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego!

   Kryteria kredytu bankowego

   Jakie są kryteria udzielania kredytów bankowych? Przeczytaj ich wytyczne dotyczące zatrudnienia, rodzaju pożyczkobiorcy, struktury pożyczki i dowiedz się, jak uzyskać zgodę.

   Bankowy Kodeks Praktyk 2019

   Jak nowy Kodeks Praktyk Bankowych 2019 (kod) wpływa na Ciebie jako klienta banku, właściciela małej firmy i poręczyciela?

   Najlepsze interesy dla brokerów kredytów hipotecznych

   Czy wiesz, że obowiązek zabezpieczenia interesów pośredników kredytów hipotecznych nie dotyczy banków? Dowiedz się, jak oceniany jest Twój najlepszy interes i jaki ma to wpływ.

   Kredyt hipoteczny Blockchain

   Kredyt hipoteczny typu blockchain może wyeliminować koszty i nieefektywność banków, zapewniając znacznie płynniejszy i tańszy proces kredytowania domu. Jak to działa?

   Inspekcja budowlana

   Nie chcesz żadnych przykrych niespodzianek przy zakupie domu – poproś o inspekcję budynku. Może pomóc w wykryciu wad i podjęciu decyzji o zakupie domu.

   Wykup partnera na kredyt hipoteczny

   Separacja i ugody rozwodowe mogą być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o posiadanie domu. Dowiedz się, jak wykupić partnera na kredyt hipoteczny.

   Anulowanie kart kredytowych

   Niektóre banki wymagają obniżenia limitu kredytowego przed zatwierdzeniem kredytu mieszkaniowego. Inni pożyczkodawcy chcą tylko widzieć, jak spłacasz na czas.

   Wybór budowniczego

   Budowa własnego domu lub renowacja może zmienić życie, ale przy wyborze budowniczego może wystąpić wiele typowych pułapek. Jak dokonujesz właściwego wyboru?

   Łączenie kwestii kredytowych

   Czy wiesz, że zbytnie skomplikowanie wniosku może spowodować odrzucenie kredytu mieszkaniowego? Dowiedz się, dlaczego i jak zmienić swoją sytuację, aby uzyskać zgodę.

   Commonwealth Superannuation Scheme Mortgage

   Są pożyczkodawcy, którzy będą korzystać ze świadczeń otrzymywanych z Commonwealth Superannuation Scheme (CSS), Public Sector Superannuation Scheme (PSS) lub PSSap.

   Warunkowe a bezwarunkowe zatwierdzenie kredytu mieszkaniowego

   Zatwierdzenie warunkowe a bezwarunkowe: jaka jest różnica? Uzyskanie wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego jest świetne, ale nadal możesz odmówić formalnego zatwierdzenia!

   Dokumenty pożyczki na budowę

   Jeśli budujesz własny dom, jakie dokumenty kredytu budowlanego musisz dostarczyć bankowi, aby zapewnić płynny proces kredytowy?

   Porady dotyczące kredytu budowlanego

   Kredyty budowlane są często ustanawiane z wieloma błędami. Kwota pożyczki może być nieprawidłowa i mogą pojawić się problemy, jeśli dokonasz wielu zmian w umowie.

   Płatności za postęp w budowie

   W przypadku pożyczki budowlanej pożyczkodawca zapłaci bezpośrednio Twojemu budowniczemu. Dowiedz się, jak zażądać płatności i uniknąć opóźnień.

   Umowa sprzedaży

   Kupujesz nieruchomość? Umowa sprzedaży określa twoje prawa jako kupującego, ale uzyskanie porady prawnej od przewoźnika pomoże ci uniknąć ukrytych pułapek.

   Bankowość należąca do klientów

   Banki wzajemne, spółdzielcze kasy pożyczkowe i towarzystwa budowlane twierdzą, że oferują niższe stopy procentowe i lepszą obsługę. Czy bankowość należąca do klientów jest naprawdę dobra?

   Kaucja

   Kaucja jest substytutem stosowanym zamiast 10% depozytu gotówkowego wymaganego przy zakupie nieruchomości. Dowiedz się, kiedy i jak możesz z niego korzystać.

   Zatwierdzenie szybkiej pożyczki w domu

   Potrzebujesz szybkiego zatwierdzenia kredytu mieszkaniowego? Dostarczając odpowiednie dokumenty hipoteczne i wybierając odpowiedniego pożyczkodawcę, możesz przyspieszyć swoją pożyczkę mieszkaniową.

   Finalizacja zmarłego majątku

   Czy myślałeś o procesie finalizacji spadku po zmarłym? Dowiedz się, jak możesz uniknąć typowych pułapek testamentu i zabezpieczyć planowanie swojego majątku.

   Pierwsi właściciele domów udzielają dotacji Nowej Południowej Walii

   Dotacja dla pierwszych właścicieli domów w NSW to jednorazowa płatność, która ma pomóc właścicielom pierwszych domów w zarządzaniu kosztami zakupu domu. Dowiedz się, jak złożyć wniosek.

   Bezpłatna kopia pliku kredytowego

   W jaki sposób banki decydują, komu pożyczać? Sprawdź swoją zdolność kredytową dzięki bezpłatnemu sprawdzeniu zdolności kredytowej Veda.

   Prawdziwe oszczędności

   Dowiedz się więcej o tym rodzaju kredytu mieszkaniowego tutaj.

   Proces składania wniosku o kredyt mieszkaniowy

   Jak przebiega proces składania wniosku o kredyt mieszkaniowy? Dowiedz się, jakie dokumenty są potrzebne i jakie kroki należy wykonać od wstępnego zatwierdzenia do formalnego zatwierdzenia.

   Kontrola stanu kredytu mieszkaniowego

   Potrzebujesz kontroli stanu kredytu mieszkaniowego? Dowiedz się, jak zwiększyć swój limit, przejść na stałą stopę procentową i po prostu lepiej zarządzać pożyczką mieszkaniową.

   Proces kredytu mieszkaniowego

   Proces kredytu mieszkaniowego rozpoczyna się na długo przed złożeniem wniosku o kredyt i wykracza poza rozliczenie. Dowiedz się, jak sprawić, by ten proces był mniej zniechęcający

   Pożyczki mieszkaniowe dla pracowników banku

   Jesteś zatrudniony w banku i chcesz kupić nieruchomość? Możesz znaleźć lepsze rabaty na kredyt mieszkaniowy u pośrednika hipotecznego, a nie własnego pracodawcy!

   Kredyt na dom i grunt

   Pożyczka w pakiecie na dom i grunt lub pożyczka pod klucz pozwala na zakup nowego domu i skorzystanie z ulg podatkowych i skarbowych. Jak działają te pożyczki?

   Jak działa przymusowe nabycie?

   Obowiązkowe przejęcie nieruchomości i gruntów przez rząd może być szokiem dla właścicieli domów, ale ważne jest, aby znać swoje prawa i wiedzieć, w jaki sposób otrzymasz odszkodowanie.

   Jak zadłużenie HECS wpływa na zdolność pożyczkową

   Po ukończeniu studiów wyższych możesz zostać z ogromnym długiem HECS-HELP, który może wpłynąć na twoją zdolność pożyczkową. Czy kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego?

   Jak długo trwa uzyskanie zgody na pożyczkę na dom?

   Proces składania wniosku o kredyt hipoteczny składa się z kilku etapów. Podczas gdy niektóre banki działają szybciej, czas zatwierdzenia kredytu mieszkaniowego zależy od tego, jak jesteś zorganizowany.

   Jak kwestionować wycenę

   Czy wycena Twojej nieruchomości jest niska? Czy warto zakwestionować wycenę, czy może lepiej będzie Ci współpracować z innym bankiem?

   Jak przygotować się na wzrost stóp procentowych

   Jak możesz się przygotować na podwyżkę stóp procentowych? Możesz refinansować do niższej stawki lub dokonać dodatkowych spłat kredytu mieszkaniowego. Która opcja jest dla Ciebie odpowiednia?

   Jak zarabiać na spadającym rynku nieruchomości

   Czy możesz zyskać na spadającym rynku nieruchomości? Podstawy lokalizacji i wyboru odpowiedniej nieruchomości nadal obowiązują w okresie spowolnienia na rynku. Dlatego.

   Jak wycenić nieruchomość

   Czy możesz obliczyć wartość nieruchomości domu lub lokalu bez płacenia za wycenę? Dowiedz się, jak wycenić nieruchomość, korzystając z porównywalnej sprzedaży!

   Czy wstępne zatwierdzenie kredytu mieszkaniowego jest wiarygodne?

   Znalazłeś nieruchomość? Nadal można wycofać zgodę na udzielenie kredytu mieszkaniowego. Dowiedz się, jak uzyskać środki finansowe potrzebne na zakup domu.

   Wycena Kerbside

   Wycena krawężnika służy zwykle do sprawdzenia stanu nieruchomości w połączeniu z wyceną na pulpicie. Kiedy jest używany i ile kosztuje?

   Możliwość przenoszenia pożyczki

   Chcesz uniknąć czasu i kosztów refinansowania przy zakupie nowego domu? Możliwość przenoszenia pożyczki to wygodne rozwiązanie w zakresie kredytu mieszkaniowego, ale jakie są wady?

   Podatek lojalnościowy

   Podatek lojalnościowy odnosi się do wyższych stóp procentowych płaconych przez obecnych klientów korzystających z kredytów mieszkaniowych w porównaniu z nowymi klientami. Ile płacisz?

   Strategia wyjścia z kredytu hipotecznego

   Banki nie akceptują żadnej strategii wyjścia z kredytu hipotecznego. Dowiedz się, kiedy i dlaczego jej potrzebujesz oraz jak uniknąć strategii wyjścia, której większość banków nie zaakceptuje.

   Limity ekspozycji kredytu hipotecznego

   Czy masz już kredyt hipoteczny, karty kredytowe i pożyczkę osobistą? Być może przekroczyłeś limit kredytu hipotecznego swojego banku, ale nadal możesz otrzymać kredyt mieszkaniowy!

   Odroczenie spłaty kredytu hipotecznego

   Ponieważ odroczenia spłaty kredytu hipotecznego kończą się we wrześniu, właściciele domów muszą teraz przeanalizować swoje opcje, zamiast czekać. Jakie opcje są dostępne?

   Lista kontrolna przeprowadzki

   Przeprowadzka do nowego domu może być łatwa dzięki starannemu planowaniu i we właściwym czasie. Skorzystaj z tej listy kontrolnej i osi czasu, aby zaplanować swój ruch

   Ustawa NCCP

   Krajowa ustawa o ochronie kredytów konsumenckich zapewnia etyczne praktyki kredytowe w branży kredytów hipotecznych. Dowiedz się, które pożyczki są regulowane przez NCCP, a które nie.

   Nowe a stare właściwości

   Debata na temat nowych i starych nieruchomości? Nie ma jednej odpowiedzi. Tutaj przyjrzymy się zaletom i wadom zarówno nowych, jak i starych nieruchomości, a także niektórym praktycznym studiom przypadków.

   Jeden pożyczkobiorca, dwóch właścicieli

   Czy Ty lub Twój partner możecie pożyczyć pod zastaw nieruchomości, która jest współwłasnością innej osoby? Jak działa jeden pożyczkobiorca, dwóch właścicieli i czy można uzyskać zgodę?

   Pożyczka domowa online

   Jakie są wady i zalety pożyczek mieszkaniowych online? Niższe oprocentowanie i niższe opłaty hipoteczne są kuszące, ale czy tracisz pozycję jako pożyczkobiorca?

   Lista kontrolna kontroli szkodników

   Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy sprzedajesz, przed złożeniem oferty zalecamy przeprowadzenie kontroli szkodników. Przydatna jest tutaj lista kontrolna inspekcji szkodników.

   Lista kontrolna kontroli przed rozliczeniem

   Bądź w pełni przygotowany do końcowej inspekcji przed rozliczeniem z naszą Listą kontrolną kontroli przed rozliczeniem, a także z kluczowymi pytaniami, które możesz zadać swojemu dostawcy.

   Przygotowanie do ubiegania się o pożyczkę

   Ubiegasz się o kredyt mieszkaniowy? Przeczytaj nasze wskazówki, jak uzyskać zgodę na najniższe oprocentowanie i dowiedz się, jakie dokumenty są wymagane do wniosku o pożyczkę mieszkaniową

   Prywatna bankowość

   Czy wiesz, że Klienci Private Bank płacą wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych? Dowiedz się, jak uzyskać lepszą ofertę.

   Chroń się kupując dom

   Dowiedz się, jak unikać poważnych błędów i chronić się przy zakupie domu, od braku wstępnej zgody po ogromne opóźnienia bankowe prowadzące do rozliczenia.

   Warunki dotyczące nieruchomości

   Chcesz kupić swój pierwszy dom lub nieruchomość inwestycyjną? Sprawdź naszą listę AZ terminów związanych z nieruchomościami i żargonu wyjaśnionych prostym językiem angielskim.

   Zmniejsz limity karty kredytowej dla pożyczki mieszkaniowej

   Czy wiesz, że banki zakładają, że Twoja karta kredytowa jest w pełni obciążona, nawet jeśli tak nie jest? Zmniejsz limit karty kredytowej, aby pożyczyć więcej na kredyt mieszkaniowy.

   Refinansuj swój kredyt mieszkaniowy

   Dowiedz się więcej o tym rodzaju kredytu mieszkaniowego tutaj.

   Wynajem a kup: czy powinienem kupić dom, czy dalej wynajmować?

   Powinienem kupić czy wypożyczyć? Dowiedz się o zaletach i wadach zakupu domu lub wynajmu, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji.

   Kredyt mieszkaniowy w wieku emerytalnym

   Czy mogę dostać kredyt hipoteczny za 50? Wiele banków ogranicza udzielanie kredytów pożyczkobiorcom w wieku dojrzałym, ale niektórzy pożyczkodawcy oferują kredyty mieszkaniowe w wieku emerytalnym.

   Rezoning Property

   Przebudowa nieruchomości może być wysoce opłacalna dla doświadczonych inwestorów i deweloperów mieszkaniowych. Jakie są kroki do zmiany planu nieruchomości?

   Ryzykowne pożyczki

   Czy nadal dostępne są pożyczki mieszkaniowe z niską zawartością dokumentów i bez depozytu? Kryzys kredytów typu sub-prime wpłynął na bardziej ryzykowne pożyczki w Australii. Dowiedz się, którzy pożyczkodawcy nadal je oferują

   Oszczędzaj jeszcze więcej

   Dowiedz się, jak możesz zaoszczędzić jeszcze więcej na pożyczce mieszkaniowej, utrzymując stare spłaty, gdy stopy procentowe spadają

   Zapisywanie depozytu

   Oszczędzasz na kaucję na zakup domu? Poznaj sekrety, które pomogą Ci uzyskać kredyt hipoteczny, kupić dom i wyjść z rynku wynajmu.

   Sprzedawanie i kupowanie nowego domu

   Kupno nowego domu i sprzedaż starego. Który pierwszy? Czy powinieneś dostać kredyt pomostowy? Jak uniknąć żonglerki równoczesnej ugody.

   Ryzyko rozliczenia

   Kredyt mieszkaniowy może wiązać się z wieloma przeszkodami, od zatwierdzenia pożyczki do rozliczenia. Oto, jak ryzyko rozliczeniowe może wpłynąć na Ciebie i jak możesz go uniknąć.

   Czy powinieneś wybrać pożyczkodawcę pozabankowego na kredyt mieszkaniowy?

   Australijscy pożyczkodawcy pozabankowi powracają. Czym różnią się od tradycyjnych banków? Czy powinieneś wybrać z nimi kolejną pożyczkę mieszkaniową?

   Czy powinieneś spłacić kredyt mieszkaniowy czy zainwestować?

   Dokonywanie dodatkowych spłat kredytu hipotecznego to mądra decyzja, kiedy zaczynasz spłacać pożyczkę, ale kiedy powinieneś zacząć inwestować w nieruchomości?

   Kryzys podrzędny

   Rząd Australii zorganizował linię finansowania dla pozabankowych pożyczkodawców w Australii, która umożliwia tym dostawcom kredytów hipotecznych dalsze udzielanie kredytów.

   Super czy hipoteczny?

   Istnieją korzyści podatkowe związane z opłacaniem dodatkowych składek na ubezpieczenie emerytalne, ale także korzyści z dodatkowych spłat kredytu mieszkaniowego. Super czy hipoteka: co jest lepsze?

   Przejęcie kredytu hipotecznego rodziców

   Być może rozważałeś przejęcie kredytu hipotecznego od swoich rodziców, jeśli mają oni trudności ze spłatą spłaty kredytu mieszkaniowego. Dowiedz się, jak wziąć kredyt mieszkaniowy.

   Koszty sprzedaży nieruchomości

   Sprzedaż nieruchomości może być droższa niż myślisz. Jakie są rzeczywiste koszty sprzedaży nieruchomości? Wypróbuj koszty sprzedaży kalkulatora domu!

   Proces zakupu domu

   Dowiedz się, jak ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, znaleźć nieruchomość, złożyć ofertę i zabezpieczyć dom swoich marzeń.

   Proces zakupu domu

   Dowiedz się, jak ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, znaleźć nieruchomość, złożyć ofertę i zabezpieczyć dom swoich marzeń.

   Etapy budowy

   Budowa własnego domu może być ekscytująca, ale może być również myląca, gdy próbuje się dopasować etapy budowy do płatności za postęp.

   Dwóch pożyczkobiorców, jeden właściciel

   Czy możesz mieć swojego męża lub żonę na hipotece, jeśli nie są oni właścicielami Twojego domu? Dowiedz się, czy bank zatwierdzi dwóch pożyczkobiorców, jednego właściciela.

   Niekonwencjonalne materiały budowlane

   Eco-friendly and sustainable homes made of unconventional building materials may be all the rage now but can you actually get a loan to buy or build one?

   Using Your Land Equity To Build

   How much equity do you need to have in your land to qualify for a construction loan? How do lenders assess a land equity construction loan?

   What If I Don’t Use My Home Loan Funds Right Away?

   Learn more about this home loan type here.

   What Is A Debt-To-Income Ratio?

   Some lenders apply a debt-to-income (DTI) or loan to income (LTI) ratio cap to home loan borrowers. Discover how it can affect your chances of approval.

   What is A Desktop Valuation?

   A desktop valuation is an electronic valuation done using property data, comparable sales and listings. It is instant, cheap and used for low-risk loans.

   What Is A Green Home Loan?

   Ever wanted to know what benefits you get from a green home loan? How do you build or design a green home? Get the answers to these questions.

   What is a hobby farm?

   Hobby farms or lifestyle blocks are a great way to escape the rat race. Find out what to look for in a property, in livestock care and for growing crops.

   What Is A Mortgage Prisoner?

   Stuck in a high-interest rate mortgage and unable to refinance? You might be a mortgage prisoner. We have narrowed down some helpful tips.

   What Is A Neobank?

   Digital neobanks are all set to mark their mark in Australia. What makes these banks different from traditional banks? Should you try them?

   What Is A Pre-Approval?

   Wondering what a mortgage pre-approval is? Learn how banks assess your property loan, and offer conditional approval before you buy real estate.

   What Is A Subject To Finance Clause?

   It’s a powerful legal protection in the homebuyer’s arsenal but what is a subject to finance clause and how does it differ from a cooling off period?

   What Is An Assessment Rate?

   When banks assess your loan application, they apply what is known as an assessment rate or floor rate. This can have a major impact on your borrowing power.

   What Is Open Banking?

   Open banking in Australia has already begun. Can open banking help you get a better deal on your home loan? Find out what is it and how does it work?

   Why Is Getting A Home Loan So Much Harder Now?

   The home loan application and approval process used to be simple but things have changed since the introduction of responsible lending measures by APRA.

   Why Use A Buyers Agency?

   Should you use a buyers agency? A buyers advocate can potentially save you time and thousands off the purchase price but are they just for investors?

   Why You Shouldn’t Lie On Your FHOG Application

   No one wants to miss out on the First Home Owners Grant (FHOG). It can be tempting to lie on your FHOG application to get approved but why is it a bad idea?

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy