Kiedy jest najlepszy czas na refinansowanie kredytu samochodowego?

17.02.2021
Category: Wynik Fico

W tym artykule:

 • Kiedy warto rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego
 • Kiedy refinansowanie może być złym pomysłemJak refinansować samochódJak refinansowanie wpływa na wyniki kredytoweDokładnie rozważ swoje opcje przed refinansowaniemWłaściwy czas na refinansowanie kredytu samochodowego zależy od kilku różnych czynników, w tym od Twojej oceny kredytowej, aktualnych stóp procentowych kredytu samochodowego i ogólnej sytuacji finansowej. Jednak refinansowanie kredytu samochodowego nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli uważasz, że płatność za samochód lub oprocentowanie są zbyt wysokie, przed złożeniem wniosku o nową pożyczkę na spłatę starej pożyczki należy rozważyć kilka kwestii.

  Kiedy warto rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego

  W kilku przypadkach warto rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego. Oto, jak sprawdzić, czy Twoja sytuacja jest właściwa.

  • Twoja ocena kredytowa poprawiła się. Jeśli otrzymałeś stosunkowo wysokie oprocentowanie aktualnej pożyczki samochodowej z powodu niskiej oceny kredytowej, ulepszona historia kredytowa może pomóc w uzyskaniu niższego oprocentowania pożyczki refinansowej. Unikaj jednak stosowania zbyt wcześnie. Jeśli uważasz, że Twoja zdolność kredytowa poprawi się jeszcze bardziej w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zastanów się nad zaczekaniem, aż będzie wyższa, aby uzyskać najlepsze możliwe warunki.
  • Stopy procentowe spadają. Oprocentowanie kredytów samochodowych może rosnąć i spadać w zależności od kilku czynników ekonomicznych. Kiedy stawki spadają, możesz mieć okazję zaoszczędzić trochę pieniędzy dzięki pożyczce refinansowej. Ryzykujesz niewypłacalnością. Jeśli walczysz o przetrwanie i nie chcesz stracić samochodu w celu przejęcia, zmniejszenie płatności za samochód może dać ci spokój, którego potrzebujesz. Nawet jeśli nie kwalifikujesz się do niższej stopy procentowej, możesz uzyskać niższą miesięczną płatność, ubiegając się o kredyt refinansowy na dłuższy okres.Kiedy refinansowanie może być złym pomysłem

   Chociaż refinansowanie kredytu samochodowego może mieć pozytywny wpływ na Twoje finanse, istnieją pewne pułapki, na które należy uważać.

   • Twoja pożyczka ma karę przedpłaty. Kara za przedpłatę może zacząć obowiązywać, jeśli spłacisz pożyczkę w całości przed terminem jej wymagalności. Chociaż ta opłata nie jest zbyt powszechna wśród głównych pożyczkodawców samochodów, istnieje. Jeśli dokumenty Twojej pożyczki wskazują na karę za przedpłatę, refinansowanie prawdopodobnie nie będzie miało sensu, jeśli oszczędności uzyskane dzięki zmianie pożyczki nie przekroczą kosztu kary.
   • Chcesz przedłużyć okres kredytowania. Chociaż ta strategia może być pomocna, jeśli alternatywą jest niespłacenie pożyczki i utrata samochodu, generalnie nie jest dobrym pomysłem, jeśli stać Cię na płatności, które obecnie posiadasz. Dzieje się tak dlatego, że jeśli zastąpisz obecną pożyczkę pożyczką o dłuższym okresie spłaty, zapłacisz więcej odsetek przez cały okres obowiązywania nowej pożyczki – chyba że uda Ci się ją spłacić wcześniej. Jesteś winien więcej niż to jest warte. Jeśli jesteś pod wodą na pożyczce samochodowej – co oznacza, że ​​jesteś winien więcej niż wartość pojazdu – refinansowanie jest nadal możliwe, ale nie zawsze jest to świetny pomysł. Dzieje się tak głównie dlatego, że Twój pierwotny pożyczkodawca będzie wymagał od Ciebie zapłacenia różnicy (zwanej ujemnym kapitałem) w formie ryczałtu przed uznaniem sprawy za zamkniętą. Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki, będziesz miał trudności z jej uruchomieniem.Jak refinansować samochód

    W większości przypadków refinansowanie kredytu samochodowego jest podobne do uzyskania kredytu samochodowego na nowy zakup. Zacznij od zbadania różnych pożyczkodawców, aby zorientować się, jakie warunki są dostępne i do jakich ofert możesz się kwalifikować.

    W przypadku niektórych pożyczkodawców możesz złożyć wniosek o wstępną kwalifikację. Ten proces zazwyczaj nie wpływa na Twój kredyt, ale może być cenny, pomagając Ci zobaczyć, do czego się kwalifikujesz na podstawie Twoich wyników kredytowych.

    Gdy masz już wystarczająco dużo ofert do porównania, wybierz najlepszą dla siebie i złóż oficjalne zgłoszenie. Pożyczkodawca może wymagać informacji o Tobie, samochodzie i istniejącej pożyczce samochodowej. Podaj te informacje tak szybko, jak to możliwe, aby proces przebiegał sprawnie.

    Jeśli zostaniesz zatwierdzony i zaakceptujesz warunki oferowane przez pożyczkodawcę, sfinalizuj pożyczkę, podpisując dokumenty. Pożyczkodawca spłaci bezpośrednio istniejącą pożyczkę.

    Podczas tego procesu nie zapomnij kontynuować spłaty bieżącej pożyczki, dopóki nie zostanie w pełni spłacona. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest umorzenie kredytu, ponieważ nowy pożyczkodawca nie spłacił starej pożyczki na czas.

    Jak refinansowanie wpływa na wyniki kredytowe

    Praktycznie za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawca przeprowadzi twarde zapytanie w sprawie Twojego raportu kredytowego. Według FICO, takie zapytanie może tymczasowo obniżyć twoją zdolność kredytową nawet o pięć punktów.

    Wiele zapytań o twardy kredyt może mieć kumulujący się negatywny wpływ na Twoje wyniki kredytowe, ale jeśli złożysz wniosek o wiele pożyczek samochodowych w krótkim okresie – zwykle 14 dni, ale czasami dłużej – wszystkie będą liczone jako jedno zapytanie przy obliczaniu wyników kredytowych i nie będzie miało negatywnego wpływu.

    Kiedy pożyczkodawca otworzy nowe konto kredytowe na Twoje imię, może to ponownie wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe, ponieważ obniża to średni wiek kont, który ma wpływ na długość Twojej historii kredytowej.

    W obu przypadkach potencjalny negatywny wpływ na kredyt jest zazwyczaj minimalny i tymczasowy. Jeśli jednak zaczniesz nie spłacać nowej pożyczki, może to mieć większy i trwalszy wpływ na Twoje wyniki.

    Dokładnie rozważ swoje opcje przed refinansowaniem

    Refinansowanie kredytu samochodowego może być dobrym pomysłem w niektórych sytuacjach, ale niekoniecznie w innych. Jeśli myślisz o zastąpieniu obecnej pożyczki, upewnij się, że rozumiesz swoje powody i opcje.

    Zacznij od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej, aby zobaczyć, czy poczyniłeś postępy od momentu otrzymania pożyczki. Następnie zastanów się, dlaczego chcesz refinansować i jakie potencjalne wady i koszty są związane z tym procesem. Następnie porównaj kredyty samochodowe na podstawie swojej oceny kredytowej, aby ustalić, czy refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze, czy może pogorszyć sytuację.

    Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy refinansowanie jest dla Ciebie odpowiednie, ale przestrzeganie tego procesu może pomóc Ci dojść do właściwego wniosku.

    Zwiększ swój wynik FICO ® natychmiastowo za darmoExperian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy