Kredyty studenckie

17.02.2021
Category: Zamiast Tego

Uzyskaj wskazówki i porady dotyczące pożyczek studenckich i szkół wyższych oraz porównaj prywatnych pożyczkodawców.

 • Refinansowanie kredytu studenckiego
 • Prywatna pożyczka studencka PrywatnaPożyczki studenckie 101

  1. Przygotuj się do aplikacji.

  Informacje i dokumenty, które musisz złożyć, różnią się w zależności od pożyczkodawcy, ale generalnie musisz dołączyć następujące informacje:

 • Nazwa Twojej uczelni
 • Szacunkowy koszt obecnościTwoja specjalizacjaTwój numer ubezpieczenia społecznegoInformacje o zatrudnieniu i dochodach (dla Ciebie i Twojego cosignera)2. Porównaj stawki i warunki.Traktuj pożyczkę studencką jak każdą inną transakcję finansową – przed podjęciem decyzji poszukaj najlepszej oferty.

  Możesz skorzystać z rynku pożyczek studenckich Bankrate, aby porównać stopy procentowe i warunki spłaty u wielu największych pożyczkodawców w kraju. Sprawdź swoje opcje, sprawdzając co najmniej dwóch lub trzech potencjalnych pożyczkodawców.

  3. Uzyskaj informacje przed podjęciem decyzji.Porozmawiaj o tym z rodziną i doradcą zawodowym. Jeśli masz znajomych na studiach, poproś ich o rekomendacje dotyczące uzyskania kredytu studenckiego. Znajdź forum internetowe i zobacz, co mówią Twoi rówieśnicy.

  Kiedy będziesz gotowy, możesz złożyć wniosek o pożyczkę studencką przez Internet – szybciej i łatwiej niż myślisz – i zdobyć pieniądze potrzebne na studia.

  Co to są prywatne pożyczki studenckie?Pożyczki studenckie dzielą się na dwa rodzaje: federalne pożyczki studenckie i prywatne pożyczki studenckie.

  Prywatne pożyczki studenckie pochodzą od prywatnych pożyczkodawców. Obejmuje to banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe lub pożyczkodawców internetowych. Zamiast tego federalne pożyczki studenckie pochodzą od rządu federalnego.

  Pożyczkobiorcy muszą kwalifikować się do prywatnych pożyczek studenckich. Po złożeniu wniosku prywatni pożyczkodawcy sprawdzą Twoją historię finansową i zdolność kredytową. Jeśli nie masz ustalonej historii kredytowej, możesz nie znaleźć najlepszej pożyczki.

  Zanim zacznieszZanim rozważysz prywatną pożyczkę studencką, zapoznaj się z dostępnymi dotacjami i stypendiami. Zwykle złożenie wniosku jest bezpłatne i nie będziesz musiał spłacać żadnych otrzymanych środków.

  Następnie rozważ federalną pożyczkę studencką. Federalne pożyczki studenckie mają stałe oprocentowanie i plany spłaty uzależnione od dochodów. Pożyczki są przeznaczone specjalnie dla studentów studiów licencjackich, magisterskich lub rodziców. Po wyczerpaniu tych opcji prywatne pożyczki studenckie mogą pomóc wypełnić wszelkie luki.

  Skorzystaj z platformy pożyczek studenckich Bankrate, aby zbadać wielu największych pożyczkodawców w kraju. Porównaj stopy procentowe i warunki płatności, aby znaleźć najlepszą pożyczkę dla siebie.

  Warunki, które powinieneś znaćSkładając wniosek o pożyczkę studencką, natkniesz się na warunki branżowe, które mogą nie być znane. Warunki te mogą bezpośrednio wpłynąć na warunki Twojej pożyczki, więc przygotuj się:

  • APR: skrót od rocznej stopy oprocentowania, termin ten odnosi się do kwoty odsetek dodawanych do Twojej pożyczki każdego roku. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową i / lub pozytywną historię finansową, pożyczkodawcy zazwyczaj oferują niższe APR.
  • Współsygnatariusz: Współsygnatariusz zgadza się wkroczyć i spłacić pożyczkę w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań lub braku płatności. Dodanie osoby podpisującej może pomóc obniżyć RRSO pożyczki. Osoby podpisujące mogą być rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi rodziny. Upewnij się, że Twój współsygnatariusz ma dobrą sytuację finansową, w przeciwnym razie nie zobaczysz tak dużego spadku RRSO.Stałe lub zmienne stopy procentowe: Prywatne pożyczki studenckie mają dwa rodzaje oprocentowania: stałe lub zmienne. Stałe stopy procentowe pozostają niezmienione z miesiąca na miesiąc. Są stałe i nie zmieniają się w czasie trwania pożyczki. Zmienne stopy procentowe mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Niezależne czynniki, takie jak gospodarka, określają ich miesięczną stawkę.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy