Przedpłacone karty debetowe

17.02.2021
 • Przegląd
 • Czy karty przedpłacone są dla Ciebie odpowiednie?Płacenie rachunków za pomocą kart przedpłaconychProcesor kart przedpłaconychKarty przedpłacone a karty podarunkowe5 najlepszych przedpłaconych kart debetowych w 2020 rUnikaj spalenia przez przedpłacone karty debetowe

  Jak działają przedpłacone karty debetowe?

  Przedpłacona karta debetowa jest podobna do karty podarunkowej, ponieważ uzyskujesz dostęp do środków zgromadzonych na karcie. Jest wstępnie załadowana pewną ilością gotówki, którą można wykorzystać w ten sam sposób, w jaki używana jest karta kredytowa. Płatność jest natychmiast potrącana z salda. Po wyczerpaniu salda kartę można doładować gotówką w Internecie lub w niektórych sklepach wielobranżowych lub w innej fizycznej lokalizacji uczestniczącej w programie, w zależności od karty.

  Kluczowe wnioski

 • Przedpłacona karta debetowa jest alternatywą dla gotówki i ma saldo płatne z góry.
 • Może być alternatywą dla karty kredytowej dla konsumentów ze złą historią kredytową lub bez historii kredytowej.Korzystanie z przedpłaconej karty debetowej wiąże się z wieloma opłatami. Rozejrzyj się za najlepszą ofertą.

  Ten typ karty jest wydawany przez banki i oznaczany marką przez główne firmy obsługujące karty kredytowe, w tym Visa, MasterCard, Discover i American Express. Żadna kontrola kredytowa nie jest wykonywana przed wydaniem przedpłaconej karty debetowej.

  Zrozumienie przedpłaconych kart debetowych

  Przedpłacona karta debetowa to w rzeczywistości gotówka. W niektórych przypadkach jest użytecznym substytutem papierowej gotówki:

 • Konsument ze złą zdolnością kredytową lub młoda osoba bez historii kredytowej może użyć przedpłaconej karty debetowej, aby z czasem wypracować odpowiedzialne nawyki dotyczące wydatków.
 • To bezpieczny sposób na przenoszenie pieniędzy. Karty przedpłacone mają ochronę przed kradzieżą, podobnie jak karty kredytowe.Można go używać do zakupów online i rutynowych płatności tak łatwo, jak w sklepie.Może być podarowany jako alternatywa dla gotówki.

  Każdy, kto chce trzymać się ścisłego budżetu, może rozważyć użycie przedpłaconej karty debetowej.

  Wady przedpłaconych kart debetowych

  Przedpłacone karty kredytowe wiążą się z różnymi opłatami, które mogą wpłynąć na saldo gotówki. Często obejmują opłaty miesięczne, opłaty za zakup, opłaty aktywacyjne i opłaty za ponowne doładowanie. Opłaty za wypłaty z bankomatów i opłaty za transakcje zagraniczne są powszechne. Znane były nawet opłaty za brak aktywności i odrzucone opłaty transakcyjne. Wcześniejsze 

  W rzeczywistości niektórzy pracodawcy wolą płacić swoim pracownikom przedpłaconymi kartami debetowymi. Mogą to być mile widziane przez tych, którzy nie mają kont czekowych lub chcą natychmiastowego dostępu do swoich płatności. Jednak pracownicy mają prawo odmówić zapłaty kartą debetową, ponieważ opłaty te są wliczane do ich wynagrodzenia na wynos. Wcześniejsze 

  Kup najlepszą ofertę

  Warto rozejrzeć się i przeczytać drobny druk. Przedpłacone karty debetowe są obecnie dostępne w wielu odmianach i jedna z nich może mieć najlepszą ofertę dla Ciebie. Na przykład, jeśli masz konto bankowe, możesz otrzymać zwolnienie z niektórych opłat. Jeśli robisz zakupy w Kroger, możesz rozważyć jego kartę, która ma wbudowany program nagród.

  (Nie potrzebujesz tak zwanej przedpłaconej karty debetowej „zamkniętej pętli, która jest dobra tylko do zakupów u jednego sprzedawcy. Są one przydatne jako prezent, ale nie do ogólnego codziennego użytku.)

  Zalety przedpłaconych kart debetowych

  Istnieją opłaty, których nigdy nie będziesz spoliczkował, jeśli masz przedpłaconą kartę debetową. Przede wszystkim nie ma żadnych odsetek, ponieważ nie pożyczasz pieniędzy. Z tego samego powodu nie ma opłat za opóźnienia. Nie ma rachunku do zapłacenia.

  Jeśli Twoim celem jest naprawa zdolności kredytowej, rozważ bezpieczną kartę kredytową zamiast przedpłaconej karty debetowej.

  Nie możesz też zostać obciążony równowartością zwróconego czeku, ponieważ Twój zakup zostanie odrzucony, jeśli masz niewystarczające środki na karcie.

  Czy możesz używać kart przedpłaconych do opłacania rachunków?

  Prawie wszystkie inne transakcje można zrealizować za pomocą przedpłaconej karty debetowej, tak jak w przypadku każdej innej karty. Za pomocą tych kart można dokonywać zarówno zakupów online, jak i rezerwacji hoteli. W wielu przypadkach osoby przyjmujące płatność mogą nawet nie wiedzieć, że karta jest opłacona z góry.

  Alternatywa dla przedpłaconej karty debetowej

  Jeśli masz złą historię kredytową lub nie masz historii kredytowej, możesz rozważyć użycie zabezpieczonej karty kredytowej. Proces składania wniosku jest łatwiejszy niż w przypadku innych kart kredytowych, ponieważ wpłacasz zwrotną kaucję, która służy jako zabezpieczenie płatności.

  Jeśli sumiennie zapłacisz rachunki, otrzymasz zwrot depozytu. Jeśli będziesz płacić w czasie, będziesz płacić wysokie oprocentowanie salda. Ale nie zostaniesz obciążony wieloma opłatami związanymi z przedpłaconymi kartami debetowymi. Wcześniejsze 

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy