Przygotowanie pakietu pożyczki

17.02.2021
Category: Uzyskać Dostęp

Znajomość procesu przygotowania pakietu pożyczki może być jednym z najbardziej pomysłowych narzędzi dla właścicieli firm. Wielu uważa, że ​​przygotowanie pakietu pożyczki jest przytłaczające, a nawet frustrujące, jeśli nie masz pewności, co należy uwzględnić w pakiecie pożyczki. Znajomość odpowiedniego czasu na złożenie wniosku o pożyczkę, aby pomóc w rozwoju lub utrzymaniu firmy, jest bardzo ważna podczas planowania przyszłości finansowej; jednak jest to tylko część całości. Drugim elementem tej układanki jest zapoznanie się z wymogami pakietu kredytowego w celu zabezpieczenia kredytu.

W butach pożyczkodawcy

Zanim zastanowimy się nad szczegółami organizacji pakietu pożyczkowego, postawmy się w butach pożyczkodawcy. Jakie byłyby czynniki ryzyka, którymi należy się zająć przed pożyczeniem pieniędzy temu konkretnemu pożyczkobiorcy? Ta osoba ostatecznie będzie musiała sprzedać ci pomysł, że warto inwestować w jej biznes, a zwrot z inwestycji wart jest takiego ryzyka.

Po tym, jak sprzedali Ci ten pomysł, nadszedł czas, aby omówić warunki pożyczki, o którą się ubiegają. Tutaj pojawia się pytanie „ile i plan spłaty.

Wreszcie, ponieważ wszyscy jesteśmy tak zajęci, prawdopodobnie najważniejszy byłby czas. Dlatego byłoby dla nich bardzo ważne, aby przejść do sedna sprawy, przekonując Cię, że inwestycja, którą podejmujesz w ich biznesie, jest relacją korzystną dla obu stron. Krótko mówiąc, aby przygotować wniosek pożyczkowy, ważne jest, aby mieć dokładną prezentację, ale tak samo ważne jest dotarcie do sedna sprawy.

Do tej pory omówiliśmy ogólny przegląd przygotowań do kredytu biznesowego. Przejdźmy teraz do szczegółów dokumentacji zawartej w pakiecie pożyczki.

Szablon pakietu pożyczki

1. Wniosek o pożyczkę

2. Opis firmy

3. Produkty i usługi

4. Plan marketingowy

5. Plan operacyjny

6. Zarządzanie i organizacja

7. Plan finansowy

8. Załączniki

Ten szablon jest szkieletem treści potrzebnych, jeśli chodzi o wiedzę, jak zorganizować pakiet pożyczek biznesowych. To doskonały przewodnik niezależnie od powodu prośby. Nie ma znaczenia, na jakim etapie rozwoju firmy się znajdujesz, czy jest to zakładanie firmy, myślenie o ekspansji, czy też chęć ulepszenia sprzedaży i usług. Poszukiwanie zewnętrznego finansowania jest kluczową częścią tego procesu. Udzielanie odpowiedzi na pytania „gdzie pójdę, aby zdobyć potrzebne pieniądze lub „kiedy jest właściwy czas na złożenie wniosku o pożyczkę, nie stanowi problemu dla większości właścicieli lub dyrektorów generalnych. Jednak odpowiedź na pytanie „jak przygotować pakiet pożyczkowy nie jest tak oczywista.

Zarys wniosku o pożyczkęZarys wniosku o pożyczkę zawarty w tym artykule z pewnością pomoże Ci zacząć i iść naprzód na właściwej drodze. Pamiętaj jednak o trzech głównych punktach:

1. Sprzedaj swoją firmę

2. Omów plan zwrotu

kosztów 3. Czas jest najważniejszy

[box] Strategic CFO Lab Member Extra

Uzyskaj dostęp do planu wykonania strategicznego modelu cenowego w laboratorium SCFO. Plan krok po kroku ustalania cen w celu maksymalizacji zysków.

Kliknij tutaj aby uzyskać dostęp do planu wykonania. Nie jesteś członkiem laboratorium?

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o SCFO Labs [/ box]

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy