Zero Down Mortgages: czy są odpowiednie dla Ciebie?

17.02.2021

W tym artykule:

Co to jest hipoteka bez zaliczki?

Kredyt hipoteczny z zerową spłatą zaliczki jest dokładnie tym, czym się wydaje: kredytem hipotecznym, który nie wymaga spłaty pieniędzy przy zamknięciu. Kupno domu i nie odkładanie na to pieniędzy wydaje się atrakcyjne dla wielu, ale w rzeczywistości trudno jest uzyskać kredyt hipoteczny z zerową spłatą w tym klimacie, ponieważ banki nie oferują już ich większości konsumentów. Trudne jednak nie znaczy niemożliwe. Oto, jak możesz uzyskać zerowy kredyt hipoteczny z zaliczką – oraz zalety i wady takiego kredytu.

Czy mogę kupić dom bez zaliczki?

Nie każdy będzie się kwalifikował do pożyczki bez zaliczki, ale w pewnych okolicznościach możesz być w stanie kupić dom bez obniżenia ceny.

Jeśli jesteś weteranem, możesz uzyskać pożyczkę dla VA bez zaliczki z Departamentu Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA). Aby zakwalifikować się do pożyczki – będziesz potrzebować dobrego kredytu, wystarczających dochodów i zaświadczenia o kwalifikowalności z VA – ale jeśli to zrobisz, możesz skorzystać z następujących korzyści: bez zaliczki na dom (o ile cena sprzedaży nie jest wyższa niż szacunkowa wartość domu), brak składki na prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego i ograniczone koszty zamknięcia.

Drugą opcją pożyczki bez zaliczki jest pożyczka USDA. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych oferuje różnorodne pożyczki o niskim oprocentowaniu. Większość pożyczek ma na celu pomóc osobom o niskich lub umiarkowanych dochodach z przyzwoitym kredytem w zakupie domu na wsi.

Dwie z bardziej popularnych pożyczek w USDA to pożyczka na dom jednorodzinny z gwarancją bezpośredniej własności oraz pożyczka na dom jednorodzinny z gwarancją zakupu domu.

Bezpośrednia pożyczka na dom jednorodzinny jest przeznaczona dla kredytobiorców o niskich lub bardzo niskich dochodach, którzy kupują domy na obszarach wiejskich. Kwalifikujące się nieruchomości muszą mieć 1800 stóp kwadratowych lub mniej, a ich wartość rynkowa jest poniżej obowiązującego limitu powierzchni. Niedozwolone są baseny ani nieruchomości przeznaczone do działalności zarobkowej. Skorygowany dochód gospodarstwa domowego pożyczkobiorcy nie może przekraczać odpowiednich limitów niskich dochodów obowiązujących na danym obszarze.

Pożyczka pod zastaw domu jednorodzinnego pomaga osobom o dochodach poniżej 115% średniego dochodu na danym obszarze w zakupie skromnych domów na obszarach wiejskich.

Jeśli wymyślenie zaliczki jest trudne, alternatywą dla zakupu domu bez pieniędzy jest pożyczka FHA. FHA nie oferuje pożyczki bez zaliczki. Jednak pozwalają na pożyczki z przedpłatą już od 3,5% ceny zakupu domu. Pożyczkodawcy udzielający pożyczki FHA są również ograniczeni w zakresie opłat, które mogą pobierać.

Zalety i wady pożyczki bez zaliczki

Zalety kredytu hipotecznego z zerową spłatą zaliczki są proste: możesz otrzymać kredyt hipoteczny na zakup domu bez konieczności odkładania pieniędzy. Oznacza to, że osoby bez oszczędności mogą kupić dom. Choć brzmi to zachęcająco, ma swoje wady. Po pierwsze, nie będziesz mieć zgromadzonego kapitału własnego w domu w momencie zakupu, więc nie będziesz w stanie zrobić takich rzeczy, jak zaciągnięcie pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytu pod zastaw domu, jeśli musisz zrobić dom naprawy lub inne wydatki, którymi musisz się zająć. Poza tym prawdopodobnie będziesz spłacać tę pożyczkę domową dłużej niż ktoś, kto odłożył pieniądze, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz spłacać bankowi tysiące więcej odsetek w okresie spłaty pożyczki.

Podsumowanie

Większość nabywców domu będzie musiała odłożyć co najmniej 3 do 5 procent lub więcej ceny domu, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Ale bez względu na to, jaki rodzaj pożyczki otrzymasz – z zaliczką lub bez – upewnij się, że naprawdę możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego i inne koszty posiadania domu (ubezpieczenie, naprawy itp.) Co miesiąc. Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora kredytu hipotecznego Zillow, aby oszacować miesięczne koszty kredytu hipotecznego, lub naszego kalkulatora przystępności, aby określić, na co naprawdę Cię stać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy