Podanie o pożyczkę

17.02.2021

Wniosek pożyczkowy służy pożyczkobiorcom do uzyskania pożyczki. Bankrate wyjaśnia.

Co to jest wniosek o pożyczkę?

Wniosek pożyczkowy służy pożyczkobiorcom do ubiegania się o pożyczkę. Poprzez wniosek pożyczkowy pożyczkobiorca ujawnia pożyczkodawcy kluczowe informacje o swoich finansach. Wniosek o pożyczkę ma kluczowe znaczenie dla ustalenia, czy pożyczkodawca uwzględni wniosek o środki lub kredyt.

Głębsza definicja

Kiedy potencjalny pożyczkobiorca chce zaciągnąć pożyczkę, może udać się do fizycznej lokalizacji banku i złożyć papierowy wniosek lub złożyć wniosek online. Wnioski o pożyczkę są potrzebne w przypadku każdego rodzaju pożyczki, czy to pożyczki odnawialnej, takiej jak kredyt, czy instrumentu dłużnego, takiego jak hipoteka lub pożyczka na samochód.

Pierwsze szczegóły dotyczą danych kontaktowych, w tym aktualnego adresu fizycznego. Stamtąd formularz zawiera wszystkie pytania, od historii finansowej po posiadane nieruchomości. Mogą być wymagane informacje takie jak wynagrodzenie i inne źródła dochodu. Dodatkowo wniosek może zawierać niezbędne sprawdzenie zdolności kredytowej.

We wniosku zapyta się o potrzebną kwotę pożyczki i może zażądać od pożyczkobiorcy określenia terminu. Pożyczkodawca będzie naliczał różne stopy procentowe w zależności od miejsca zamieszkania pożyczkobiorcy oraz tego, czy pożyczkobiorca jest w związku małżeńskim i stosuje się wspólnie.

Wypełnienie wniosku może wymagać źródeł zewnętrznych, które pożyczkobiorca musi dołączyć do ostatecznego projektu. Osoby fizyczne muszą czasami dołączyć federalne i stanowe deklaracje podatkowe do wniosku.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę sprawdź ten pomocny kalkulator pożyczki.

Przykład wniosku o pożyczkę

Po znalezieniu domu swoich marzeń para postanawia złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w swoim banku. Używają systemu bankowości internetowej swojego banku, aby ubiegać się o pożyczkę. Witryna zadaje im podstawowe pytania dotyczące ich finansów, w tym tego, ile zarabiają i czym się zajmują. Logują się na stronie przy użyciu swoich bezpiecznych danych użytkownika, a bank ma już te informacje w pliku. Po wskazaniu, ile chcą pożyczyć, składają wniosek i wkrótce skontaktują się z bankiem.

Inne warunki pożyczki

Więcej od Bankrate

Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić pożyczki podczas kryzysu związanego z koronawirusem

Jeśli koronawirus pozostawił Cię bez dochodów, możesz znaleźć ulgę kredytową.

Czy powinienem połączyć mój kredyt hipoteczny i studencki?

Na pierwszy rzut oka samo dokonanie jednej niskiej miesięcznej płatności ma swój urok.

Współpożyczkobiorca a współsygnatariusz: Jaka jest różnica?

Wspólne podpisywanie i pożyczanie mają swoje wady i zalety.

Czy możesz zbierać bezrobocie, jeśli masz firmę poboczną?

Jeśli jesteś bez pracy, praca w niepełnym wymiarze godzin może zmniejszyć ilość pobieranych świadczeń.

Jak finansowo zaplanować diagnozę choroby Alzheimera lub demencji

Medicare zapewnia ograniczoną pomoc w zakresie kosztów rodzin pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i demencję. Dowiedz się, jakie masz możliwości finansowe, jak pokryć te koszty.

Wypełnianie luki: jak pokonywać przeszkody jako przedsiębiorczyni

Budując biznes, kobiety mogą stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom.

Jak pozwolić sobie na przejście do kariery STEM

Przejście do kariery STEM może wiązać się z barierami finansowymi, ale na dłuższą metę może być warte początkowej inwestycji.

Doradztwo kredytowe: jak wybrać odpowiednią dla siebie organizację

Doradztwo kredytowe może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów finansowych, w tym zadłużenia i złych kredytów. Oto, jak zdecydować, czy doradztwo kredytowe jest dla Ciebie odpowiednie.

Jak sprytnie uzyskać kredyt w banku

Znajdź najlepszą pożyczkę bankową dzięki trzem prostym wskazówkom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy