Pisanie listu o trudnościach do Banku Ameryki

17.02.2021

Jeśli masz pożyczkę w Bank of America i znajdujesz się w trudnej sytuacji, możesz rozważyć napisanie do niego z prośbą o ulgę. Bardzo ważne jest jednak, abyś przestrzegał przyjętych zasad, jeśli chodzi o te listy. Zaczyna się od zidentyfikowania swoich trudności i tego, czy liczy się to, czego doświadczasz.

Co to jest trudność?Trudność to sytuacja poza Twoją kontrolą, która negatywnie wpływa na Twoje finanse. Na przykład śmierć rodziny, utrata pracy, nagła choroba, zmiana miejsca pracy, rozwód lub separacja lub mimowolne obniżenie dochodów są przyczyną trudności. Ogólnie rzecz biorąc, ma to również charakter tymczasowy.

Listy z tytułu trudności to dokumenty formalne i tak należy je traktować. Powinny być odpowiednio zaadresowane i napisane bez błędów gramatycznych lub ortograficznych. Temat powinien również zawierać numer Twojego konta. Ponadto list powinien być krótki i na temat, skupiając się raczej na faktach niż na uczuciach.

Jak rozpocząć list dotyczący trudnej sytuacji do Bank of AmericaRozpocznij list od wyjaśnienia, że ​​obecnie mieszkasz w nieruchomości, na której zabezpieczono hipotekę Bank of America. Poinformuj, że zalegasz z płatnościami, dodaj konkretną datę i masz nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem. Wyjaśnij, że doświadczasz obecnie trudności i udowodnij to. Dołącz kopie zaświadczeń lekarskich i rachunków, zmian pracy, prawnych postępowań rozwodowych i tak dalej. Ponownie upewnij się, że dodałeś datę każdego z tych wydarzeń, aby pożyczkodawca mógł utworzyć oś czasu.

Złóż swoją propozycję i wskaż, jak długo to potrwaNastępnie powinieneś złożyć ofertę, która musi być taka, na jaką Cię stać. Nie składaj obietnic, których nie będziesz w stanie dotrzymać, bo postawi cię to w dużo gorszej sytuacji. Wskaż dokładnie, ile jesteś w stanie zapłacić i od jakiego dnia. Powinieneś także określić wszelkie proaktywne kroki, które już podjąłeś, aby obniżyć wydatki, takie jak lepsze budżetowanie i unikanie luksusowych nawyków.

Na koniec powinieneś nakreślić, jak długo spodziewasz się, że wspomniana sytuacja będzie trwała i jak zamierzasz spłacić niedobór po jej rozwiązaniu. Wyraźnie zaznacz, że chcesz pozostać w swoim majątku i zapytaj, czy istnieją jakieś programy Bank of America, do których możesz się kwalifikować. Na przykład istnieje program refinansowania domu w przystępnej cenie, program modyfikacji w przystępnej cenie oraz program wykluczenia mieszkania w przystępnej cenie. Upewnij się, że wskazałeś, który z nich Cię interesuje.

Zakończenie listu

Zakończ swój list, wymieniając wszystkie załączniki. Razem powinny to być pełne zestawienie finansowe przedstawiające Ciebie i Twoją obecną sytuację. Jeśli są jakieś inne informacje, które Twoim zdaniem mogą być przydatne, dodaj je również do listy. Na koniec podziękuj Bank of America za wzięcie pod uwagę Twojego listu i powiedz im, że czekasz na odpowiedź. Zachowaj kopie listu i wyślij je listem poleconym.

Przykład listu do banku Bank Of America

Do tych których może to dotyczyć:

Piszę w sprawie mojego domu o godz

, która ma hipotekę należącą do Bank of America. Od tego czasu zalegam ze spłatami kredytu hipotecznego
, i piszę, aby rozpocząć proces rozwiązywania tej sytuacji.

Nie jestem w stanie spłacać miesięcznych rat, ale wydaje mi się, że stać mnie na to
miesięcznie, począwszy od
.

Mój dom
wystawiony na sprzedaż oraz podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu
obecny.

Wiem, że Bank of America ma programy takie jak niedrogie wykluczenie domu, przystępna modyfikacja domu i niedrogi refinansowanie domu. interesuje się
.

Załączam moje informacje finansowe, w tym szczegółowe zestawienie moich dochodów, ostatnie odcinki wypłat i
.

Mam nadzieję, że uda nam się jak najszybciej znaleźć szybkie i satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.

Proszę, skontaktuj się ze mną w najszybszym dogodnym terminie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy