Kiedy warto założyć dziecku konto bankowe?

17.02.2021
Category: Karty Debetowej

Nauczenie dzieci, jak zarządzać pieniędzmi, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ich przyszłego sukcesu gospodarczego, a rodzice mogą rozpocząć od łatwego kroku, jakim jest otwarcie konta bankowego na imię dziecka. Jednak nawet wielu dorosłych ma problemy z zarządzaniem swoimi finansami, więc nie jest zaskakujące, że ludzie martwią się, że zbyt wcześnie przytłaczają swoje dzieci kontem bankowym lub kartą debetową. Na szczęście bankowość osobista stała się wygodniejsza niż kiedykolwiek, umożliwiając rodzicom otwieranie rachunków dla swoich dzieci w celu monitorowania ich aktywności i uczenia ich zdrowych nawyków finansowych, gdy tylko poczują się na to gotowi.

Jaki jest odpowiedni wiek dla konta bankowego?

Wiek dla konta bankowego zależy głównie od rodzica. Podczas gdy banki zwykle ograniczają rachunki czekowe do nastolatków, konta oszczędnościowe na potrzeby edukacji lub przyszłej kariery Twojego dziecka można założyć praktycznie w każdym wieku. Nawet przy niewielkich miesięcznych płatnościach nadal zarabiasz odsetki od salda, co może pomóc tym regularnym depozytom urosnąć do znacznego aktywa, zanim Twoje dziecko będzie gotowe do uzyskania dostępu do konta. Ponieważ konta oszczędnościowe nie obejmują codziennego użytku, korzyści są bardziej finansowe niż edukacyjne. Gdy Twoje dziecko będzie starsze, warto rozważyć otwarcie innych typów kont, aby pomóc mu uczyć się poprzez bezpośrednie doświadczenie.

Pomyśl o otwarciu konta czekowego dla swojego dziecka, gdy tylko uznasz, że jest w stanie nauczyć się go używać. Wszyscy uczniowie uczą się we własnym tempie, a jedynym ograniczeniem wiekowym, o który musisz się martwić, jest wymagany przez wybrany bank. Zazwyczaj banki zapewniają konta czekowe dla uczniów w wieku 13 lat lub starszych, o ile dorosły rodzic lub opiekun podpisze się jako współwłaściciel konta. Gdy Twoje dziecko osiągnie wiek 18 lat, większość banków automatycznie zamienia konto studenckie na standardowe konto bieżące, które zazwyczaj wiąże się z nieco wyższymi opłatami miesięcznymi niż konta studenckie.

Jak mogę mieć oko na pieniądze mojego dziecka?

Wielu dorosłych czuje się zdezorientowanych co do swoich rachunków bankowych, więc rozsądnie jest martwić się, że Twoje dziecko wpadnie w kłopoty z opłatami za konto i debetem. Na szczęście bankowość internetowa sprawia, że ​​zarządzanie pieniędzmi w dowolnym czasie i miejscu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możesz korzystać z aplikacji mobilnych lub strony internetowej banku, aby monitorować saldo konta studenta i historię transakcji. W przypadku kont studenckich wiele banków oferuje również powiadomienia rodziców w przypadku przekroczenia wydatków, dzięki czemu będziesz na bieżąco z wszelkimi niepożądanymi działaniami Twojego dziecka. Rodzice jako współwłaściciele konta otrzymają historię wyciągów papierowych lub elektronicznych z konta ucznia.

Czego dziecko nauczy się z posiadania konta?

Otwarcie konta dla twojego dziecka może być ważniejsze niż myślisz. Wiedza o finansach jest częstym tematem dyskusji wśród pedagogów w USA. W badaniu OECD z 2015 r. Dotyczącym standardów edukacyjnych w 72 krajach amerykańscy uczniowie uzyskali wyniki poniżej średniej w sekcji sprawdzającej ich znajomość finansów osobistych. Oznacza to, że uczniowie często pomijają ten rodzaj edukacji, który rodzice mogą z łatwością zapewnić, wprowadzając wcześnie koncepcję bankowości. Konto bankowe pozwala rodzicom uczyć swoje dzieci wszystkiego, od korzystania z karty debetowej po większe koncepcje, takie jak miesięczne budżetowanie i maksymalizacja oprocentowania konta oszczędnościowego.

Korzystanie z konta bankowego zapewnia studentom bogatą wiedzę praktyczną. Doświadczenie jest często skuteczniejszym nauczycielem niż jakakolwiek ilość instrukcji w klasie, a przy zaangażowanych pieniądzach stawka jest jasna i od razu odnosi się do życia dziecka. Im wcześniej dziecko może zacząć korzystać z konta czekowego, tym wcześniej ma szansę dowiedzieć się, jak uniknąć opłat za debet, odbitych czeków i spuszczonych sald. Zapewnienie dzieciom miejsca do popełniania błędów w kontrolowanym otoczeniu wyposaży je w nawyki i informacje, których potrzebują, aby wyrosnąć na stabilnych finansowo dorosłych.

Czy istnieją inne opcje oprócz konta bankowego?

Przedpłacone karty debetowe są popularną alternatywą dla tradycyjnych czeków. Karty te, zwane również kartami doładowalnymi, działają podobnie jak karty podarunkowe, ponieważ posiadacz karty nigdy nie może wydać więcej niż kwota załadowana na kartę. W przeciwnym razie karty przedpłacone umożliwiają dokonywanie wypłat z bankomatów i zakupów debetowych, tak jak zwykła karta debetowa lub kredytowa. Bez ryzyka naliczania opłat za debet i podobnego doświadczenia jak w przypadku „prawdziwych kart, przedpłacone karty debetowe są dobrym sposobem na zapewnienie dziecku praktycznych doświadczeń, a jednocześnie chronią jego pieniądze przed opłatami za debet i nadmiernymi wydatkami.

Większość dużych banków wydaje własne karty przedpłacone, które można powiązać ze zwykłymi kontami, umożliwiając rodzicom planowanie regularnych przelewów z własnego rachunku czekowego na kartę przedpłaconą dziecka. Zastępując ulgę pieniężną zwykłymi przelewami, możesz wprowadzić swoje dziecko w ideę robienia zakupów za pomocą konta elektronicznego. Programy kart przedpłaconych w głównych bankach umożliwiają również użytkownikom przeglądanie historii transakcji za pośrednictwem tych samych aplikacji i witryn internetowych, co zwykłe konta depozytowe, dzięki czemu Twoje dziecko będzie miało taką samą szansę nauczenia się zarządzania swoimi finansami, jak w przypadku konta czekowego dla studentów.

Chris jest menedżerem produktu w ValuePenguin z wieloletnim doświadczeniem w odpowiadaniu na krytyczne pytania dotyczące kredytów hipotecznych i ubezpieczeń domów. Spędza swój czas na ocenie ubezpieczycieli i funkcji polis, aby zrozumieć, gdzie konsumenci mogą znaleźć najbardziej opłacalne ubezpieczenie. Chris wniósł swoje spostrzeżenia do New York Times i wielu innych publikacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy