Recenzja Chase Credit Journey: Darmowy tygodniowy wynik VantageScore z TransUnion

17.02.2021
Category: Ocena Kredytowa

Usługi online oferujące bezpłatny dostęp do Twojej zdolności kredytowej rozwinęły się w ostatnich latach. Ten wzrost nie powinien nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, jak ważna stała się zdolność kredytowa w określaniu dostępu do wszelkiego rodzaju możliwości życiowych.

Widząc ten trend, kilka banków i wydawców kart kredytowych zdecydowało się włączyć do akcji, oferując bezpłatny dostęp do oceny kredytowej zarówno klientom, jak i osobom niebędącym klientami. Chase jest jednym z takich banków. Poprzez Chase Credit Journey, Chase oferuje teraz bezpłatny dostęp do Twojego VantageScore z TransUnion, aktualizowany co tydzień. Chociaż dostęp do tej funkcji jest szybki i łatwy dla członków Chase nie musisz mieć żadnych kont w Chase, aby korzystać z Chase Credit Journey .

Przyjrzyjmy się dokładnie, co ma do zaoferowania Chase Credit Journey i czy usługa jest naprawdę bezpłatna i bezpieczna.

Spis treści

Co to jest podróż kredytowa Chase?

Chase Credit Journey został uruchomiony w 2017 roku przez Chase jako sposób dla każdego – nie tylko posiadaczy konta Chase – aby sprawdzić swoją zdolność kredytową za darmo. Twój wynik będzie odświeżany co tydzień, ale możesz go sprawdzić w dowolnym momencie bez żadnych ograniczeń. Sprawdzanie kredytu przez Chase Credit Journey będzie nie wpływa na zdolność kredytową .

Teraz nie zobaczysz swojego wyniku FICO – wyniku, na którym opiera się większość wierzycieli podczas oceny potencjalnych klientów. Zamiast tego zobaczysz swoją zdolność kredytową VantageScore. Później przejdę do tego, co to dla ciebie oznacza.

Wraz z dostępem do Twojego VantageScore, Chase Credit Journey oferuje następujące dodatkowe usługi:

 • Zobacz następujące informacje z raportu kredytowego TransUnion (i otrzymuj powiadomienia o alertach kredytowych, gdy zachodzi którakolwiek z poniższych zmian):
  • Nowe zapytania kredytowe
  • Otwarto nowe kontaZmiany adresuStatus konta zmienia sięAlerty o oszustwachPowiadomienia o zaległych płatnościach na koncieNowe publiczne rejestry zgłoszone w Twoim raporcie kredytowym Śledź zmiany wyniku kredytowego (zobaczysz, jak zmieniał się wynik po każdej cotygodniowej aktualizacji)Credit Score Simulator – pokazuje, jak działania, które możesz podjąć, mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytowąZobacz, do których kart kredytowych Chase się kwalifikujeszCzy podróż Chase Credit Journey jest bezpłatna?

   Tak, Chase Credit Journey jest całkowicie bezpłatne. Chase to duża, dobrze prosperująca instytucja bankowa oferująca wiele innych sposobów generowania przychodów!

   Czy ktoś może zarejestrować się w Chase Credit Journey?

   Tak. Rejestracja w Chase Credit Journey jest łatwiejsza, jeśli jesteś już posiadaczem konta Chase – w rzeczywistości wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Chase Credit Journey po zalogowaniu się na swoje konto, tak jak zwykle. Możesz również zarejestrować się w usłudze, nie będąc członkiem Chase. Będziesz jednak musiał zweryfikować informacje z raportu kredytowego i wprowadzić numer ubezpieczenia społecznego.

   Wyniki kredytowe i raporty oferowane przez Chase Credit Journey

   Ocena kredytowa, którą zobaczysz z Chase Credit Journey, to Twoja ocena kredytowa VantageScore z TransUnion, jednego z trzech głównych biur kredytów konsumenckich.

   Jak powiedziałem wcześniej, Twój VantageScore to nie to samo, co Twój wynik FICO, który jest wynikiem używanym przez większość instytucji finansowych – w tym przez samą Chase! – przy ocenie potencjalnych dłużników. VantageScore to nowsza formuła oceny zdolności kredytowej, która podczas obliczania wyniku uwzględnia pewne czynniki inaczej niż FICO. Twój VantageScore nie powinien zbytnio odbiegać od wyniku FICO, więc nadal jest to przydatny pomiar. Dowiedz się o różnicach między nimi w naszym przewodniku Merchant Maverick po modelach oceny zdolności kredytowej.

   Należy zauważyć jednak, że usługa bezpłatna kredytowej odkryć jest – nazywa Discover Credit Scorecard – nie pokazują rzeczywisty wynik Fico (od Experian, który jest odrębny od biura kredytowego TransUnion ale nadal jest jednym z trzech dużych biur). Z drugiej strony, dzięki Chase Credit Journey będziesz otrzymywać aktualizacje oceny kredytowej co tydzień, podczas gdy usługa Discover aktualizuje Twoją zdolność kredytową co miesiąc.

   Wraz z wynikiem zobaczysz główne czynniki wpływające na Twój kredyt – dane pobrane z raportu kredytowego.

   Będziesz mieć również dostęp do innych ważnych informacji z raportu kredytowego TransUnion – informacje, które wyszczególniłem w „What Is Chase Credit Journey? w tym artykule. Jednak nie będziesz mógł zobaczyć pełnego raportu kredytowego TransUnion. Aby uzyskać dostęp do pełnego raportu kredytowego z któregokolwiek z trzech dużych biur kredytowych (TransUnion, Equifax i Experian), musisz przejść do AnnualCreditReport.com – ta strona zapewni Ci bezpłatną kopię raportu kredytowego z każdego biura co 12 miesięcy.

   Inne usługi oferowane przez Chase Credit Journey

   Chase Credit Journey nie oferuje tylu dodatkowych usług, jak, powiedzmy, Credit Karma czy Credit Sesame, ale będziesz mieć dostęp do kilku dodatkowych funkcji.

   Alerty kredytoweJak wspomniałem wcześniej, Chase wyśle ​​Ci alerty, gdy w raporcie kredytowym TransUnion pojawi się którykolwiek z poniższych komunikatów:

   • Nowe zapytania kredytowe
   • Otwarto nowe kontaZmiany adresuStatus konta zmienia sięAlerty o oszustwachPowiadomienia o zaległych płatnościach na koncieNowe publiczne rejestry zgłoszone w Twoim raporcie kredytowymSymulator zdolności kredytowejTo narzędzie umożliwia symulację tego, co stanie się z Twoją zdolnością kredytową, jeśli zmieni się którykolwiek z następujących czynników:

    • Twoje wykorzystanie kredytu
    • Twoja liczba saldWiek twojego kredytuTwoja historia płatnościLiczba trudnych zapytań w raporcie kredytowym (pamiętaj, że kiedy sprawdzasz swoją zdolność kredytową na takiej stronie, jest to zapytanie miękkie )Wstępnie zakwalifikowane ofertyChase pokaże Ci, do których kart kredytowych Chase kwalifikujesz się wstępnie na podstawie Twoich informacji kredytowych. Możesz również sprawdzić, czy kwalifikujesz się wstępnie do kredytu mieszkaniowego lub refinansowania kredytu samochodowego.

     Powinienem zauważyć, że Chase Credit Journey nie oferuje takiego samego poziomu darmowych bonusów, jak niektóre niezwiązane z bankami bezpłatne strony z punktacją kredytową. Na przykład Credit Karma oferuje usługę, która umożliwia wyszukiwanie wszelkich nieodebranych pieniędzy, które mogą być Ci winne, podczas gdy Credit Sesame zapewnia bezpłatne ubezpieczenie od kradzieży tożsamości w wysokości 50 000 USD.

     Ostateczny werdykt

     Chase Credit Journey to wygodny sposób na śledzenie wyniku kredytowego VantageScore i zwracanie uwagi na wszelkie zmiany, które mogą niekorzystnie wpłynąć na stan Twojego kredytu. Podczas gdy bezpłatna usługa oceny zdolności kredytowej Discover pozwala zobaczyć Twój faktyczny wynik FICO, usługa Chase aktualizuje Twój wynik co tydzień, w przeciwieństwie do comiesięcznych aktualizacji Discover.

     Niezależnie od tego, jak dobrze Chase Credit Journey wypada w porównaniu z innymi podobnymi usługami, rejestracja w Chase Credit Journey nie wiąże się z żadnym ryzykiem ani wadą, nawet jeśli korzystasz również z innych bezpłatnych witryn z wynikami kredytowymi.

     Czy powinieneś skorzystać z usług oceny zdolności kredytowej Chase Credit Journey?

     Ta usługa może być dobrą opcją, jeśli:

     • Chcesz mieć dostęp do swojej oceny kredytowej VantageScore, aktualizowanej co tydzień
     • Chcesz mieć dostęp do alertów kredytowych Chase Możesz skorzystać z innej usługi, jeśli:

      • Chcesz mieć dostęp do swoich informacji kredytowych z więcej niż jednego biura informacji kredytowej
      • Chcesz dodatkowych funkcji, takich jak ubezpieczenie od kradzieży tożsamości, oprócz bezpłatnych raportów kredytowych i monitorowania kredytówChcesz mieć dostęp do płatnych planów abonamentowych na wyższy poziom usług zarządzania kredytami

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy