Sześć rzeczy, które należy wiedzieć o banku Export-Import

17.02.2021
Category: Jaki Sposób

Wiadomości e-mail z najświeższymi wiadomościami

Elementem trwającej walki o ustawę o funduszu powierniczym Highway jest ponowna autoryzacja banku Export-Import.

Sprzeciw wobec niezależnego banku wspieranego przez federację stał się rodzajem konserwatywnego papierka lakmusowego i kwestią, która dzieli Partię Republikańską.

Przed tym rokiem Kongres rutynowo głosował za kontynuacją działalności banku. W rzeczywistości w 2012 r. Ostatnia ponowna autoryzacja przeszła przez kierowany przez GOP House 330-93.

Lider większości w Senacie, Mitch McConnell, załączył ponowną autoryzację banku Export-Import jako poprawkę do projektu ustawy o finansowaniu dużych autostrad, która ma zostać wniesiona do 31 lipca. Senat uchwalił go w poniedziałek 64-29, ale konserwatyści w Izbie pozwolili na wygaśnięcie statutu banku 1 lipca, co oznacza, że ​​bank nie był w stanie obsługiwać nowych transakcji.

Oto, co musisz wiedzieć:

CZYM JEST BANK EKSPORTOWO-IMPORTOWY I CO ROBI?

81-letni bank, utworzony na mocy zarządzenia przez byłego prezydenta Franklina D. Roosevelta w erze Nowego Ładu, głównie finansuje i ubezpiecza zagraniczne zakupy produktów amerykańskich. Znany jako Ex-Im Bank, jest instytucją finansową wspieraną przez władze federalne, która udziela i gwarantuje pożyczki. Ex-Im Bank także „oferuje ubezpieczenie firmom amerykańskim, aby mogły prowadzić interesy za granicą.

Sprawdź zupełnie nowy eBook The International Trade Administration: podstawowy przewodnik po eksporcie http://t.co/pKfn8kcTqz pic.twitter.com/F1StQZzVu7

Ta strona jest chroniona przez recaptcha Polityka prywatności | Warunki usługi

KTO KORZYSTA NA TYM?

Zwolennicy banku mówią, że jest to kluczowe dla amerykańskich firm, zwłaszcza małych. Dzięki gwarancjom kredytowym firmy chętnie inwestują na nowych światowych rynkach, a firmy zagraniczne chętnie kupują produkty. To z kolei zapewnia około 164 000 miejsc pracy w Ameryce, pomaga rozwijać gospodarkę i bazę podatkową, a według banku jest przyjazne dla podatników.

Podczas gdy małe firmy odpowiadają za część pożyczek udzielonych przez EX-IM Bank, przeciwnicy twierdzą, że 87% trafia do gigantycznych korporacji, takich jak Boeing, General Electric i Caterpillar.

# Producenci w całych Stanach Zjednoczonych potrzebują Twojej pomocy! Zadzwoń do Kongresu TERAZ, aby wesprzeć #jobs w USA poprzez # ExIm4jobs. 202-224-3121 pic.twitter.com/Ti1uAjOVKN

Dlatego twierdzą, że jest to program, który jest formą dobrobytu korporacji.

Jako światowy lider powinniśmy promować wolne rynki, a nie dobro korporacji. Porzuć #ExIm Bank http://t.co/vC538PQUFW pic.twitter.com/6lzoVWjs9B

JEŚLI TO BYŁO DWUSTRONNE WSPARCIE OD TAK DŁUGIEGO, DLACZEGO JEST TO PROBLEM?

Współczesny sprzeciw wobec EX-IM wywodzi się z fali Tea Party w 2010 roku i wzrostu antyrządowego konserwatyzmu, który od tamtego czasu opanował Kapitol. Wielu konserwatywnych republikanów postrzega EX-IM jako zaangażowanego w „kapitalizm kumoterski, co oznacza, że ​​rząd wybiera zwycięzców i przegranych, decydując, jakie firmy otrzymują pożyczki, są ubezpieczone itp.

Zbiega się to również z pojawieniem się silnych zewnętrznych konserwatywnych grup, takich jak Heritage Action, Club for Growth, Americans for Prosperity i inne organizacje wspierane przez Koch Brothers.

Przeciwnicy EX-IM przyciągnęli kilku prominentnych i głośnych zwolenników, chętnych do sięgnięcia po energię Tea Party i nie denerwowania zewnętrznych konserwatywnych grup. Republikańscy kandydaci na prezydenta, senator Ted Cruz z Teksasu i były gubernator Florydy Jeb Bush, a także przywódca większości parlamentarnej Kevin McCarthy z Kalifornii, wszyscy sprzeciwiają się bankowi.

Zamiast dotrzymać obietnicy, Lider większości odwrócił się od narodu amerykańskiego i pozwolił na ponowną autoryzację #ExIm.

Po lewej stronie niektórzy, jak kandydat Demokratów na prezydenta z Vermontu, senator Bernie Sanders, mówią, że EX-IM dotuje duże korporacje, które zawracają i wysyłają miejsca pracy za granicę. Sanders chce wyeliminować EX-IM i wysyłać fundusze tylko do małych firm.

KTO WSPIERA TO?

Prezydent Barack Obama oraz większość Demokratów, którzy uważają, że bank ratuje amerykańskie miejsca pracy. Tak samo postępują republikanie, którzy wierzą, że EX-IM stawia USA na równi z innymi krajami zagranicznymi, które ubezpieczają i promują swoje produkty.

Nic dziwnego, że podobnie jak politycy, którzy mają dużą grupę wyborców, którzy pracują dla General Electric, Boeing i Caterpillar.

CO SIĘ STANIE?

Ex-IM Bank może pracować tylko na wcześniej uzgodnionych kredytach i ubezpieczeniach. Lider większości w Izbie Reprezentantów, Kevin McCarthy, mówi, że nie ma planów głosowania w sprawie ponownej autoryzacji Export-Import Bank przed sierpniową przerwą i że Izba nie zgodzi się na dołączenie go do ustawy o autostradach, które trzeba przejechać.

Z powodu wygaśnięcia naszej autoryzacji @EximBankUS nie jest w stanie przyjmować nowych klientów ani nowych transakcji. Więcej tutaj: http://t.co/whdxoJj7Iw

CZY TO KONIEC BANKU?

Prawdopodobnie nie. Głosowanie w Senacie pokazało, że ma on wystarczające poparcie, aby ruszyć do przodu, jeśli otrzyma szansę na parkiecie. Wszystko to polega na równoważeniu tego, w jaki sposób kierownictwo GOP chce posunąć go do przodu w sposób, który może przejść i sprawić im jak najmniej bólu głowy z bazą aktywistów.

Luke Russert dołączył do NBC News w sierpniu 2008 r. Jako korespondent z siedzibą w Waszyngtonie. Obecnie Russert pisze z Capitol Hill w Izbie Reprezentantów dla „Nightly News with Brian Williams, „TODAY, MSNBC i NBCNews.com.

Od końca 2011 roku Russert był gościem w różnych programach MSNBC, w tym: „Way Too Early „The Daily Rundown with Chuck Todd „Andrea Mitchell Reports „NOW with Alex Wagner i „The Cycle.

W marcu 2006-2010 Russert był współgospodarzem talk show w radiu sportowym „60/20 Sports z politycznym ekspertem Jamesem Carville’em w radiu satelitarnym Sirius-XM. W programie „60/20 Sports przeprowadził wywiady z byłym prezydentem Clintonem, byłym prezydentem George’em Bushem, Billem Russellem, Calem Ripkenem Jr. i Lance’em Armstrongiem.

W maju 2009 roku Russert został uhonorowany nagrodą Marlin Fitzwater Award for Leadership in Public Communication od Franklin Pierce University, nagrodą mającą na celu uhonorowanie osób, które wniosły znaczący wkład w dyskurs publiczny w duchu zdrowej demokracji. Otrzymał także honorowy stopień naukowy na Uniwersytecie Wingate w Północnej Karolinie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy