Moja karta debetowa została zhakowana! Tobie też może się to przytrafić…

17.02.2021

Kilka miesięcy temu robiłem zakupy i poszedłem skorzystać z mojej bankowej karty debetowej – została odrzucona. Zadzwoniłem więc do mojego lokalnego oddziału, a kasjer bankowy otworzył moje konto i poinformował mnie, że miałem ponad sześćdziesiąt ostatnich zarzutów, które zostały odrzucone. Zostałem zhakowany! Powiązany artykuł: 4 rzeczy do zrobienia po zhakowaniu karty kredytowej!

Porównaj karty kredytowe

Porównaj stawki, opłaty i nagrody wiodących kart kredytowych.

Nieznajomy używał mojej karty debetowej

Dostałem numer do działu oszustw bankowych i odbyłem ciekawą rozmowę telefoniczną z kobietą. Najpierw przejrzeliśmy wszystkie odrzucone opłaty i były one globalne. Hotel pozostaje w Londynie, biżuteria, bilety lotnicze, usługi spa i tak dalej. Ktoś wybrał się na wakacje na światowym poziomie za moje pieniądze.

Musiałem anulować tę kartę i czekać na kolejną pocztę. Chociaż była to niewielka niedogodność, nie miałem w tej sprawie żadnego innego wyboru. Kiedy zapytałem ją, w jaki sposób ktoś mógł uzyskać informacje o mojej karcie, wyjaśniła, że ​​międzynarodowi hakerzy po prostu skonfigurowali system komputerowy, aby przeglądać ciąg nieskończonych liczb, dopóki jeden z nich nie zostanie uznany za aktywny. Następnie naliczają opłaty, aż konto jest puste.

Na szczęście mój bank miał zabezpieczenia przed takimi włamaniami i uznał to za włamanie, odrzucając wszystkie kolejne błędne transakcje. Nawiasem mówiąc, to już drugi raz w ciągu ostatnich 3 lat włamano się na moje konto bankowe.

Uważam się za peona w dziedzinie pieniędzy, ponieważ nie mam ich dużo. Co rodzi pytanie – dlaczego ja? Dlaczego moje marne konto? Chyba jeszcze nie ustalili, które aktywne karty należą do osób zamożnych lub o niskich dochodach. Jednak nie wątpię, że ci hakerzy pracują nad znalezieniem systemu komputerowego, który to również określi.

Wzrost naruszeń bezpieczeństwa kart kredytowych

Ostatnio wszystkie krajowe programy informacyjne donoszą o rosnącej liczbie naruszeń kredytowych i włamań do terminali płatniczych. Pod koniec 2013 roku, w okresie świątecznym, doszło do naruszenia bezpieczeństwa Targetu i ludzie w końcu zaczęli zdawać sobie sprawę, że niczyje informacje nie są bezpieczne.

Początkowo raporty wskazywały, że dotyczy to 40 milionów klientów, a następnie liczba ta wzrosła do 70 milionów. I znowu wzrosła do 110 milionów klientów, jak donosi CNN Money 11 stycznia 2014 r. Wszyscy wiemy, że Target był po prostu wierzchołkiem ogromnej góry lodowej.

Albertson’s, Target, Michaels, Neiman Marcus, PF Chang’s i SUPERVALU wszyscy zostali zhakowani na konta swoich klientów (Hacker News). Ostatnio ogólnokrajowe wiadomości donoszą o ogólnokrajowym włamaniu do klientów Home Depot. Nie tylko US Secret Service konsultuje się z Home Depot, ale firma zatrudnia firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym, aby ustalić, co zapewnia to otwarte okno na świecie, obecnie określane jako Dark Web.

Ta ciemna sieć jest jakby podbrzuszem gospodarki cyberprzestrzeni, która ostatnio była odpowiedzialna za udostępnianie zhakowanych zdjęć celebrytów. Dopiero 2 września serwis Forbes doniósł, że Apple przyznał się, że zdjęcia celebrytów zostały zhakowane.

Nowe przestępstwa, stara technologia

Żyjemy w innym wieku działalności przestępczej i pomimo postępu technologicznego wciąż mamy zaległości w zakresie bezpieczeństwa. Oczywiście Stany Zjednoczone mają opóźnienia pod względem bezpieczeństwa kart kredytowych. Paski magnetyczne na naszych kartach kredytowych nadal wykorzystują technologię lat 50. Większość społeczności międzynarodowej korzysta z kart chipowych i portfeli mobilnych, ale wciąż jest to dla nas „nowość.

Co znajduje się na pasku karty kredytowej / zadłużenia? Na paskach magnetycznych znajduje się imię i nazwisko lub nazwa firmy, numer karty, data ważności oraz numer bezpieczeństwa CCV na odwrocie. Jeśli zostaną zgubione lub skradzione, są prawie kontem bankowym czekającym na opróżnienie. Jeśli nie zostaną natychmiast wykorzystane, są następnie reprodukowane i sprzedawane.

Jeśli Apple Pay odniesie taki sukces, jak przewidywano, a obecne usługi, takie jak Softcard i Google Wallet, wzrosną, możemy zauważyć znaczny spadek liczby oszustw związanych z tradycyjnymi kartami kredytowymi.

Każdy i wszystko może zostać zhakowane

Niestety wszystko, co jest przesyłane online lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej, podlega hakowaniu. Tylko w zeszłym roku połowa wszystkich Amerykanów została zhakowana w taki czy inny sposób. Nawet jeśli chodzi o otrzymywanie zeznań podatkowych, hakerzy są w pętli, kradnąc pieniądze ze zwrotu podatku. W 2012 roku IRS musiał zapłacić 3,6 miliarda dolarów fałszywych zeznań podatkowych. (CNNMoney)

Weź również pod uwagę fakt, że większość dokumentacji medycznej jest przechowywana online. W tym roku hakerzy faktycznie wykradli dane 4,5 mln pacjentów. Daje im to dostęp do numerów ubezpieczenia społecznego, używanych leków, a także kont Medicare / Medical, dzięki którym mogą fałszywie wystawiać rachunki tym agencjom i otrzymywać recepty na kontrolowane leki. Według FBI od 3% do 10% z 2,5 biliona dolarów wydanych w USA na opiekę zdrowotną co roku przypisuje się oszukańczej działalności. Jeśli policzysz, to daje nam od 75 do 250 miliardów dolarów rocznie. Kto ponosi ten rachunek? Podatnicy.

Moim ulubionym reporterem na ten temat jest Jose Pagliery, autor CNN Money. Jest w czołówce, jeśli chodzi o zrozumienie, co się dzieje i co możemy zrobić, aby tego uniknąć.

„Za każdym razem, gdy sięgasz po kartę debetową w sklepie, transakcja jest przetwarzana w sieci komputerowej. Ta sieć jest połączona z Internetem. Hakerzy włamują się do tych komputerów z daleka, infekują je wirusami i kradną dane z kart – donosi CNNMoney Pagliery.

Jak chronić się przed oszustwami

Zaskoczyły mnie jego zalecenia w raporcie z 4 września: „Unikaj używania karty debetowej – nigdy. Jeśli zostanie naruszony, przestępcy mogą opróżnić Twoje konto czekowe. Zamiast tego użyj gotówki. Albo użyj swojej karty kredytowej, ponieważ wtedy nie jesteś odpowiedzialny za oszustwa – stwierdził Pagliery.

„Często zmieniaj hasła i używaj lepszych. Hasło123 jest łatwe do zapamiętania, ale łatwe do złamania. Coś takiego jak H & uy91oP jest trudne do zapamiętania, ale wciąż łatwe do złamania. Użyj długiego, zwariowanego hasła, takiego jak My52ndDinosaurHouseIsOnFiiire! Pomimo swojej rady stwierdza również: „Ale po przeczytaniu tego prawdopodobnie nic nie zrobisz. I dlatego będziesz ciągle atakowany .

Po długich rozważaniach nad tym, co można zrobić, jeśli coś elektronicznego można zhakować, będziemy zmuszeni z powrotem umieścić pieniądze i kosztowności w sejfach w bankach, prawda? Niestety, gdy szukałem tego w Internecie, odkryłem, że było wiele osób, których sejfy również zostały naruszone. (The Washington Post)

Są firmy, które na to zareagowały, takie jak prywatne krypty w USA, które próbują zapewnić nam większe poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z ich usług. Ostatecznie jednak najlepszym sposobem ochrony swoich funduszy jest zakopanie ich w ziemi. W witrynie WikiHow znajdują się instrukcje dotyczące przechowywania kosztowności pod ziemią.

Gdybyś został zhakowany, też dostałbyś OCD

Kiedy ponownie przeczytałem ten tekst, zdałem sobie sprawę, że brzmię jak szaleniec z obsesją na punkcie bezpieczeństwa. Jednak nie mogę powstrzymać się od zrozumienia, że ​​najgorsze dopiero nadejdzie. Ponieważ jako Amerykanie jesteśmy nieco w tyle za czasami bezpieczeństwa elektronicznego, wszystko, co robimy online, zwłaszcza bankowość, naraża nas na niebezpieczeństwo. Szykuję się do wykopania dziury, ale nie ujawniam jej lokalizacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy