Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby otrzymać kartę Chase Sapphire Preferred?

17.02.2021
Category: Twój Wynik

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: ten post został zaktualizowany o aktualne informacje o karcie kredytowej.

W TPG poświęcamy dużo czasu na rozmowę o tym, jak działają oceny kredytowe, jak możesz je poprawić i jak możesz je utrzymać. Wiemy, że wyniki w połowie lat siedemdziesiątych i powyżej prawdopodobnie wystarczą, aby uzyskać akceptację większości kart, ale niższy wynik niekoniecznie oznacza, że ​​nie możesz ich zdobyć.

Dzisiaj przeanalizujemy punkty danych, aby spróbować odkryć niepublikowane (i być może nieoficjalne) wymagania dotyczące oceny kredytowej dla preferowanej karty Chase Sapphire. Miej tylko świadomość, że chociaż twoja zdolność kredytowa jest dobrym wskaźnikiem twoich szans na akceptację, ostatecznie nie jest to absolutna nauka. Więc nadal możesz otrzymać odmowę, jeśli spełniasz „wymagania i nadal możesz zostać zatwierdzony, jeśli jesteś poniżej tego.

Chcesz więcej wiadomości i porad TPG dotyczących kart kredytowych? Zapisz się do naszego codziennego newslettera!

(Zdjęcie: Isabelle Raphael / The Points Guy)

Preferowana karta Chase Sapphire jest od dawna faworytem wśród zaawansowanych zbieraczy punktów i mil. Poza podstawową gwarancją wynajmu samochodu i zabezpieczeniami związanymi z opóźnieniem podróży, brakuje mu wymyślnych korzyści związanych z podróżowaniem, takich jak dostęp do poczekalni, ale ma niesamowitą premię za rejestrację w wysokości 80000 punktów (po wydaniu 4000 USD w pierwszych trzech miesiącach otwarcia konta) i zarabia część najcenniejsze punkty w okolicy. Posiadacze kart otrzymują również co najmniej roczne bezpłatne członkostwo DashPass, które zapewnia bezpłatną dostawę jedzenia i obniżone opłaty za usługi w przypadku kwalifikujących się zamówień z DoorDash.

W tym poście

Wymagana ocena kredytowa dla Chase Sapphire Preferred

Chociaż Chase Sapphire Preferred jest uważane za świetną kartę dla początkujących i jest łatwiejsze do zatwierdzenia niż Chase Sapphire Reserve, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony, jeśli dopiero zaczynasz lub masz tylko jedną kartę kredytową na swoje nazwisko. Poleciłbym najpierw złożyć wniosek o jedną z tych kart, jeśli dopiero zaczynasz gromadzić kredyt (lub jedną z nich, jeśli jesteś studentem). Ale ważne jest, aby zrozumieć, że słowo kluczowe jest tutaj „prawdopodobne – współpracownik TPG, Ethan Steinberg, nie miał problemu z uzyskaniem akceptacji CSP jako swojej pierwszej karty.

Według Credit Karma średni wymagany wynik CSP to 736; w międzyczasie typowy niski jest 646. Tak więc, chociaż średni wynik jest oceniany jako „dobry lub „bardzo dobry, nie trzeba mieć doskonałej historii kredytowej, aby zostać zatwierdzonym. Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na kwalifikację poza twoim wynikiem, takie jak dochód i wiek twoich kont kredytowych. Innym ważnym czynnikiem, o którym często się zapomina, są relacje z bankiem. Jeśli jesteś długoletnim klientem Chase i masz duże saldo na swoich kontach bankowych, ale historię kredytową poniżej średniej, raporty sugerują, że możesz mieć lepsze szanse na zatwierdzenie – szczególnie jeśli złożysz wniosek w oddziale.

Jeśli przyglądałeś się Chase Sapphire Reserve, ale Twój wynik lepiej pasuje do Chase Sapphire Preferred, możesz ubiegać się o CSP z niższym wymaganiem, a następnie poprosić o zmianę produktu w CSR. Dodatkowo, pozwoli Ci to uzyskać wyższy bonus powitalny w wysokości 80000 punktów Ultimate Rewards (o wartości 1600 USD na podstawie wyceny TPG) po wydaniu 4000 USD w pierwszych trzech miesiącach, w przeciwieństwie do 50000 punktów oferowanych przez CSR (po spełnieniu tego samego minimum wymagania dotyczące wydatków).

Ile kont kart mogę otworzyć?

Podobnie jak w przypadku większości kart Chase, CSP podlega zasadzie 5/24 Chase. Oznacza to, że jeśli otworzyłeś pięć lub więcej osobistych kart kredytowych (u dowolnego wydawcy) w ciągu ostatnich 24 miesięcy, Chase automatycznie odrzuci Twój wniosek o tę kartę, nawet jeśli masz prawie doskonały wynik. Reguła 5/24 jest na stałe zakodowana w systemach Chase i nie można jej ręcznie zmienić, więc jeśli masz więcej niż 5/24, nie ma żadnej korzyści ze zmiany aplikacji tylko po to, aby zobaczyć, co się stanie.

(Zdjęcie: The Points Guy)

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową

W żadnym wypadku nie powinieneś wydawać gotówki, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową. Większość otwieranych kart kredytowych będzie dostarczana wraz z bezpłatnym kalkulatorem wyników FICO. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, gdzie leży Twój wynik na skali od dobrego do złego i być na bieżąco z tym, jak sobie radzisz. Możesz także łatwo otwierać konta w witrynach takich jak Credit Karma lub Credit Sesame. Te witryny są bezpłatne i mogą pomóc Ci jeszcze lepiej śledzić swój wynik i jego czynniki. Możesz również skorzystać z tych usług, aby zakwestionować wszelkie informacje o swoim wyniku, które nie są dokładne lub wydają się fałszywe. Osobiście korzystam z Credit Karma i doceniam regularne, automatyczne aktualizacje, gdy zmieni się mój wynik, a także powiadomienia za każdym razem, gdy do mojego raportu kredytowego zostanie dodane nowe zapytanie.

Czynniki, które wpływają na Twoją zdolność kredytową

Zanim zaczniesz ubiegać się o jakąkolwiek kartę kredytową, ważne jest, aby zrozumieć czynniki, które składają się na Twoją zdolność kredytową, ponieważ samo ubieganie się o nowe linie kredytowe zmieni Twój wynik.

Chociaż dokładny wzór obliczania zdolności kredytowej jest utrzymywany w tajemnicy, FICO jest bardzo przejrzysty co do różnych czynników, które oceniają i jaką wagę przypisuje się każdemu z nich:

 • Historia płatności. 35% wyniku FICO składa się z historii płatności. Jeśli zalegasz w spłacie kredytu, im dłuższe i nowsze opóźnienie, tym większy negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.
 • Kwoty należne (wykorzystanie). 30% Twojego wyniku FICO składa się z relatywnej wielkości Twojego obecnego zadłużenia. W szczególności współczynnik zadłużenia do kredytu to suma zadłużenia podzielona przez całkowitą kwotę kredytu udzielonego na wszystkie konta. Wiele osób twierdzi, że najlepiej jest mieć wskaźnik zadłużenia do kredytu poniżej 20%, ale nie jest to magiczna liczba. Długość historii kredytowej. 15% Twojego wyniku opiera się na średniej długości wszystkich kont w Twojej historii kredytowej. Staje się to znaczącym czynnikiem dla tych, którzy mają bardzo małą historię kredytową, takich jak młodzi dorośli, niedawni imigranci i każdy, kto w dużej mierze uniknął kredytu. Może to być również czynnik dla osób, które otwierają i zamykają konta w bardzo krótkim czasie. Nowy kredyt. 10% Twojej zdolności kredytowej zależy od Twoich ostatnich kont. Niedawne otwarcie zbyt wielu kont będzie miało negatywny wpływ na Twój wynik, ponieważ modele scoringowe zinterpretują to jako oznakę możliwej trudnej sytuacji finansowej. Mix kredytów. 10% wyniku zależy od tego, ile różnych typów rachunków kredytowych posiadasz, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki kredytowe i sklepowe karty obciążeniowe. Chociaż posiadanie większej liczby rodzajów pożyczek jest lepsze niż posiadanie mniejszej liczby pożyczek, nikt nie zaleca zaciągania niepotrzebnych pożyczek tylko po to, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową.W kontekście CSP ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest średni wiek kont. Podczas gdy dłuższa historia kredytowa poprawi Twój wynik, wielu emitentów skupia się na jednorocznym okresie. Oznacza to, że posiadanie średniego wieku kont dłuższego niż rok może znacznie przyczynić się do zwiększenia szans na akceptację, podczas gdy możesz mieć problemy z uzyskaniem zatwierdzenia z 11-miesięczną historią kredytową, nawet jeśli Twój liczbowy wynik kredytowy jest świetny. Ponadto, jeśli w raporcie kredytowym widoczne są jakiekolwiek zaległości lub bankructwa, Chase może wahać się przed zatwierdzeniem Cię do nowej linii kredytowej, nawet jeśli Twój wynik jest solidny. Należy pamiętać, że Twój profil kredytowy to coś więcej niż tylko liczba, to zbiór informacji przekazywanych emitentowi w celu analizy Twojej zdolności kredytowej.

  Co zrobić, jeśli zostaniesz odrzucony

  Jednym z najgorszych błędów, jakie ludzie popełniają, jest po prostu poddanie się, gdy odmówi im się karty kredytowej. Przez lata odrzucono mnie za 10-15 różnych kart kredytowych i chociaż to boli, musisz nauczyć się walczyć o siebie. Jeśli otrzymasz list odrzucający, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest przyjrzenie się podanym powodom odrzucenia. Zgodnie z prawem, wydawcy kart są zobowiązani do przesłania Ci pisemnego lub elektronicznego komunikatu wyjaśniającego, jakie czynniki uniemożliwiły Ci zatwierdzenie.

  Chociaż Chase nie wspomina wprost o zasadzie 5/24, dlatego wniosek tego klienta został odrzucony.

  Gdy już zorientujesz się, dlaczego zostałeś odrzucony, zadzwoń na linię Chase’a w sprawie ponownego rozpatrzenia zgłoszenia pod numer 888-270-2127. Powiedz osobie przez telefon, że ostatnio złożyłeś wniosek o kartę kredytową Chase „i byłeś zaskoczony, widząc, że Twój wniosek został odrzucony i chciałbyś porozmawiać z kimś o ponownym rozpatrzeniu tej decyzji. Od tego momentu do Ciebie należy zbudowanie sprawy i przekonanie agenta Chase przez telefon, dlaczego zasługujesz na kartę kredytową.

  Jeśli zostałeś odrzucony z powodu zbyt krótkiej historii kredytowej, możesz wskazać na swój znakomity rekord terminowych płatności. Jeśli zostałeś odrzucony z powodu braku płatności, możesz wyjaśnić, że to było dawno temu, a Twój rekord od tego czasu jest doskonały. Nie ma gwarancji, że to zadziała, ale około 1/3 moich odmów zostało cofniętych po ponownym rozpatrzeniu. Pod koniec dnia warto poświęcić 15 minut na rozmowę telefoniczną, jeśli może to pomóc w zdobyciu odpowiedniej karty.

  Podsumowanie

  Jeśli nie masz już rezerwy Sapphire, nie otrzymałeś premii za rejestrację z dowolnej karty Sapphire w ciągu ostatnich 48 miesięcy lub nie złożyłeś wniosku o pięć lub więcej kart od dowolnego wydawcy w ciągu ostatnich 48 miesięcy, prawdopodobnie powinieneś otrzymać Chase Sapphire Preferred. Miejmy nadzieję, że nie będziesz mieć problemów z uzyskaniem akceptacji.

  Chociaż średnia zatwierdzona ocena kredytowa jest stosunkowo wysoka, nie powinieneś pozwolić, aby cię to odstraszyło, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które zostaną wzięte pod uwagę. Najlepszym sposobem na utrzymanie wyniku na dobrym torze jest terminowe dokonywanie płatności, utrzymywanie niskiego salda zamknięcia i sprytne podejście do otwieranych i zamykanych kont. Nawiązanie relacji bankowej z Chase może również pomóc w Twojej sprawie. Jak to się mówi, Twój przebieg może się różnić, więc jeśli niedawno złożyłeś wniosek o Sapphire Preferred, podziel się swoimi doświadczeniami związanymi z aplikacją w komentarzach poniżej.

  Złóż wniosek o Chase Sapphire Preferred

  Dalsze czytanie:

  Jesteś nowy w grze z punktami i milami? Sprawdź nasz przewodnik dla początkujących, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć!

  Dodatkowe raporty Ethana Steinberga

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy