Logo ProPublica

17.02.2021
Category: Obsługi Klienta

Bailout miał miejsce 11 lat temu. Wciąż śledzimy każdy grosz.

Ponad dziesięć lat temu stworzyliśmy bazę danych do śledzenia TARP, ratowania systemu finansowego w 2008 roku. Okazuje się, że bailouty są wieczne, a my wciąż aktualizujemy to cholerstwo. Dlatego ostatnio zdecydowaliśmy się go odnowić.

3 października 2019 o 5:00 EDT

ProPublica to newsroom non-profit zajmujący się nadużyciami władzy. Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze największe historie, gdy tylko zostaną opublikowane.

ProPublica była jeszcze w powijakach, nasza strona internetowa ma zaledwie kilka miesięcy. Jak wszyscy, po prostu staraliśmy się zrozumieć, co się dzieje.

Nie było to łatwe. Po rozpoczęciu jako Troubled Asset Relief Program, plan wykupu trudnych kredytów hipotecznych, TARP wkrótce przekształcił się w pomoc dla gigantycznego ubezpieczyciela AIG, krajowych banków, a następnie przemysłu samochodowego. Trudno było nadążyć. Postanowiliśmy więc spróbować.

Poznaj bazę danychBailout Tracker: Zobacz, gdzie poszło ponad 600 miliardów dolarówProPublica wciąż śledzi, gdzie przepadł każdy dolar pieniędzy podatników z ratowania systemu finansowego w 2008 roku. Sam zobacz.

Nasza baza danych ratunkowych przedstawiła to wszystko tak jasno, jak mogliśmy to zrozumieć. Ale było trudniej. Administracja Obamy przekształciła TARP w paraliżujący umysł zestaw akronimów, a my zrobiliśmy co w naszej mocy, aby odróżnić PPIP od AIFP (nie chcesz wiedzieć). W miarę upływu lat i miliardów nieustannie płynęło tam iz powrotem, pozostaliśmy czujni. I cóż, okazuje się, że bailouty są wieczne. Nadal aktualizujemy to cholerstwo. Dlatego ostatnio zdecydowaliśmy się go odnowić.

Tak, TARP żyje. Podobnie jest z jego bliskim kuzynem, ratunkiem dla gigantycznych firm hipotecznych Fannie Mae i Freddie Mac. Jak starzy przyjaciele z liceum, o których nie myślałeś od lat, wciąż są w pobliżu, chociaż szczerze mówiąc, ich najlepsze lata już za nimi. Możesz myśleć o naszej bazie danych ratunkowych jak o ich stronach na Facebooku.

A co znajdujesz, kiedy tam idziesz? Możesz zacząć od widoku o wysokości 100 000 stóp, który zapewniamy tutaj, gdzie zliczamy wszystkie miliardy.

Ale możesz też powiększyć.

Na przykład, przyjrzyjmy się maruderom ratującym banki. Największą częścią TARP była pomoc dla banków, która zainwestowała 236 miliardów dolarów w ponad 700 banków. Prawie wszystkie te inwestycje zostały rozwiązane, większość z nich przyniosła rządowi zysk, choć ponad 100 przyniosło straty.

Ale jest sześciu maruderów: banki, które po dziesięciu latach nie upadły ani nie zwróciły pieniędzy. Największym z nich jest OneUnited Bank, który w 2008 roku otrzymał 12 milionów dolarów.

Uzyskaj nasze najlepsze badaniaZapisz się do newslettera Big Story.

To nie pierwszy raz, kiedy OneUnited się wyróżnia. Jak na mały bank, OneUnited odniósł niezwykły sukces w Waszyngtonie: w 2008 roku Barney Frank, ówczesny najpotężniejszy demokrata w Izbie w kwestiach bankowych, powiedział, że napisał zapis do ustawy o ratowaniu banku, aby zapewnić uratowanie banku. (Bank ma siedzibę w Massachusetts, rodzinnym stanie Franka). Reprezentantka Maxine Waters w Kalifornii stanęła później w obliczu zarzutów etycznych, twierdząc, że interweniowała w imieniu banku u urzędników Departamentu Skarbu – potencjalne naruszenie, ponieważ jej mąż posiadał akcje banku, a wcześniej był członkiem zarządu. Waters został następnie oczyszczony z tych zarzutów.

Pod jednym względem pomoc ewidentnie zadziałała. OneUnited, który twierdzi, że jest największym bankiem w kraju należącym do Czarnych, wciąż istnieje. Jednak stan inwestycji w TARP daje powód do zmartwień. Bank miał wypłacać dywidendę, ale od 2009 roku jej nie wypłacił. Oprócz 12 milionów dolarów kapitału jest winien niezapłacone 8,7 miliona dolarów dywidendy.

Zapytaliśmy bank, czy ma plan spłaty pieniędzy TARP. Bank odpowiedział oświadczeniem: „OneUnited Bank w pełni wypełnia swoje zobowiązania wobec Departamentu Skarbu USA i nadal jest zdecydowany spłacać TARP.

OneUnited z pewnością nie jest jedynym przykładem banku, który skorzystał z pomocy na Kapitolu. Jak pisaliśmy w 2009 r., Senator Dan Inouye z D-Hawaii (który od tamtej pory zmarł) wyraził trudną sytuację bankową na Hawajach. Bank otrzymał pieniądze TARP, ale ostatecznie i tak upadł, co doprowadziło do straty podatnika w wysokości 60 milionów dolarów.

Obecnie najbardziej aktywną częścią TARP są programy zapobiegania przejęciom. Spędziliśmy dużo czasu na raportach o tym, jak administracja Obamy polega na tym, że wszystkie banki pomagają właścicielom domów. Foreclosure osiągnęły szczyt w 2009 i 2010 roku, ale rząd wydał prawie wszystkie swoje pieniądze długo po tym. Niczym strażak, który spóźnił się do pożaru, ale mimo wszystko chce wypróbować wąż, Skarb Państwa od lat spryskuje tlące się ruiny po kryzysie.

Skarb Państwa przedłużył program do 2016 r., A ponieważ będzie wypłacać dotacje bankom, inwestorom hipotecznym i pożyczkobiorcom jeszcze przez pięć lat, płatności będą kontynuowane do 2021 r.

Nawet przy tak dodanym czasie sumy nie będą zbliżone do tych, które urzędnicy Obamy ogłosili, gdy program został uruchomiony. W 2009 roku powiedzieli, że dostępne jest 50 miliardów dolarów. Dziesięć lat później program w końcu wydał 20 miliardów dolarów.

Zdobądź danePobierz bazę danych ratunkowych, która zawiera dane o wydatkach Departamentu Skarbu.Ogólnie rzecz biorąc, TARP pozostaje na plusie, choć ledwo. Skarb Państwa zrealizował duże zyski na inwestycjach w największych bankach kraju i AIG, które zrównoważyły ​​straty i dotacje. Na dzień dzisiejszy pokazujemy niewielki zysk TARP w wysokości około 1 mld USD (choć należy zauważyć, że liczby te nie zostały skorygowane o inflację).

Jednak ratowanie Fannie i Freddiego to inna historia. Po tym, jak rząd zasadniczo przejął firmy w celu ustabilizowania rynku mieszkaniowego w 2008 r., Skarb Państwa wpompował prawie 200 miliardów dolarów w kolejnych latach. Chociaż firmy nie spłaciły jeszcze żadnego kapitału, co kwartał wypłacają pokaźne dywidendy. Łączna kwota wynosi teraz 306 miliardów dolarów.

Waszyngton przez lata wiązał się z problemem przejęcia Fannie i Freddie. Na razie firmy nadal wysyłają kilka miliardów do Ministerstwa Skarbu co kwartał, co przynosi przynajmniej szczęśliwy rezultat w postaci niewielkiego zmniejszenia rocznego deficytu budżetowego tego kraju w wysokości 1 biliona dolarów.

Więc śmiało, spójrz, co robili twoi starzy przyjaciele. Kryzys finansowy już dawno minął, ale reakcja może nigdy nie nadejść.

Paul Kiel zajmuje się finansami biznesowymi i konsumenckimi dla ProPublica.

 • [email chroniony]
 • @paulkiel917-512-0248Sygnał: 347-573-3039Śledź ProPublica
  • Świergot
  • FacebookYoutubeRSSNajpopularniejsze historie

   Najczesciej czytane

   Poznaj przedstawicieli obsługi klienta Disneya i Airbnb, którzy muszą zapłacić, aby z Tobą porozmawiaćCo się dzieje po zatrzymaniu maszyny windykacyjnejKalifornia będzie płonąć. Ale polityka mieszkaniowa to pogarsza.Freddie Mac Loan Kushners nie był tylko masywny. Pojawiło się też z niezwykle dobrymi warunkami.Uczniowie pozostawieni przez naukę zdalnąNajczęściej wysyłane e-mailemCo się dzieje po zatrzymaniu maszyny windykacyjnejPoznaj przedstawicieli obsługi klienta Disneya i Airbnb, którzy muszą zapłacić, aby z Tobą porozmawiaćFreddie Mac Loan Kushners nie był tylko masywny. Pojawiło się też z niezwykle dobrymi warunkami.Uczniowie pozostawieni przez naukę zdalnąInwestorzy wyciągnęli 400 milionów dolarów z sieci szpitali, która czasami nie mogła zapłacić za materiały medyczne lub gaz do karetekNajnowsze artykuły od ProPublica

   Kalifornia będzie płonąć. Ale polityka mieszkaniowa to pogarsza.

   Poznaj BaconatorElectionland 2020: Głosowanie w Parlamencie Narodowym, głosowanie nieobecne w Nowym Jorku, bitwy prawne i nie tylkoCo się dzieje po zatrzymaniu maszyny windykacyjnejOpublikuj ponownie tę historię za darmoDziękujemy za zainteresowanie ponownym opublikowaniem tej historii. Możesz go ponownie opublikować, o ile wykonasz następujące czynności:

   • Musisz nam przyznać. W tytule preferujemy „Nazwisko autora, ProPublica. U góry tekstu swojej historii umieść wiersz o treści: „Ta historia została pierwotnie opublikowana przez ProPublica. Musisz połączyć słowo „ProPublica z oryginalnym adresem URL artykułu.
   • Jeśli ponownie publikujesz online, musisz zamieścić link do adresu URL tego artykułu w witrynie propublica.org, dołączyć wszystkie linki z naszej historii, w tym język i link do naszego biuletynu, a także użyć naszego tagu PixelPing.Jeśli korzystasz z metadanych kanonicznych, użyj adresu URL ProPublica. Aby uzyskać więcej informacji na temat metadanych kanonicznych, kliknij tutaj.Nie możesz edytować naszych materiałów, z wyjątkiem odzwierciedlenia względnych zmian w czasie, lokalizacji i stylu redakcyjnym. (Na przykład „wczoraj można zmienić na „ostatni tydzień, a „Portland, Ore na „Portland lub „tutaj).Nie możesz ponownie opublikować naszych zdjęć lub ilustracji bez wyraźnej zgody. Skontaktuj się z [email protected].W porządku jest umieszczać nasze historie na stronach z reklamami, ale nie reklamami sprzedawanymi specjalnie z naszymi historiami. Nie możesz stwierdzić ani sugerować, że darowizny na rzecz Twojej organizacji wspierają pracę ProPublica.Nie możesz sprzedawać naszych materiałów oddzielnie ani ich syndykować. Obejmuje to publikowanie lub rozpowszechnianie naszej pracy na platformach lub aplikacjach, takich jak Apple News, Google News itp.Nie możesz ponownie opublikować naszych materiałów hurtowo lub automatycznie; musisz indywidualnie wybierać historie do ponownej publikacji. (Aby zapytać o syndykację lub możliwości licencyjne, skontaktuj się z naszym wiceprezesem ds. Rozwoju biznesu, Celeste LeCompte).Nie możesz wykorzystać naszej pracy do zapełnienia witryny zaprojektowanej w celu poprawy rankingów w wyszukiwarkach lub wyłącznie do uzyskania przychodów z reklam sieciowych.Generalnie nie zezwalamy na tłumaczenie naszych opowiadań na inny język.Każda witryna internetowa, w której pojawiają się nasze historie, musi zawierać wyraźny i skuteczny sposób skontaktowania się z Tobą.Jeśli udostępniasz ponownie opublikowane historie w mediach społecznościowych, bylibyśmy wdzięczni za oznaczenie ich tagami w Twoich postach. Mamy oficjalne konta dla ProPublica i ProPublica Illinois zarówno na Twitterze (@ProPublica i @ProPublicaIL), jak i na Facebooku.Skopiuj i wklej na swojej stronie następujące elementy, aby ponownie opublikować:

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy