PowerBanks „Jak to działa”

17.02.2021
Category: Karty Kredytowej

Wprowadzenie: PowerBanks „Jak to działa

Banki mocy stają się popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ wszystkie nasze gadżety lub urządzenia stawały się coraz inteligentniejsze i bardziej wszechstronne w naszym codziennym życiu, szczególnie do różnych rodzajów komunikacji, takich jak połączenia, sms, e-maile i inne zadania, a te inteligentne urządzenia (smartfony i tablety) potrzebują więcej moc, aby działały i trwały przez jeden dzień tak, jak powinny. W dzisiejszych czasach zwykle urządzeniami wymagającymi zasilania rezerwowego są smartfony i tablety, a większość z nas posiada takie urządzenie z osobna, ale nie wszyscy wiedzieli, jak działa powerbank, a niektórzy sprzedawcy po prostu nie wyjaśniają, jak działa ich powerbank. wiele osób po prostu kupuje niewłaściwe specyfikacje powerbanku, który odpowiada potrzebom ich urządzeń (takich jak smartfony i tablety), dlatego to zrobiłem i zebrałem kilka faktów zebranych z różnych stron producentów i blogów,i stworzyły jeden instruktaż, który może pomóc majsterkowiczom, którzy planowali zbudować własny powerbank lub po prostu kupić właściwy.

Krok 1: Jak to działa? Jaki rodzaj powerbanku wybrać?

Banki mocy są wściekłe, miały różne kształty i rozmiary., Ale do czego służą? Badamy ich potencjał i jak wybrać właściwy.

Co to jest Power Bank i czym można go ładować?

Przenośne powerbanki składają się ze specjalnej baterii w specjalnej obudowie ze specjalnym obwodem do kontroli przepływu mocy. Pozwalają one na magazynowanie energii elektrycznej (zdeponowanie jej w banku), a następnie wykorzystanie jej do naładowania urządzenia mobilnego (pobranie z banku). Banki mocy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ żywotność baterii naszych ukochanych telefonów, tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych jest większa niż ilość czasu, jaki spędzamy z nimi każdego dnia. Mając zapas baterii w pobliżu, możesz doładowywać swoje urządzenia z dala od gniazdka ściennego.

Power banki, o których mówimy, są dobre dla prawie wszystkich urządzeń ładowanych przez USB. Aparaty, GoPros, przenośne głośniki, systemy GPS, odtwarzacze MP3, smartfony, a nawet niektóre tablety można ładować z powerbanku – praktycznie wszystko, co ładuje się z USB w domu, może być ładowane z powerbanku – wystarczy pamiętać o Power Bank też naładowany!

Power banki mogą być również znane jako stacje energetyczne lub banki baterii.

Jakie są rodzaje banków mocy?

-Trzy główne typy powerbanków dostępne obecnie na rynku:

1. Universal Power Bank. Są dostępne w wielu rozmiarach i konfiguracjach, które można dostosować do wymagań urządzenia i budżetu.

2. Bank energii ładowany energią słoneczną. Posiadają panele fotowoltaiczne, które mogą ładować baterię wewnętrzną pod wpływem światła słonecznego. Ładowanie słoneczne nie jest szybkie, więc zwykle można je również ładować za pomocą kabla.

3. Trzecim typem banku mocy jest obudowa telefonu z baterią starszego typu. Chociaż mogą być poręczne, ten typ Power Bank ma bardzo wąską kompatybilność z urządzeniami.

Jak ładować Power Bank?

Najczęściej Power Bank będzie miał dedykowane gniazdo wejściowe do odbioru energii. Ta moc może pochodzić z gniazda USB w komputerze, ale może ładować się szybciej, gdy używasz adaptera do gniazdka ściennego. Najczęściej widzimy, że banki mocy używają gniazda Mini lub Micro-USB do ładowania, a pełnowymiarowe gniazda USB do rozładowywania. W bardzo rzadkich przypadkach power banki mogą używać tego samego gniazda wejściowego i wyjściowego, ale jest to rzadkie i nie należy tego zakładać w przypadku żadnego banku mocy, ponieważ próba wymuszenia zasilania na wyjściu może uszkodzić baterię. Jeśli nie możesz znaleźć wyraźnie oznaczonego gniazda wejściowego, zawsze sprawdź instrukcję, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

W zależności od pojemności powerbanku i jego aktualnego poziomu naładowania, jego zapełnienie może zająć trochę czasu. Na przykład Power Bank o pojemności 1500 mAh powinien ładować się mniej więcej w tym samym czasie, co ładowanie typowego smartfona. W przypadku większych banków czas ten można podwoić, potroić lub czterokrotnie. Większość banków energii ma zarówno wskaźnik LED, który pokazuje, kiedy są pełne, jak i wyłącznik bezpieczeństwa, aby zapobiec przeładowaniu i przegrzaniu. O ile to możliwe, wyjmij Power Bank z ładowania, gdy jest pełny, lub przynajmniej unikaj pozostawiania go podłączonego przez dłuższy czas po pełnym naładowaniu. Temperatura otoczenia i przepływ mocy również wpłyną na czas ładowania, dlatego najlepiej regularnie je uzupełniać.

Niektóre banki mocy nie działają dobrze z ładowarkami o dużej pojemności (takimi jak te, które są dostarczane z iPadem). Próba szybkiego naładowania Power Bank z ładowarki 2A może spowodować uszkodzenie obwodów wewnętrznych.

Jak długo działa Power Bank?

To trochę załadowane pytanie. Należy wziąć pod uwagę dwie ważne oczekiwane długości życia:

1. Liczba cykli ładowania / rozładowania, które Power Bank może niezawodnie wykonać w całym okresie użytkowania.

2. Jak długo Power Bank może zachować swój ładunek, gdy nie jest używany.

Odpowiedź na punkt jeden może się różnić między modelami Power Banków, ich wewnętrznymi komponentami oraz jakością wykonania. Staramy się nie magazynować Power Banków, które mają mniej niż 500 cykli ładowania. Umożliwiłoby to codzienne ładowanie urządzenia z Power Bank przez 1,5 roku, zanim zaczęło tracić zdolność do długotrwałego utrzymywania ładunku. Lepsze i droższe Power Banki mogą trwać dłużej, podczas gdy mniejsze i tańsze jednostki mogą nie działać w zależności od ich leczenia. Power banki generalnie nie są używane codziennie, więc często działają znacznie dłużej niż 18 miesięcy w rzeczywistych wzorcach użytkowania.

Punkt drugi zależy od jakości obwodów sterownika i ogniw baterii. Dobry Power Bank może utrzymać ładunek przez 3 do 6 miesięcy przy minimalnych stratach. Banki mocy niższej jakości mogą mieć trudności z utrzymaniem użytecznej opłaty przez ponad 4 do 6 tygodni. W związku z tym dostajesz to, za co płacisz, a jeśli potrzebujesz długoterminowego zasilania awaryjnego, rozważ zwiększenie budżetu, aby nie dać się złapać. Większość Power Banków będzie powoli tracić ładunek w miarę upływu czasu, w pewnym stopniu pod wpływem środowiska i sposobu, w jaki są one traktowane. Na przykład pozostawienie power banku w samochodzie, w którym temperatura może się znacznie zmieniać w czasie, może skrócić jego żywotność.

Słowniczek terminów technicznych

Co oznacza mAh?

Baterie typowe dla urządzeń mobilnych i banków energii są oceniane na podstawie ich amperogodzin, mierzonych w miliamperach, aby uzyskać liczby niedziesiętne. Wartości mAh oznaczają zdolność do przepływu mocy w czasie. Baterie litowo-jonowe i litowo

-polimerowe

Litowo-jonowe i litowo-polimerowe to najpopularniejsze typy ogniw, które można ładować w power bankach. Ogniwa litowo-jonowe są generalnie tańsze i mają ograniczoną pojemność mAh, podczas gdy ogniwa litowo-polimerowe mogą być większe i nie mają efektu pamięci w czasie.

Wydajność

Kiedy moc jest przenoszona, zawsze występuje strata z powodu oporu. Powerbanki nie są w stanie przenieść 100% swojej rzeczywistej pojemności na urządzenie, więc uwzględniamy tę stratę przy obliczaniu, ile razy przeciętne urządzenie może być ładowane z w pełni zasilanego banku mocy dowolnego rozmiaru. Wskaźniki sprawności różnią się w zależności od banku energii w zależności od typu ogniwa, jakości komponentów i środowiska. Oceny od 80% do 90% to aktualny standard branżowy. Uważaj na podejrzanie niedrogie opcje, których wydajność przekracza 90%.

Wyczerpanie urządzenia

To jest stan baterii w urządzeniu, które chcesz ładować. Im niższa moc, tym więcej Power Bank musi pracować, aby przywrócić go do życia. Rozważamy ładowanie od 20% do 90% pełnego naładowania, ponieważ utrata wydajności wzrasta poza te punkty, co prowadzi do zmarnowania potencjału ładowania. Przejście z 5% do 100% może wymagać wykładniczo większej mocy.

Krok 2: Wybór odpowiednich powerbanków:

Skąd mam wiedzieć, który

powerbank pasuje do mojego urządzenia?

W zależności od indywidualnych

potrzeb i wymagań

istnieje kilka ogólnych

kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy

wyborze powerbanku:

a) Pojemność

Na przykład, jeśli bateria Twojego telefonu ma 1500 mAh, a teraz wynosi 0%, powerbank o pojemności 2200 mAh może naładować telefon 1 raz. Jeśli bateria twojego telefonu ma 3000 mAh i wynosi teraz 0%, powerbank o pojemności 2200 mAh nie będzie w stanie naładować telefonu do pełna, ponieważ pojemność baterii telefonu jest większa niż w powerbanku. Jeśli potrzebujesz powerbanku, który jest w stanie kilkakrotnie ładować Twój telefon, potrzebujesz powerbanku o większej pojemności.

b) Liczba wyjść

1 do ładowania 1 urządzenia, 2 wyjścia do ładowania 2 urządzeń.

c) Specyfikacja wyjścia Wyjście

1A-1,5A jest generalnie dla smartfonów, wyjście 1,5A-2,0A jest generalnie dla tabletów.

2. Jak długo muszę ładować powerbank po raz pierwszy i później? / Ile razy powerbank może ładować mój telefon?

a) Powerbank jest już wstępnie naładowany i gotowy do użycia.

b) Czas ponownego ładowania zależy od pojemności powerbanka, pozostałej mocy w powerbanku oraz zasilacza.

Przykład:

-Powerbank: 13000 mAh (pozostało 0%)

-Zasilanie / wejście: wtyczka

1000 mA -Kalkulacja: 13000 mAh / 800 mA = minimum 16,25 godziny

(Dlaczego 800 mA? Szacunkowo 20% energii jest zużywane podczas procesu ładowania / rozładowywania)

c) Podobny wzór ma zastosowanie do obliczania, ile razy powerbank może naładować telefon.

Przykład:

-Powerbank: 10000mAh (pełne 90%)

-Telefon baterii: 1500 mAh

-Calculation (10000mAh x 90% x 80%) / 1500 mAh = do 5 razy

(dlaczego 90% przyjmując bank moc jest dobrze utrzymywane dobre? warunki pracy i mogą oszczędzać do 90% energii)

(Dlaczego 80%? Szacunkowo 20% energii jest zużywane podczas procesu ładowania / rozładowywania)

* Należy pamiętać, że obliczenia są oparte na normalnych warunkach, w których powerbank lub urządzenie (telefon / tablet ) nie jest używany podczas ładowania. Działające urządzenie generalnie zużywa energię, dlatego jeśli jest ono aktywnie używane podczas procesu ładowania, wydajność ładowania może nie spełniać oczekiwań.

* Powyższe obliczenia są prostymi przykładami dla łatwego odniesienia. Dokładność może się różnić.

Obrazy w kolejności 1.

Komercyjny PB (ulepszony z 1200 do 2800 mAh) 2.

Komercyjny zestaw PB (zmodyfikowany przez dodanie przełącznika i ulepszony 2400 do 4000 mAh)

3. Komercyjny PB w ramach moich testów.

Krok 3: Homebrewed Powerbanki

Image1 – przy użyciu 8 baterii AA Nimh 2800 mAh

Image2 – przy użyciu 3 * 18650 2200 mAh baterii litowo-jonowych

* Ibles można znaleźć na moich DIY

Krok 4: Różnica między Li-ion i Li-Po

Akumulatory litowo-jonowe wykorzystują różne katody i elektrolity. Typowe kombinacje wykorzystują anodę z jonów litu (Li) rozpuszczonych w węglu lub graficie i katodę z tlenku kobaltu litu (LiCoO2) lub tlenku manganu litu (LiMn2O4) w ciekłym elektrolicie soli litu. Ponieważ wykorzystują ciekły elektrolit, akumulatory litowo-jonowe mają ograniczony kształt do pryzmatycznego (prostokątnego) lub cylindrycznego. Cylindryczny kształt ma podobną konstrukcję do innych cylindrycznych akumulatorów, baterie pryzmatyczne mają anodę i katodę włożone do prostokątnej obudowy. Link do zdjęcia pod adresem ilustruje tę metodę konstrukcji. Akumulatory litowo-jonowo-polimerowe są kolejnym etapem rozwoju i zastępują ciekły elektrolit elektrolitem z tworzywa sztucznego (lub polimeru). Pozwala to na wytwarzanie baterii w różnych kształtach i rozmiarach.

Istotne zalety akumulatorów litowo-jonowych to rozmiar, waga i gęstość energii (ilość energii, jaką może zapewnić akumulator). Akumulatory litowo-jonowe są mniejsze, lżejsze i zapewniają więcej energii niż akumulatory niklowo-kadmowe lub niklowo-wodorkowe. Ponadto akumulatory litowo-jonowe działają w szerszym zakresie temperatur i można je ładować przed całkowitym rozładowaniem bez powodowania problemów z pamięcią.

Podobnie jak w przypadku większości nowych technologii, wadą jest cena. Obecnie akumulatory litowo-jonowe i litowo-jonowo-polimerowe są droższe w produkcji niż standardowe akumulatory. Część tego kosztu wynika z lotności litu.

Akumulatory litowo-jonowe są najczęściej używane w zastosowaniach, w których jedna lub więcej zalet (rozmiar, waga lub energia) przewyższa dodatkowe koszty, takich jak telefony komórkowe i przenośne urządzenia komputerowe. Akumulatory litowo-jonowo-polimerowe są używane, gdy akumulator wymaga określonego kształtu.

________________________________________

Charakterystyka baterii litowo-jonowej

Typ Wtórna

Reakcja chemiczna Różni się w zależności od elektrolitu.

Temperatura pracy od 4∫F do 140∫F (-20∫C do 60∫C)

Zalecane do telefonów komórkowych, mobilnych urządzeń komputerowych.

Napięcie początkowe 3,6 i 7,2

Pojemność Zmienna (zwykle do dwukrotności pojemności baterii

ogniwowej Ni-Cd) Niski poziom rozładowania

Żywotność ładowania 300 – 400 cykli

Temperatura ładowania 32 ChargF do 140∫F (0∫C do 60∫C)

Trwałość przechowywania Utrata mniej niż 0,1% na miesiąc.

Temperatura przechowywania -4∫F do 140∫F (-20∫C do 60∫C)

Konstrukcja chemiczna tej baterii ogranicza ją do kształtu prostokąta.

Lżejsze niż baterie wtórne na bazie niklu z (Ni-Cd i NiMH).

________________________________________

Bateria litowo-jonowo-polimerowa Charakterystyka

Typ Wtórna

reakcja chemiczna Różni się w zależności od elektrolitu.

Temperatura pracy Poprawiona wydajność w niskich i wysokich temperaturach.

Zalecane do telefonów komórkowych, mobilnych urządzeń komputerowych.

Napięcie początkowe 3.6 i 7.2

Pojemność Różni się w zależności od baterii; lepszy od standardowego litowo-jonowego.

Stała szybkość rozładowaniaTrwałość ładowania 300 – 400 cykli Temperatura ładowania od 32∫ F do 140∫ F (0∫ C do 60∫ C)

Trwałość przechowywania Utrata mniej niż 0,1% miesięcznie.

Temperatura przechowywania -4∫F do 140∫F (-20∫C do 60∫C)

Lżejsza niż baterie wtórne na bazie niklu z (Ni-Cd i NiMH).

Mogą mieć różne kształty.

Krok 5: Fakty dotyczące litowo-jonowego:

Czy litowo-jonowy to idealny akumulator? Przez wiele lat niklowo-kadmowy był jedynym odpowiednim akumulatorem do urządzeń przenośnych, od komunikacji bezprzewodowej po komputery przenośne. Niklowo-wodorkowe i litowo-jonowe pojawiły się na początku lat 90-tych, walcząc „nos w nos, by zyskać akceptację klientów. Obecnie litowo-jonowy to najszybciej rozwijająca się i najbardziej obiecująca technologia akumulatorów.

Bateria litowo-jonowa

Pioneer praca z baterią litową rozpoczęła się w 1912 roku pod kierownictwem GN Lewisa, ale dopiero na początku lat siedemdziesiątych XX wieku pierwsze nieładowalne baterie litowe stały się dostępne w handlu. lit jest najlżejszym ze wszystkich metali, ma największy potencjał elektrochemiczny i zapewnia największą gęstość energii w stosunku do masy.

Próby opracowania akumulatorów litowych wielokrotnego ładowania nie powiodły się ze względu na problemy związane z bezpieczeństwem. Ze względu na nieodłączną niestabilność litu metalicznego, zwłaszcza podczas ładowania, badania przesunęły się na niemetaliczną baterię litową wykorzystującą jony litu. Pomimo nieco niższej gęstości energii niż lit metaliczny, litowo-jonowy jest bezpieczny, pod warunkiem zachowania pewnych środków ostrożności podczas ładowania i rozładowywania. W 1991 roku Sony Corporation wprowadziło na rynek pierwszy akumulator litowo-jonowy. Inni producenci poszli w ich ślady.

Gęstość energii litowo-jonowej jest zwykle dwukrotnie większa niż w przypadku standardowego niklu-kadmu. Istnieje potencjał dla wyższych gęstości energii. Charakterystyki obciążenia są dość dobre i pod względem wyładowania zachowują się podobnie do niklowo-kadmowych. Wysokie napięcie ogniwa 3,6 V umożliwia projektowanie akumulatorów z tylko jednym ogniwem. Większość dzisiejszych telefonów komórkowych działa na jednej komórce. Pakiet na bazie niklu wymagałby trzech ogniw 1,2 V połączonych szeregowo.

Litowo-jonowy to akumulator wymagający niewielkiej konserwacji, co jest zaletą, której większość innych chemikaliów nie może pochwalić. Nie ma pamięci i nie jest wymagana żadna zaplanowana jazda na rowerze, aby przedłużyć żywotność baterii. Ponadto samorozładowanie jest mniejsze o połowę w porównaniu z niklem i kadmem, co sprawia, że ​​litowo-jonowe są dobrze przystosowane do nowoczesnych zastosowań paliwowych. ogniwa litowo-jonowe wyrządzają niewielkie szkody po utylizacji.

Pomimo swoich ogólnych zalet litowo-jonowy ma swoje wady. Jest delikatny i wymaga obwodu ochronnego, aby zapewnić bezpieczne działanie. Wbudowany w każdy pakiet obwód ochronny ogranicza szczytowe napięcie każdego ogniwa podczas ładowania i zapobiega zbytnemu spadkowi napięcia ogniwa podczas rozładowywania. Ponadto monitorowana jest temperatura ogniwa, aby zapobiec ekstremalnym temperaturom. Maksymalny prąd ładowania i rozładowania w większości paczek jest ograniczony do między 1C a 2C. Stosując te środki ostrożności, praktycznie wyeliminowana jest możliwość wystąpienia galwanizacji metalicznym litem z powodu przeładowania.

Większość akumulatorów litowo-jonowych martwi się starzeniem i wielu producentów milczy na ten temat. Pewne zmniejszenie pojemności jest zauważalne po roku, niezależnie od tego, czy bateria jest używana, czy nie. Akumulator często zawodzi po dwóch lub trzech latach. Należy zauważyć, że inne chemie mają również skutki zwyrodnieniowe związane z wiekiem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku niklowo-metalowodorków wystawionych na działanie wysokich temperatur otoczenia. Jednocześnie wiadomo, że w niektórych zastosowaniach pakiety litowo-jonowe służą przez pięć lat.

Producenci stale ulepszają technologię litowo-jonową. Nowe i ulepszone kombinacje chemiczne są wprowadzane mniej więcej co sześć miesięcy. Przy tak szybkim postępie trudno jest ocenić, jak dobrze zrewidowana bateria będzie się starzeć.

Przechowywanie w chłodnym miejscu spowalnia proces starzenia litowo-jonowego (i innych chemii). Producenci zalecają przechowywanie w temperaturze 15∞C (59∞F). Ponadto akumulator powinien być częściowo naładowany podczas przechowywania. Producent zaleca 40% naładowanie.

Najbardziej ekonomicznym akumulatorem litowo-jonowym pod względem stosunku kosztów do energii jest cylindryczny 18650 (rozmiar to 18 mm x 65,2 mm). Ta komórka jest używana do komputerów przenośnych i innych aplikacji, które nie wymagają ultracienkiej geometrii. Jeśli wymagane jest smukłe opakowanie, najlepszym wyborem jest pryzmatyczne ogniwo litowo-jonowe. Koszt tych ogniw jest wyższy, jeśli chodzi o zmagazynowaną energię.

Zalety

Wysoka gęstość energii – potencjał dla jeszcze większych wydajności.

Nie wymaga przedłużonego gruntowania, gdy jest nowy. Wystarczy jedno regularne ładowanie.

Stosunkowo niskie samorozładowanie – samorozładowanie jest o połowę mniejsze niż w przypadku akumulatorów niklowych.

Niskie koszty utrzymania – nie jest potrzebne okresowe rozładowywanie; nie ma pamięci.

Specjalistyczne ogniwa mogą zapewnić bardzo wysoki prąd do zastosowań takich jak elektronarzędzia.

Ograniczenia

Wymaga obwodu zabezpieczającego, aby utrzymać napięcie i prąd w bezpiecznych granicach.

Podlega starzeniu, nawet jeśli nie jest używany – przechowywanie w chłodnym miejscu przy 40% naładowaniu zmniejsza efekt starzenia.

Ograniczenia transportowe – wysyłka większych ilości może podlegać kontroli regulacyjnej. To ograniczenie nie dotyczy przenośnych baterii osobistych.

Kosztowne w produkcji – około 40 procent droższe niż nikiel-kadm.

Nie w pełni dojrzałe – metale i chemikalia nieustannie się zmieniają.

Akumulator

litowo- polimerowy Akumulator litowo-polimerowy różni się od konwencjonalnych akumulatorów rodzajem zastosowanego elektrolitu. Oryginalny projekt, pochodzący z lat 70. XX wieku, wykorzystuje suchy stały elektrolit polimerowy. Elektrolit ten przypomina plastikową powłokę, która nie przewodzi prądu, ale umożliwia wymianę jonów (elektrycznie naładowane atomy lub grupy atomów). Elektrolit polimerowy zastępuje tradycyjny separator porowaty, który jest nasączony elektrolitem.

Konstrukcja z suchego polimeru zapewnia uproszczenia w zakresie produkcji, wytrzymałości, bezpieczeństwa i cienkiej geometrii. Przy grubości komórki wynoszącej zaledwie jeden milimetr (0,039 cala) projektanci sprzętu są pozostawieni własnej wyobraźni w zakresie formy, kształtu i rozmiaru.

Niestety suchy polimer litowy ma słabą przewodność. Opór wewnętrzny jest zbyt wysoki i nie jest w stanie dostarczyć impulsów prądowych potrzebnych do zasilania nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych i rozpędzania dysków twardych w mobilnych urządzeniach komputerowych. Ogrzewanie ogniwa do 60∞C (140∞F) i więcej zwiększa przewodnictwo, co jest wymaganiem nieodpowiednim do zastosowań przenośnych.

Dla kompromisu dodano trochę żelowego elektrolitu. Komórki komercyjne wykorzystują membranę separatora / elektrolitu wykonaną z tego samego tradycyjnego separatora porowatego polietylenu lub polipropylenu wypełnionego polimerem, który żeluje po napełnieniu ciekłym elektrolitem. Tak więc komercyjne ogniwa polimerowe litowo-jonowe są bardzo podobne pod względem chemicznym i materiałów do ich odpowiedników z ciekłym elektrolitem.

Polimer litowo-jonowy nie przyjął się tak szybko, jak oczekiwali niektórzy analitycy. Jego przewaga nad innymi systemami i niskie koszty produkcji nie zostały zrealizowane. Nie uzyskuje się żadnej poprawy przyrostu pojemności – w rzeczywistości pojemność jest nieco mniejsza niż w przypadku standardowego akumulatora litowo-jonowego. Polimer litowo-jonowy znajduje swoją niszę rynkową w cienkich kształtach, takich jak baterie do kart kredytowych i inne podobne zastosowania.

Zalety

Bardzo niski profil – baterie przypominające profil karty kredytowej są możliwe.

Elastyczny format – producenci nie są związani standardowymi formatami komórek. Przy dużej objętości można ekonomicznie wyprodukować dowolny rozsądny rozmiar.

Lekkie – żelowane elektrolity umożliwiają uproszczenie pakowania dzięki wyeliminowaniu metalowej osłony.

Większe bezpieczeństwo – bardziej odporne na przeładowanie; mniejsza szansa na wyciek elektrolitu.

Ograniczenia

Niższa gęstość energii i zmniejszona liczba cykli w porównaniu do litowo-jonowego.

Drogie w produkcji.

Brak standardowych rozmiarów. Większość ogniw jest produkowana na duże rynki konsumenckie.

Wyższy stosunek kosztów do energii niż w przypadku litu

Krok 6: Akcesoria do powerbanków

zdjęcie 1 – w pakiecie z komercyjnymi Powerbankami.

obraz 2 – dodatkowe (tylko opcja) wyposażenie rozszerzające kompatybilność na dowolne urządzenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy