Upadek Bitcoina – czy Bitcoin się rozbije?

17.02.2021

Czy krach Bitcoin: opinia ekspertów na temat pęknięcia bańki Bitcoin i tego, czy dojdzie do katastrofy Bitcoin. Dowiedz się, czy Bitcoin ulegnie awarii w tym przewodniku.

Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2020 r

BitDegree.org Standardy sprawdzania faktówAby zapewnić najwyższy poziom dokładności i najbardziej aktualne informacje, BitDegree.org jest regularnie audytowany i weryfikowany pod kątem przestrzegania ścisłych wytycznych redakcyjnych. Przestrzegane są jasne zasady łączenia, aby spełnić referencyjne standardy reputacji.

Cała zawartość BitDegree.org spełnia następujące kryteria:

1. Podczas tworzenia treści wykorzystywane są jedynie wiarygodne źródła, takie jak stowarzyszenia naukowe lub czasopisma.

2. Prawdziwy kontekst każdego poruszanego tematu musi być zawsze ujawniony czytelnikowi.

3. Jeśli za badaniem, do którego się odwołujemy, nie ma zgody co do zainteresowań, czytelnik musi zawsze zostać poinformowany.

Jeśli uważasz, że treść jest nieaktualna, niekompletna lub wątpliwa, skontaktuj się z nami.

Ostatnio pojawiło się wiele spekulacji dotyczących cen bitcoinów. Dokładniej – czy Bitcoin ulegnie awarii? A jeśli tak się stanie… Kiedy nastąpi awaria Bitcoina?

Nie jest tajemnicą, że Bitcoin (podobnie jak większość innych kryptowalut) przeżywa poważny upadek. To, co zaczęło się jako niewielka krach na początku 2018 roku, przerodziło się w pozornie niekończącą się spiralę załamań i obniżek cen.

Podczas przeglądania i sortowania w sieci możesz napotkać wiele różnych wyjaśnień i spekulacji. Dzisiaj postaramy się je rozwiązać i dowiedzieć się, dlaczego Bitcoin się zawiesza.

Ponadto zamierzam przeanalizować kilka najpopularniejszych spekulacji na temat upadku tej kryptowaluty i udzielić logicznej, opartej na argumentach odpowiedzi na palące pytanie – czy Bitcoin ulegnie awarii?

Spis treści
 • 1. Powstanie Bitcoina
 • 1.1. Upadek Bitcoina2. Czy Bitcoin ulegnie awarii?2.1. Hubspot2.2. CNBC2.3. Forbes3. Podsumowanie4. WniosekPowstanie Bitcoina

  Od jakiegoś czasu Bitcoin jest znany jako ikona kryptowalut. Ale pomimo obecnej popularności i uznania w głównym nurcie, historia była zupełnie inna w momencie powstania monety w 2009 roku.

  10 $ bonusu
  Dla nowych użytkowników Coinbase
  Otrzymaj bonus 10 $, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

  10 $ bonusuDla nowych użytkowników CoinbaseOtrzymaj bonus 10 $, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

  Twój rabat został aktywowany!W czasach dzieciństwa Bitcoin kryptowaluta nie była warta prawie nic. Twórca (lub twórcy) o pseudonimie Satoshi Nakamoto uruchomił Bitcoin na początku 2009 roku, ale moneta zyskała znaczną wartość dopiero w 2011 roku.

  Gdzieś w pierwszej połowie 2011 roku cena Bitcoina przekroczyła granicę jednego dolara. To był naprawdę historyczny moment dla monety, ale w miarę upływu czasu był to pierwszy z wielu.

  To było prawie normalne, że Bitcoin upadał i wznosił się ponownie przez następne dwa lata. Wahania cen były również dość zauważalne – moneta byłaby warta wszystko z przedziału od 3 do 30 dolarów. Ale pierwsza prawdziwa fala uderzeniowa, której doświadczyła wczesna społeczność kryptowalut, miała miejsce w kwietniu 2013 r. Na początku miesiąca cena Bitcoina spadła do 266 USD – więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Ten rodzaj nagłego, gwałtownego wzrostu był wyraźnym wskaźnikiem od społeczności kryptowalutowej do reszty świata, że ​​coś się dzieje. Nagle pojawiło się coraz więcej osób, które interesowały się krypto, a dokładniej Bitcoinem.

  Bitcoin przekroczył granicę 1000 USD gdzieś w połowie 2017 roku i pod koniec roku osiągnął rekordowy poziom prawie 18000 USD. Jeśli jednak spojrzymy na początek 2018 roku, zobaczylibyśmy zupełnie inny rodzaj historii, a dla niektórych odpowiedź na pytanie – kiedy nastąpi awaria Bitcoina?

  Upadek BitcoinaRzut oka na cenę Bitcoinów na początku 2018 roku może być bardzo zdezorientowany – wartość monety spadła z prawie 18000 USD na koniec 2017 roku do 6000 USD w styczniu 2018 roku.

  To był czas, kiedy ludzie zaczęli się poważnie zastanawiać – czy Bitcoin się zawiesi? Pamiętając o tym, że cena kryptowaluty stale i na pewno spada od tamtej pory, jest całkiem oczywiste, dlaczego ludzie zaczęli się zastanawiać, czy „pęknięcie bańki bitcoina w końcu się wydarzyło.

  Przez lata było wiele wahań cen Bitcoinów (nie wspominając o innych kryptowalutach), które wpłynęły na świat entuzjastów kryptowalut. To powiedziawszy, nigdy wcześniej ludzie nie obawiali się, że Bitcoin ulegnie awarii tak bardzo, jak w ostatnich miesiącach.

  Więc… Czy Bitcoin całkowicie się zawiesi? A może nastąpi wspaniały powrót? Zobaczmy, co na ten temat mają do powiedzenia niektórzy eksperci i dziennikarze.

  Najbardziej lubiane wyniki

  Szukasz bardziej szczegółowych informacji na pokrewne tematy? Zebraliśmy dla Ciebie podobne artykuły, abyś mógł poświęcić swój czas. Spójrz!

  Prognoza cen NEO 2020Prognoza cen NEO 2020: jaka jest prognoza dla monety NEO? Wszystko, co musisz wiedzieć w jednym miejscu – Kompletny przewodnik dotyczący prognozowania cen NEO.

  Najlepsze oprogramowanie do wydobywania Litecoin, o którym musisz wiedziećRecenzja oprogramowania do wydobywania Litecoin: Easy Miner, GUIMiner Scrypt, CGminer Litecoin i inne przeanalizowane w tym kompletnym przewodniku po oprogramowaniu do wydobywania litecoin.

  Token vs Coin: Jaka jest różnica?Token vs Coin: poznaj definicje tokenów i monet oraz różnice między tokenem bezpieczeństwa, tokenem użytkowym i tokenem kapitału w tym przewodniku Token vs Moneta.

  Czy Bitcoin się zawiesi?

  Hubspot

  Według Clifford Chi z blog.hubspot.com odpowiedź na to pytanie może być bardzo trudna z wielu różnych powodów.

  Przede wszystkim, rozważając pytanie „czy Bitcoin ulegnie awarii?, Należy spojrzeć z perspektywy na kilka rzeczy. Zacznijmy od pozytywnych aspektów, które mogą skłonić monetę do wzrostu.

  Pozytywna strona BitcoinaJeśli słowo „blockchain jest pierwszą myślą, która pojawia się w Twojej głowie, gdy myślisz o Bitcoinie, jesteś na dobrej drodze.

  Pan Chi uważa (i większość społeczności kryptograficznej prawdopodobnie by się z tym zgodziła), że blockchain jest jednym z głównych czynników, które utrzymywałyby Bitcoin przy życiu i działał. W końcu tego typu technologia zapewnia zarówno szybkie, jak i bezpieczne typy transakcji między dwoma stronami, eliminując potrzebę trzeciej (np. Banków).

  Obecnie sporo firm opracowuje i ulepsza swoje wersje łańcucha blokowego, inwestując setki milionów dolarów w swoje projekty. Już sam ten fakt ma tendencję do kołysania przeciwników, ponieważ myśląc o „czy Bitcoin ulegnie awarii? trudno zignorować stale rosnące zainteresowanie technologią blockchain.

  PrzydatnośćInnym powodem możliwego wzrostu Bitcoinów, który podkreśla Clifford Chi z Hubspot, jest to, że ta moneta (i ogólnie kryptowaluty) jest bardzo rzadka, ale przydatna.

  Pan Chi podkreśla, że ​​rzadkie rzeczy są cenne. Ich naturalny niedobór i ograniczona podaż są równoznaczne z poszukiwaniem tych rzeczy, co z kolei powoduje wzrost ich cen.

  Świetnym tego przykładem są kryptowaluty. W dowolnym momencie dostawa jednej lub drugiej monety kryptograficznej ma ustaloną kwotę, która najprawdopodobniej nigdy nie zostanie podniesiona ani naruszona. Dodaj do tego fakt, że kryptowaluty są bardzo przydatne i wszechstronne, a to, co dostajesz, to niekończące się zapotrzebowanie w świecie kryptowalut.

  Co więcej, Bitcoin ma przewagę nad innymi kryptowalutami na rynku – jego fascynująca popularność i historia „dojścia do sławy otworzyła wrota głównego nurtu sukcesu. Dziś spotkanie z kimś, kto nigdy nie słyszał o Bitcoinie, jest uważane za dziwne i niezwykłe. Dodaj wszystkie te czynniki, a otrzymasz całkiem solidny powód, dla którego byłoby mało prawdopodobne, aby doszło do awarii Bitcoina.

  Negatywna strona BitcoinaZ drugiej strony Clifford Chi z hubspot.com również wspomina o możliwych czynnikach stojących za spadkiem Bitcoina . Prawdopodobnie największe z nich to zła prasa i kwestie bezpieczeństwa . Chociaż zła prasa może skłonić niektórych ludzi do odwrócenia się od Bitcoina, brak skutecznych zabezpieczeń może zaszkodzić sposobowi postrzegania tej monety.

  Jak podsumował pan Chi, bardzo trudno jest przewidzieć solidną odpowiedź na spekulacje, czy Bitcoin się załamie. Jeśli społeczność kryptowalut będzie miała szczęście, reszta świata będzie nadal uczestniczyć w rozwoju technologii blockchain i różnych kryptowalut, co z kolei najprawdopodobniej doprowadzi do sukcesu Bitcoina.

  Widzimy zupełnie inny typ prognoz, gdy spojrzymy na to, co cnbc.com ma do powiedzenia na temat awarii Bitcoina .

  CNBC nawiązuje do Nouriela Roubiniego – znanego ekonomisty – kiedy mówi o „pęknięciu bańki bitcoinowej. N. Roubini został nawet zacytowany, mówiąc, że Bitcoin to „ największa bańka w historii ludzkości .

  Pan Roubini uważa, że ​​Bitcoin nie tylko się załamie – osiągnie martwe zero. Potwierdza te twierdzenia, stwierdzając, że „orzechy HODL będą trzymać się swoich Bitcoinów i odczują z tego powodu znaczną utratę dochodów.

  N. Roubini wspomina również, że wyniknie z tego wiele oszustw, w szczególności – transakcje mycia. Handel praniem to sprzedaż czegoś na rynku, a następnie samodzielne szybkie ponowne kupowanie. Ma to na celu manipulowanie rynkiem w sposób korzystny dla pierwszego sprzedawcy. Ekonomista sugeruje, że będzie to jeden z wielu sposobów, w jakie entuzjaści Bitcoina będą próbowali utrzymać tę monetę przy życiu.

  Patrząc na takie przewidywania, pojawia się pytanie „Czy Bitcoin ulegnie awarii? staje się bardziej ponurą przepowiednią niż spekulatywnym pytaniem.

 • Super bezpieczne
 • Ochrona przed uszkodzeniami fizycznymiObsługuje ponad 1500 monet i tokenów
 • Może być zarządzany z urządzenia mobilnego
 • Bardzo bezpieczneObsługuje ponad 1100 kryptowalut
 • Łatwy w użyciu
 • Bezpłatna rejestracja i przechowywanie kryptowalutPrzyzwoite opłatyForbesForbes.com próbuje odpowiedzieć na pytanie „czy Bitcoin ulegnie awarii? odwołując się do pęknięcia bańki Bitcoin.

  Według Forbesa, ten typ wybuchu gospodarczego zachodzi w trzech etapach:

  • Przede wszystkim jest okres powolnego i (czasem nie tak) stałego wzrostu. W przypadku Bitcoina okres ten trwał od jego powstania w 2009 roku do początku 2017 roku.
  • Jest też „irracjonalny okres, w którym wszyscy i ich matki wkraczają po prostu po to, by szybko zarobić, nie zważając na fakt, że sprawy mogą się bardzo szybko zmienić. Rok 2017 w całości jest tego doskonałym przykładem, jeśli chodzi o Bitcoin.Wreszcie katastrofa. Wszyscy próbują jak najszybciej uciec, ale nadal nie zdają sobie sprawy, że statek będzie tonął, że tak powiem. Bitcoin jest obecnie na tym ostatnim etapie i jest tutaj od samego początku 2018 roku.Forbes wyjaśnia sytuację „pęknięcia bańki bitcoinowej, ale w obliczu pytania „czy Bitcoin się załamie?, Sprawy stają się nieco trudniejsze.

   Forbes.com szczegółowo omawia fakt, że wartość kryptowaluty jest wprost proporcjonalna do jej wykorzystania w świecie rzeczywistym. Kryptowaluty (w tym Bitcoin) zawsze pojawią się w scenariuszach „awarii i wypalenia, o ile mają rzeczywiste, ważne zastosowanie.

   Chociaż Nouriel Roubini nawet nie zastanawiał się nad pytaniem „czy Bitcoin ulegnie awarii? a nawet mieli konkretną (czy to pesymistyczną) odpowiedź na pytanie „kiedy nastąpi awaria Bitcoina?, zarówno blog.hubspot.com , jak i forbes.com były nieco bardziej otwarte w swoim podejściu. To tylko pokazuje, jak trudno jest przewidzieć możliwy wynik wydarzeń, szczególnie w przypadku tak niestabilnej materii, jak Bitcoin.

   Podsumowanie

   Jak zapewne zauważyłeś na podstawie przykładów i opinii przedstawionych powyżej, ludzie mają tendencję do myślenia zupełnie inaczej, jeśli chodzi o przyszłość Bitcoina.

   Czy Bitcoin się zawiesi? Istnieje wiele dowodów na poparcie obu stron sporu. Z jednej strony, Bitcoin jest podstawą kryptowalut – stał się przykładem tego, jak daleko zaszły kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku lat. Pojawienie się Bitcoina w mainstreamie otworzyło również wiele nowych drzwi – ludzie zaczęli o tym coraz częściej mówić, co z kolei zawyżało cenę monety, spopularyzowało blockchain, pozwoliło na powstanie nowych start-upów opartych na technologii blockchain itp.

   Z drugiej strony jednak Bitcoin również miał swój udział w spadkach. Ogromny wybuch, którego obecnie doświadcza, spowodował, że nawet najtrudniejsi, najbardziej nieugięci zwolennicy Bitcoina ponownie oceniają swoje podejście do tej monety. Co więcej, katastrofa Bitcoina wydawała się pociągać za sobą większość innych kryptowalut.

   Świat kryptowalut jest nieprzewidywalny – ceny niektórych konkretnych monet mogą gwałtownie wzrosnąć lub spaść bez wyraźnego powodu. O czym ludzie często zapominają, myśląc o „czy Bitcoin ulegnie awarii? jest to, że istnieją setki (jeśli nie tysiące!) różnych czynników, które wpływają na rynek w każdej minucie każdego dnia. Dla przeciętnego człowieka śledzenie wszystkich najnowszych wiadomości i szczegółów, szczególnie w świecie kryptowalut, jest niemożliwe.

   Najbardziej popularne wyniki

   Przejrzyj naszą kolekcję najbardziej szczegółowych artykułów, przewodników i samouczków związanych z Crypto Exchange. Bądź zawsze na bieżąco i podejmuj świadome decyzje!

   Jak akceptować tokeny BitDegree w swojej witrynie?Przeczytaj przewodnik i dowiedz się, czym jest token BitDegree, jak możesz je zdobyć i jak możesz ich użyć w swojej witrynie, aby przyciągnąć kluczowych odbiorców.

   Changelly vs ShapeShift – dogłębne porównanieChangelly vs ShapeShift: dowiedz się, która z tych błyskawicznych giełd kryptowalut jest lepszym wyborem w tym kompletnym przewodniku Changelly vs ShapeShift.

   CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: który z nich jest lepszy?CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: który wybrać? Przeczytaj porównanie portfela kryptowalut CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor i dowiedz się!

   Wniosek

   W tym momencie wiesz już o historii (zarówno dobrych, jak i złych czasach) dojścia do władzy Bitcoina i niektórych prognoz związanych z odwiecznym pytaniem – czy Bitcoin się rozbije?

   Zapewne zauważyłeś, że w świecie kryptowalut wszystko może się zdarzyć w dowolnym momencie. Kryptowaluty mają reputację wyjątkowo niestabilnych – czasami jest prawie niemożliwe, aby wyjaśnić powody ich zmian cen. Już z tego powodu prawie niemożliwe jest przewidzenie przyszłości Bitcoina z najwyższą precyzją. Najlepiej jest pamiętać o opiniach ekspertów ekonomistów, entuzjastów kryptowalut i innych profesjonalistów w tej dziedzinie. Jednak pod koniec dnia zawsze powinieneś się zdecydować.

   Zawsze traktuj opinie innych z przymrużeniem oka. Nikt nie może być w 100% pewny co do przyszłości jakiejkolwiek kryptowaluty na rynku – wszystko to w większości są oparte na spekulacjach (lub, w niektórych przypadkach, ignoranckie) i domysłach. Oprócz ekspertów nie zapomnij odwiedzić centrów czatu i forów związanych z kryptowalutami. Zwykle ludzie w takich miejscach chętnie pomagają.

   Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, życzę powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach związanych z Bitcoinem (i ogólnie kryptowalutą).

   Zostaw swoją uczciwą recenzjęZostaw swoją prawdziwą opinię i pomóż tysiącom ludzi wybrać najlepszą giełdę kryptowalut. Wszystkie recenzje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, są akceptowane, o ile są uczciwe. Nie publikujemy stronniczych recenzji ani spamu. Jeśli więc chcesz podzielić się swoim doświadczeniem, opinią lub udzielić porady – scena jest Twoja!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy